Trądzik na ciele (plecy, dekolt, pupa, itd) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-17, 10:53   #1
Maryjka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 32

Trądzik na ciele (plecy, dekolt, pupa, itd)


Drogie dziewczyny ( no i chlopcy, co się może zabłąkali)!

Mam 17 lat i wielki problem. W mojej rodzinie sa 3 kobiety : Moja mama, siostra i ja. I dziwna choroba dotyczy cala trojke. Mianowicie na pupie i udach mamy różowawe pryszcze. Ja mam go od kilku juz lat a siostra z mama proporcjonalnie dluzej. Nie jest to napewno zapalenie mieszków włosowych.
Dotychczas mało się tym przejmowalam, bo jak wiadomo wlasny tylek nie jestesmy zwykli widziec. Ale teraz, z wiekiem, juz nie moge z tym zyc.:/

Co to takiego?? Może to jakaś infekcja? a może jakiś brak witamin? a może taka odmiana tradzika rozowatego?? czy sadzicie że powinnysmy wszytskie trzy pojsc do lekarza??

Pomóżcie! Może ktoś ma cos podobnego. Albo ktoś slyszal o podobnym???

Z góry WIELBIĘ za pomoc..
Maryjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 12:00   #2
madinga
Raczkowanie
 
Avatar madinga
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Warszawa /Konin/
Wiadomości: 68
Dot.: Pupa i uda w krostkach

Witamy na Wizażu Ja słyszałam, że krostki na pupie robią się od korzystania z publicznych toalet (dokładnie od siadania na deskach - na których przed nami niewiadomo co się robiło ) Ja też miałam podobny problem, może nie aż tak bardzo zaawansowany jak u Ciebie, ale po unikaniu publicznych toalet (i peelingu 2 razy w tygodniu) problem zniknął
madinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 21:03   #3
edytka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 154
Dot.: Pupa i uda w krostkach

hmmm, ja myśle że to nie jest od toalet. Ja również owe posiadam,mysle że taki mamy już " UROK" , jedni maja na twarzy, inni na plecach, inni na dekolcie a jeszcze inni wszędzie! ja stosuje czasem zwykłe preparaty antytradzikowe do twarzy, i to troche pomaga.Pozatym latem wykorzystaj słoneczko))lub solarium-zmniejszaja widocznosc.pozdrawiam.
edytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 18:39   #4
Maryjka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 32
Dot.: Pupa i uda w krostkach

Tez mi się tak wydaje..:/ Bo z toalet byloby o wiele bardziej "sporadyczne". W toaletach publicznych bywam raczej rzadko, ale krostki caly czas sa...

Wiesz, Edytko, chyba wybiorę się do lekarza. Słyszalam że bywa tak od jakichś problemów trawiennych ( zaburzenia pracy watroby). Jak sie czegoś dowiem, to tu napisze..

Dziekuje dziewczyny.. Niezbadane sa tradziki ludzkie...
Maryjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 09:38   #5
edytka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 154
Dot.: Pupa i uda w krostkach

dobrze, jak sie czegos dowiesz to daj znac ;-)))

edytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-21, 19:04   #6
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Pupa i uda w krostkach

Hej Maryjko!
Ja niestety tez jestem nieszczesliwa posiadaczka tego problemu:/ juz od dobrych paru lat męczę sie z tymi krostkami. Podobnie jak ty, na początku sie tym wcale nie przejmowalam, teraz jednak zalezy mi na ladnym wygladzie ud i pupci, szczególnie teraz, gdy lato mamy. Zimą bylam parę razy w solarium i rzeczywiscie problem zniknal, ale niestety tylko na pewien czas. teraz "suszę" moje uda na sloneczku. U dermatologa bylam juz z tym problemem, jednak przepisany żel tylko podraznił moją skóre nie przynosząc większych efektów. Cóż, pozostaje nam z tym żyć!! POzdrawiam
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 12:15   #7
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Pupa i uda w krostkach

Również mam te krostki.
Straam sie je ścierac gabka albo cos podobnego, ale to nie pomagac
Zastosuje sie do którejś z rad które podałyście dotyczące peelingu
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-23, 08:13   #8
Maryjka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 32
Dot.: Pupa i uda w krostkach

ehh.. ciężkie to życie... Patrząc na kobiety z mojej rodziny chyba też się tego nie pozbędę...

