torebka sliczna :) jak ja uszyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-30, 14:02   #1
Oliwia31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 82
GG do Oliwia31

torebka sliczna :) jak ja uszyć?


czy ktoś wie jak to sliczne cos mozna uszyc?
Oliwia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 18:52   #2
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: torebka sliczna :) jak ja uszyć?

Może zwróć sie do Kodeiny, ona jest mistrzynia w tym fachu
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 00:38   #3
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: torebka sliczna :) jak ja uszyć?

Moim zdaniem niespecjalnie trudna, wycinasz dwa prostokąty na przód i tył, potem na spód przyszywasz kieszonki robisz rączki, pokombinuj z jakimś niepotrzebnym materiałem
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 22:35   #4
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: torebka sliczna :) jak ja uszyć?

Cytat:
Napisane przez tala
Może zwróć sie do Kodeiny, ona jest mistrzynia w tym fachu
dziękuje Taluś

Oliwo zgadzam się z Kajasią - torebka nie jest trudna a na fotce wygląda na szytą że tak powiem w domu czyli jednym słowem do wykonania wklejam moją torebke bo myślę że Twoja jest podobna w kroju, trochę gora się różni. Są dwie możliwości zrobienia wykroju:
1. albo tak jak napisała Kajasia czyli dwa prostokąty - muszą być dłuższe niż długośc przodu i tyłu o szerokośc paska (uchwytu) , prostokąty razem zszyte utworzą boki - pasek przyszyjesz "na tych bokach" musisz jeszcze przyszyć spód - będzie to pasek o długosci przodu i szerokości tych boków. na fotce nie widać dokładnie jak jest z tym spodem i czy jest ale ja polecam zrobienie go gdyż wtedy torebka zyskuje ładny kształt. no i pozostaje góra tam gdzie będzie wszywany zamek lub inna forma zapięca - wycinasz takie paski jak na spód i przyszywasz do "przodu" i "tyłu" , wszywasz zamek i na końcu przyszywasz to do boków. aha no i jeszcze podszewka - to tak jakby druga torebka, przyszywasz od spodu do zamka. kieszonki to prosta sprawa - kwadraty poprzyszywane jak widać na fotce, kwiatek zrobiony jest z kawałkow które chyba wykończone są jakimś sciegiem na maszyne i przez to się tak ładnie lekko zwijają

2. albo wycianasz każda cześć osobno - przód, tył , 2 boki. dół, i góre - reszte jak powyżej.

mam nadzieje że da się cos z tego zrozumieć w razie pytań - pytaj śmiało jeśli bede potrafiła to pomoge
pozdrawiam i życze powodzenia.
ps. to trudniej brzmi niz się wykonuje
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 12:08   #5
Oliwia31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 82
GG do Oliwia31
Dot.: torebka sliczna :) jak ja uszyć?

dziekuje slicznie nigdy nie szylam torebek, ale moze cos mi wyjdzie w koncu futeralow na pedzelki tez nie szylam, a jednak mi jakoś sie udalo bede probowala i w razie biezacych problemow bede nekala pytaniami
Oliwia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.