Zły szampon? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-21, 15:25   #1
Jolanthe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 13
Question

Zły szampon?


Witam!

Od zawsze miałam problem z łupieżem. Stosowałam więc szampony przeciwłupieżowe, najpierw Nivea, a teraz Head&Shoulders. Jednak te szampony muszę używać ciągle, bo po odstawieniu łupież wraca. Jak już napisałam, używam teraz Head&Shoulders 2 w 1 z odżywką przeznaczony do codziennej pielęgnacji ALE. Używam go już ok. 2 miesiące i owszem, łupież znikł po kilku użyciach, ale ostatnio zaczęły wypadac mi włosy Strasznie się przetłuszczają, więc myję je co drugi dzień. Kiedyś myłam rzadziej, ale teraz nie wyobrażam sobie chodzić z takimi tłustymi włosami Czy wypadanie włosów jest spowodowane zbyt częstym myciem włosów, czy może winny jest szampon (może za mocny?)? Boję się, że jeśli zmienię na jakiś zwykły szampon (nie przeciwłupieżowy) to łupież wróci, co działo się za każdym razem, gdy odstawiłam szampon przeciwłupieżowy. Czy istnieje jakiś specyfik, którym mogłabym często myć włosy, a po którym nie miałabym łupieżu?
Jolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 15:32   #2
mmq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 81
Dot.: Zły szampon?

A probowalas kuracji Nizoralem? Stosuje sie go raz na tydzien a do codziennego mycia mozesz uzywacz czegos lagodnego.
mmq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 15:42   #3
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Thumbs up Dot.: Zły szampon?

ja proponuje Sunsilk dla wlosow z łupieżem i o wrażliwej skórze głowy czy coś takiego..

tez przez pewien czas mialam problem z lupiezem, pojawil sie nagle i nie wiadomo skad , nie chcialam przemeczac wlosow jakimis specjalistycznymi kuracjami, ani wydawac pieniedzy na drogie szampony.

juz po pierwszym umyciu lupiez znika, a skora glowy nie swedzi i nie jest podrazniona... balam sie ze juz zawsze bede musiala uzywac tego szamponu (slyszalam ze szampony przeciwlupiezowe scieraja farbe - a mam wlosy farbowane).. ale nawet po odstawieniu łupież zniknął na dobre!

myślę,ze warto sprobowac..
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 18:34   #4
..::LiMoNkA::..
Raczkowanie
 
Avatar ..::LiMoNkA::..
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 408
Dot.: Zły szampon?

Cytat:
Napisane przez Jolanthe
Witam!

Od zawsze miałam problem z łupieżem. Stosowałam więc szampony przeciwłupieżowe, najpierw Nivea, a teraz Head&Shoulders. Jednak te szampony muszę używać ciągle, bo po odstawieniu łupież wraca. Jak już napisałam, używam teraz Head&Shoulders 2 w 1 z odżywką przeznaczony do codziennej pielęgnacji ALE. Używam go już ok. 2 miesiące i owszem, łupież znikł po kilku użyciach, ale ostatnio zaczęły wypadac mi włosy Strasznie się przetłuszczają, więc myję je co drugi dzień. Kiedyś myłam rzadziej, ale teraz nie wyobrażam sobie chodzić z takimi tłustymi włosami Czy wypadanie włosów jest spowodowane zbyt częstym myciem włosów, czy może winny jest szampon (może za mocny?)? Boję się, że jeśli zmienię na jakiś zwykły szampon (nie przeciwłupieżowy) to łupież wróci, co działo się za każdym razem, gdy odstawiłam szampon przeciwłupieżowy. Czy istnieje jakiś specyfik, którym mogłabym często myć włosy, a po którym nie miałabym łupieżu?
Szczerze to ja bylabym wniebowzieta gdybym mogla myc wlosy co 2 dzien... Ja jestem zmuszona myc codziennie... A co do szapmonu to polecam Nizoral bo u mnie calkowice zlikwidowal lupiez albo Seboradin pomaga na wlosy przetluszczajace i z lupiezem.
..::LiMoNkA::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 19:38   #5
Katiusia
Zakorzenienie
 
Avatar Katiusia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 722
Dot.: Zły szampon?

