swędząca skóra po opalaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-02, 10:25   #1
kasiaczek21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zach pom
Wiadomości: 80

swędząca skóra po opalaniu


wczoraj byłam w miedzyzdrojach,opalałam sie z 3 godziny i oczywiscie smarowałam kremem z filtrami (8) niepotzrebuje silnieszego bo mam ciemna karnacje i od razu opalam sie na brazowo,po powrocie wykompałam sie i wklepalam duzo balsamu nawilzajacego. nie wiem dlaczego ale dzisiaj zaczela mnie strasznie swedziec skóra!! nie mam wysypki ani nic podobnego. Jak moge temu zaradzic ? czym sie smarowac? prosze o rady bo zwariuje!!
kasiaczek21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 11:18   #2
Energia
Raczkowanie
 
Avatar Energia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Czeladź
Wiadomości: 124
Dot.: help cała swedze!!

Może jesteś uczulona na kremy-filtry, których użyłaś, albo na balsam. Nie piszesz czy stosowałaś te preparaty już wcześniej, czy pierwszy raz. Spróbuj może zastosować Fenistil w żelu, tubkę kupisz w aptece. Fenistil ma właściwości kojące, chłodzące i łagodzące świąd skóry. I nie chodzi tylko o objawy po ukąszeniu owadów, jak kojarzy się to większości osób. Mam nadzieję, że sobie poradzisz z tym problemem, sama jestem alergikiem i wiem co to znaczy, kiedy swędzi skóra na całym ciele. Pozdrawiam.
Energia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 14:47   #3
agnieszka_mirek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 89
Dot.: help cała swedze!!

Uporczywe swedzenie po opalaniu moze wskazywac na przdawkowanie promieniowania UV lub uczulenie. Jezeli nie pomoze Ci srodek apteczny np. Fenistil niezwlocznie udaj sie do dermatologa po odpowiednie smarowidlo. Moja rada na przyszlosc: uwazaj z kapielami slonecznymi nawet jezeli masz ciemna karnacje.
__________________
pozdrawiam aga
agnieszka_mirek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 19:47   #4
KuNu
Wtajemniczenie
 
Avatar KuNu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 883
Dot.: help cała swedze!!

chciałabym odswieżyć temat
Mam okropny roblem ze skóra która swędzi po słoncu..swedzi tak ze nie mogę spać
O opalaniu nie ma zupełnie mowy,wystarczy ze wyjde na spacer w słoneczny dzien,oczywiscie stosuje filtry30-spf na cale ciało ale to niewiele pomaga
Zblizaja sie wakacje zaczynam sie bac jak wytrzymam te 2 tyg, w hiszpanskim słoncu:/
oczywiscie zamierzam przyjmowac beta karoten z miesiac wczesniej,stosowac wysoki filtr i kiedy sie tylko da osłaniac sie ubraniem
Ale w zeszłym roku mimo wszystko po tygodniu do straszliwego swedzenia doszła jeszcze wysypka
Jezeli ktos ma podobny problem i jakos sobie z nim poradził prosze o pomoc

Edytowane przez KuNu
Czas edycji: 2012-05-03 o 19:48
KuNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 07:26   #5
Katja8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 25
Dot.: swędząca skóra po opalaniu

Cytat:
Napisane przez kasiaczek21 Pokaż wiadomość
wczoraj byłam w miedzyzdrojach,opalałam sie z 3 godziny i oczywiscie smarowałam kremem z filtrami (8) niepotzrebuje silnieszego bo mam ciemna karnacje i od razu opalam sie na brazowo,po powrocie wykompałam sie i wklepalam duzo balsamu nawilzajacego. nie wiem dlaczego ale dzisiaj zaczela mnie strasznie swedziec skóra!! nie mam wysypki ani nic podobnego. Jak moge temu zaradzic ? czym sie smarowac? prosze o rady bo zwariuje!!
Mimo wszystko lepiej stosować większe filtry niż 8, zwłaszcza na pierwsze kontakty ze słońcem. Próbowałaś używać specjalnego balsamu po opalaniu? One mają inny skład niż takie zwykłe, "całoroczne". Swędzenie skóry dobrze złagodzić też specjlaną maścią do takich rzeczy - na przykład "Calendeelem" - który chłodzi skórę i likwiduje swędzenie
Katja8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-07 08:26:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.