Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-18, 16:11   #1
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Question

Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?


Ha! To jest mój pierwszy samodzielny post!

Drogie Wizażanki, szukam odpowiedzi na niemiłosiernie i brutalnie męczące mnie pytanie A może raczej potwierdzenie, bądź zaprzeczenie, czegoś, co obiło się o moje ślepia. Otóż kiedyś/gdzieś/na jakimś forum przeczytałam, że Pani X walczyła ze swoim nieustającym trądzikiem do czasu, kiedy zrobiła badania, które wykazały stan zapalny w organizmie. Ten stan zapalny miał być przyczyną trądziku, a wywołał go.. ząb Oczywiście po wyleczeniu tegoż zęba więcej trądziku na oczy nie widziała. Czy Pani X wciskała forumowiczom tak zwany kit, czy jednak takie coś jest możliwe? Czy zwykły zepsuty ząb może spowodować trądzik? Jakoś głupio zapytać mi o to mojego dentystę- boję się, że mnie wyśmieje Dlatego najpierw zapytuję Was.

Baaaaardzo dziękuję za wszelki odzew
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 16:45   #2
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

zostały mi jeszcze dwie ósemki, które od czasu do czasu się paskudzą - może trądzik zniknie?
znam przypadek stanu zapalnego powodującego łuszczycę. Dziewczyna leczyła się długo i różnorako. Poznany Niemiec załamał ręce, bo myślał, że się nie leczy i zaciągnął ją za zachodnią granicę. Tamże lekarz po badaniach zaordynował wycięcie migdałków, co z racji NFZ musiało się odbyć w kraju. Nie bardzo chciano wycinać wyglądające na zdrowe migdałki, w końcu ktoś sie ugiął - migdałki po przekrojeniu okazały się zepsute "do szpiku kości" Łuszczyca minęła.
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 16:59   #3
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

no mi właśnie jedna ósemka domaga się borowania ;] mój dentysta wziął sobie długoterminowy urlop, a ja, jako że nie mam zaufania do nieznanych lekarzy, pokornie czekam na jego powrót już sporo czasu.. I właśnie od tego czasu mam problemy z cerą. Mimo, że jestem młodzik jeszcze, to wcześniej takie się nie zdażały, więc wykluczyłam typowy trądzik. Poza tym pojawiające się krostki nie dają się leczyć silnymi antybiotykami i wyglądają na takie naprawdę chorobowe, jakby ich przyczyna rzeczywiście tkwiła gdzieś głębiej..
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 17:29   #4
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

hej. to ja moze cos podpowiem. mam brata i bratowa lekarzy i wlasnie ostatnio rozmawialismy na podobny temat. otoz zepsuty zab moze byc przyczyna wielu, bardzo roznych, nawet ciezkich chorob. i wlasnie 90% ludzi wogole nie zdaje sobie z tego sprawy. moj wujek mial niedawno silne bole w nodze. lekarz powiedzial ze to prawdopodobnie przez niewyleczone zeby zrobil sie stan zapalny.... dlugo by to wyjasniac w kazdym razie jest wiele podobnych przypadkow. dlatego szoruj jak najpredzej do dentysty. jak ten na urlopie to poszukaj innego. byc moze u Ciebie sa inne przyczyny. moze alergia albo reakcja na nowy kosmetyk ale zabka i tak warto wyleczyc. mam nadzieje ze sie przydalam pozdrawiam
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 17:42   #5
kasiaczek21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zach pom
Wiadomości: 80
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

