krem pod krem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-26, 23:30   #1
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065

krem pod krem


Nie mogłam się doszukać takiego wątku na wizażu, więc postanowiłam go sama założyć.
Chodzi mi mianowicie o warstwowe nakładanie kosmetyków pielęgnacyjnych- pojawiło się kilka artykułów w prasie kobiecej na ten tmat juz jakiś czas temu, ale jak to często bywa w prasie kobiecej temat został "opracowany" dosyc pobieżnie i sprowadzał się głównie do zareklamowania nowych kosmetyków zwanych serum itp.

Moje pytanie więc brzmi, czy używacie tego typu kosmetyków (serów?), czy stosujecie taką warstwową pielęgnację, nie tylko z serum, ale czy używacie np. kilku kremów na raz- jeden na drugi? Np. krem antytrądzikowy/przeciwzmarszczkowy, a na to jakiś z filtrami itp.

Kolejne pytanie to jak powinno sie nakładać poszczególne warstwy (ile odczekać między nałożeniem jednego, a drugiego kremu), jak dobierać kosmetyki pod wzgledem konsystencji (czy lżejsze, bardziej żelowe pod spód, czy może te tłustsze, albo olejki jako baza dla innego kremu) i ich składu?

I czy to jest duże obciążenie dla skóry, ile maksymalnie może ona przyjąć takich warstw, czy można to stosować raczej jako okresową kurację, czy przez cały czas?

pozdrawiam serdecznie wszystkie wizażanki
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 09:59   #2
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: krem pod krem

Cytat:
Napisane przez Kajol
Moje pytanie więc brzmi, czy używacie tego typu kosmetyków (serów?), czy stosujecie taką warstwową pielęgnację, nie tylko z serum, ale czy używacie np. kilku kremów na raz- jeden na drugi? Np. krem antytrądzikowy/przeciwzmarszczkowy, a na to jakiś z filtrami itp.
często tak robię, serów akurat nie używam, ale np. stosuję miejscowo krem na naczynka, a na to np. krem nawilżający albo odżywczy. albo krem nawilżający, a na to samoopalacz. zaś na dzień krem matujący, a na wierzch krem z filtrami.

Cytat:
Napisane przez Kajol
Kolejne pytanie to jak powinno sie nakładać poszczególne warstwy (ile odczekać między nałożeniem jednego, a drugiego kremu), jak dobierać kosmetyki pod wzgledem konsystencji (czy lżejsze, bardziej żelowe pod spód, czy może te tłustsze, albo olejki jako baza dla innego kremu) i ich składu?
odczekuję parę minut, aż poprzedni krem trochę się wchłonie, zależnie od możliwości czasowych, można odczekać i pół godziny (co jest zalecane np. w przypadku stosowania kwasów + krem nawilżający). żelowe kosmetyki używam zawsze pod spód, wydaje mi się, że mogą mieć problem z wchłonięciem się przez coś bardziej tłustego. nie sądzę, żeby to jakoś szczególnie obciążało cerę. ale nie widzę też sensu stosowania jednorazowo np. 3 kosmetyków.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 10:02   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: krem pod krem

jeśli są to kosmetyki o wartościowym składzie, a skóra wchłania to, co na nią nakładamy, to można się smarować "warstwami".

wartościowy skład-> większość kosmetyków zawiera wypełniacze, substancje zapachowe, konserwanty, "zatykacze porów" i inne niepotrzebne skórze składniki; nakładanie kilku takich kremów, to obciążanie skóry. jeśli jednak mamy kosmetyki o zgrabnych składach (krótkie, nieperfumowane, bogate w antyutleniacze itp), to spokojnie można sie smarować.

na pewno wyjdzie na zdrowie połączenie serum/kremu z antyoksydantami i kremu z porządnym filtrem na dzień.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 11:55   #4
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: krem pod krem

dzięki dziewczyny

Justa, o ile dobrze zrozumiałam, to kosmetyki o lżejszej konsystencji pod spód? Też mi się tak wydawało, ale z kolei spotkałam sie też z metodą nakładania kremu na olejek do twarzy (np. system "duo-concept" firmy Decleor).