Ale postanowiłam zbadać ten problem, bo suszyć solarium lub słońcem nie chce, bo kojarzy mi się to z suszeniem pryszczy na twarzy = pozostają nieprzyjemne i paskudne blizny...:/
Kolejna zła wiadomość = dermatolog nic mi nie doradził... Tylko wzruszył ramionami i przepisał jakąs zrącą maść...


Doczytałam się w książce "Ajurweda", że trądzik ogólnie powstaje z przyczyny problemów z układem trawiennym i złego odżywiania...

I teraz pytanko do dziewczyn z tytułowym problemem... Czy macie problem z jakimś konkretnym organem, biorącym udział w trawieniu, czyszczeniu krwi lub w gospodarce hormonalnej organizmu?? ( czyli : wątroba, trzustka, tarczyca, nerki, jajniki itd)???
Jeśli dociec źródła tych pryszczy to można też to uleczyć poprawiając stan problematycznego organu...


Plan i cel jest. Więc rozwiazanie juz gdzieś w pobliżu..
Maryjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-03, 23:58   #9
yynka
Przyczajenie
 
Avatar yynka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 25
Dot.: Pupa i uda w krostkach

Witam, na poczatku warto wspomniec, ale dobrze jest czytac archiwum, na ten temat bylo juz wiele topicow jednak prawda jest taka , ze nigdzie nie bylo na te dziwne syfy dobrej rady Ja mialam dokladnie te sam problem, nawet zalozylam taki topic, wizyty u dermtologa nie pomagaly, domowe sposoby tez nie i po paru latach meczarni pani dermatolog wreszcie udalo sie trafic w odpowiedni lek - SKINOREN. Nie mam pojecia czy wam to pomoze, ale u mnie po syfkach nie ma sladu, sama jestem zaskoczona dzialaniem tego leku jest drogi, ale w moim przypadku skuteczny w 100% mam nadzieje, ze nie bedzie tylko pozniej nawrotow tego swinstwa:/
yynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 12:30   #10
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Pupa i uda w krostkach

Skinoren?? A jest to masc na receptę?? I ile kosztuje?
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 13:07   #11
yynka
Przyczajenie
 
Avatar yynka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 25
Dot.: Pupa i uda w krostkach

Nie wiem czy dostanie sie ja bez recepty, kosztuje u mnie 46,50 za tubke 30g, ale jest podobno polski odpowiednik tego kremu i kosztuje okolo 15 zl czy jest rownie skuteczny, tego nie wiem, ale mozna dostac go bez recepyt
yynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-05, 16:02   #12
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Smile Dot.: Pupa i uda w krostkach

Wiecie, ja zacze lam myc pupkę i nogi peelingiem z Avonu
Kiedy kupiłam sobie do twarzy ten z serii antytrądzik, ale okazało sie że jeszcze więcej mam syfków, wiec teraz wzięlam do pupci
Skuteczny
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 16:53   #13
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Pupa i uda w krostkach

Cytat:
Napisane przez yynka
Nie wiem czy dostanie sie ja bez recepty, kosztuje u mnie 46,50 za tubke 30g, ale jest podobno polski odpowiednik tego kremu i kosztuje okolo 15 zl czy jest rownie skuteczny, tego nie wiem, ale mozna dostac go bez recepyt
Dzięki za odpowiedz, w takim razie zajrzę do apteki sie zapytam. Pozdrówka pa
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 16:31   #14
..::agnieszka::..
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 149
GG do ..::agnieszka::..
Red face ..::Wstydliwy problem::..

Witam !
Mam problem z moją pupą! 4 miesiące temu urodziłam cudownego synka i jak to bywa po porodzie ciało sie zmienia... pojawiły mi sie małe krosteczki na pupie. wyglądają jakbym godzinami siedziała na zimnym betonie. co oczywiscie nie jest prawdą. nie wiem jak sie mam tego pozbyć. Mój synuś ma taką cudownie gładką pupusie co nie może sie nawet w 1% równać z moją Co mam zrobic żeby się ich pozbyć... poniewaz nie wyglądają wcale rewelacyjnie!!