nigdy nie słyszałam o tym,że popsuty zab moze powodowac tradzik??? wiele czytałam o nim bo jest nadal moja zmorą( wiem ze zaczopowane mieszki włosowe, bakterie i nierównowaga hormonalna go powoduje
kasiaczek21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 18:16   #6
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Napisane przez ann217
hej. to ja moze cos podpowiem. mam brata i bratowa lekarzy i wlasnie ostatnio rozmawialismy na podobny temat. otoz zepsuty zab moze byc przyczyna wielu, bardzo roznych, nawet ciezkich chorob. i wlasnie 90% ludzi wogole nie zdaje sobie z tego sprawy. moj wujek mial niedawno silne bole w nodze. lekarz powiedzial ze to prawdopodobnie przez niewyleczone zeby zrobil sie stan zapalny.... dlugo by to wyjasniac w kazdym razie jest wiele podobnych przypadkow. dlatego szoruj jak najpredzej do dentysty. jak ten na urlopie to poszukaj innego. byc moze u Ciebie sa inne przyczyny. moze alergia albo reakcja na nowy kosmetyk ale zabka i tak warto wyleczyc. mam nadzieje ze sie przydalam pozdrawiam
Oj przydałaś się, przydałaś.. dziękuję ślicznie i już szukam nowego dentysty Pozdrawiam
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 19:53   #7
Ewuska_90
Raczkowanie
 
Avatar Ewuska_90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

większość osób się oszukuje że trądzik to poprostu zmiany skórne które ot tak sobie powstają i myślą że jak kupią drogi kosmetyk czy lek to wszystko zniknie...nie ma tak łatwo!!przyczyną trądziku może być wszystko:chory ząb,chora,zanieczyszczona wątroba,problemy z układem pokarmowym,candida,popros tu mnóstwo rzeczy!!trzeba o siebie dbać takze wewnętrznie a nie tylko o buźke...pozdro
Ewuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-18, 21:08   #8
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Ja też właśnie ostatnio miałam taką sytuację, że przy okazji bytności u lekarza pani doktor zajrzała mi do gardziołka, i powiedziała że mam coś nie tak z migdałkami, i że to może być powodem zmian skórnych. Nie mam wielkich z tym problemów, jednak nie ma co ukrywać, pewnie niedoskonałości są. No i dostałam skierowane do laryngologa. Ten na całe szczęście stwierdził że migdałków nie trzeba usuwać, i że moje małe problemy raczej nie są z tym związane, niemniej jednak potwierdził iż jest taka możliwość, że stan zapalny ma na takie zmiany skórne wpływ. Po prostu takie chore miejsce "sieje" bakterie na cały organizm, więc myślę że taką przyczynę (npp chory ząb) należy usunąć (ewentualie wyleczyć).
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 21:16   #9
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

kurcze, jaki ten nasz organizm skomplikowany jest

Ewuska- ja wiem, ze tradzik to choroba, ale jakos do tej pory za przyczyne bralam glownie (jak nie jedynie) zmiany hormonalne, sklonnosci genetyczne czy ew. zaburzenia przemiany materii i flory bakteryjnej jelit.. ale nie chorego zeba. A szkoda. Bo ostatnie miesiace przeszlabym z gladka buzka ;p;p (i zaoszczedzilabym na lekach, kosmetykach i przede wszystkim nerwach..;])

Dreamgirl- usuwania mam nadzieje nie bedzie, ale kanalowe zapewne tak Ze tez dentyscie sie urlopu zachcialo!

Pozdrawiam
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 22:05   #10
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

a teraz moje trzy grosze
spotkalam sie z tego typu zalozeniami m.in w jakich wskazowkach dla ludzi z tradzikiem i pisano tam, by wyleczyc dokladnie zeby z prochnicy, bo wlasnie prochnica moze byc przyczyna tradziku. ale jasna sprawa ze nie jest tak u kazdego. moje zabki juz od jakiegos czasu sa w "dobrym stanie" ... ale guzik, tradzik jak byl tak jest
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 21:18   #11
Oira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 34
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Hey dziewoszki !
No ja musze powiedziec ze tez o tym slyszalam i tak nad tym sie zastanawiam . Mam okazje przekonac sie na wlasnej skorze gdyz za miesiac ide wycinac migdalki (sa baaaaardzo duze) i takze mam problemy z tradzikiem . Bezprzerwy wyskakuja mi nowe krostki . Obiecuje ze napisze czy stan mojej skory po zabiegu ulegl poprawie czy to wielki pic na wode . Mam nadzieje ze nie bedzie bolalo
Oira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-19, 13:48   #12
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Oira buziaczek dla Ciebie ze podbiłaś stary watek (choć jestes nowa) a nie utworzyłaś kolejnego
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 17:00   #13
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Jejku, mój pierwszy wątek! Aż się łezka w oku zakręciła

