nadmierne ow³osienie - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielêgnacji twarzy i cia³a oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2005-05-01, 19:52   #1
transkrypt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 2

nadmierne owlosienie


witam!
mam dosc duzy problem z nadmiernym owlosieniem ciala.nie tylko nog,ale i brzucha,bikini,piersi.dod am ze nie mam nadmiaru meskich hormonow-badania to wykluczyly.mam po prostu nadmierna wrazliwosc mieszkow wlosowych na te hormony.nogi,bikini i ostatnio brzuch depiluje wiskiem u kosmetychki.ale nie wiem co ribic z biustem.mam wlosy naokolo brodawek,grube i czarne.a cale oiersi pokryte sa meszkiem ktory lubi sie rozrastac.boje sie wyrywac za czesto bo podobno moze sie zrobic rak.co mam robic?slyszalam o rozjasniaczu jakim do wlosow na ciele.jesli cos takiego istnieje to gdzie to mozna dostac?dodatkowa po depilacji bikini mam straszne zapalenie mieszkow i wlosy bardzo wrastaja.czekam na pomoc!!!
transkrypt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-05-02, 07:41   #2
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 3 757
Dot.: nadmierne owlosienie

..wydaje mi sie ¿e jednak z hormonami masz co¶ nie tak....moze id¼ do innego lekarza, powtórz badania, bylas u endokrynologa??? Ja bym dalej na Twoim miejszcu, szukala pomocy u innych lekarzy..
Nutka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-05-02, 08:16   #3
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomo¶ci: 2 051
Dot.: nadmierne owlosienie

Zgadzam siê z Nutk±, tutaj przede wszystkim trzeba szukaæ pomocy u lekarza,zw³aszcza gdy zjawisku towarzysz± dodatkowe objawy np.zaburzenia miesi±czkowania.
Nie Martw siê -problem jest do opanowania, polecam artyku³:

http://www.mediweb.pl/symptoms/wyswietl_s.php?id=4

A co do w³osków, najlepiej doradzi lekarz , po ich obejrzeniu, mo¿e poleci rozja¶nienie (w gabinecie kosmetycznym) lub sam wykona fotodepilacjê,albo usuwanie za pomoc± elektrolizy?

(wiêcej :http://dermart.webpark.pl/kosmetol/techniki.htm#technik )

Pozdrawiam ciep³o! Powodzenia!

Edytowane przez Anett_
Czas edycji: 2005-05-02 o 08:23
Anett_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-05-02, 09:02   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 4 763
Dot.: nadmierne owlosienie

czasami mozna stosowaæ leki ograniczaj±ce wra¿liwo¶æ receptorów na hormony nawet przy prawid³owych hormonach- np. flutamid. ale to bardzo silne srodki i musi siê wypowiedzieæ dobry lekarz. z drugiej strony sama tez musisz oceniæ, czy wolisz ³ykaæ leki i nara¿aæ siê na dzia³ania niepo¿±dane, czy skupiæ siê na depilacji.
teoretycznie moglby daæ efekt ro¶linne preparaty bez recepty zawieraj±ce palmê sabalow± (saw palmetto), ¶liwê afrykañsk± itp- z tym, ze s± stosowane u mê¿czyzn na prostatê (mechanizm ten sam: te¿ nadwra¿liwo¶æ na mêskie hormony)- te ¶rodki nie szkodz± kobietom, lecz nie wiadomo, czy daja efekty.

