Regulacji brwi od góry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-13, 08:50   #1
Paulina2012
Raczkowanie
 
Avatar Paulina2012
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 43

Regulacji brwi od góry


Witajcie.

Spotkałam się z wieloma opiniami, że brwi można regulować tylko od dołu, od góry już nie ponieważ:

1) można uszkodzić jakiś nerw
2) nie odrastają

Czy to prawda? Osobiście nigdy się nad tym nie zastanawiałam ale też i nie miałam potrzeby regulacji góry. Teraz moja chrześniaczka wkracza w okres randek, chęci podobania się chłopakom to zadała mi takie pytanie, bo ma zamiar właśnie uregulować brwi.

Edytowane przez Paulina2012
Czas edycji: 2014-01-13 o 08:52
Paulina2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 09:36   #2
janka765
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 27
Dot.: Regulacji brwi od góry

Pierwsze słyszę, ale może faktycznie coś w tym jest nie mam pojęcia.
janka765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 11:04   #3
_Ciastko_
Rozeznanie
 
Avatar _Ciastko_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 981
Dot.: Regulacji brwi od góry

Oczywiscie ze sie depiluje ale tam, gdzie jakies wloski sa ciemne , długie i nie pasuja do ksztaltu. Najczesciej depiluje sie takie wloski przy samym koncu brwi. Kazdy wlos odrasta jesli jest tylko usuniety mechanicznie z cebulka.
__________________
28.03.2011r - Laura
27.10.2004r - Kacper

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 11:45   #4
nefretete88
Raczkowanie
 
Avatar nefretete88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 105
Dot.: Regulacji brwi od góry

Tak jak piszesz, zdania sa podzielone z teoria uszkodzenia nerwu, dlatego jak polecam trymer do brwi- z rossmana za 2 sztuki-8zł. Nie sa jednorozewe
__________________
Kosmetologia to moje życie
nefretete88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 13:30   #5
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: Regulacji brwi od góry

Oczywiście, że się reguluje, można przyciąć też nożyczkami. Jak na pierwszą regulację, to powinna się do kosmetyczki wybrać, ona nada im ładny kształt i podpowie jak je samej regulować
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 15:05   #6
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Regulacji brwi od góry

Cytat:
Napisane przez Paulina2012 Pokaż wiadomość
Witajcie.

Spotkałam się z wieloma opiniami, że brwi można regulować tylko od dołu, od góry już nie ponieważ:

1) można uszkodzić jakiś nerw
2) nie odrastają

Czy to prawda? Osobiście nigdy się nad tym nie zastanawiałam ale też i nie miałam potrzeby regulacji góry. Teraz moja chrześniaczka wkracza w okres randek, chęci podobania się chłopakom to zadała mi takie pytanie, bo ma zamiar właśnie uregulować brwi.
Slyszalalam dokladnie takie same opinie Ale co do tego, czy sa prawdziwe to nie mam zielonego pojecia, ale tez chetnie sie dowiem
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 17:47   #7
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Regulacji brwi od góry

Cytat:
Napisane przez Paulina2012 Pokaż wiadomość
Witajcie.

Spotkałam się z wieloma opiniami, że brwi można regulować tylko od dołu, od góry już nie ponieważ:

1) można uszkodzić jakiś nerw
2) nie odrastają

Czy to prawda? Osobiście nigdy się nad tym nie zastanawiałam ale też i nie miałam potrzeby regulacji góry. Teraz moja chrześniaczka wkracza w okres randek, chęci podobania się chłopakom to zadała mi takie pytanie, bo ma zamiar właśnie uregulować brwi.
Pracuję w zawodzie kosmetologa 14 lat i jeszcze się nie spotkałam z teorią, że można jakiś nerw uszkodzić. Jeśli brew wygląda nieatrakcyjnie w górnej linii, to można ją wyregulować, ale należy pamiętać, żeby zachować naturalny wygląd. Z reguły od góry odradza się regulowanie, ponieważ z wiekiem łuk brwiowy zaczyna opadać, a brwiami możemy to nieco skorygować. Jeśli są regulowane od góry, to nie dają wyraźnego efektu optycznego podniesienia powieki. Jeśli jednak wyreguluje się dosłownie kilka włosków to nic się nie stanie.
I zdecydowanie polecam regulację brwi u dobrej kosmetyczki.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 17:49   #8
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Regulacji brwi od góry

Cytat:
Napisane przez Paulina2012 Pokaż wiadomość
Witajcie.

Spotkałam się z wieloma opiniami, że brwi można regulować tylko od dołu, od góry już nie ponieważ:

1) można uszkodzić jakiś nerw
2) nie odrastają

Czy to prawda? Osobiście nigdy się nad tym nie zastanawiałam ale też i nie miałam potrzeby regulacji góry. Teraz moja chrześniaczka wkracza w okres randek, chęci podobania się chłopakom to zadała mi takie pytanie, bo ma zamiar właśnie uregulować brwi.
Kochanie, a jak masz zamiar uszkodzić sobie nerw wyrywając mały, nieunerwiony włosek? I skoro na dole włoski Ci odrastają i wyrywając je, nie uszkadzasz sobie nerwów, to czemu z tymi na górze miałoby być inaczej? Czy to już nie włoski? A może są jakoś zmutowane?