Ząb wyleczyłam, ale rozsiał bakterie na inne kości, więc bez kuracji antybiotykowej się nie obeszło. Mały, biedny ząbek zakaził cały organizm, który dochodził do siebie przez kilka miesięcy, wyobrażacie to sobie?
Oira- trzymaj się!
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 21:18   #14
Oira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 34
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Napisane przez guia Pokaż wiadomość
Jejku, mój pierwszy wątek! Aż się łezka w oku zakręciła

Ząb wyleczyłam, ale rozsiał bakterie na inne kości, więc bez kuracji antybiotykowej się nie obeszło. Mały, biedny ząbek zakaził cały organizm, który dochodził do siebie przez kilka miesięcy, wyobrażacie to sobie?
Oira- trzymaj się!

guia a jak tam po wyleczeniu zabka mial sie stan Twoje skory ? poprawil sie cos chociaz ? Bo mam nadzieje ze migdalow nie wycinam na darmo
Oira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 21:22   #15
Oira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 34
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Napisane przez guia Pokaż wiadomość
Jejku, mój pierwszy wątek! Aż się łezka w oku zakręciła

Ząb wyleczyłam, ale rozsiał bakterie na inne kości, więc bez kuracji antybiotykowej się nie obeszło. Mały, biedny ząbek zakaził cały organizm, który dochodził do siebie przez kilka miesięcy, wyobrażacie to sobie?
Oira- trzymaj się!

guia a jak tam po wyleczeniu zabka mial sie stan Twoje skory ? poprawil sie cos chociaz ? Bo mam nadzieje ze migdalow nie wycinam na darmo
Oira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 21:22   #16
Oira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 34
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Napisane przez guia Pokaż wiadomość
Jejku, mój pierwszy wątek! Aż się łezka w oku zakręciła

Ząb wyleczyłam, ale rozsiał bakterie na inne kości, więc bez kuracji antybiotykowej się nie obeszło. Mały, biedny ząbek zakaził cały organizm, który dochodził do siebie przez kilka miesięcy, wyobrażacie to sobie?
Oira- trzymaj się!

guia a jak tam po wyleczeniu zabka mial sie stan Twoje skory ? poprawil sie cos chociaz ? Bo mam nadzieje ze migdalow nie wycinam na darmo
Oira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 11:36   #17
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Ząb wyleczyłam, ale rozsiał bakterie na inne kości,
jak ja to słyszę, to mi się nóz w kieszeni otwiera ja mam wizyte 10 pazdziernika do sadysty
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 12:14   #18
Oira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 34
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
jak ja to słyszę, to mi się nóz w kieszeni otwiera ja mam wizyte 10 pazdziernika do sadysty
Emilia Ty masz 10 pazdziernika wizyte ja ide od 19 do szpitala na 4 dni a 20 mam urodziny . Fajny prezent sobie sprawilam co nie ?
Oira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 12:14   #19
helootka
Raczkowanie
 
