uczulenie na sztuczną biżuterię - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-09, 15:26   #1
maggie5436
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5

uczulenie na sztuczną biżuterię


Jestem uczulona na sztuczną biżuterię. Za każdym razem jak nosze przez dłuższy czas jakieś sztuczne kolczyki, moje uszy zaczynają ropiec i swedzic. czy jest na to jakis skuteczny spsob? Bardzo podoba mi sie sztuczna bizuteria i chcialabym ja nosic przez caly czas. Słyszałam ze końcówki kolczykow mozna pomalowac bezbarwnym lakierem do paznokci, czy jest to skuteczna metoda? dziekuje za odpowiedź
maggie5436 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 16:12   #2
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: sztuczna biżuteria

Tak z tym lakierem bezbarwnym to skuteczna metoda (przynajmniej dla niektorych moich znajomych), ale jeśli masz np. wiszące kolczyki to możesz wymienić końcówki (te no wiesz jakby haczyki) sztuczne na srebrne.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 16:25   #3
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: sztuczna biżuteria

A ja słyszałam, że jest jakiś specjalny lakier dla alergików - właśnie do zabezpieczania biżuterii (a dokładniej zabezpieczania się przed alergią na biżuterię), ale niestety nie pamiętam ani nazwy, ani producenta.
Zresztą sama jestem uczulona na wszystko, ze srebrem, złotem i tytanem włącznie, więc z kolczykami pożegnałam się lata temu
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 17:56   #4
wewelinka
Zadomowienie
 
Avatar wewelinka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 717
Dot.: sztuczna biżuteria

ja maluje swoje świecidełka normalny bezbarwnym lakierem.. ale przy zdejmowaniu czasami zdrapie sie troszke lakieru więc poprawki są nieuniknione a łańcuszków nie nosze więc nie moge nic poradzić w tym temacie
__________________
"Żyj tak aby znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz!"
wewelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 18:49   #5
Oddity
Raczkowanie
 
Avatar Oddity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Weil am Rhein
Wiadomości: 209
Dot.: sztuczna biżuteria

Najprawdopodobniej uczulona jesteś na nikiel ,z którego wykonana jest często owa biżuteria. Moja siostra ma ten sam problem ,ale ona właśnie wymienia haczyki, bądź w sztyftach zawleczki na srebrne i to jej pomaga ,ale jeśli tylko zaczynają boleć ją uszy, zdejmuje kolczyki ,by nie powstawały ranki.
Oddity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 18:35   #6
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: sztuczna biżuteria

Niestety mam ten sam problem. Jestem uczulona nawet na metalowe guziki od spodni itp. Wszystkie spodnie które mam, maja popodklejane plastrami guziczki od spodu. Niestety, muszę ta czynność powtarzać po każdym praniu. Takze klamerki od pasków mnie uczulają. Zaraz koło pepka powstaje brzydkie zaczerwienienie. Niestety. jestem skazana tylko na srebrna biżuterie (złota nie lubię). Choc mialam i takie przypadki, że bransoletka, która kupiłam w galerii i była 100% srebrna, takze mnie uczulała. Masakra. Takze stosuję te metode i maluje od spodu np. zegarek na bransolecie, kolczyki itp. Słyszałam także o tym specjalnym lakierze z apteki ale nigdy go nie wypóbowałam. Moze wielki czas...
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 14:56   #7
jurekogorek
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 10
Dot.: sztuczna biżuteria

tutaj możesz kupić fantastyczną sztuczną biżuterię http://www.anabella.sklep.pl/ polecam!
jurekogorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.