Po czym poznajecie,że krem zatyka pory????? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-29, 15:05   #1
szukate
Raczkowanie
 
Avatar szukate
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 77

Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????


Tyle sie o tym pisze w recenzjach kosmetyków a ja nie wiem jak to poznać. Czekam na Wasze rady i wskazówki.
szukate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 16:48   #2
zapalka
Zadomowienie
 
Avatar zapalka
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 1 027
GG do zapalka
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

Wyskakują ci pryszcze, krosty, zaskórniki itp..
Pozdrawiam, Ola .
__________________
Ten more reasons that I need somebody new, just like Fru!
zapalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 18:38   #3
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

Po składzie

Zapałka ma rację. Jeśli po jakimś czasie używania kremu wyskakują krostki, grudki, pryszcze i inne tego typu "niespodzianki", to dlatego, że krem zapchał pory. Oczywiście zawsze powinno się stosować kremy dobrane to typu cery. Tłusty krem stosowany na suchą skórę np. szyi, położony na czoło może wywołać skutki katastrofalne. To łatwo przewidzieć. Co innego, kiedy krem jest przeznaczony do wszystkich typów skóry- a po nałożeniu okazuje się, że jednak nie za bardzo Jak zwykle muszę tu wspomnieć o Sopocie , po którym nie poznałam się w lustrze Także składy i jeszcze raz składy. Możesz przeszukać forum, były wątki o komedogennych składnikach.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 19:06   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

Cytat:
Napisane przez szukate
Tyle sie o tym pisze w recenzjach kosmetyków a ja nie wiem jak to poznać. Czekam na Wasze rady i wskazówki.
Ja tez jestem ciekawa.. Czy dotyczy to tylko skory tlustej lub mieszanej? Czy sucha skora tez moze miec zatkane pory?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 22:24   #5
skapula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 271
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

[QUOTE=Lukrecja_Borgia]Po składzie

Zapałka ma rację. Jeśli po jakimś czasie używania kremu wyskakują krostki, grudki, pryszcze i inne tego typu "niespodzianki", to dlatego, że krem zapchał pory. Oczywiście zawsze powinno się stosować kremy dobrane to typu cery. Tłusty krem stosowany na suchą skórę np. szyi, położony na czoło może wywołać skutki katastrofalne. To łatwo przewidzieć. Co innego, kiedy krem jest przeznaczony do wszystkich typów skóry- a po nałożeniu okazuje się, że jednak nie za bardzo

A ja sie z tym nie zgodzę, tłusty krem wcale nie musi zapychac porów, z drugiej strony wiele kosmetyków przeciwtrądzikowch, zapycha pory, chciaż nie poiwinna, bo zwykle są to kremy o lekkej, żelowej konsystencji. Dobrze jest analizowac składy, unikać potencjalnych zapychaczy, ale wiadomo tez, że każda cera reaguje inaczej.
skapula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 22:49   #6
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

Cytat:
Napisane przez szukate
Tyle sie o tym pisze w recenzjach kosmetyków a ja nie wiem jak to poznać. Czekam na Wasze rady i wskazówki.

Na pewno wychodzi więcej pryszczy, a poza tym krem zatykający pory wolno się wchłania i ma się wrażenie "duszącej się " skóry.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 23:05   #7
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

Cytat:
Napisane przez Gonia1
Na pewno wychodzi więcej pryszczy, a poza tym krem zatykający pory wolno się wchłania i ma się wrażenie "duszącej się " skóry.
Zgadzam się - zanim krem zatka Cię na amen i zaczną wyskakiwać pryszcze, zauważasz że skóra sie dusi, jakbys przykryla ja folia spozywcza mniej wiecej Brrrr... ja tak reaguje na Antheliosa i Hydraphase XL... chyba la roche mi nie sluży :/
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-29, 23:51   #8
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

Cytat:
Napisane przez Rena
Ja tez jestem ciekawa.. Czy dotyczy to tylko skory tlustej lub mieszanej? Czy sucha skora tez moze miec zatkane pory?
Sucha skóra też może być zanieczyszczona, choć proces ten przebiega wolniej bo cera z natury uboga w sebum nie zatka się tak szybko. Ale i suchoskóre mają czarne kropki oraz grudki.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:34   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Sucha skóra też może być zanieczyszczona, choć proces ten przebiega wolniej bo cera z natury uboga w sebum nie zatka się tak szybko. Ale i suchoskóre mają czarne kropki oraz grudki.
Dzieki, nie stwierdzilam u siebie tych kropek
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:43   #10
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

Cytat:
Napisane przez Rena
Dzieki, nie stwierdzilam u siebie tych kropek
Bardzo dobrze, tylko pozazdrościć
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 20:57   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Bardzo dobrze, tylko pozazdrościć
za to coraz czesciej budze sie ze "sciagnieta" cera choc uzywam kremu reneracyjnego na noc, ale to chyba nie na ten watek
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-08, 18:29   #12
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

