Wstyd! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-04, 08:45   #1
dzikiksiezyc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 111

Wstyd!


Mam 20 kg do zrzucenia, bardzo chce sie za siebie wziac, od jakiegos czasu stosuje diete, chcialabym sie zapisac na zaj. fitness,ale...strasznie sie wstydze. takiej nadwagi. Boje sie tez tego, ze beda mnie wysmiewac szczuple i zadbane dziewczyny ;( Jak to jest na silowniach, zajeciach zorganizowanych? Czy spotkalyscie sie kiedys z ogadywaniem,wysmiewaniem?
dzikiksiezyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 09:02   #2
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Wstyd!

Cytat:
Napisane przez dzikiksiezyc Pokaż wiadomość
Mam 20 kg do zrzucenia, bardzo chce sie za siebie wziac, od jakiegos czasu stosuje diete, chcialabym sie zapisac na zaj. fitness,ale...strasznie sie wstydze. takiej nadwagi. Boje sie tez tego, ze beda mnie wysmiewac szczuple i zadbane dziewczyny ;( Jak to jest na silowniach, zajeciach zorganizowanych? Czy spotkalyscie sie kiedys z ogadywaniem,wysmiewaniem?
Powiem tak, ja jestem szczupła i nigdy problemów z wagą nie miałam.
Chodzę na fitness dla lepszego samopoczucia i zdrowej sylwetki.
ALE chodzą tam też panie, które chcą schudnąć.
Nigdy nie widziałam żeby ktoś kogoś wyśmiewał, bo niby dlaczego?
Ja tam patrzę na takie kobiety z uśmiechem To dobrze, że chcą zadbać o swoje zdrowie i figurę.

Naprawdę, spokojnie. Na fitnessie są nie tylko superlaski, ale panie w każdym wieku i z naprawdę różnymi sylwetkami.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2012-11-04 o 09:04
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 09:07   #3
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Wstyd!

Cytat:
Napisane przez dzikiksiezyc Pokaż wiadomość
Mam 20 kg do zrzucenia, bardzo chce sie za siebie wziac, od jakiegos czasu stosuje diete, chcialabym sie zapisac na zaj. fitness,ale...strasznie sie wstydze. takiej nadwagi. Boje sie tez tego, ze beda mnie wysmiewac szczuple i zadbane dziewczyny ;( Jak to jest na silowniach, zajeciach zorganizowanych? Czy spotkalyscie sie kiedys z ogadywaniem,wysmiewaniem?
Na fitness nie chodzę, ale wątpię by ktoś Cię wyśmiewał Brawo, że chcesz schudnąć i coś robisz w tym kierunku
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 09:10   #4
sylwiszon757
Zakorzenienie
 
Avatar sylwiszon757
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 494
GG do sylwiszon757
Dot.: Wstyd!

Ja też mam trochę kg do zrzucenia. Chodzę na fitness, siłownię, basen i jeszcze nigdy się nie spotkałam z naśmiewaniem, czy wytykaniem palcem. Na takie zajęcia przecież nie tylko chodzą szczupłe osoby Dlatego nie ma się co wstydzić! Bardzo dobrze, że chcesz o siebie zadbać
__________________
When so many are lonely as seem to be lonely, it would be inexcusably selfish to be lonely alone
sylwiszon757 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 09:11   #5
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Wstyd!

Wiesz jeżeli nawet znalazł by się ktoś (w co wątpię) kto by się w jakiś sposób z ciebie ,,wyśmiewał" ,znaczyło by to że owa osoba jest debilem więc tylko współczuć byś jej musiała ,oczywiście pod warunkiem że jesteś empatycznym typem.
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 09:24   #6
ja_goodka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 109
Dot.: Wstyd!

Ja jestem szczupła, chodzę na fitness i widzę tam różne osoby, szczupłe, otyłe, młodsze i starsze, wysportowane i takie co po 5 minutach są zlane potem Nigdy nie widziałam, żeby ktoś się z kogoś wyśmiewał.
Osobiście, gdybym była świadkiem takiego zachowania - sama zjechałabym osobę która wyśmiewa się z innych. I wydaje mi się, że wiele dziewczyn zareagowałoby podobnie.
To, że chcesz dbać o siebie to powód do dumy, nie wstydu
Życzę powodzenia
ja_goodka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 09:31   #7
unber
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 283
Dot.: Wstyd!