Zastanawiam się nad tymi warstwami, bo trudno mi znaleźć krem do cery naczynkowej z dobrymi filtrami (i żeby jeszcze nadawał się do cery tłustej)- chyba, że któraś słyszała o cudownym kosmetyku, który by spełniał te wszystkie wymagania?
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 12:13   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: krem pod krem

możesz użyć np.żelu arnikowego flos-leku na naczynka, a na to filtr
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 12:41   #6
szukate
Raczkowanie
 
Avatar szukate
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 77
Dot.: krem pod krem

Ja nakładam zawsze warstwami bo ma strasznie sucha skóre. Podam pare opcji:

Po oczyszczeniu buzi nakładam Inner Balance Priming Lotion III kanebo.jest to lotion nawilzajacy ułatwijacy wchlanianie nastepnych kosmetykow. Uzywam go jako bazy . Nastepnie w zaleznosci od dnia:
1. Olejek Clarins'a do cery odwodnionej lub suchej i po wchlonieciu calosci krem na noc (np. Repeirwear)
2. serum ban-di na naczynka nawilzajace 2xw tyg + Inner Balance Enhancing Emulsion III ( Extra Rich ) Kanebo + krem na noc.

Rano zawsze baza + emulsja Kanebo lub krem np. Superdefence i ew. filterek.

W niedziele trafiłam na badanie poziomu nawilzenia skóry i ....mimo,że od zawsze miałam sucha skóre to nawilzenie jest perfekcyjne
szukate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 13:21   #7
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: krem pod krem

Cytat:
Napisane przez szukate
Ja nakładam zawsze warstwami bo ma strasznie sucha skóre. Podam pare opcji:

Po oczyszczeniu buzi nakładam Inner Balance Priming Lotion III kanebo.jest to lotion nawilzajacy ułatwijacy wchlanianie nastepnych kosmetykow. Uzywam go jako bazy . Nastepnie w zaleznosci od dnia:
1. Olejek Clarins'a do cery odwodnionej lub suchej i po wchlonieciu calosci krem na noc (np. Repeirwear)
2. serum ban-di na naczynka nawilzajace 2xw tyg + Inner Balance Enhancing Emulsion III ( Extra Rich ) Kanebo + krem na noc.

Rano zawsze baza + emulsja Kanebo lub krem np. Superdefence i ew. filterek.
Ewentualnie filterek?
Jesli nalozysz rano tyle filtra ile sie powinno nalozyc (okolo 2 ml) to masz spokoj z przesuszeniem skory az do wieczora!
Moja sie zaczela przesuszac po poprzedniej zimie i filtr kladziony gruba warstwa swietnie to zalatwil. A nie zatyka Cie tyle warstw?
Pytam z ciekawosci, bo na szczescie znalazlam filtry, ktore mnie nie zapychaja (LRP) i czesto na noc juz nic nie klade a buzia jest ladnie nawilzona i nieopuchnieta rano. Zobaczymy jak sie zacznie sezon grzewczy
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-27, 16:44   #8
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: krem pod krem

Zatem filtr zawsze na samym końcu (nie licząc kosmetyków kolorowych, pudru itp)?
Ja ostatnio używałam toniku-żelu Tołpy- chciałam cos lekkiego na lato, ale ten produkt trochę wysuszył mi skórę, no i bez filtrów nie nadawał się na dzień- a ja miałam jakieś opory przed tym by posmarować się po nim dodatkowo innym kremem.

A czy kremy przeznaczone do różnych cer (np. antytrądzikowy+krem na naczynka) nie będą się razem jakos gryzły, czy to nie ma znaczenia?

