krem nawilżający, 20lat, cera wrażliwa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-15, 21:38   #1
elganja
Rozeznanie
 
Avatar elganja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 900
Exclamation

krem nawilżający, 20lat, cera wrażliwa


Kochane Wizażanki, liczę na wazą pomoc. Poszę doradźcie jakiś sprawdzony kremik nawilżający.Mam 20 lat i wrażliwą cerę,trądzik mi nie dokucza,o statnio używałam kremy soraya z cytryną, ale widzę,że moja skóra potrzebuje lepszego nawilżenia. Proszę, poratujcie mnie!!!
elganja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 22:20   #2
Energia
Raczkowanie
 
Avatar Energia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Czeladź
Wiadomości: 124
Dot.: kochane pomocy! Doradxcie kremik do buzi!!!

No cóż, moim zdaniem coś co służy mnie nie koniecznie posłuży Tobie.
Ale spróbuję Ci choć troszkę pomóc, na podstawie tych niewielu informacji, które podałaś.
Ja np. lubię Garnier. Ale który preparat mam Ci polecić? Może fluid nawilżający z serii Ultra Świeżość? Łatwo się wchłania, ma przyjemną konsystencję, dobrze nawilża. Ale czy przypadnie Ci do gustu?
To, że Twoja skóra jest wrażliwa to połowa informacji. Cera wrażliwa jest pojęciem ogólnym. Wrażliwość może być uwarunkowana gentycznie albo nabyta. Zazwyczaj występuje "w parze" z cerą suchą. Ale jak jest u Ciebie?
Wrażliwa cera zazwyczaj piecze, mrowi i ściąga. Do pielęgnacji domowej stosuje się kosmetyki hipoalergiczne. Możesz spytać w aptece o te z firmy Avene czy Vichy - są bardzo dobre!
Warto byłoby gdybyś sprawdziła, czy Twoja cera ma faktycznie cechy wrażliwej. Ja jakiś czas temu podobnie myślałam o swojej. Po czym okazało się, że używam niewłaściwych kosmetyków.
Człowiek uczy się całe życie... .
Pozdrawiam
Energia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 22:28   #3
elganja
Rozeznanie
 
Avatar elganja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 900
Dot.: kochane pomocy! Doradxcie kremik do buzi!!!

Dziękuję za chęci. Jestem pewna że moje cera jest wrażliwa(dokucza mi zwłaszcza pieczenie, i niestety widać wszystkie przebarwienia i łatwo nabywam zasinień, a nawet siniaków) i przede wszystkim ..... przesuszona, ale chyba zacznę się do tego przyzwyczajać.Kremy Vichy stosowałam,ale było to dawno, gdy dokuczał mi trądzik. Może znów spróbuję to faktycznie dobra marka, choc nie należy do najtańszych. Zresztą jeśli mam być szczera to ciężko znaleźć dobre i tanie kosmetyki...
elganja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 22:34   #4
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: kochane pomocy! Doradxcie kremik do buzi!!!

Cytat:
Napisane przez elganja
Dziękuję za chęci. Jestem pewna że moje cera jest wrażliwa(dokucza mi zwłaszcza pieczenie, i niestety widać wszystkie przebarwienia i łatwo nabywam zasinień, a nawet siniaków) i przede wszystkim ..... przesuszona, ale chyba zacznę się do tego przyzwyczajać.Kremy Vichy stosowałam,ale było to dawno, gdy dokuczał mi trądzik. Może znów spróbuję to faktycznie dobra marka, choc nie należy do najtańszych. Zresztą jeśli mam być szczera to ciężko znaleźć dobre i tanie kosmetyki...
A może kremy La Roche Posay, Avene? Sama bardzo sobie chwalę Hydranorme LPR, ale lepsze opinie ma Hydraphase tej firmy. Zachęcam do poczytania KWC
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 22:54   #5
Energia
Raczkowanie
 
Avatar Energia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Czeladź
Wiadomości: 124
Dot.: kochane pomocy! Doradxcie kremik do buzi!!!