Nie bój się aż tak

Też mam tyle do zrzucenia i zawsze strasznie się bałam jakichkolwiek ćwiczeń - dopóki nie zaczęłam chodzić. I chyba trafiałam na same kameralna kluby, bo i na jodze, i na aerobicku trafiałam głównie na panie o dobre 15 lat starsze ode mnie (że były w lepszej formie to już inna sprawa), docinków nie usłyszałam nigdy. Podobnie z basenem, tylko starałam się chodzić na mało popularne godziny.

Zresztą, czasami wydaje nam się, że ludzie zwracają na nas uwagę... I często to guzik prawda, bo po ćwiczeniach ludzie są zmęczeni, chcą już się przebrać i wrócić do domu, na basenie nerwowo liczy się minuty pozostałe do wyjścia i szuka pierścionka wrzucnego do jednej z 40 kieszeni plecaka. Więc się nie przejmuj i idź spokojnie
unber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 09:34   #8
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Wstyd!

Takie zajęcia to nie podstawówka, żeby ktoś sobie wytykał ludzi palcami. Przychodzą różni ludzie - grubi, szczupli, a nawet masakrycznie chudzi (ze mną chodzi dziewczyna, która wygląda jak anorektyczka). I raczej nikt tego na głos nie komentuje, bo po co? Przecież po to też się ćwiczy, żeby zrzucić zbędne kilogramy.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 09:38   #9
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Wstyd!

a ja stosunkowo często spotykałam się z wyśmiewaniem osób ogólnie mówiąc "pulchniejszych" od reszty.
Chodzę często na basen i dziwną "normą" jest, ze na porannych godzinach (od 6-8) jest sporo osób starszych czy z nadwagą...nie wiem wydaje się, że może w takich godzinach głupkowate "gimnazjum" nie przychodzi, a może chodzi o coś innego ?!
ale generalnie gdy chodziłam na zajęcia o 18, gdzie oprócz pływania był aquaaerobic i na jednym torze- chyba szkółka pływacka, to często z toru dla szkółki leciały teksty "o patrzcie znów wieloryby trenują", albo "greenpeace miałoby co robić, zeby te spasione walenie ściągnąć do wody" i tego typu komentarze...co gorsza tylko raz spotkało się to z wyraźną negatywną reakcją osoby prowadzącej szkółkę- trener głośno opierdzielił i kazał chłopakom zrobić dodatkowe 20 długości na czas jednak często też słyszałam jak inny trener zamiast postawić do pionu gówniarzy, odpowiadał im na podobnym poziomie np."pływać pływać żebyście nie wyglądali jak kaszaloty!"
co do fitnessu nie chodziłam, na siłowni- nigdy nie spotkałam się z żadnymi głupimi komentarzami, ale na basenie- dość często (możliwe że po prostu trafiłam w takie "goowniane" miejsce)
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 09:41   #10
Verdina
Raczkowanie
 
Avatar Verdina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 391
Dot.: Wstyd!

Chodziłam do różnych klubów fitnessowych i moja obserwacja jest taka, że w tych takich najmodniejszych i najdroższych faktycznie czasami można się spotkać z tzw. "taksującymi" spojrzeniami dotyczącymi nie tylko sylwetki, ale też stroju, butów itd. Po prostu do takich klubów chodzi chodzi niewielki odsetek dziewczyn, które nie przyszły zadbać o siebie tylko trochę się polansować albo "zapoznać" muskularnego sponsora. Jeśli jednak lubisz modne kluby to oczywiście w ogóle się nimi nie przejmuj
W mniej wyszukanych miejscach czy w osiedlowych siłowniach przenigdy nie zauważyłam żadnego wyśmiewania. Przeciwnie - kiedy okrąglejsza pani przychodzi i widać, że jest nowa, a nie wykupiła prywatnego trenera to zaraz ktoś próbuje jej trochę podpowiedzieć co i jak.
Verdina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 09:51   #11
Ziaja89
Raczkowanie
 
Avatar Ziaja89
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
Dot.: Wstyd!