Nie wiecie może jeszcze jak i na ile ważne jest, aby przy takim łączeniu kierować się konkretnymi składnikami kremów?
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 17:50   #9
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: krem pod krem

Tak, filtr zawsze na koncu a jesli nakladasz na niego jeszcze podklad, to rob to lekko, "palcyma" a nie np. gabeczka.
Z tym nie laczeniem kremow to mi sie tylko kojarzy nielaczenie witaminy C z kremem, w ktorym mamy miedz. Jony metali powoduja, ze kwas askorbinowy/wit. c traca swe walsciwosci.
Moze to dobry temat na nowy, osobny watek, to nielaczenie, niech eksperci od skladow sie odezwa
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 19:48   #10
szukate
Raczkowanie
 
Avatar szukate
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 77
Dot.: krem pod krem

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Ewentualnie filterek?
Jesli nalozysz rano tyle filtra ile sie powinno nalozyc (okolo 2 ml) to masz spokoj z przesuszeniem skory az do wieczora!
Moja sie zaczela przesuszac po poprzedniej zimie i filtr kladziony gruba warstwa swietnie to zalatwil. A nie zatyka Cie tyle warstw?
Pytam z ciekawosci, bo na szczescie znalazlam filtry, ktore mnie nie zapychaja (LRP) i czesto na noc juz nic nie klade a buzia jest ladnie nawilzona i nieopuchnieta rano. Zobaczymy jak sie zacznie sezon grzewczy
Wiesz ja mam sucha skore przez wielkie S i sam filterek nie jest w stanie załatwic sprawy. Naprawde Ciezko pracuje nad wygladem skóry mojej twarzy. Dbam o nia jak o cos najdrozszego bo niestety na takeij skórze jak moja najszybciej pokazują sie zmarchole ( za 2 tyg kończe 29 lat;-)Co do zatykania to kanebo(baza)http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6023 jest jak tonik tylko nakładasz palcami i jej działanie polega miedzy innymi na tym,że nastepne warstwy sa lepiej wchłaniane.Jest mega wydajna a emulsja jak to emulsja, półwodnista. Moja skóra wszystko ładnie spija jak gabka wiec zatyanie mi nie grozi. A i sama woła o kremik na koniec;-)
szukate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 20:21   #11
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: krem pod krem

No to sa dwie opcje - albo dajesz za malo filtra (te 2 ml to normalnie jest istny smalczyk na facjacie!) albo potrzebujesz czegos, co zatrzyma wode w naskorku.
Niestety nie umiem tu pomoc, bo az takiego doswiadczenia z cera sucha jak wior nie posiadam, mam raczej normalna albo czasem mieszana, kiedy gorzej jem.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-27, 21:02   #12
szukate
Raczkowanie
 
Avatar szukate
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 77
Dot.: krem pod krem

Sylwio, dziekuje za zainteresowanie ale ja nie pisze ,że mam problem ze skóra. Mam sucha ale doskonale sobie z tym radze i nad tym panuje. Niesty nie mam juz tyle lat,że wystarczy tylko filterek. Pisałaysmy tutaj o wartwach i ja przedsawiłam swoja droge do doskonale nawilzonej skóry ( opinia kosmetyczki )stosując własnie warstwy.Dziekuje za chec pomocy .
szukate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 22:21   #13
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: krem pod krem

Cytat:
Napisane przez szukate
Sylwio, dziekuje za zainteresowanie ale ja nie pisze ,że mam problem ze skóra. Mam sucha ale doskonale sobie z tym radze i nad tym panuje. Niesty nie mam juz tyle lat,że wystarczy tylko filterek. Pisałaysmy tutaj o wartwach i ja przedsawiłam swoja droge do doskonale nawilzonej skóry ( opinia kosmetyczki )stosując własnie warstwy.Dziekuje za chec pomocy .
Nie nie, jak nie podejrzewalam, ze masz problem ze skora! Tylko sie tak "glosno" zastanawialam, co mozna robic, kiedy pojawia sie duze przesuszenie.
Skoro watek jest o warstwowym nakladaniu kosmetykow, chcialam zbadac, czy to robi dobrze na cere Skoro panujesz nad przesuszeniem, to juz nie wracam do tematu, za to pozdrawiam
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 22:23   #14
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: krem pod krem

Cytat:
Napisane przez szukate
Niesty nie mam juz tyle lat,że wystarczy tylko filterek. .
nie jest tak zle
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 22:52   #15
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: krem pod krem

To wracając do głównego pytania: ma ktos jeszcze ciekawe sposoby na warstwową pielęgnację, którymi chciałby się pochwalić.