Cytat:
Napisane przez elganja
Dziękuję za chęci. Jestem pewna że moje cera jest wrażliwa(dokucza mi zwłaszcza pieczenie, i niestety widać wszystkie przebarwienia i łatwo nabywam zasinień, a nawet siniaków) i przede wszystkim ..... przesuszona, ale chyba zacznę się do tego przyzwyczajać.Kremy Vichy stosowałam,ale było to dawno, gdy dokuczał mi trądzik. Może znów spróbuję to faktycznie dobra marka, choc nie należy do najtańszych. Zresztą jeśli mam być szczera to ciężko znaleźć dobre i tanie kosmetyki...
Nie ma się do czego przyzwyczajać! Nie poddawaj się!
Z tego co teraz napisałaś wynika, że Twoja cera faktycznie ma cechy wrażliwej i tak jak przypuszczałam jest: przesuszona - co ja określiłabym raczej jako: odwodniona. Przebarwienia i zasinienia czyli coś co występuje przy cerze wrażliwej, jest związane z unaczynieniem tejże cery. Na to trzeba zwracać szczególną uwagę.
Odradzam nadmierną ekspozycję na słońce.
Nie chcę polecać Ci znowu jakichś konkretnych preparatów. Sama wybierz coś dla siebie w zależności od zasobności Twojego portfela. Jak sama zauważyłaś nie ma dobrych i tanich kosmetyków. Acha i nie zapominaj, że Twoja cera prócz nawilżenia wymaga też regeneracji. Na dzień stosuj krem nawilżający a na noc regenerujący.
Pogrzebałam trochę w moim zeszycie i znalazłam jeszcze to, że jeśli miałabyś ochotę skusić się na zabieg w gabinecie - sądzę, że przynajmniej raz na jakiś czas przydałby się - to polecam zabiegi usprawniające odnowę komórkową (prądy galwaniczne) lub nawilżanie parą wodną. Choć w przypadku tego ostatniego zabiegu, miejsca z rozszerzonymi naczynkami powinny być osłonięte np. kompresami chłodzącymi.
Pozdrawiam
Energia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 23:02   #6
elganja
Rozeznanie
 
Avatar elganja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 900
Talking Dot.: kochane pomocy! Doradxcie kremik do buzi!!!

Energia i Konfitura! Dziękuję wam bardzo Kochane za wasze serducha! Chyba (po przelooknięciu KWC) skuszę się na jeden z kremików La Roche Posay. Za radą Energii poszukam także jakiegoś kremu regenerującego i zadzwonię do mojej kosmetyczki.Przesyłam wam podziękowania i gorące buziaki!
elganja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 23:44   #7
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: kochane pomocy! Doradxcie kremik do buzi!!!

Buziaki
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-16, 16:04   #8
NieWskaZaNa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 334
Dot.: kochane pomocy! Doradxcie kremik do buzi!!!

Ja zawsze mam ogromne problemy z suchą cerą i ostatnio zdecydowałam się na zakup kremu Loreal Happyderm. I jestem zachwycona. Naprawde skóra zrobiła się gładka i jest nawilżona przez cały dzień. Polecam ten krem. Może ty go też przetestuj sadze ze pomoze. pozdrawiam
NieWskaZaNa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 21:35   #9
elganja
Rozeznanie
 
Avatar elganja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 900
Dot.: kochane pomocy! Doradxcie kremik do buzi!!!

dziękuje, ale happy derm testowałam i niestety nie wystarcza, ale dzis kupilam la roche posay i nivea regenerujacy na noc i bede próbować. Buziaki dla was wszystkich!
__________________
Be Yourself. Always.
elganja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 21:37   #10
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: kochane pomocy! Doradxcie kremik do buzi!!!

Cytat:
Napisane przez elganja
dziękuje, ale happy derm testowałam i niestety nie wystarcza, ale dzis kupilam la roche posay i nivea regenerujacy na noc i bede próbować. Buziaki dla was wszystkich!
Można wiedzieć jaki kremik kupiłaś LPR?
Też używam regenerującego Nivea na noc
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 21:50   #11
elganja
Rozeznanie
 
Avatar elganja
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 900
Dot.: kochane pomocy! Doradxcie kremik do buzi!!!

nazwa jest chyab po francusku , a ja się go nigdy nie uczyłam więc jeśli gdzies coś źle naskrobię to proszę o wybaczenie. Ten kremik to Effeclar Matt Active Moisturier. Wybrałam 2 korzystając z kwc a pomogła mi wybrać bardzo miła pani w aptece.
__________________
Be Yourself. Always.
elganja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-16, 21:51   #12
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: kochane pomocy! Doradxcie kremik do buzi!!!

Cytat:
Napisane przez elganja
nazwa jest chyab po francusku , a ja się go nigdy nie uczyłam więc jeśli gdzies coś źle naskrobię to proszę o wybaczenie. Ten kremik to Effeclar Matt Active Moisturier. Wybrałam 2 korzystając z kwc a pomogła mi wybrać bardzo miła pani w aptece.
Dzięki Mam nadzieję, że będziesz zadowolona
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:38.