Idź bez obaw! W takich miejscach każdy jest skupiony na sobie, aby prawidłowo wykonywać ćwiczenia i osiągnąć jak najlepsze rezultaty.
A wręcz przeciwnie - na siłowni jak się pojawiłam po raz pierwszy, ciepło mnie przyjęto i bardzo mocno byłam dopingowana przez obce mi osoby, co mnie jeszcze bardziej zmotywowało do działania
__________________
"Trwaj chwilo,
jesteś piękna"!
Ziaja89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 10:51   #12
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Wstyd!

Ja po ciąży mam duży nadbagaż,choć u mnie może nie widać tak bardzo ,ze mam aż tak duży nadbagaż ,a prowadzę fitness-jestem instruktorką,więc nie masz się czego bać ,czy wstydzićNie wyobrażam sobie,że ktoś mógłby się z Ciebie śmiać, dziwne by to było.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 11:13   #13
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wstyd!

W swojej " karierze" sportowca chodziłam na tai-chi, treningi jeździeckie, aquaaerobik i nigdy nie spotkałam sie z wyśmiewaniem kogokolwiek za jakiekolwiek problemy poza jednym wyjątkiem - lenistwem.

A przychodzą osoby nie tylko z nadwagą co jest chyba problemem najmniejszym, ale też np. z upośledzeniami ruchowymi.
I powiem Ci jedno - leniwiec hodujący swój problem na kwnapie, bywa wykpiwany, ale osoba przychodząca na trening i walcząca o siebie, budzi szacunek. Nawet jeśli bardzo na początku odstaje od grupy, albo jest po prostu ogólnie słaba fizycznie i nigdy nie nadgoni, to sam fakt że jej się chce, że ćwiczy, że przełamuje swoje słabości a czësto mega kompleksy, budzi podziw i szacunek.

Raz się spotkałam z chamstwem na basenie, przyszły dziewczyny z koleżanką w zaawansowanej już ciąży i jakiś "lowelas basenowy" coś tam tej ciężarnej powiedział przykrego i dodał coś w stylu że jak nie wyp.... z jego toru to ją utopi.. Dziewczyny się zebrały z wody i jak lowelas wyszedł z basenu to w szatni czekali na niego policjanci.
Dostał tak od nich po uszach, przy uciesze wszytkich wychodzących z basenu, że podejrzewam że raz na zawsze oduczył się komentować bližnich.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 11:31   #14
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Wstyd!

Pomyślałabym o Tobie, że fajnie, że chce Ci się coś ze sobą zrobić i nad sobą pracujesz, ba - byłabyś moją motywacją (bo ja od kilku lat mam problem z zaledwie kilkoma... nooo, do 10 zaległymi kg, których nie mogę zrzucić), a Ty przychodzisz z 20 i Ci się chce.

Ludzie zwykle albo mają nadwagę innych gdzieś, albo sami o sobie myślą na tyle źle, że na Ciebie i tak spojrzą łaskawszym okiem - tak więc nie powinnaś przywiązywać wagi do tego, co myślą inni o Tobie i skupić się na tym, że robisz coś dla siebie. A nie dla innych.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 11:58   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wstyd!

skoro masz do zrzucenia 20kg to moze zacznij najpierw od cwiczen mniej obciazajacych stawy, np. o basenie? nigdy nie spotkalam sie z sytuacja, zeby ktos byl wysmiewany z powodu tuszy. najwazniejsze to dbac o zdrowie i nie przjmowac sie ewentualnymi krzywymi spojrzeniami
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 13:24   #16
Caramelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Upper Silesia
Wiadomości: 464
Dot.: Wstyd!

