analiza kolorystyczna-jakim "typem"jestem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-24, 21:47   #1
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340

analiza kolorystyczna-jakim "typem"jestem?


WitamZwracam sie do was z problemem od lat nierozwikłanymZarowno na podstawie artykulu odnosnie analizy kolorystycznej na Wizazu,jak i innych artykułow z gazet,nie umiem siebie przyporządkowac do zadnego typu.Typuję Lato i Zime-ale mam zbyt ciemne oczy aby byc latem,i zbyt jasne wlosy,zeby byc zimąLiczę,ze mi pomożecie

• Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam sie bardzo powoli,najpierw na czerwono,jednak najczęsciej rumien znika,nie brązowieje i znow jestem blada.Jesli uda mi sie opalic,to odcien opalenizny jest brązowawy.

• Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy mam ciemnobrązowo-czarne.Bez plamekOprawa oczu jest nieco ciemniejsza niz kolor wlosow,ale kruczoczarna,jak to bywa najczesciej przy tak ciemnym kolorze oczu-tez nie.Zwyczjna

• Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegow brak,mam za to liczne wypukle znamiona,pieprzyki (spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi oraz tradzikiem i problemami hormonalnymi w mlodosci)

• Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Na to pytanie trudno odpowiedziec,bo nawet jesli jestem opalona,to cera i tak ma chorobliwy,niezdrowy,blad y koloryt.Jestem wyjatkowo blada.A rumienie sie czasami na rożowo,a czasami na czerwonoJednak z nieznacznymi odchyleniami w kierunku różu,hehe)

• Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Ciemny blond/szatynka.Takze trudno okreslic odcien

• Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

różowy,ale nie bardzo jasny

• W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Najlepiej czuję się w rożnych odcieniach fioletu,brązu,a także czerni i bieli.
Mysle,ze w każdym kolorze wygladam niekorzystnie,no ale trzeba sie w cos ubrać)


Nie farbuję wlosow,gdyz nie umiem dobrac odcienia,koloru: w czerni i brazie wygladam chorobliwie blado i ogolnie ciemne kolory wlosow mi nie psuja,w jasnych natomiast rowniez wygladam niekorzystnie,a ponadto nie pasuja mi one do zbyt ciemnych oczu i bladej cery(((((Na wzystkich zalaczonych fotach mam naturalny kolor wlosow.
W dziecinstwie mialam wlosy koloru ciemnoblond-niewiele jasniejsze niz teraz.
Nie widzę róznicy "na korzyść" bądź nie,kiedy jestem ubrana w pomarańcz,czy tez w roż.

Licze na wszelkie podpowiedzi i z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez Nicość
Czas edycji: 2006-05-01 o 19:45
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 08:45   #2
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: analiza kolorystyczna-jakim "typem"jestem?

a myślałaś o typie mieszanym Lato-Zima
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif lato-zima.gif (16,9 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg latozima.jpg (8,5 KB, 59 załadowań)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 08:46   #3
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: analiza kolorystyczna-jakim "typem"jestem?

choć z drugiej strony na większości zdjęć wyglądasz ciepło tylko na pierwszym masz chłodną cerę
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 10:59   #4
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: analiza kolorystyczna-jakim "typem"jestem?

Cytat:
Napisane przez agabil1
choć z drugiej strony na większości zdjęć wyglądasz ciepło tylko na pierwszym masz chłodną cerę
na wszystkich zdjeciach,poza pierwszym wlasnie,jestem opalona-tak wygladam latem,gdy sie "mocno" opalę.Ale juz od polowy pażdziernika do konca lipca wygladam tak,jak na zdjeciu pierwszym (we fiolecie).
Tez mi sie wydawalo,ze jestem typem mieszanymTo chyba dobrze,bo mogę więcej kolorów "pod siebie" dopasowac?
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 18:08   #5
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: analiza kolorystyczna-jakim "typem"jestem?

obstawialabym lato-zime lub lato

Cytat:
Napisane przez Nicość
Tez mi sie wydawalo,ze jestem typem mieszanymTo chyba dobrze,bo mogę więcej kolorów "pod siebie" dopasowac?
niekoniecznie jak jestes mieszaniec, to nie znaczy ze pasuja Ci przygaszone kolory lata ORAZ intensywne barwy zimy - raczej to, ze powinnas wybierac kolory pośrednie- nie za mocne, ale tez nie za słabe.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 12:28   #6
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: analiza kolorystyczna-jakim "typem"jestem?

dzieki za podpowiedzi.A moze wkleilybyscie jeszce palety z kosmtykami i kolorem wlosow dla typu lato-zima?albo podaly link,gdzie mozna je znaleźćPozdrawiam
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 18:35   #7
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: analiza kolorystyczna-jakim "typem"jestem?

ja nie mam palet z kolorami kosmetyków dla lato-zimy, ale generalnie zasada jest taka sama jak przy kolorach ubran
mam za to kosmyki wlosow, ale tutaj tez nie do konca jest to sprawdzone, bo szczerze mowiac sama to zrobilam (wzielam czesc kolorów zimy i część lata). No ale zalaczam, moze sie jakos przyda, tak zeby sie mniej wiecej zorientowac o jakie odcienie chodzi.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-02, 07:42   #8
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: analiza kolorystyczna-jakim "typem"jestem?

