Jaki najlepszy krem z kwasami ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-26, 16:20   #1
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329

Jaki najlepszy krem z kwasami ?


czytałam i czytałam o kwasach, kremach zawierających je i już sie pogubiłam.

Mam cerę tłustą, z zaskórnikami, gródkami, rozszerzonymi porami. Wybieram sie na głębokie oczyszczanie do kosmetyczki niedługo, a potem żeby do konca oczyścić moją buzię (niestety kosmetyczka na pewno nie oczyści wszystkiego, tak się nazbierało ) chcę sprawić sobie jakiś krem z kwasami. Chyba najlepiej z BHA.
Ale jaki ? Doradźcie mi dziewczyny. Dobrze by było jakby był do 50 zl.
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 17:01   #2
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Moja odpowiedz to Lysanel Activ SVR.Ma w skladzie rozne kwasy.On naprawde dziala.Kosztuje okolo 40 zlotych.Polecam.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 17:10   #3
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Aha.Co niektorym osobom nie odpowiada takie stezenie kwasow,ale jak sie ma skore tlusta,zaskorniki,rozszer zone pory itd(tak jak ja)mysle,ze nie zaszkodzi.Zawsze mozna go uzywac co drugi dzien.Byl to moj pierwszy krem z kwasami i zadnej podraznionej skory po nim nie mialam.Nie polecam Effaclar K.Jest bardzo slaby,chyba,ze na dzien pod makijaz.Dosyc dobrze nawilza.A kosmetyki z kwasami to tylko z apteki.W drogeriach mozna tez kupic pewne kremy,ale maja bardzo maly procencik tych kwasow w skladzie i nie wiele moga pomoc.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 22:13   #4
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

No bo właśnie ja mam taką cerę - chcę się pozbyć tych wstrętnych czarnych wągrów, grudek... a wiem, ze komsetyczka nie wyczysci wszystkiego

Obecnie używam kremu Vichy Normaderm - działa dobrze na moją buzię, ale jeśli będę używac go np codziennie rano a ten krem, który podałaś co 2 dni wieczorem to będzie ok ? Czy lepiej ich nie mieszać ?

Bo mnie zachęciłaś Skoro Tobie pomógł.. a długo musiałaś czekac na efekty ?
Jak wygląda buzia po nim ?

Buźki
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 22:49   #5
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Ten krem powinno sie stosowac na noc.Efekty?Juz na drugi dzien rano skora powinna byc delikatniejsza.Jezeli nastepnego dnia nie bedziesz miala zadnych podraznien to smialo mozesz sprubowac znowu wieczorem,kazda skora moze inaczej zareagowac na kwasy.Tylko nie przestrasz sie szczypania po nalozeniu kremy-to normalne,minie po chwili.Ja osobiscie stosowalam go co wieczor.Bylo swietnie.Uzywajac kwasow powinnas robic sobie jakies przerwy w stosowaniu.Skora sie do kwasow przyzwyczaja,np.3 miesiace kwasow-potem jakas przerwa itd.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 22:56   #6
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Aha.Smialo mozesz mieszac np.Vichy rano,na noc Lysanel.Tez mialam raz Normaderm,ale jakos mi szczegolnie nie sluzyl.To Ty znasz swoja cere,musisz ja obserwowac,jezeli wyjda jakies podraznienia to tak jak napisalam co drugi,nawet trzeci dzien.I jeszcze jedno.Na poczatku moze Ci powychodzic wiecej wagrow czy pryszczy.To normalne,poniewaz kwasy zluszczaja naskorek wydobywajac tym samym niedoskonalosci.Po jakims czasie to minie-nie przerywaj stosowania.No i na dzien koniecznie jakies filtry(conajmniej 15).To chyba tyle.

