Głupie choc ważne pytanie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-30, 12:43   #1
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693

Głupie choc ważne pytanie...


Uzywam kremu Lyanal Active wiec musze tez uzywac kremu z filtrem dla ochrony przed słoncem, ale na kazdym z tych kremow zawsze jest napisane zeby aplikować go kilka razy dziennie...i co z tym fantem zrobic? rano smaruje nim twarz tak koło.8.30 na to troche makijazu a pozniej do pracy.. wiec co z kolejna aplikacja? musze za kazdym razem usuwac puder zeby nałozyc krem na twraz ponownie? jak sobie z tym radzicie? bo sama nie wiem jak powinna postepowac
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 13:11   #2
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Głupie choc ważne pytanie...

Ha, pytanie wcale nie jest głupie. Problem polega na tym, że prawdą jest, iż kremy z filtrami należy reaplikować. Nie zawsze jest to możliwe, np. dla osób pracujących. Ja tego nie robię i o ile wiem, duża część Wizażanek też nie - siła wyższa. Dlatego warto zainwestować w naprawdę wysokie i naprawdę fotostabilne filrty - działają dłużej, ale żaden z nich niestety nie działa cały dzień.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 14:56   #3
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Głupie choc ważne pytanie...

ja nie reaplikuję. chyba, że np. masz możliwość zmycia makijażu chusteczkami nawilżanymi, wtedy możesz nałożyć ponownie krem z filtrem, a na to puder. ja sobie tego nie wyobrażam, zapewne rozmazałabym sobie od razu oczy, zresztą, mój makijaż nie ogranicza się tylko do pudru
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 16:28   #4
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Głupie choc ważne pytanie...

ale jest wiele podkladow z filtrem... praktycznie kazdy chroni przed sloncem... wiec mozna nakjladac taki "krem" na caly dzien... bo podklady sie dosc dlugo trzymaja... a jak troszke zejda to mozna poprawic... moze to jest wyjscie...
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 16:41   #5
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Głupie choc ważne pytanie...

Ja uwazam ze filtry dzialaja caly czas. W koncu nie przesadzajmy - reaplikacja moze konieczna jest na plazy, gdzie jestesmy wystawieni na mocne promieniowanie, ale w warunkach miejskich raz nalozony filtr wystarczy. Faktycznie moze lepiej kupic ten wyzszy - ale to dlatego ze zawsze naklada sie go mniej niz powinno A ciensza warstwa to mniejszy filtr. Moze tez trzeba uwazac i nie majstrowac lapkami przy buzi, bo mozna zetrzec filtry, ale nie wiem napewno. Mowie tylko jak ja robie i jak to sobie tlumacze
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 17:22   #6
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Głupie choc ważne pytanie...

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA
ale jest wiele podkladow z filtrem... praktycznie kazdy chroni przed sloncem
ale w nikłym stopniu, ochrona przed UVB jest zwykle b. niska, przed UVA z reguły żadna. poza tym, podkład nakładamy w zbyt małej ilości, aby chronił skutecznie. co więcej, podkład z filtrami nałożony na krem z filtrami może sprawdzić, że filtry będą się "gryzły".
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 18:10   #7
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Głupie choc ważne pytanie...

No ja jak narazie staram sie w ciagu dnia nakladac druga warstwe ( po uprzednim przetarciu twarzy tonikiem) no i na to puder.. ale to pracochłonne no i do pracy musze nosic cała torbe kosmetykow... ehh no ale co robic
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.