Ludzie w necie gadają masę rzeczy, i idiotyzmy, i rzeczy mądre. Ja, aby odróżnić ziarna od plew, odwołuję się do mojego zdrowego rozsądku i mojej wiedzy - w tym przypadku wiedzy z biologii - i Tobie polecam to samo

Osobiście podejrzewam, że jak wyrywasz wg jednej linii, tzn. tylko na dole, regulować jest po prostu łatwiej i w większości wypadków jest to zupełnie wystarczające do uzyskania pożądanego efektu brwi zadbanych.
Mimo, że zasada, o której wspomniałaś, jest powszechnie znana, na filmikach tutorialowych (takich dość profesjonalnie wyglądających i co najważniejsze - z profesjonalnie wyglądającym efektem końcowym) widziałam często, jak depilowano i te włoski, które w oczywisty sposób wychodziły poza górną linię brwi (zazwyczaj były to pojedyncze włoski po bokach). Tak więc nie traktowałabym tej zasady tak dosłownie, tylko jako ogólną wskazówkę

Edit: AniaLB, dzięki za profesjonalną opinię - przynajmniej teraz wiemy, czemu ta zasada ma w ogóle sens

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2014-01-13 o 17:52
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 22:14   #9
Paulina2012
Raczkowanie
 
Avatar Paulina2012
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 43
Dot.: Regulacji brwi od góry

Dziękuję Wam za odpowiedzi.
Paulina2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 08:23   #10
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Regulacji brwi od góry

Cytat:
Napisane przez AniaLB Pokaż wiadomość
Pracuję w zawodzie kosmetologa 14 lat i jeszcze się nie spotkałam z teorią, że można jakiś nerw uszkodzić. Jeśli brew wygląda nieatrakcyjnie w górnej linii, to można ją wyregulować, ale należy pamiętać, żeby zachować naturalny wygląd. Z reguły od góry odradza się regulowanie, ponieważ z wiekiem łuk brwiowy zaczyna opadać, a brwiami możemy to nieco skorygować. Jeśli są regulowane od góry, to nie dają wyraźnego efektu optycznego podniesienia powieki. Jeśli jednak wyreguluje się dosłownie kilka włosków to nic się nie stanie.
I zdecydowanie polecam regulację brwi u dobrej kosmetyczki.
Zgadzam się w 100% Teraz jak się ma 20-30 lat o tym się nie pamięta ale jak ma się 50-70 to wtedy zaczyna być problem.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 10:36   #11
dagmara82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: Regulacji brwi od góry

A nitkowanie brwi ma sens? Myślicie, że to działa?

Edytowane przez dagmara82
Czas edycji: 2014-01-14 o 10:37
dagmara82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-14, 13:57   #12
margarita858
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 6
Dot.: Regulacji brwi od góry

Działa ale samemu ciężko, musi być jednak druga osoba która to zrobi.Chyba, że ma się wprawę
margarita858 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 22:17   #13
eloonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7
Dot.: Regulacji brwi od góry

Dziewczyny a ja trafiłam tu też z powodu brwi choć nie koniecznie regulowania z góry (swoją drogą Ania LB dzięki za wyczerpującą odpowiedź )
Już od jakiegoś czasu poszukuję takiego podgrzewacza do depilacji woskiem w rolkach, ale rolkach jakieś 30ml? Takie by móc właśnie depilować brwi. Widziałam coś takiego kiedyś u kosmetyczki. Jeden podgrzewacz na dwie rolki małe.
Wie któraś gdzie coś takiego można kupić?
Ja znajduje same takie na rolki 100ml, a tym sorry pod okiem nie będę smarować.
Z góry dziękuję : pliz:
__________________
elOOnia
eloonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 21:40   #14
_Ciastko_
Rozeznanie
 
Avatar _Ciastko_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 981
Dot.: Regulacji brwi od góry

Cytat:
Napisane przez AniaLB Pokaż wiadomość
Pracuję w zawodzie kosmetologa 14 lat i jeszcze się nie spotkałam z teorią, że można jakiś nerw uszkodzić. Jeśli brew wygląda nieatrakcyjnie w górnej linii, to można ją wyregulować, ale należy pamiętać, żeby zachować naturalny wygląd. Z reguły od góry odradza się regulowanie, ponieważ z wiekiem łuk brwiowy zaczyna opadać, a brwiami możemy to nieco skorygować. Jeśli są regulowane od góry, to nie dają wyraźnego efektu optycznego podniesienia powieki. Jeśli jednak wyreguluje się dosłownie kilka włosków to nic się nie stanie.
I zdecydowanie polecam regulację brwi u dobrej kosmetyczki.

Dokładnie o to mi chodziło w poprzedniej mojej wypowiedzi. Ja sama mam problem z włoskami, które rosną wysoko na brwią ku skroni. Sa to pojedyncze włoski, szpecace, ciemne. I nawet jesli bede miała 50 lat to dzieki nim nie podniose sobie optcznie powieki, bo one sa mówiac wprost - na skroni , daleko od własciwej linii brwi. Wiec przy regulacji brwi nie wyobrazam sobie ze je zostawiam...bo niby w jakim celu ? Zeby dalej szpecily ?
__________________
28.03.2011r - Laura
27.10.2004r - Kacper

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -

Edytowane przez _Ciastko_
Czas edycji: 2014-01-16 o 21:41
_Ciastko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 14:04   #15
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Regulacji brwi od góry

Ja zawsze usuwam te u góry
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-26 15:04:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.