póki co zdecuduj sie mo¿e na rozja¶nianie w³osków (bed± mniej widoczne i nie takie "meskie") tam, gdzie raczej przypominaj± meszek i ciê¿ko by³oby je wydepilowaæ- Sally Hansen ma dobre preparaty do tego celu.
Justy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-05-02, 09:12   #5
transkrypt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: nadmierne owlosienie

dzieki Justy za konkretne informacje dotyczace rozjasniaczy.a czy mozna je dostac w normalnych sklepach kosmetycznych?z tymi lekami to raczej sie nie uda,bo jezeli mam dobre wyniki hormonow to zaden rozsadny lekarz nie przepisze mi lekow na obnizenie ich poziomu.a badania robilam w najlepszej placowcw zajmojacej sie zaburzeniami hormonalnymi ukobiet,czyli w szpitalu na karowej.a czy moglabys napisac co ten flutamid zawiera?ja obecnie szukam preparatu ktory bylby w formie masci i zawieral sibstancje o dzielanie antyandrogennym.taka substancja to octan cyproteronu.bralam to juz kiedys w pigulkach.ale jesli mam dobre androgeny to po co sie szprycowac.wiem ze np. w niemczech octan cyproteronu mozna dostac w postaci lotionu na skore.
teraz moj glowny problem to wlsy wokol brodawek.bo naprawde mozna sie raka nabawic ciaglym wyrywaniem wloskow i draznieniem tej wrazliwej tkanki.a moja matka miala raka piersi!!!i chcialabym poznac jakas delikatna metode wlasnie na ten rejon.wydaje mi sie ze laser to zabojstwo-nie wiem jaki to mawplyw na komorki po jakims czasie.
transkrypt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-05-02, 10:22   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 4 763
Dot.: nadmierne owlosienie

te leki nie s± na obni¿enie pozionu hormonów (w koñcu masz prawid³owe wyniki), lecz na zmienijesznie wra¿liwo¶ci receptorów w skórze na androgeny.

w Polsce nie ma antyandrogenów w kremie- tak± postaæ octanu cyproterony mogh³aby¶ sprowadzaæ z Niemiec np. w ramach importu docelowego.
natomiast mozna siê czasem spotkaæ z zastosowaniem kremów z estrogenami (oficjalne przeznaczenie to hormonalna terapia zastêpcza)- dzia³aja antyandrogenowo, ale maja niebezpieczne dzia³ania niepo¿±dane gdy s± stosowane na piersi (mo¿liwo¶æ nowotworów). nie ma idealnego rozwi±zania.

Produkty Sally Hansen s± dostêpne w normalnych drogeriach, ale nie we wszystkich- je¶³i masz jak±¶ Galeriê Centrum w okolicy, to tam dostaniesz je na pewno.

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2005-05-02 o 10:25
Justy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-05-02, 10:39   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 4 763
Dot.: nadmierne owlosienie

wyglada na to, ze masz powa¿ne przeciwwskazania do brania estrogenów (dianee i inne pigu³ki, estrogeny w kremie).
poczytaj te linki- w niektórych wypowada sie lekarz i wiêkszosæ dotyczy hirsutyzmu przy hormonach w normie:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...395&a=21173448
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...040&a=11411335
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...880&a=19744556
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...639253&v=2&s=0
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...124810&v=2&s=0
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...060066&v=2&s=0
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...707730&v=2&s=0
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...489477&v=2&s=0
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...9324&a=9911830

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2005-05-02 o 10:42
Justy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2005-07-17, 13:33   #8
myszuniaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomo¶ci: 22
Angry Nadmierne ow³osienie

mo¿e ja jestem chora jako¶ bo te w³osko na udach ktore mam s± ciemne i d³ugie jak u faceta!!!mo¿e powinnam udaæ sie do lekarza?moze mam problemy z hormonami;(hmm...ma kto¶ podobny problem lub sposób na nie(tylko nie depilacja), mo¿e rozja¶nianie!!!???;(
myszuniaw jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-17, 13:59   #9
mayka
U¿ytkownik ma klikn±æ w link aktywuj±cy (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 46
Smile Dot.: pomó¿cie!!!

Prawdopodobnie masz zbyt wysoki poziom mêskich hormonów. Powinna¶ i¶c do endokrynologa, który da Ci skierowanie na badania a potem pewnie Ciê z tego wyleczy
mayka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-17, 14:10   #10
AgnieszkaW.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomo¶ci: 87
Dot.: pomó¿cie!!!

