Intymny problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-30, 15:19   #1
exult
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 89

Intymny problem


Nie wiem na jakim forum powinnam umieścić ten wątek, bo właściwie nie ma chyba forum do spraw związanych z higieną intymną i problemamy w okolicach intymnych..

Dbam o higienę całego ciała, nie mam sobie nic do zarzucenia, większych problemów z cerą i skórą nie mam, a jednak od dość dłuższego czasu pojawiają mi się problemy z upławami. Wydzielina jest zielonkawa.. i szybko schnie, co powoduje przysysanie moich włosków łonowych do tej wydzieliny Czy to jakaś choroba?
exult jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-30, 16:49   #2
exult
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 89
Re: Intymny problem

przepraszam. myślałam, że umieściłam ten wątek na forum plotkowym..
exult jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-30, 16:53   #3
Trish
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 176
Re: Intymny problem

Hmmm, zielonkawa wydzielina kojarzy mi się z rzęsistkiem... Ale nie chcę Cię niepotrzebnie straszyć Wiesz, radzenie na odległość w takich sprawach jest wysoce ryzykownym procederem. Proponuję wizytę u ginekologa, który rozwieje Twoje obawy, lub zaordynuje odpowiednie leczenie.
Trish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-30, 22:29   #4
exult
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 89
Re: Intymny problem

ok jeżeli to ostateczność to w najbliższy wolny dzień się tam wybiorę..

exult jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-30, 22:56   #5
crazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 148
Re: Intymny problem

Trish ma rację,nawet,jeżeli to nie rzęsistek i tak trzeba to leczyć,a na własną rękę nie warto,szkoda czasu i nerwów.
crazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-31, 07:44   #6
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: Intymny problem

idź jak najszybciej do ginekologa !!!!

u mnie odwlekanie wizyty zakończyło się "ostrą" nadżerką...i leczę się dziś, niestety.... cóż, brak czasu i inne rzeczy na głowie są kiepską wymówką...tak, było w moim przypadku...
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-31, 07:44   #7
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: Intymny problem

Powodzenia !!!!!
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-12-31, 10:03   #8
Słoniątko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 23
Re: Intymny problem

Słoniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-02, 23:38   #9
verleina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 60
Re: Intymny problem

Wiesz, mój ginekolog poradził mi już dawno w podobnych sprawach- Tantum Rosa- płyn do płukania pochwy- Możesz go kupić wraz z aplikatorem, powinno pomóc, jeżeli nie to udaj sie do lekarza, pozdrawiam cie serdecznie i głowa do góry
verleina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-03, 01:20   #10
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Intymny problem

Tantum Rosa używa się profilaktycznie!!! to nie jest lek!!!
koniecznie idź do lekarza!!! absolutnie i koniecznie!!! i to jak najszybciej, im dłużej się zwleka, tym gorzej, bo potencjalna choroba się rozwija!!! i nikt Ci tu nie pomoze, poza ginekologiem, który określi rodzaj zakażenia (bakteryjne, grzybicze, inne) i przepisze odpowiednie leki!!! taka przypadłosć nie ma zwiazku z higieną całego ciała, coraz więcej kobiet jest podatnych na wszelkie ginekologiczne przypadłości (tak jak coraz więcej ludzi ma alergie), niemniej, koniecznie każdorazowo trzeba poradzić się specjalisty!!!!
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-03, 09:02   #11
verleina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 60
Re: Intymny problem

Cóż, nie używa się tego tylko profilaktycznie, lecz także przy małych zakłóceniach takich jak np. upławy spowodowane zmianą wody, płynu do kapieli etc.pozdrawiam Acha i nie straszcie biednej dziewczyny...
verleina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-01-03, 10:56   #12
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Intymny problem

Wydaje mi się, że to nie jest straszenie, a dobre rady. Wszelkie zmiany upławowe inne od tych przed okresem są po prostu objawem choroby. Organizm w ten sposób chce dać nam znać o czymś. U mnie upławy były skutkiem nadżerki. Nie bagatelizuj tego problemu tylko leć do ginekologa, bo nie ma to jak dobry lekarz w takich sprawach
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-03, 11:09   #13
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Intymny problem

Nikt nie straszy, ale Iwona ma absolutną rację każde upławy oprócz tych przed miesiączka są niepokojącym objawem. Oznacza ze to równowaga pochwy została w jakiś sposób zachwiana, mogą być to grzyby, bakterie, moze byc to skutkiem przebytej niedawno kuracji antybiotykowej. Zresztą nie ma co spekulować, każda kobieta która bierze tabletki anty jest w dwójnasób narazona na takie zjawiska.

Do lekarza nalezy udać się bezwzględenie, mi się też coś niejasno kojarzy że zielona wydzielina (o nieprzyjemnym zapachu) moze być objawem rzęsistka.
A zdaje się że parę zjawisk nieleczonych może doprowadzić do bezpłodności.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-03, 12:34   #14
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Intymny problem

agatka napisał(a):
> Cóż, nie używa się tego tylko profilaktycznie, lecz także przy małych zakłóceniach takich jak np. upławy spowodowane zmianą wody, płynu do kapieli etc.pozdrawiam Acha i nie straszcie biednej dziewczyny...

Nikt nikogo nie chce straszyć, my chcemy tylko pomóc. Przepraszam za moją gwałtowną reakcję, ale uwierz mi, były okresy, kiedy lądowałam u ginekologa częściej niż raz w miesiącu, co częściowo spowodowane było przepisaniem mi za granicą przez internistę nieodpowiednich preparatów, które, zamiast wyleczyć, tylko jeszcze bardziej nabroiły. Tantum Rosa jest rzeczywiscie polecana - szczególnie dla kobiet po porodzie i w higienie miejsc intymnych, ale nie wiem, czy zielony upław kwalifikuje sie do grupy "małych zakłóceń".

Smoczyco i Iwonko, macie absolutnie rację - a owe 'zjawiska nieleczone', o których wspomina Smoczyca, nie są w kategorii 'zdaje się', bo niedoleczone zakażenia mogą doprowadzić do niepłodności - tak twierdzi mój ginekolog, i nie mam powodu, żeby mu nieufać .
Przebyte kuracje anytbiotykowe (nawet te przeciwtrądzikowe, jak doustna Tetracyklina) doprowadzają do wyjałowienia pochwy, a przez to staje się ona bardziej podatna na wszelkie 'interwencje' z zewnatrz (można się wspierać stosując Lacrtovaginal, na szczęście ulepszyli jego formułę).
Co do pigułek,rzeczywiście, podnoszą one ryzyko zachorowań, szczególnie na grzybice. Niektóre kobiety nie mogą ich wogóle stosować, właśnie ze względu na podniesioną w okresie antykoncepcji hormonalnej zachorowalność (robi się błędne koło pigułka - grzybica - pigułka - grzybica, efekt piłeczki pink-pongowej).
Zeby zakończyc jakimś optymistycznym akcentem, dodam, że leczenie nie jest w gruncie rzeczy skomplikowane - lekarz najczęściej przepisuje terapię polegającą na aplikowaniu globulek (ewentualnie jeszcze leków doustnych), więc naprawdę nie ma się czego obawiać. Powodzenia!

joannea - chodzący wabik na bakteriegrzybydrobnoustro jeiwszelkieinnepaskudztwa
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:04.