Włosy o bardzo mocnym skręcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-11, 11:52   #1
Infinity24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 2

Włosy o bardzo mocnym skręcie


Mam córeczkę i pewien problem związany z jej włosami. Otóż mała bo ma 3latka ma tak mocno pokręcone włoski że nie potrafię sobie z nimi poradzić. Czeszę ją tylko po umyciu włosów gdy sa mokre i na odżywkę sunsilk. Gdy włosy sa suche to bardzo ciężko jest je rozczesać robią się kołtunki. Córka jest mulatką a włoski odziedziczyła po tacie ja mam włosy proste jak drut. Poradzcie mi co mogę zrobić? Jak ją czesać dł. włosków po naciągnięciu około 10 cm a w momencie skrętu jakieś 2 - 3 cm. Nie chcę zniszczyć jej włosków. Mała nieznosi czesania co jest zrozumiałe bo boli. A ja chciałabym zapuszczać jej włosy.
Infinity24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-11, 14:23   #2
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Włosy o bardzo mocnym skręcie

Ja bym w ogóle nie czesała na sucho. Po myciu odżywka ze spłukiwaniem (jeśli ci się chce...), wtedy rozczesać, potem odrobinka odżywki bez spłukiwania. I już, potem nie ruszać.
Acha, do czesania TYLKO grzebień z szeroko rozstawionymi zębami.
Poszukam czegoś o 'afrykańskich' włoskach, jak znajdę to napiszę.

Nie wiem, czy takie włoski można tak po prostu zapuszczać? Nie zrobi się afro? Dobra, nie gdybam, nie znam się na tym
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-11, 15:48   #3
nairin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 28
GG do nairin
Re: Włosy o bardzo mocnym skręcie

Ona musi wyglądać jak aniołek Ja również nic bym z tym nie robiła, na sucho nie ma co czesać, nawilżać na mokro i tylko na mokro rozczesywać. Jak będzie miała długie, będzie wyglądać jeszcze lepiej P.S. Baby zabijają się o trwałą, a tutaj pod twoim okiem rośnie mały loczek
nairin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-11, 16:10   #4
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 338
Re: Włosy o bardzo mocnym skręcie

Wyczytałam, że 'afrykańskie' włosy są bardzo delikatne (najcieńsze ze wszystkich, wbrew pozorom) i skłonne do przesuszania. W stanie 'naturalnym' raczej nie da się ich zapuścić, gdyż łamią się przy czesaniu. Można je zapuścić jeśli są chemicznie wyprostowane (no to raczej odpada dla 3-latki), splecione w warkoczyki lub skręcone w dready. To tyle, poszukam jeszcze.
benny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 14:45   #5
milwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 52
GG do milwa
Re: Włosy o bardzo mocnym skręcie

wiesz co, moja corcia (2 i pol)tez ma kręcone wlosy, do tego nienawidzi sie czesac. Zeby unikac awantur i zeby wyglądala jak człowiek musze jej przed czesaniem spryskac wloski odzywką w płynie Matrix(to oczywiście "dorosła" odżywka). Dzieki temu włoski momentalnie robią się śliskie, wszystkie kołtunki znikają.No a oprócz tego przy myciu głowki tez uzywam odzywki do splukiwania.
Ta odzywka Matrixa jest naprawde super, gorąco polecam.
pozdr dla Ciebie i córeczki)))
milwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-12, 16:06   #6
Infinity24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 2
Re: Włosy o bardzo mocnym skręcie

Dziękuję Ci bardzo za radę i za pozdrowienia. Wzajemnie Ciebie pozdrawiam i Malutką
Infinity24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 16:04   #7
Botfinka
Przyczajenie
 
Avatar Botfinka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: radom
Wiadomości: 1
GG do Botfinka
Dot.: Re: Włosy o bardzo mocnym skręcie

Witam wszystkich zgromadzonych. (moj pierwszy post) mam kręcone, średniej długości włosy. Od kilku tygodni mam bzika na punkcie afro. Chce mieć afro!!! Wiecie może gdzie można zrobić? i na ile sie utrzymuje? nikt nic nie wie na ten temat, w necie też nic nie ma, pomocy.
__________________
Przy okazji chciałabym podziękować producentowi chrupek o smaku czekoladowym, psom goniącym za samochodem, komuś kto wynalazł pompę tłocząco-ssącą, komuś kto nauczył Cię wiązać sznurowadła, wszystkiemu temu co było lub bedzie moją inspiracją. Dziękuję.
Botfinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:00.