Postanowilam sie podczepic pod watek zeby nie zaczynac zupelnie nowego tylko na chwile naturalnie pragne wiedziec jakim typem jestem...bo mam z tym ogromny problem...raz ze nie jestem w stanie obiektywnie na siebie spojzec a dwa ze sa rzeczy ktore pasuja do jednego typu a inne do drugiego...jak robilam sobie ten test z jednej takiej strony nt analizy kolorystycznej to mi wyszla zima...a potem jak jeszcze raz zrobilam to lato...wiec nie wiem w sumie

1. praktycznie sie nie opalam...moge lezec plackiem na sloncu przez dwa tygodnie a opalenizne bede miala jakbym byla na wycieczce szkolnej przez pol dnia. jestem blada jak sciana jak to sie mowi i bardzo ciezko jest mi z tym cokolwiek zrobic. opalam sie najpierw na czerwono potem brazowieje a potem szybciutko spowrotem blakne generalnie zawsze jestem jak sciana co tu duzo ukrywac

2. oczy mam brazowe ciemne, nie mam plamek na oczach a teczowke od bialka oddziela szaro-czarna obwodka, bialko jest biale brwi i rzesy sa ciemnobrazowe....moja kolezanka, ktora uczy sie w szkole wizazu mowi, ze henna dla mnie to tylko grafitowa, ze czarna bylaby za ciemna i zrobi ze mnie wampa

3.mam duzo piegow w sumie i sa one jasno brazowe raczej, ale wystepuja pojedynczo tzn. jeszcze robia mi sie na twarzy na lato a tak to znikaja i zostaja te caloroczne

4. cere mam bardzo jasna/biala...raczej sie nie rumienie a jak juz to na czerwono raczej i czesto slysze ze jestem strasznie blada i czy dobrze sie czuje, a ja czuje sie oczywiscie normalnie

5.moje wloski to hmmm no maja kolor idealnego brazu....jak sloneczko na nie poswieci to odbijaja takie bursztynowo rude swiatlo (w dziecinstwie mialam podobny kolor - nigdy nie bylam bladynka).

6. usta mam raczej rozowo czerwone, ale raczej jasne...

7. no ja najlepiej czuje sie w czarnym, zawsze dobrze wygladam w nim bo ladnie kontrastuje z moimi wlosami i podkresla moja twarz...bialy podobnie, na temat reszty kolorow nie mam zdania, bardzo nie lubie jednak pomaranczowego i zielonego.

bialy.jpg

czarne.jpg

juz.jpg


slicznie prosze o pomoc
__________________

bedzie dobrze, albo niedobrze.
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 12:47   #9
grin_ajz
Wtajemniczenie
 
Avatar grin_ajz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiadomości: 2 458
GG do grin_ajz
Dot.: analiza kolorystyczna-jakim "typem"jestem?

hm ja sie na tym zbytnio nie znam..ale cos mi sie wydjae ze mozesz byc jesienia..

a pomaranczy i zielenie nie lubisz bo po prostu wolisz ciemne kolory czy nie podobasz sie sobie w tych kolorach? bo jak bylabys jesienia to wlasnie te kolory powinny pasowac...
__________________
grin ajz rulez



grin_ajz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 13:46   #10
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: analiza kolorystyczna-jakim "typem"jestem?

co do brazowego to po prostu go nie lubie ale tez nie wygladam wcale jakos rewelacyjnie w nim...a w pomaranczowym wygladam wrecz tragicznie co do zielonego, to zwykly zielony tez w zaden sposob sie na mnie nie odznacza (wyglada przecietnie) natomiast bardzo lubie i uwazam ze jest mi ladnie w seledynowym sweterku ktory dostalam od tesciowej
__________________

bedzie dobrze, albo niedobrze.
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 13:56   #11
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: analiza kolorystyczna-jakim "typem"jestem?

Volunteer, a może jesteś latem? Dobrze Ci w takich kolorach?
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-02, 14:11   #12
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: analiza kolorystyczna-jakim "typem"jestem?

kurcze jak tak patrze to chyba byloby mi dobrze...wlasnie w takich kolorkach


...tak tak to bedzie chyba to...musze posprawdzac, ale chyba rozwialy sie moje watpliwosci...bo na zime jestem jednak powiedzmy zbyt stonowana, jesien RACZEJ nie...i lato, a te kolorki co mi pokazalas jak sobie wyobraze to bylyby chyba gitens

__________________

bedzie dobrze, albo niedobrze.
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.