Pozdrawiam
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 07:39   #7
kocie_oko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 72
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Tak niesmiało podpowiem - bez próbki nie kupuj kremu. Jak zauważyła Aneta - nie kazdemu służy dany rodzaj kwasu i jego stężenie.
Nie jestem ekspertem w dziedzinie kwasów - przygotowuję się teoretycznie do ich stosowania - dlatego radzę lekturę wątków na wizażu.

pozdrawiam
kocie_oko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-27, 12:21   #8
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Napisalam,ze kazdy ma inna cere i inaczej skora moze zareagowac na kwasy,ale mysle ze w wielu dobrych aptekach maja do dyspozycji klientow probki.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 12:28   #9
kocie_oko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 72
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Z moich doświadczeń wynika, że z próbkami w aptekach jest ciężko. Przeważnie słyszę "tego akurat nie mamy". Dlaczego mnie to nie dziwi?

Kiedyś natomiast byłam świadkiem rozmowy dwóch dziewczyn. Rozmawiały o kosmetykach. I jedna z nich stwierdziła "Odkąd pracuję w aptece nie wydaje kasy na kosmetyki pielęgnacyjne. Mamy przecież próbki!. Nie kupuję ksmetyków tylko używam próbek". Zgroza!!!
kocie_oko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 17:19   #10
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Ale co do Lysanel Activ.Kupilam jakis czas temu zel do mycia tej serii,w ktorym byly probki m in.kremu Lysanel Activ i musze przyznac,ze te probki byly o wiele mocniejsze od kremu.Jednak ten krem jest dla mnie osobiscie bardzo dobry.A co do uzywania przez panie probek-hmm,jak dla mnie to chytrosc i samolubnosc(po co beda dawac probki klientom jak moga same je wziasc i nie kupowac kosmetykow,tym samy zaoszczedza kupe pieniedzy)Z drugiej strony postawcie sie na ich miejscu.Nie raz sobie wyobrazalam,ze pracuje w perfumerii i wszystko tam dla mnie(no,prawie wszystko)Musze powiedziec,ze mieszkam w Holandii w centrum obok perfumerii i widze mile panie zamykajace sklep o godzinie 18 z duzymi pelnymi reklamowkami firmowymi wypelnionymi po brzeg testerami,probkami.Jak dla mnie to juz jest lekka przesada,tym bardziej,ze czesto robilam tam zakupy(czasami za calkiem duza kwote)i wrzuca na od...... probke perfumki.Podobnie zreszta jest u nas.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 20:12   #11
livy
BAN stały
 
Avatar livy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zewsząd:P
Wiadomości: 489
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

No tak wlasnie u nas jest. Ja tam wole zakupy robic przez internet. Z aptekusa np. dostalam sporo fajnych probek. A w aptece kupuje tylko tam, gdzie pani jest mila i daje probki, jak prosze Przeciez probki wchodza w cena kosmetykow danej firmy. To sa koszty reklamy, za ktore placa klienci placac drozej za reklamowany kosmetyk. Probki po prostu nam sie nalezą
livy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-27, 21:49   #12
kocie_oko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 72
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Aneta??? - potrafię postawić się w sytuacji kobiet pracujących w perfumerii czy aptece. Jednak nie ptrafię wyobrazić sobie, że praca tam upoważnia mnie do takiego postępowania. Tu chodzi o uczciwość.

Ups! odbiegamy od tematu wątku
kocie_oko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 01:12   #13
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Zgadzam sie w 100 %
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 01:43   #14
amberia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 46
Exclamation Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Zgadzam się w 100% co do próbek.Jeśli zaś chodzi o kremy z kwasami to polecałabym Glyco-A z 12% kwasem glikolowym.Uwazam jednak,ze kosmetyki z kwasami są bardzo aktywne i ze względu na mozliwość podrażnień powinno się je najpierw wypróbować.
amberia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 02:37   #15
alinab
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 284
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Moja odpowiedz to Lysanel Activ SVR.Ma w skladzie rozne kwasy.On naprawde dziala.Kosztuje okolo 40 zlotych.Polecam.