Dziewczyny pisały, że krem z pewnością zatyka pory, kiedy na skórze zaczynają się robić różne grudki, pryszcze i zaskórniki. A czy wcześniej, zanim nastąpi ta katastrofa, daje się to zauważyć- nie przez uczucie "przyduszenia" skóry, ale tak gołym okiem, po np. 2 dniach stosowania kremu- czy już wtedy można stwierdzić, że dany krem zatyka. Ja się nie bardzo na tym znam, bo zaczęłam zwracac uwagę na takie rzeczy dopiero odkąd jestem na wizażu (czyli króciutko ). Bo jesli chodzi o zatykania porów przez podkład, to widze to od razu- w niektórych wypadkach prawia zaraz po nałożeniu podkładu, ale z kremami jest troche inaczej. A co z olejkami do twarzy? Ostatnio używam takiego na noc i zaraz po jego nałożeniu...porów nie widać- czy to dlatego, że je zatkał, czy tak optycznie wygładza? Ale jeszcze żadnych "niespodzianek" po tym olejku nie miałam.
A jeśli mamy tendencje do występowania tych "niespodzianek" przed okresem i jeśli zbiegnie się to z rozpoczęciem nowego kremu, to taka sytuacja chyba utrudnia ocenę kosmetyku?
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 00:21   #13
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

Cytat:
Napisane przez Kajol
Dziewczyny pisały, że krem z pewnością zatyka pory, kiedy na skórze zaczynają się robić różne grudki, pryszcze i zaskórniki. A czy wcześniej, zanim nastąpi ta katastrofa, daje się to zauważyć- nie przez uczucie "przyduszenia" skóry, ale tak gołym okiem, po np. 2 dniach stosowania kremu- czy już wtedy można stwierdzić, że dany krem zatyka.
Podciągam w górę to pytanie.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 09:18   #14
Killunia
Raczkowanie
 
Avatar Killunia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 77
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

paraffinum liquidum, mineral oil, sorbital, wazelina, propylen glikolu -
-TO SA NAJWIEKSZE ZAPYCHACZE POROW

tylko jak znaleśc kremy bez tych składnikow???
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.
Killunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 13:43   #15
dore
Rozeznanie
 
Avatar dore
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 631
Post Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

Cytat:
Napisane przez Killunia
paraffinum liquidum, mineral oil, sorbital, wazelina, propylen glikolu -
-TO SA NAJWIEKSZE ZAPYCHACZE POROW

tylko jak znaleśc kremy bez tych składnikow???
mam propylen glikolu w kremie do twarzy z avonu /rich moisture face cream/ a mi nie zapycha niczego:P
pewnie to wszystko zalezy od cery...
pamietam! najwiekszy problem mialam z nawilzajacym kremem koloryzujacym tez z avonu, mialam wrazenie jakbym sie przykryla folia spozywcza /tak jak juz wspominalyscie/.tragedia!
dore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 15:05   #16
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

Pamietajcie dziewczyny, ze wazna jest kolejnosc wypisania danej substancji w skladzie. Jesli wiec paraffinum liquidum jest na trzeciej pozycji, to znaczy ze jest jej sporo - jesli jest gdzies pod koniec skladu, sa jej sladowe ilosci.
Oczywiscie wszystko zalezy od cery, mam kolezanki, ktore uzywaja tylko 'ciezkich' kremow albo jakichkolwiek np. takich, ktorych zapach im sie podoba i W OGOLE nie zwracaja uwagi na sklady, a cere maja jedrna, czysta i zdrowa.
ps. Jesli sa tu wizazanki, ktore jeszcze nie znaja tej strony, maja niebywala szanse by ja poznac i zapisac w 'zakladkach'- http://www.zerozits.com/Articles/article6.htm#inglist
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 16:37   #17
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

A czy krem, który nas normalnie nie zatyka, nałożony w zbyt dużej ilości (hojnie grubą warstwą, np. na noc), może zapchać pory? A tonik?
I czy jest możliwe, żeby poty zapychały się od tłuszczu, który produkuje nasza skóra - moja produkuje naprawdę w nadmiarze; używam kremów już o tak ograniczonym składzie, że nawet nie miałoby co zapchac moich porów, a jednak widzę, że ciągle są zanieczyszczone....
Czy mozna taką tłustą skórę przecierać czymś w ciągu dnia? CZy nie zacznie wówczas produkować jeszcze więcej sebum?
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 21:20   #18
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

Cytat:
Napisane przez Kajol
A czy krem, który nas normalnie nie zatyka, nałożony w zbyt dużej ilości (hojnie grubą warstwą, np. na noc), może zapchać pory? A tonik?
Krem nałożony grubą warstwą CHYBA może zatkać pory....
A tonik? Wydaje mi się, że nie, bo tonik to w końcu nie krem, ma zupełnie inną konsystencję.