Nadmierne ow³osienie nie zawsze jest spowodowane zbyt wysokim poziomem hormonów mêskich. Poza tym w³osy na udach nie s± raczej nadmiernym ow³osieniem. Zw³aszcza u brunetek sa mocniejsze i ciemne. Ale wizyta u endokrynologa nie zaszkodzi.
AgnieszkaW. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-17, 14:30   #11
myszuniaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: pomó¿cie!!!

no kurcze ja jestem blondynk± i na jasnym ciele sa one widoczne i to nie³adnie;(;(;(wygl±da!co tu robiæ;(dzieki za rade
myszuniaw jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-17, 14:40   #12
Black Isabell
Raczkowanie
 
Avatar Black Isabell
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Województwo Kujawsko - Pomorskie
Wiadomo¶ci: 473
GG do Black Isabell
Dot.: pomó¿cie!!!

Równie¿ posiadam ten¿e problem. Stosujê depilacjê - krem b±d¼ maszynkê - choæ wiem, ze to nie najlepsze posuniêcie...
Polecam Ci wizytê u specjalisty. My¶lê, ¿e on podsunie najlepsze rozwi±zanie...
Black Isabell jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-17, 14:55   #13
myszuniaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: pomó¿cie!!!

no ja nie chce ich goliæ powinny sie z czasem zetrzeæ ze starosci, przez ocieranie przez spodnie czy co a jak nie to je sama zetre;( i dzieki
myszuniaw jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-07-19, 14:43   #14
Tilli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wschowa
Wiadomo¶ci: 153
GG do Tilli
Dot.: pomó¿cie!!!

A nie lepiej by³oby depilowaæ je woskiem b±d¼ depilatorem elektrycznym? Wprawdzie boli,ale d³ugo nie odrastaj±, a kiedy ju¿ odrosn± s± s³absze, cieñsze i mniej widoczne
Tilli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-01, 22:03   #15
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 312
GG do gosi@czek
Unhappy nadmierne ow³osienie

Jestem nadmiernie ow³osiona. My¶lê, ¿e jest to uwarunkowane genetycznie bo moja mama i bliska rodzina zawsze mia³a z tym problemy. To jest straszne bo z tego powodu wstydzê siê wyj¶æ na basen lub nosiæ krótkie lub ods³aniaj±ce ramiona bluzki... Ca³y mój brzuch i plecy s± pokryte d³ugimi, czarnymi (lecz dosyæ cienkimi w³oskami) próbowa³am siê depilowaæ ale powoduje to tylko powstawanie bardzo wyra¼nych czerwonych plamek, a w³oski i tak odrastaj± ju¿ po paru dniach...B³agam dziewczyny pomó¿cie!!!!!!!!! Nie chcê wygl±daæ jak orangutan ani siostra Tarzana!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!! Z góry dziêkujê.
gosi@czek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-02, 01:38   #16
nacioszek
Raczkowanie
 
Avatar nacioszek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomo¶ci: 121
Dot.: Jestem ma³p±- Pomó¿cie!!!!!!!!!!!!!!!

Gosiu, mo¿liwe, ¿e masz zaburzenia hormonalne, ale z drugiej strony prawie ca³e cia³o cz³owieka jest pokryte w³oskami, np. brunetki maj± te w³oski ciemniejsze ni¿ blondynki. Ja doradzi³abym wizytê u lekarza je¶li naprawdê, a chyba tak jest, Ciê to niepokoi.3maj siê
nacioszek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-02, 02:13   #17
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomo¶ci: 1 763
Dot.: Jestem ma³p±- Pomó¿cie!!!!!!!!!!!!!!!

