podkład z filtrami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-04, 17:58   #1
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402

podkład z filtrami?


Dziewczynki, powiedzcie czy używacie podkładów z filtrami? Czy zwracacie na to uwagę, żeby podkłąd miał filtr? Bo krem, no to wiadomo, ale krem położony pod podkłąd troche się ściera. Napiszcie kochane czy używacie podkładów z filtrami, a jak tak to jakie, i czy one rzeczyiwście chronią przed słońcem.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 17:59   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: podkład z filtrami?

podkłady z filtrami nie chronią skutecznie i nie można na nich polegać.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 21:57   #3
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Dot.: podkład z filtrami?

Filtry w podkładach są zazwyczaj bardzo niskie a poza tym nieskuteczne ( dobre stabile filtry mają tylko firmy apteczne). No i żeby uzyskać stopień ochrony napisany na tubce, trzeba nalożyć kremu około 2 ml na twarz, a wiadomo że z taką ilością podkładu maska gwarantowana.
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 22:36   #4
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: podkład z filtrami?

Myślę że lepszy podkład z filtrem niż bez, ale w prawdziwą ochronę trzeba jednak zainwestować - czyli bez aptecznego filtra się nie obejdzie
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 10:30   #5
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: podkład z filtrami?

Ja osobiście nie jestem jakoś specjalnie zaabsorbowana filtrami. Oczywiście na plażę zawsze, w kremie tez mam , ale nie wysoki, natomiast to czy jest w podkładzie już mnie raczej nie interesuje, głównie z tego względu , że jak zostało już napisane jest on raczej mało skuteczny. Wybieram taki podkład , żeby spełniał swje podstawowe zadania i mi pasował a jeśli jest tam filtr jakiś to tylko plusik.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 15:30   #6
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: podkład z filtrami?

Nie można nakładac na krem z filtrem podkładów z filtrem, poniewaz niewskazane jest mieszanie filtrów różnych firm. Do tego często filtry po prostu sie między sobą nie dogaduja i zamiast kumulacji ochrony powodujemy jej znaczne obniżenie. Poza tym filtry w podkładach sa niestabilne i jak już są to są to filtry antyUVB, a najwazniejsze sa przeciez filtry UVA, które zapobiehgają fotostarzeniu skóry.
Aby osiągnąc wskaźnik ochrony podany na opakowaniu należy nałożyć na twarz około 2 ml specyfiku z filtrem, czyli bardzo dużo, nie wyobrażam sobie takiej ilości podkładu na twarzry.
Podsumowując najlepiej używac samego kremu z wysokim filtrem i na niego ewentualnie puder sypki, albo jak juz musimy to kremu z filtrem a na to podkładu bez filtra, albo wybrac krem z filtrem koloryzujący, który sprawi, ze będziemy miećfiltry i podkład w jednym.
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 18:47   #7
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: podkład z filtrami?

Myślałam ostatnio nad kupnem pudru w kompakcie Shiseido, Sun protection liquid foundation SPF 42 SP10 albo Sun Protection Compact Foundation SPF 34. Chciałam się jednak upewnić, czy takie podkłady, nakładane oczywiście na krem bez filtrów, są skuteczne? Co jaki czas trzeba by było zmyć podkład i nałożyć nową warstwę? Co o tym myślicie?
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-28, 15:10   #8
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: podkład z filtrami?

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Myślałam ostatnio nad kupnem pudru w kompakcie Shiseido, Sun protection liquid foundation SPF 42 SP10 albo Sun Protection Compact Foundation SPF 34. Chciałam się jednak upewnić, czy takie podkłady, nakładane oczywiście na krem bez filtrów, są skuteczne? Co jaki czas trzeba by było zmyć podkład i nałożyć nową warstwę? Co o tym myślicie?
Ja mam wersję w kompakcie i jestem bardzo zadowolona. Trzyma się ok. 4 h na buzi bez poprawiania (mam cerę mieszaną z tendencją do tłustej). Nie trzeba go zmywać, aby nałożyć ponownie. Wystarczy znowu się przypudrować i koniec Chroni bardzo dobrze. Ogólnie polecam
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 17:36   #9
Llorandare
Raczkowanie
 
Avatar Llorandare
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 416
Dot.: podkład z filtrami?

Podklady maja zdecydowanie za niski filtr. Poza tym, naklada sie ich chyba za malo, zeby warstwa filtru byla wystarczajaca.
Ja mam w tej chwili jakis filtr Neutrogeny (Age Shield), ale zbyt kremowy jest.
__________________
Llorandare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.