Avatar helootka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 36
GG do helootka Send a message via Skype™ to helootka
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Ojej! A ja już chyba nie byłam u dentysty ze 3 lata, tak się boję! Najwyższy czas żeby iść... I im bardziej odkładam tę wizytę, tym bardziej się boję, że gościara będzie musiała mi wyrwać połowę zębów albo leczyć kanałowo ;/ ;(
Poza tym właśnie jestem chora, już drugi tydzień się to ciągnie i przerodziło się w anginę. I oczywiście dostałam skierowanie do laryngologa. Jutro idę Buuu... I na pewno będzie kazał wyciąć te małe gluty które siedzą w moim gardle i podobno są ropne. Żyję z takim wyrokiem już dwa lata i nie chcę mieć tego zabiegu bo strasznie się boję Miałam wycinany trzeci jak miałam około trzy lata, mam 15 i do teraz pamiętam, jak mnie bolało po przebudzeniu się z narkozy W ogóle to możecie sobie o mnie pomyśleć, że jestem straszny tchórz, ale ja się naprawdę boję I myślcie sobie co chcecie Trzymaj się Oira! Wierz mi, jestem z Tobą...!
Ech no to się rozpisałam na jakieś głupoty niezwiązane z tematem... A co do trądziku, to ja i moja dermatolog zmagamy się z nim od dwóch lat (to już dwa lata...!). I co z tego, skoro i tak jeszcze go mam? Co prawda jest już o wiele lepiej niż na początku, no ale trudno, żeby nie było żadnej poprawy po takim czasie... No i się męczę. I czasem jestem już naprawdę wkurzona i mam wszystkiego dość Ostatnio czuję, że ja i moja skóra jesteśmy zmęczone i mamy dość. Ale nie poddajemy się! A na plecach to niby nie mam jakichś tam strasznych krost ropnych, ale jak np. coś mnie tam swędzi i się drapie, to czuję takie drobne krostki. No ale będę walczyć do ostatniej kropli krwi, do upadłego, do ostatniej krostki i ostatniego pryszcza! A co! Niech wiedzą, że z nami nie da się wygrać i niech lepiej od razu się poddają!
Pozdrawiam wszystkie walczące z trądzikiem i innymi dolegliwościami i chorobami no i w ogóle wszystkie Wizażanki! Trzymajcie się I trzymajcie za mnie i za Oirę kciuki...
__________________
"Oooooaria raio oba oba oba, oooooaria raio oba oba oba"
helootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-21, 12:56   #20
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Emilia Ty masz 10 pazdziernika wizyte ja ide od 19 do szpitala na 4 dni a 20 mam urodziny . Fajny prezent sobie sprawilam co nie ?
oj, współczuje<glaszcze>
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 12:57   #21
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Ojej! A ja już chyba nie byłam u dentysty ze 3 lata, tak się boję! Najwyższy czas żeby iść... I im bardziej odkładam tę wizytę, tym bardziej się boję, że gościara będzie musiała mi wyrwać połowę zębów albo leczyć kanałowo ;/ ;(
Poza tym właśnie jestem chora, już drugi tydzień się to ciągnie i przerodziło się w anginę. I oczywiście dostałam skierowanie do laryngologa. Jutro idę Buuu... I na pewno będzie kazał wyciąć te małe gluty które siedzą w moim gardle i podobno są ropne. Żyję z takim wyrokiem już dwa lata i nie chcę mieć tego zabiegu bo strasznie się boję Miałam wycinany trzeci jak miałam około trzy lata, mam 15 i do teraz pamiętam, jak mnie bolało po przebudzeniu się z narkozy W ogóle to możecie sobie o mnie pomyśleć, że jestem straszny tchórz, ale ja się naprawdę boję I myślcie sobie co chcecie Trzymaj się Oira! Wierz mi, jestem z Tobą...!
bedzie dobrze, za Ciebie trzymamy też kciuki napisz jak było
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 19:14   #22
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
jak ja to słyszę, to mi się nóz w kieszeni otwiera ja mam wizyte 10 pazdziernika do sadysty
Ja 27 września Ale spokojnie, ten mój ząb to było poważne zaniedbanie i zbagatelizowanie problemu. Przez wiele miesięcy okrutnie mnie bolał, a ja łykałam tylko tabletki, bo "nie mam czasu na dentyste"

Oira- nie mam trądziku już. Nie wiem na ile jest to zasługa zdrowego uzębienia, a na ile dobrze dobranej pielęgnacji.
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 23:18   #23
n@talia19
Rozeznanie
 