Szukate, twoje pomysły wydały mi się ciekawe, chociaż ja ze swoją tłustą cerą raczej ich w życie wcielać nie będę. Ale mam do ciebie jedno pytanie- odnośnie tego żelowego serum Kanebo- pisałaś, że ono poprawia wchłanianie się innych kosmetyków. Czy to właściwości tego konkretnego serum, czy każdy inny kosmetyk o takiej konsystencji będzie działał podobnie?
A czy takie kolejne warstwy, nieumiejetnie dobrane, mogą sprawić, że kosmetyk sie np. zwarzy itp. Szukate, zdarzyło ci się coś takiego, że źle trafiłaś z poszczególnymi konsystencjami?

I jeszcze jedno pytanie: skoro filtry zawsze nakładamy jako ostatnie, a używamy blokera w żelu (chyba Avene ma takie w swojej ofercie), to chyba musimy zrezygnować z tłustszego kremu pod spód?
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 22:54   #16
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: krem pod krem

nie ma na polskim rynku żadnego skutecznego blokera o konsystencji żelu- u Avene również nie.
są takie, które mają w nazwie "żel"- ale w praktyce są to lekkie mleczka.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 23:14   #17
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: krem pod krem

ooo, dzięki za info- ja widziałam to na jakiejś ulotce- pewnie rzeczywiście tylko w nazwie... szkoda, bo taka konsystencja bardzo by mi odpowiadała
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 23:14   #18
szukate
Raczkowanie
 
Avatar szukate
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 77
Dot.: krem pod krem

Nie, pisałam o własciwosciach tego konkretnego lotionu(zwanego przeze mnie bazą- nie ma konsystencji żelu tylko płynu - nakładam go palcami )Kanebo ma w swojej ofercie ten lotion takze dla mieszanej cery i tłustej czyli I http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6023Spróbuj zdobyc próbeczke w perfumerii. Ja sie przyznam ,że nie dziwie sie juz wcale dlaczego niektórzy nazywają Kanebo Mercedesami w pielegnacji twarzy. Dla mnie to KWC bez dwóch zdan (lotion i emulsja). I co do warstw i warzenia to nigdy mi sie cos takiego nie zdarzyło. Mysle,że Ty mimo iz masz tłusta cere także odpowiednio powinnas ja nawilżać.Kup sobie jakies serum nawilżajace. Zazwyczj sa w postaci płynów lub żelów. Po wchłonięciu nakładaj krem do swojej cery.
szukate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 11:20   #19
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: krem pod krem

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Tak, filtr zawsze na koncu a jesli nakladasz na niego jeszcze podklad, to rob to lekko, "palcyma" a nie np. gabeczka.
Z tym nie laczeniem kremow to mi sie tylko kojarzy nielaczenie witaminy C z kremem, w ktorym mamy miedz. Jony metali powoduja, ze kwas askorbinowy/wit. c traca swe walsciwosci.
Moze to dobry temat na nowy, osobny watek, to nielaczenie, niech eksperci od skladow sie odezwa
Witaminy C nie powinno się jeszcze łączyć z kwasem salicylowym (i w ogóle z BHA).
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-28, 11:36   #20
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: krem pod krem

Cytat:
Napisane przez Kajol
Nie mogłam się doszukać takiego wątku na wizażu, więc postanowiłam go sama założyć.
Chodzi mi mianowicie o warstwowe nakładanie kosmetyków pielęgnacyjnych- pojawiło się kilka artykułów w prasie kobiecej na ten tmat juz jakiś czas temu, ale jak to często bywa w prasie kobiecej temat został "opracowany" dosyc pobieżnie i sprowadzał się głównie do zareklamowania nowych kosmetyków zwanych serum itp.