Moim zdaniem tak jak powiedziała MMQ i Limonka Nizoral. Syszałam duzo dobrych opini na temat tego szamponu. Buziaki
__________________
Jedyna droga do przemian to przestać bać się wyzwań.
Katiusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 22:13   #6
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: Zły szampon?

Spróbuj Nizoralu, na mnie akurat nie dziala, a po tym Sunsilku do wrażliwych jeszcze bardziej mnie swędzi głowa, jak i po wszystkich innych
Jolanthe szczęściara z Ciebie, że H&S Ci pomaga, na mnie nic a nic, a wręcz gorzej....
__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 22:36   #7
davi
BAN stały
 
Avatar davi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 304
GG do davi Wyślij wiadomość przez MSN do davi
Exclamation Dot.: Zły szampon?

Ja bym proponowała przedewczystkim byc cały czas włosy jednym szaponem i nie zmieniać bo to przyczynia sie do powstawania łopiezu. A jeśli nie to napewno w aptece coś dobrego znajdziesz. Np tak jak wyżej polecano Nizoral- jest ogólnie bardzo dobry.
davi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-21, 23:27   #8
Hanka21
Przyczajenie
 
Avatar Hanka21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6
Dot.: Zły szampon?

Mialam lupiez jakos w wieku 13-14 lat, i pamietam ze lekarz polecil mi szampon przeciwlupiezowy firmy Stiefel- niestety nie pamietam nazwy, ale ta firma produkuje chyba tylko jeden. Bialo zielone opakowanie, dodam dla ulatwienia. Byl bardzo skuteczny, ale radze lekko rozcienczac woda, bo ma dosc mocne dzialanie i na moich suchych wlosach lekko ZA mocne.
pozdrawiam
Hanka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-22, 10:47   #9
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: Zły szampon?

Ja także polecam Nizoral
Całkowicie łupieżu nie wyleczy sie, ale można zapobiec na jakis czas, zastosowałam kurację Nizoralem i od tamtej pory(jakieś 2 lata) ani razu nie pojawił mi się łupież, jak ta kuracja wygląda jest napisane na opakowaniu, teraz nie pamiętam, wiem że sie go stosuje chyba co pare myć a w międzyczasie można stosować zwykly szampon, niestety trochę wysusza włosy, wiec dobrze jest używać jakiegoś nawilżającego szamponu
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 10:38   #10
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Zły szampon?

Dziewczyny, nie wiecie gdzie mozna kupic Seboradin?Czy jest dostepny w aptekach? Strasznie sie na niego napalilam ale nie mam pomyslu gdzie to moge nabyc
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 10:48   #11
kiciuś
Raczkowanie
 
Avatar kiciuś
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 177
Dot.: Zły szampon?

Seboradin, szampon, lotion i, o ile się nie mylę, ampułki, w aptece kupisz z pewnością. Ja spotkalam się także z tymi produktami w Naturze.
Jolanthe, ja polecam Ci szampon przeciwłupieżowy Farmona FarMed (300ml ok.10 zł). Dodatkowo zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu i wypadaniu włosów, zobacz tutaj: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6788
kiciuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-28, 13:06   #12
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Zły szampon?

slyszalam ostatnio o jeszcze jednym wynalazku przedluzajacym swierzosc wlosow - seboravit. Czy moze uzywalyscie?
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 11:05   #13
belluci2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 676
Dot.: Zły szampon?

zdecydowanie polecam farmed od firmy Farmona
badz plantica z czarna rzepa od ziaji
ale lepszy ten pierwszy
uzywałam tez strieprox, ale ten jest na recepte i bardzo drogi ok 48 zł za 125 ml
__________________



zostało 80 ...70...60 dni intensywnej pracy


belluci2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.