podkład pod makijaz - za i przeciw - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-25, 10:53   #1
AnitaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 9

podkład pod makijaz - za i przeciw


Witam Was wszystkie,

Ostatnio spotkalam sie z opinia ze podklad pod makijaz moze powodowac, ze skora szybciej sie starzeje w przeciwienstwie do kremow. Czy toprawda? Do tej pory myslalam, ze podklad poza rola upiekszajcaca rowniez pelni role pielegnacyjna. Bylabym wdziecznia za Wasze opinie. Domyslam sie, ze podklad podkladowi nie rowny wiec bylabym wdzieczna rowneiz za pewne rekomendacje jakich podkladow nalezy uzywac.
Do tej pory uzywalam badz Avene badz Matisa a jescze wczesnie Isa Dory

pozdrawiam
Anita
AnitaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 10:57   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: podkład pod makijaz - za i przeciw

nie, to nieprawda. To znaczy, źle dobrany podkład na pewno zaszkodzi, jeśli będzie zbyt ciężki dla tlustej cery to pozapycha pory, niehypoalergiczny podrażni wrażliwą itd. Ale myślę że dobrze wybrany i dobrej jakości podkład będzie miał dobry wpływ na cerę. Ja na przyklad mam problemy naczynkowe a skórę nadwrażliwą i podklad jest dla mnie konieczny - chroni przed czynnikami zewnętrznymi, w chłodne dni tworzy dodatkową kołderkę ochronną dla naczynek jak wychodzę bez - mam wrażenie że moja skóra jest naga, bezbronna wobec wiatru, mrozu itd.
Podklady mają lekko pielęgnowac, ale tej roli bym nie przeceniała - najlepszy podkład nawilżający kremu nie zastąpi itd.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 12:40   #3
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: podkład pod makijaz - za i przeciw

kiedyś nie wychodziłam bez podkładu ale latem odstawiłam go do szuflady, niedawno chciałam do niego wrócić ale jakoś mi tak ciężko z nim, przyzwyczaiłam się do pudru brązującego w kamieniu nakładanego na krem nawilżająco matujący i tak mi dobrze, ale pewnie wróce do podkłady zimą, jak będą wiatry i mrozy cięższe bo jednak wtedy podkład bardziej chroni skórę.
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 16:57   #4
AnitaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 9
Dot.: podkład pod makijaz - za i przeciw

Dzieki za info. Smoczyco, a jakiego Ty podkladu uzywasz? Z Twojego opisu wynika, ze mam do Ciebie bardzo podobna cere.

Pozdrawiam
Anita
AnitaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 23:37   #5
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: podkład pod makijaz - za i przeciw

Hej Anitko! Ja używałam bardzo ale to bardzo różnych podkładów generalnie lubię te lekkie i płynne, beztluszczowe a unikam podkładów gęstych i zastygajacych (typ long-lasting). Moje ulubione to Kanebo Liquid Finish, Photogenic Ultra Light, piankowy Ideal Matte Estee Lauder, Divinora Ultra Fluid, Happy Light Bourjois i True Match Loreala. Teraz wlaśnie używam True Match zmieszanego pół na pół z Gentle Light Makeup Clinique (lubię lekko połyskujące wykończenie )).

Pozdrawiam
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 08:14   #6
AnitaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 9
Dot.: podkład pod makijaz - za i przeciw

Dzięki wielkie Smoczyco za wskazowki Zadaje takie pytania, bo w moim biurze siedze w pokoju z kolezanka starsza ode mnie o 6 lat (ma 36 lat), ma barzdo ladna cere i nie uzywa zadnych podkladow. Namawia mnie, zeby bardzioej stososwala odpowiednie kremy, bo podklady i pudry rozleniwiaja skore itd. No i ze duzo w nich chemii. Dlategow tamtym tygodniu przez tydzien nie nakladalam podkladu, ale czulam sie troche tak jak naga, chociaz moja kolezanka twierdzial, ze bardzo dobrze wygl;adam. Nie ukrywam, ze kiedy nie mialam podkladu z jednej strony czulam sie tak nago ale z drugiej to taki wileki komfort kiedy nie musze rano robic tego calego zabiegu z nalozeniem podkladu a wieczorem z dokladnym jego zmyciem.

Powiedz mi Smoczyco a co myslisz o pudrach sypkich czy tez w kamieniu. Czy mozna je zastapic podkladem? I Czy sa nieszkodliwe dla skory?

Pozdarwiam serdecznie

Anita
AnitaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 08:54   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: podkład pod makijaz - za i przeciw

Ja też mam sporo koleżanek, które nie używają fluidów - nie ma musu, jak komuś nie pasuje to przecież nie musi - ja lubię i uzywam. Ale w opowieści o rozleniwianiu skóry nie wierzyłabym. Źle dobrany podkład może czasem zaszkodzić, zapchać pory ale nie rozleniwi skóry.

Oczywiście że możesz uzywać tylko pudru sypkiego lub sprasowanego w kamieniu. Na pewno nie są szkodliwe dla skóry Jeśli nie chcesz używać podkladu, możesz sięgnąć po sprasowany pudrowy kompakt - przypomina zwykły puder, ale ma więcej pigmentu i jest bardziej kryjący, można nakładać suchą gąbeczką i mokrą - używałam takich sporo zawsze w lecie żeby nie obciążać skóry - miałam Shiseido Pureness, Chanel Double Perfection Compact, Givenchy Matmate

Uściski!
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.