Gorąco pozdrawiam i dziękuje bardzo za pomoc!!

Buziaczki
..::agnieszka::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 12:03   #15
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: ..::Wstydliwy problem::..

Jestem również ciekawa odpowiedzi, ponieważ kiedyś też mi się coś takiego zdarzyło. Dość dawno co prawda, i samo znikło po czasie, ale długo trwało, ogólnie to niezbyt przyjemna sprawa
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 18:36   #16
zlotarybka
Raczkowanie
 
Avatar zlotarybka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 36
Dot.: ..::Wstydliwy problem::..

Polecam Acnosan- taki płym dostępny w aptekach (mam nadzieje że jeszcze go robią, bo swój kupilam dawno temu). Usuwa właśnie takie dolegliwości jak krostki czy trądzik. Troche szczype jak sie nim smaruje, ale to dobrze, bo znaczy, że działa.
To już drugi raz dzisiaj jak o nim piszę
__________________
I'm still a super hot female!
zlotarybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 13:03   #17
..::agnieszka::..
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 149
GG do ..::agnieszka::..
Dot.: ..::Wstydliwy problem::..

dziękuje bardzo... długo czekałam na odpowiedz.. ide sobie go kupić zobaczymy... z reszta sama sobie robie eksperymenty i lekko już znikło :P hehe dziękuje i pozdrawiam pa
..::agnieszka::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 11:55   #18
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: ..::Wstydliwy problem::..

Acnosan powinien pomóc, a ja polecam jeszcze Borasol (też jakieś małe pieniądze - ok. 3 zł w aptece). Środek mniej drastyczny niż Acnosan, bo nie zawiera alkoholu, a dobrze radzi sobie z ropnymi wypryskami, więc możesz stosować go z powodzeniem np. do przecierania twarzy (ja tak robię).
bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 13:23   #19
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: ..::Wstydliwy problem::..

To taka "gęsia skórka"?? Jak tak to kiedyś wyczytałam w jakiejś gazecie, że należy te miejsca przecierać bezalkoholowym tonikiem. Domyślam się, że to pomoże.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-27, 23:13   #20
Anuuulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 17
Dot.: ..::Wstydliwy problem::..

Ja również radzę używanie toniku najlepiej bezalkoholowego (polecam Ziaji) i masowanie pupy pod prysznicem specjalną rękawicą lub ostrą myjką.Chciałam, jeszcze powiedzieć,że wiele pup tak reaguje na jeans,wtedy dobrze jest nosić spodnie z materiału lub majteczki typu bokserki.Pozdrawiam,pa pa
__________________
Anuuulka
Anuuulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 12:29   #21
kaczusiawawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 31
Unhappy Walka z trądzikiem na ciele

Hej wszystkim!
Mam problem z tradzikiem (na plecach dekoldzie i twarzy) . Najgorsze jest to że nie moge się tego pozbyć... Na poczatku wyciskałam te krostki jak szalona... a teraz? a teraz mam małe brzydkie blizny których się wstydze. Jak się tego pozbyć? Dziweczyny czy wy macie też takie problemy? Jak sobie z tym radzić?

Czekam na wasze rady... Z gory dzieki. CmOOkasy
kaczusiawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 20:45   #22
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Walka z trądzikiem na ciele

Hej! Ja z tym świństwem walczę od tak dawna, że aż wstyd mówić:/ A raczej dermatolodzy powinni się wstydzić
Mi na cerę obecnie pomaga (mam nadzięje że już tak zostanie!!!) antybiotyk tetralysal i na twarz żel Differin. Jak na razie jest good
A na plecy i dekolt (tam działa, a na cerę nie chce ) : myję kostką, mydłem siarkowym z Barwy (poczytaj sobie o niej na Wizażu tutaj, dużo osób ją poleca) później przecieram płynem za 3 zł z apteki Afrodytą Adonis. Raz w tygodniu peeling, co drugi dzień jakiś balsam. Ja mam bardzo tłustą skóre, nie muszę nawilżać nie wiadomo jak mocno
A na te blizny to pomaga mi np. Acne Derm, kosztuje teraz ok.20 zł, dostępny bez recepty w aptece lub krem Perła Inków za ok.80 zł lub jakiś Cepan chyba , tak się pisze chyba, jakiś zwyciągiem z cebuli chyba:/ Poszukaj sobie tutaj na forum, dużo wątków było o kremach na blizny po trądziku. Ale wiadomo na każdego działa co innego, musisz wypróbowac sama.
Powodzenia, pozdrawiam
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 21:47   #23
limbo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 57
Dot.: Walka z trądzikiem na ciele