Cytat:
Napisane przez Kajol
I czy jest możliwe, żeby poty zapychały się od tłuszczu, który produkuje nasza skóra - moja produkuje naprawdę w nadmiarze; używam kremów już o tak ograniczonym składzie, że nawet nie miałoby co zapchac moich porów, a jednak widzę, że ciągle są zanieczyszczone....
Czy mozna taką tłustą skórę przecierać czymś w ciągu dnia? CZy nie zacznie wówczas produkować jeszcze więcej sebum?

Na pewno pory zapychają się od nadmiernej ilości wydzielanego sebum. Gruczoły łojowe nie nadążają z wydzielaniem sebum i u ich ujścia tworzą sięstany zapalne.
Skórę tłustą można przemywać czymś delikatnym w ciągu dnia, ale też nie za często.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 21:41   #19
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

dzięki Gonia, a myslisz, że zamiast takiego przemywania tłustej cery wystarczą same bibułki matujące?
A propos toników, to ja zadałam to pytanie z myślą o konkretnym : brazujący Bielendy- jakoś mi nie podchodzi, ale bedę pewnie musiała jeszcze poobserwować...

No właśnie...Czy nie da się stwierdzić, czy dany kosmetyk zatyka pory już po jego jedno- dwukrotnym użyciu?
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-12, 00:23   #20
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

Cytat:
Napisane przez Kajol
dzięki Gonia, a myslisz, że zamiast takiego przemywania tłustej cery wystarczą same bibułki matujące?
Ja bibułek nigdy nie używam, najwyżej chusteczki higieniczne. Ja bym jednak przetarła skórę jakimś tonikiem, a nie zmatowiła bibułką. Tonik lepiej oczyści skórę niż bibułka.



Cytat:
Napisane przez Kajol
A propos toników, to ja zadałam to pytanie z myślą o konkretnym : brazujący Bielendy- jakoś mi nie podchodzi, ale bedę pewnie musiała jeszcze poobserwować...

Nie używałam tego toniku. Natomiast krem nawilżający brązujący Bielendy był dla mnie strasznym tłuściochem. Muszę go zjechać w KWC, bo chyba jeszcze tego nie zrobiłam.

Cytat:
Napisane przez Kajol
No właśnie...Czy nie da się stwierdzić, czy dany kosmetyk zatyka pory już po jego jedno- dwukrotnym użyciu?
Też czekam, aż ktoś na to odpowie.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 00:30   #21
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

Cytat:
Napisane przez Kajol
No właśnie...Czy nie da się stwierdzić, czy dany kosmetyk zatyka pory już po jego jedno- dwukrotnym użyciu?
myśle że tak , mi od razu po pierwszym użyciu clinique pore minimizer wyskoczyło parę "niespodzianek", myśłałam ze to po czymś innym, poczekałam aż zejdzie i znów się wypaprałam, i znów to samo
a taki fajny efekt gładkiej skóry daje ten clinique.. Dobrze że to próbka była
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 17:36   #22
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

ps. Jesli sa tu wizazanki, ktore jeszcze nie znaja tej strony, maja niebywala szanse by ja poznac i zapisac w 'zakladkach'- http://www.zerozits.com/Articles/article6.htm#inglist[/QUOTE]

Hej,
próbowałam wejść na tę podaną przez ciebie stronę, ale się nie otwiera. może masz jakieś inne ciekawe linki do konkretnych artykułów o zapychaczach? Strasznie trudno odnaleźć konkrety przez wyszukiwarkę. trzeba się przebić przez straszną ilość info, a nie każdy ma czas siedzieć kilka godzin przed komputerem i czytać wszystko po kolei, żeby znaleźć akurat to, czego szuka.
pozdrawiam
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 17:43   #23
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: Po czym poznajecie,że krem zatyka pory?????

Killunia, mogłabyś wskazać z jakiego źródła masz to info o nazwach zapychaczy? szukam i szukam już jakiś czas, i znajduję tylko rozproszone fragmentaryczne informacje na temat zapychaczy - mam mętlik w głowie, póki co. A jak to potem będę musiała połączyć z szukaniem filtru, pudru, który go nie osłabi i jeszcze przeglądać składy pod kątem zapychaczy - to spędzę w aptece ze 2 godziny przy wyborze i zdążę wyprowadzić aptekarki z równowagi. nie mówiąc już o tym, że nie dadzą mi na tyle czasu kremu do ręki, bo będą się bały, że kombinuję jakby tu z nim zwiać bez płacenia
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.