Gosiu - tak jak radzi Nacioszek, moze pomysl o wybraniu sie do lekarza. Moze tez rozwazysz depilacje woskiem w profesjonalnym salonie? Ewentualnie laser? Moze o tym rowniez moglabys porozmawiac z lekarzem. Powodzenia!
Magda. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-02, 09:41   #18
AguSsSia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 321
GG do AguSsSia
Dot.: Jestem ma³p±- Pomó¿cie!!!!!!!!!!!!!!!

Tak jak radz± dziewczyny-porozmawiaj z lekarzem.On powinien co¶ poradziæ.
__________________
AguSsSia
AguSsSia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-02, 09:46   #19
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 4 481
Dot.: Jestem ma³p±- Pomó¿cie!!!!!!!!!!!!!!!

hmm mozesz wybrac sie do lekarza i przemyslec ta depilacje woskiem, te zbaiegi nie sa az tak drogie jak alser ale tzreba je powtarzac. Mysle jednak ze warto sobie zafundowac zeby miec lepsze samopoczucie bo najwazniejsze zebys sie sobie samej podobala
Mia22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-02, 10:28   #20
kasiaczek21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zach pom
Wiadomo¶ci: 80
Dot.: Jestem ma³p±- Pomó¿cie!!!!!!!!!!!!!!!

jak juz wczesniej nacioszek wspomnia³a byc moze masz zaburzenia hormonalne, prawdopodobnie za duzo masz testosteronu czyli meskiego hormonu, radzia³bym udac sie do lekarza..jezeli nie to zacisn±c zêby i wydepilowac je
kasiaczek21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-02, 10:36   #21
maga.pol
Raczkowanie
 
Avatar maga.pol
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomo¶ci: 220
GG do maga.pol
Dot.: Jestem ma³p±- Pomó¿cie!!!!!!!!!!!!!!!

Gosiu, po pierwsze nie depiluj siê za pomoc± maszynki czy kremu!!! w ten sposób zrobisz sobie jeszczê wiêkszy problem- wloski stan± siê grubsze, mocniejsze...

tak jak pisz± dziewczyny- wizyta u lekarza jest obowi±zkowa, polecam albo dermatologa albo ginekologa.
maga.pol jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-02, 13:36   #22
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomo¶ci: 1 865
Dot.: Jestem ma³p±- Pomó¿cie!!!!!!!!!!!!!!!

Idz do ginekologa, badz innego lekarza. Dostaniesz skierowanie na badania . Dopiero wtedy bedzie mozna myslec co robic dalej w tej sytuacji.
__________________


Nie k±p siê na pla¿y niestrze¿onej. Nikt nie zauwa¿y twojego utoniêcia.

Edytowane przez Nierika
Czas edycji: 2005-09-02 o 17:49
Nierika jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-02, 15:36   #23
smerfeta3
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta3
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Przytulny pokoik
Wiadomo¶ci: 4 442
Dot.: Jestem ma³p±- Pomó¿cie!!!!!!!!!!!!!!!

Ja bym ci radzi³a pój¶æ do endokrynologa.On powinien ci zleciæ jakie¶ badania a potem mo¿e jakie¶ leki
smerfeta3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-02, 16:07   #24
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 4 828
Dot.: Jestem ma³p±- Pomó¿cie!!!!!!!!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez smerfeta3
Ja bym ci radzi³a pój¶æ do endokrynologa.On powinien ci zleciæ jakie¶ badania a potem mo¿e jakie¶ leki
potwierdzam
zrób sobie przed wizyt± morfologie i TSH (badanie krwi) i id¼ z tym, naprawdopodobniej lekarz zleci ci zrobienie jeszcze badañ innych, np. kortyzol, testosteron, prolaktyna. nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie trzeba by³o za nie p³aciæ, ok. 24z³ za jedno (morfologia i tsh darmowe)
agatka-a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-02, 16:20   #25
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomo¶ci: 169
GG do ann217
Dot.: Jestem ma³p±- Pomó¿cie!!!!!!!!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez smerfeta3
Ja bym ci radzi³a pój¶æ do endokrynologa.On powinien ci zleciæ jakie¶ badania a potem mo¿e jakie¶ leki

zgadza sie wybierz sie jak najszybciej do endokrynologa. mozliwe ze macie genetycznie zaburzenia w produkcji jakiegos hormoniku co nie znaczy ze nie da sie tego leczyc. fachowa obsluga i bedzie dobrze
ann217 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-02, 16:24   #26
P³azik
Raczkowanie
 
Avatar P³azik
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 440
Dot.: Jestem ma³p±- Pomó¿cie!!!!!!!!!!!!!!!