nie jesteś sama, mam dokładnie to samo. na blizny robiłam 2 zabiegi kwasem TCA (blizny na plecach :/) jest to koszt rzędu 1000 zł. cholera mam już po prostu dość, a walczę tylko 1,5 roku
limbo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 21:59   #24
MigdalEder
Raczkowanie
 
Avatar MigdalEder
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 143
Dot.: Walka z trądzikiem na ciele

Rp. Płyn 1

Polopiryna S – 5 tabletek (rozpuścić w 50 ml wody)

Witamina C – draż. 200 mg – 5 drażetek (zmyć żółtą otoczkę i rozpuścić w roztworze polopiryny S)

Sok cytrynowy – 15 ml

Spiritus salicylowy lub mrówczany – 100 ml

Olejek cytrynowy, grejpfrutowy lub Geranium – 5 kropli

Składniki wymieszać. Skórę przemywać 2 razy dz. w ciągu dnia. Jednocześnie stosować krem Tointex, preparaty allantoinowe lub preparat z kwasem azelainowym (np. na noc).


To jeśli chodzi o blizny/plamy potrądzikowe ( w zasadzie bardziej plamy, blizn głebokich nie mam, więc nie wiem jak to się sprawdzi w tym wypadku). Receptura wg p.Różańskiego. Sprawdzona i bardzo chwalona, sama pozbyłam się za pomocą tego płynu wielu plam. No i jest to dość tania receptura (najdroższy jest olejek - jakieś 8 zł)
Tointex tez parę złotych, względnie alantan. Jeśli ktoś stosuje acne derm, to spokojnie może ten płyn stosowac na dzień
Co do pryszczy w innym wątku
MigdalEder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-23, 09:59   #25
kaczusiawawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 31
Dot.: Walka z trądzikiem na ciele

To znowu ja....

Bardzo dziękuje za wypowiedzi napewno skorzystam... I dzięki waszym "lekom" na ten koszmar zmieni się moje życie.... Bo to naprawde dla każdej dziewczyny (bądź kobiety) duży kompleks. Bardzo prosze o więcej przepisów leków na trądzik w tych miejscach i pozbycie się blizn.

CmOOkasy - kaczusiawawa
kaczusiawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 13:38   #26
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Unhappy krostki na pośladkach

Witam!Mam pytanie :jak można się pozbyć krostek na pośladkach?Czy jest może na to jakaś maść?A może jakiś domowy sposób?proszę pomóżcie!pzdr
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 17:59   #27
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: krostki na pośladkach

to zalezy jak wygladaja te krostki, czy sa ropne, czerwone, liczne, w skupiskach, trudno jest radzic cos jesli opis jest tak malo dokladny!!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 09:13   #28
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Red face Dot.: krostki na pośladkach

Cytat:
Napisane przez indiego
to zalezy jak wygladaja te krostki, czy sa ropne, czerwone, liczne, w skupiskach, trudno jest radzic cos jesli opis jest tak malo dokladny!!!
krostki są czerwone i raczej rozproszone niż w skupisku.Pzdr
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 09:18   #29
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: krostki na pośladkach

mozliwe ze jest to zapalenie mieszkow wlosowych wlasnie w tej czesci ciala, jesli np jestes uprawiasz sport moga zrobic sie z potu!!!
na poczatek polecalbym mycie mydlem siarkowym i stosowanie delikatnych balsamow do ciala!!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 09:19   #30
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: krostki na pośladkach

Miałam identyczny problem - to są POTÓWKI, zwalczysz je myjąc regularnie pupe pod prysznicem peelingiem
sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-31 13:55:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.