Avatar n@talia19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Berlin / Zary
Wiadomości: 728
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

oczywiscie ze to jest mozliwe...czasem to cos w naszych organach jest nie tak,czy mamy jakas chorobe wewnetrzna , a nie odczuwamy zadnego bolu, lecz objawy ukazuja sie na naszej cerze np. w postaci wypryskow,przebarwien. Pozdrawiam
n@talia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 17:31   #24
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Nie wiem na ile jest to zasługa zdrowego uzębienia
]zazdroszczę
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 19:02   #25
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
]zazdroszczę
Już zdrowego uzębienia, wcześniejszego byś mi nie zazdrościła
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 19:11   #26
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Już zdrowego uzębienia, wcześniejszego byś mi nie zazdrościła
aha, ja mam tez ponaprawiane, za miecha ide wymienic plombe, bo sie zapowietrzył czy cos ale gadamy.o zebach
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 10:09   #27
Hinter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 41
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Zęby i chore migdałki to totalne paskudztwo. Mogą narobić takiej szkody dla organizmu, że szok. Ludzie leczą się na tyciące chorób, których nie mają i niestety rzadko który lekarz wpadnie na pomysł usunięcia migdałków.

Ja właśnie swoje miałam usunięte 6 dni temu. Niestety ciągle bardzo mnie boli, ale cóż, grunt ,że poszły
Hinter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-25, 22:54   #28
Oira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 34
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Napisane przez Hinter Pokaż wiadomość
Ja właśnie swoje miałam usunięte 6 dni temu. Niestety ciągle bardzo mnie boli, ale cóż, grunt ,że poszły

A mialas pod narkoza robiona czy na zywca oni je wycinaja ? Bo ja jestem przed wycinaniem i strasznie sie boje .

Edytowane przez Oira
Czas edycji: 2006-09-25 o 22:55 Powód: Zla plec :P
Oira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 06:45   #29
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Moja kolezanka miala na zwyca wycinane tylko znieczulenie miejscowe.. i powiedziala ze i tak ja bardzo bolalo. Dzien pozniej dostała krwotoku :/ A usuneli jej migdaly poniewaz non stop miala temperature.. Po usunieciu dalej ma :/

Ja tez powinnam usunac chyba ale zaden lekarz mi tego nie powiedzial. Tylko mowili cos zeby nie usuwac bo jak czesto choruje i np. na angine to pozniej choroba siadzie na pluca a nie na migdaly i bedzie ciezko.

W sumie chcialabym wyciac migdaly bo mam tez problem z tradzikiem ale to jest raczej maly problem, bo tylko kilka krost mi wyskakuje i to o dziwo po okresie.. teraz wlasnie zmagam sie z pryszczami na brodzie, zawsze tylko tu je dostaje ;/

Do dentysty tez sie wybrac musze na kontrole bo rok juz nie bylam, ale panicznie sie boje :/ po za tym u nas tylko jedna przyjmuje na NFZ w centrum i strasznie kiepska jest.. kiedys bylam 12 w kolejce i weszlam do niej po 10 minutach :/ Kazdego "robila" chyba po 2 minuty tylko ;/ ehh raz jak u niej bylam to pozniej mi plomba wyleciala.. i wbylam u niej niecale 5 minut. Szok
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 13:53   #30
Hinter
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 41
Dot.: Trądzik. Powód- stan zapalny w organizmie?

Cytat:
Napisane przez Oira Pokaż wiadomość
A mialas pod narkoza robiona czy na zywca oni je wycinaja ? Bo ja jestem przed wycinaniem i strasznie sie boje .
Znieczulenie miejscowe. Zabieg trwał 15 minut i był bardzo przyjemny w porównaniu do bólu po zabiegu, który trwa juz 6 dni. ( Chociażjest ciut lepiej) Przy zabiegu byłam zupełnie świadoma co się dzieje. NIc nie bolało. Czułam tylko kłucie igłą do znieczulenia, jak zastrzyk, jakieś szarpnięcia i tyle. Myślałam, że będzie gorzej. Narkoza jest niepotrzebna. Niestety 10 godzin po zabiegu wymiotowałam krwią, a zaraz potem dał mi sie krwotok z jednej rany. Tak więc na zabiegówce tamowali mi go ze 20 minut. Ból okrutny, dłubanie narzędziami i igłami w żywe rany. Dopiero po kilku minutach miałam znieczulenie, ale i tak bolało.

Ale nie martw się, w większości przypadków to się NIE ZDARZA.NIektórych aż tak bardzo nie boli i trzeciego dnia już funkcjonują normalnie. Ja jestem jakis ewenement
Hinter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:22.