Popieram w całej rozciągłości. Mi też Lysanel bardzo pomógł, jest o wiele
skuteczniejszy niż GlycoA Pozdrawiam
alinab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 06:14   #16
justynka2o
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 349
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

a czy kremy z kwasami wysuszaja skóre i łuszczy sie po nich??
justynka2o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 18:47   #17
livy
BAN stały
 
Avatar livy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zewsząd:P
Wiadomości: 489
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Jeśli miewasz stany zapalne to lysanel active bedzie lepszy niz glyco-a. glyco owszem usunie zaskorniki i grudki i w ten sposob nie rozwina sie stany zapalne zwiazane z nadmiernym rogowaceniem skory. ale lysanej oprocz zluszczania dziala przeciwbakteryjnie, wiec szybko likwiduje juz istniejace zapalenia
livy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 18:51   #18
livy
BAN stały
 
Avatar livy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zewsząd:P
Wiadomości: 489
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Cytat:
Napisane przez justynka2o
a czy kremy z kwasami wysuszaja skóre i łuszczy sie po nich??
to sa indywidualne reakcje. jednemu wysuszaja innemu nie
livy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 18:59   #19
Oliva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 324
GG do Oliva
Question Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Ehhh ja też się chyba skuszę na te kwasy. Poczytam jeszcze o Lysanel Active i chyba go kupię. Dzisiaj jak zobaczyłam swoją twarz... blada, zmęczona, rozszerzone pory, czerwone ślady po trądziku... koszmar!
Stosuję Acne Derm, ale poza nim chciałabym jeszcze coś.
Tylko najbardziej nie lubię na swojej twarzy filtrów! Niecierpię po prostu! Wszystkie jakie miałam były tłuste i okropnie się po nich świeciłam, nawet po przypudrowaniu. A że pracuję, mam stały kontakt z klientami, to czuję się niezręcznie wiedząc, że mnie obserwują a ja się świecę jak żarówka.

Czy kwasy pomogą na taką "pooraną" buźkę? Wybielą te wstrętne przebarwienia?
Oliva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-28, 19:32   #20
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Ja zaczelam od tygodnia uzywac Glyco-a i nie wiem co jest chyba wcale nie reaguje na niego- wczesniej nie uzywalam zadnych kwasów. Na razie smarowalam sie tylko na noc a jak sie widze rano w lustrez otr tak jakby moja poduszka ze smalcu byla- swiece sie jak nigdy w zyciu i nie wyobrazam sobie jak og bede na dzien stosowac o filtrach juz nie mówiac. Na razie porobily mi sie tylko syche skórki na najwiekszych przyszczach, wiec moze cos z tego bedzie. Ale na pewno nie przerwe tej kuracji i zuzyje cala tubke a potem sie zobaczy. Czytalam tez o Acne-Derm ale nie wiem czy moge oba te specyfiki stosowac jednoczesnie (tzn jedno na dzien drugie na noc)? i czy one maja te same kwasy? Lysanela próbowalam kiedys zel do mycia twarzy al emi si enie spodobal bo nie zmywal dobrze mojego sebum po calym dniu i jakis taki tepy byl dlatego kremu juz nie kupilam.
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 20:17   #21
dorota.torun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 31
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Ja mam pytanko odnośnie tych kremów z kwasami! Mam 20 lat i na mojej skórze jest pełno takich małych dziureczek-to chyba rozszerzone pory tak?wydaje mi sie że jest to spowodowane długoletnim używaniem pudrów i samoopalaczy!Chciałabym sie tego pozbyć bo moja cera wyglada na zniszczona!problemów z trądzikiem nigdy nie miałam!Czy uważacie że te kremy z kwasami byłyby odpowiednie??jaki najlepiej zeby pozbyć sie mojego problemu!!chyba że coś innego trzeba zamiast kremów!Prosze o pomoc
dorota.torun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 22:50   #22
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Dorota.Torun

