tusz do rzęś i okulary - można to pogodzić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-31, 19:16   #1
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Smile

tusz do rzęś i okulary - można to pogodzić?


Pytanie do kobiet noszących okulary

Jak sobie radzicie z tuszem który ma tendencję do zostawiania smug na szkiełkach? Ja odkąd pamiętam mam ten problem i w końcu przestałam używać tuszu (do tego lekka alergia)..ale chciałabym spróbować raz jeszcze..
może to kwestia właściwego tuszu? może niektóre nie zostawiają takich śladów?

drogie panie doradźcie coś proszę
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 19:27   #2
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: tusz do rzęs i okulary - można to pogodzić?

Ja obecnie nosze soczewki, ale u mnie tusz nigdy nie pozostawiał żadnych smug. Jedyne co mi przeszkadzało to to, że zamiatałam rzęsami po okularach. Może po prostu musisz troche odczekać aż tusz wyschnie na rzęsach i dopiero potem zakładać okulary.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 19:31   #3
Energia
Raczkowanie
 
Avatar Energia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Czeladź
Wiadomości: 124
Dot.: tusz do rzęs i okulary - można to pogodzić?

Noszę okularki od ładnych paru latek, ale ze zdziwieniem czytam to co piszesz. Nigdy nie miałam tego problemu. Rzęsy mam dość długie i bardzo mocno je zawsze tuszuję.

Może rzęsy są jeszcze nie wyschnięte kiedy zakładasz okularki, albo może pod wpływem ciepła stosowane przez Ciebie tusze rozmazują się?
Energia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 19:57   #4
kuki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 17
Cool Dot.: tusz do rzęś i okulary - można to pogodzić?

noszę okulary już ładnych parę latek i tusz nigdy nie zostawiał mi żadnych smug na szkłach... Czasem pojawiały się ślady (właśnie takie smugi) gdy przesadziłam z kremem pod oczy, czy z za tłustym mleczkiem...
Są dwa roawiązania:
- zmień oprawki... Każde inaczej osadzają sie na nosie i maja inną odległość od oka....
- kup zalotkę... Pewnie masz długie proste rzęsy. Zalotka rozwiąże problem!
pozdr

PS. od lat jestem wierna tuszom maybelline - i szczerze je polecam!!
kuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:01   #5
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: tusz do rzęś i okulary - można to pogodzić?

Muszę przyznać , że takze jestem zdziwiona, wprawdzie na wyjście noszę soczewki , ale przy okularach nigdy nie miałam takiego problemu.Jedynie kiedy bardzooo wydłuzyłam rzęsy. MOże Twoje są własnie bardzo długie???Radziłabym jednak popróbować z tuszami i skorzystać z rad poprzednio wypowiadających się Wizażanek.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:20   #6
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: tusz do rzęś i okulary - można to pogodzić?

ja tez nosze okulary... no i nie spotkałam sie nigdy z sytuacja zeby mi sie tusz mazał po szkłach... dziwne.. ale fakt ze osoby noszace okulary i soczewki maja bardziej wrazliwe oczy i niestety nie wszytskie tusze im słuza.. przynajmniej w moim przypadku
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 20:22   #7
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: tusz do rzęś i okulary - można to pogodzić?

mam ten sam problem, nie sądzę, aby to była wina tuszu (choć można stosować pogrubiające zamiast wydłużających), raczej zależy to od kształtu oprawek. w przypadku oprawek z tzw. skrzydełkami można tak je ustawić, aby szkła były odpowiednio daleko od rzęs. ja mam plastikowe oprawki, bez skrzydełek, nie mam więc takiej możliwości - szkła znajdują się blisko rzęs i są ciągle porysowane od tuszu. i to w ciągu dnia (a nie rano - więc problemem nie jest niewyschnięty tusz).
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-31, 20:29   #8
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: tusz do rzęś i okulary - można to pogodzić?

Moim zdaniem wiele zależy od tuszu (no i od samych rzęs). Najlepsze są w takim przypadku tusze, niekoniecznie podkręcające z nazwy, ale takie, któru unoszą lekko rzęsy, czyli nieco je podkręcają. Polecam tu More Lashes Max Factor, Lash Lift Max Factor (dla mnie są one baaaardzo podobne w działaniu), Volum Express Curved Brush Maybelline, Endless Lenght & Lift Rimmel. Przy tych problemów z okularami nie mam żadnych. Za to od razu odradzam Volum Express z prostą szczoteczką - rzęsy haczą o szybki strasznie
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 21:28   #9
AguSsSia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 321
GG do AguSsSia
Dot.: tusz do rzęś i okulary - można to pogodzić?

Ja tez od paruuu latek nosze już okularki ale nigdy nie miałam żadnych smug.Może rzeczywiście zainwestuj w dobry tusz do rzęs.A jeżeli i to nie pomoże to chyba rzeczywiście kwestia oprawek,które mogą się znajdować zbyt blisko oczek.
__________________
AguSsSia
AguSsSia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 00:21   #10
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: tusz do rzęs i okulary - można to pogodzić?

Też jestem okularnica i szczerze mówiąc - ciężko było by mi zaakceptować makijaż bez tuszu, zwłaszcza, że noszę pomniejszające oczy minusy, a oprawy oka nie mam za ciemnej (niestety). Nie zdarzyło mi się jednak nigdy, żeby cień zostawiał ślady na szkłach - a czy nie pomalowane rzęsy też "opierają" Ci się na szkiełkach? Bo jeśli tak, może powinnaś wybrac inny modek okularów, w których szkła nie leżą tak blisko twarzy?
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 06:53   #11
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: tusz do rzęs i okulary - można to pogodzić?

dzięki wielkie za wszystkie rady to chyba rzeczywiście kwestia nieco długawych rzęs.. może spróbuję tej zalotki albo któregoś podkręcającego tuszu ..

na razie okularków nie zmienię - mam nowe od jakichś 2 m-cy ..zresztą jeszcze nie trafiłam na takie, w których szkła byłyby wyraźnie dalej od oczu :0

a przy okazji jaką zalotkę warto mieć? - taką tradycyjną czy jakąś podgrzewaną? i czy te podgrzewane nie niszczą przypadkiem rzęs? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-01, 07:50   #12
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: tusz do rzęs i okulary - można to pogodzić?

Cytat:
Napisane przez obca
dzięki wielkie za wszystkie rady to chyba rzeczywiście kwestia nieco długawych rzęs.. może spróbuję tej zalotki albo któregoś podkręcającego tuszu ..

na razie okularków nie zmienię - mam nowe od jakichś 2 m-cy ..zresztą jeszcze nie trafiłam na takie, w których szkła byłyby wyraźnie dalej od oczu :0

a przy okazji jaką zalotkę warto mieć? - taką tradycyjną czy jakąś podgrzewaną? i czy te podgrzewane nie niszczą przypadkiem rzęs? :0
Myślę, że powinnaś najpierw spróbować poćwiczyć ze zwykłą i zobaczyć, czy to w ogóle daje taki efekt, jakiego oczekujesz.
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 09:05   #13
podusia
Rozeznanie
 
Avatar podusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 780
Dot.: tusz do rzęś i okulary - można to pogodzić?

Ja mam długie proste rzesy i w każdych okularach jakie miałam pomalowane rzęsy haczyły mi o szkła. zalotki nie uzywam, zaginam pomalowane rzęsy palcem, albo stara szczoteczką od tuszu i jest ok.
Ale szukam naprawdę dobrego tuszu podkręcającego.
__________________

podusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.