COO?! A co ma do tego ginekolog? Hormonami sie zajmuje...?
__________________
Postanowienie:
-du¿o æwiczyæ z pazurkami i wiza¿em.


Moja skromna galeria :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=381397
P³azik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-02, 17:08   #27
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomo¶ci: 1 763
Dot.: Jestem ma³p±- Pomó¿cie!!!!!!!!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez P³azik
COO?! A co ma do tego ginekolog? Hormonami sie zajmuje...?
Wlasnie tak jak piszesz - moze przepsiac leki hormonalne jesli problem zalozycielki watku ma zrodlo wlasnie hormonalne.
Magda. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-02, 17:09   #28
mayka
U¿ytkownik ma klikn±æ w link aktywuj±cy (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Jestem ma³p±- Pomó¿cie!!!!!!!!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez P³azik
COO?! A co ma do tego ginekolog? Hormonami sie zajmuje...?
Poniek±d siê zajmuje. Gdyby ginekolog nie zna³ siê na tym, to chyba nie zapisywa³by pacjentkom pigu³ek antykoncepcyjnych Najlepiej i¶æz tym problemem do endokrynologa, ale ginekolog te¿ mo¿e pomóc. Ja kiedy¶ nie wiedzia³am, ¿e to mo¿na leczyæ, ale mój ginekolog sam zwróci³ na to uwagê i zaproponowa³ leczenie.
mayka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-02, 17:47   #29
Nierika
Zadomowienie
 
Avatar Nierika
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomo¶ci: 1 865
Dot.: Jestem ma³p±- Pomó¿cie!!!!!!!!!!!!!!!

Cytat:
Napisane przez P³azik
COO?! A co ma do tego ginekolog? Hormonami sie zajmuje...?
Owszem, tym takze
__________________


Nie k±p siê na pla¿y niestrze¿onej. Nikt nie zauwa¿y twojego utoniêcia.
Nierika jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2005-09-02, 18:10   #30
gosi@czek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 312
GG do gosi@czek
Dot.: Jestem ma³p±- Pomó¿cie!!!!!!!!!!!!!!!

Dziewczyny!! Jeste¶cie kochane!! Pewnie wybiorê siê do endokrynologa tak jak radzicie. Mo¿e rzeczywi¶cie s± to problemy hormonalne...wszystkie kobiety od strony mojej mamy zawsze by³y mocno ow³osione...tyle, ¿e one wszystkie s± brunetkami a ja jestem blondyk±...Na mojej skórze wygl±da to tragicznie...ale czy mo¿liwe jest by jakie¶ choroby hormonalne dawa³y o sobie znaæ ju¿ od urodzenia...Wiem, ¿e ju¿ jako niemowle urodzi³am siê dos³ownie z futerkiem na plecach, które potem siê star³o i zosta³o po nim to co mam teraz...Wizyta u lekarza jest pewna...Na 100% pójdê...heh...ale mo¿ecie mi powiedzieæ co mnie bêdzie tam czekaæ...czy te badania s± bolesne i czy bêdê musia³a siê rozbieraæ...troszkê siê boje tej wizyty . Dziewczynki jeszcze raz dziêkujê za pomoc, bo ju¿ siê czujê tak jak bym naprawdê zaczê³a dzia³aæ a nie stoje w martwym punkcie ...
gosi@czek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:49.