Nie pozbedziesz sie porow,ani nigdy ich nie zamkniesz(one juz musza byc),ale mozesz je zwezic najlepiej poprzez regilarne uzywanie maseczki oczyszczajacej(dodatkowo Ci oczysci skore).Sa nawet specjalne preparaty do nanoszenia na krem lub na makijaz.Jest na to wiele sposobow.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 22:55   #23
amberia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 46
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Zgadzam się z Anetą .Pory,to przypadłość na całe życie i żadne kwasy tu nie pomogą.Faktycznie pomagają maseczki oczyszczające i zwężające pory(dobrą ma Eris,w niebieskiej tubie Lirene).A do zatuszowania pozostają korektor i odpowiedni podkład.
amberia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 11:50   #24
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Dziewczyny!

Odkryłam, że mam w domu emulsję Avene - Cleanance K. Zawiera kwasy AHA i BHA.
I zastanawiam się czy stosować ją czy lepszy jednak będzie Lysanel Active ??
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 12:07   #25
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

hej. ja do Megg. emulsja cleanance-k ma w porownaniu do lysanel active duzo mniejsze stezenie kwasow. mozesz jej smialo uzywac na dzien pod makijaz tylko jakies filterek jeszcze na to. a lysanel to raczej na noc bo to juz spora dawka kwasow. ale i efekty po lysanelu sa niezle a po cleanance-k to nie bardzo. sama wlasnie wrocilam po przerwie wakacyjnej do lysanelu super kremik. polecam i pozdrawiam
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 15:34   #26
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Dzięki Ann
Baaardzo mi pomogłaś
W przyszłym tygodniu wybieram się do kosmetyczki na oczyszczanie.
Wcześniej zaopatrzę się w próbki Lysanelu - a jak nie będzie ich w moim mieście to kupię ten kremik.
I mam nadzieje,że wreszcie bede mieć ładną buzię !

Bardzo mi pomogłyście
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 16:53   #27
_Roxi
Zadomowienie
 
Avatar _Roxi
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań ...zadomowiona :)
Wiadomości: 1 087
GG do _Roxi
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

ja używam Effaclar w sezonie jesienno-zimowym,mi wystarcza, ale czy. np na strefę T (szczeg. nos i broda- dużo zaskórnikow) mogę stosować Lysanel (miałam próbkę, na całą twarz jest dla mnie zbyt silny)- czy mogę lysanel stosować tylko w tej strefie ?
__________________
"Wiem jedno - gdyby szybkie podróżowanie samochodem należało do łatwych zajęć nie trzeba by się tego uczyć, a ja uczę się wciąż i będę jeździł dopóty, póki ściganie będzie dla mnie trudną, lecz pasjonującą zagadką". Janusz Kulig 1969-2004 [']
_Roxi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 20:51   #28
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

czy stosując Lysnal Activ... i nie wystawiajac sie na słonce ( raczej staram sie w miare możliwosci na swieżym powietrzu przebywac w cieniu) w jesiennym słoneczku filtr 35 starczy? czy powinnam zaopatrzyc soe w coś mocniejszego?
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 21:34   #29
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Duzo info o kwasach, polecam!
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha.php
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 22:45   #30
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Jaki najlepszy krem z kwasami ?

Cytat:
Napisane przez _Roxi
ja używam Effaclar w sezonie jesienno-zimowym,mi wystarcza, ale czy. np na strefę T (szczeg. nos i broda- dużo zaskórnikow) mogę stosować Lysanel (miałam próbkę, na całą twarz jest dla mnie zbyt silny)- czy mogę lysanel stosować tylko w tej strefie ?
No jasne że możesz ja też tak robiłam, bo moim mocno naczynkowym policzkom niekoniecznie Lysanel służy, choć uważam go za najlepszy krem z kwasami jaki używałam lubię go bardzo
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:12:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:12.