Słuchaj, ja miałam podobne obawy jak zaczynałam chodzić na pakernię

Rozumiem, czym jest wstyd i że on czasem nas paralizuje. Ja zaczęłam ćwiczyć w domu, w swoim własnym pokoju gubiłam pierwsze kilogramy. Byłam spocona, zapłakana, zadyszana i czerwona jak burak, ale nikt się ze mnie nie smiał, bo byłam tylko ja.
Do tej pory pomimo chodzenia na siłownię mam takie dni, że nie chcę nikogo oglądać i wtedy włączam sobie filmik Jillian Michaels albo Ewkę Chodakowską, ubieram mało wyjściowy dres, włączam ulubioną muzę i jadę!

Natomiast każda siłka ma swoją atmosferę-u mnie w mieście jest rzeczywiście jedna taka, gdzie taksują Twój tyłek, buty i torbę... ale w innych tego nie ma.
Także jeżeli się wstydzisz, to zacznij w domu, podreperuj kondycję, a potem ruszaj do klubu
__________________
Mam twardą dupę i serce z kamienia.

KEEP GOING, DON'T STOP.


Caramelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 13:30   #17
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Wstyd!

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
skoro masz do zrzucenia 20kg to moze zacznij najpierw od cwiczen mniej obciazajacych stawy, np. o basenie? nigdy nie spotkalam sie z sytuacja, zeby ktos byl wysmiewany z powodu tuszy. najwazniejsze to dbac o zdrowie i nie przjmowac sie ewentualnymi krzywymi spojrzeniami
bardzo słuszna uwaga.
jeśli krępujesz się iść na basen, możesz zacząć od marszu.
codziennie pół godzinki,z czasem dłużej.
marsze są darmowe,miesiąc pomaszerujesz, schudniesz, samoocena podskoczy i możesz próbować na siłowni.

jeśli mieszkasz w większym mieście, przeszukaj ofertę fitness clubów, może są takie zajęcia specjalnie dla osób "bardziej puszystych" ? wtedy nie będziesz się czuła wyobcowana.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 13:41   #18
umiko
Przyczajenie
 
Avatar umiko
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 23
Dot.: Wstyd!

Ja chodzę na siłownie i powiem Ci szczerze, że.... Ty nikogo tam nie obchodzisz i to jest właśnie fajne, każdy się poci sam i nie ma nawet czasu myśleć o innych. Poza tym to żaden powód do wstydu mieć nadwagę i iść na siłownie. Dzięki temu inni będą Cię nawet podziwiać, skoro się zaparłaś w sobie i praca nad sobą stała się Twoim celem! Powodem do wstydu jest to, że ktoś z nadwagą zamawia ciężarówkę jedzenia z fast foodu i do tego cole light bo się odchudza, o!
umiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 14:09   #19
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Wstyd!

ja się zgadzam z powyższym, zacznij od basenu, żebyś krzywdy sobie nie zrobiła, bo o to łatwo i idz pewnie! ja jestem szczupła, i kiedy chodzę na basen i widzę tęższe osoby to czuje...zadowolenie bo uważam, że to swietne, że im się chce i że przyszli pracować dla zdrowia i dobrego samopoczucia
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-04, 14:43   #20
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Wstyd!

Cytat:
Napisane przez Caramelli Pokaż wiadomość
Natomiast każda siłka ma swoją atmosferę-u mnie w mieście jest rzeczywiście jedna taka, gdzie taksują Twój tyłek, buty i torbę... ale w innych tego nie ma.
Jezu, tak sobie myślę co o mnie by pomyślały takie lanserki...
Noszę adidasy, brzydkie dresy z Pepco za 20zł i czarną koszulkę.
Armagjedon!
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 15:01   #21
black_heart
Przyczajenie
 
Avatar black_heart
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6
Dot.: Wstyd!

Moje zdanie jest takie, jak kilku dziewczyn przede mną. Najlepiej poćwicz w domu, znajdz motywację, filmy z ćwiczeniami (polecam Ewę Chodakowską, ma facebooka gdzie motywacja jest ogromna!!). Myślę, że tak silnie boisz się tego jak odbiorą Cię inni w jakimś fitness clubie, że i tak podświadomie będziesz czuć spojrzenia i dodatkowo się zrazisz. Ćwicz w domu, zobaczysz pierwsze efekty, uwierzysz w siebie, poczujesz się pewniejsza i uderzysz w siłkę
black_heart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.