Moje pytanie więc brzmi, czy używacie tego typu kosmetyków (serów?), czy stosujecie taką warstwową pielęgnację, nie tylko z serum, ale czy używacie np. kilku kremów na raz- jeden na drugi? Np. krem antytrądzikowy/przeciwzmarszczkowy, a na to jakiś z filtrami itp.

Kolejne pytanie to jak powinno sie nakładać poszczególne warstwy (ile odczekać między nałożeniem jednego, a drugiego kremu), jak dobierać kosmetyki pod wzgledem konsystencji (czy lżejsze, bardziej żelowe pod spód, czy może te tłustsze, albo olejki jako baza dla innego kremu) i ich składu?

I czy to jest duże obciążenie dla skóry, ile maksymalnie może ona przyjąć takich warstw, czy można to stosować raczej jako okresową kurację, czy przez cały czas?

pozdrawiam serdecznie wszystkie wizażanki
Czasem to jest kilka preparatów na raz (bywa, że i 4) a czasem wymiennie, np. co drugi dzień.
To konieczność, bo niestety cywilizacja nas zegalitaryzowała i okazało się, że trądzik, to już nie tylko problem nastolatek, zmarszczki 40 latek, a rozszerzone naczynka babć, którym "w kwestii zmarszczek" i tak wszystko jedno.
Genaralna zasada jest taka (ktoś ją już opisał, że najpierw nakłada się kosmetyk o najlżejszej konsystencji taki, który najszybciej się wchłonie. Ja czekam co najmniej ok. 20 minut pomiędzy nałożeniem kolejnych warstw kiedy się spieszę, kiedy nie - czas wydłuża się do 60 minut (wyjatkiem są retinoidy - zawsze przynajmniej 1 godzina).
Skład preparatów jest podstawą przy takich mixach, nie wszystko do siebie pasuje. Witamina C nie toleruje metali ciężkich i betahydroksykwasów, nie powinno się jej też łączyć z retinoidami. Parsol 1789 nie powiniem być łączony z talkiem, miką, tlenkiem cynku i niektórymi barwnikami. Z pewnością jest jeszcze wiele takich niepożądanych połączeń.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 11:40   #21
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: krem pod krem

Cytat:
Napisane przez Noor
Witaminy C nie powinno się jeszcze łączyć z kwasem salicylowym (i w ogóle z BHA).
A moge się podpiąć z pytaniem: czy można kłaść na siebie (po kolei):
1. Tonik z octu jabłkowego (kwasy)
2. Serum z Juvitu
3. Olejek Hauschki
4. Filtry

Czy tu się nic nie gryzie?? Wiem, że Hauschka ma dziurawiec, więc może uwrażliwiać na słońce.
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 14:00   #22
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: krem pod krem

Dzięki Szukate i Noor za wasze wyczerpujące odpowiedzi .

Dużo mi rozjaśniły w kwestii warstw, zwłaszcza, że ich dobór i nakładanie wygląda dość skomplikowanie. Ale pewnie końcowe efekty są warte tych wszystkich zabiegów .

Dobre spostrzeżenie Noor- mnie też się wydaje, że potrzebowałabym kilku kremów na raz: coś na naczynka, na wypryski, tłustą skórę, podrażnienia i jeszcze coś z filtrem, a poza tym dodatkowo coś na usta, pod oczy itd

A może jednak kosmetyczny minimalizm dawałby lepsze efekty?

A tak konkretnie to zastanawiałm się nad używaniem kremu do cery naczynkowej Iwostin, a na to tonująca Bioderma? Oddzielnie te kremy nawet całkiem mi służą, ale mam obawy przed stosowaniem ich razem...

A jak się ma sprawa z używaniem olejków na dzień- pod krem jako serum?
Margo, ty używasz tego olejku na dzień? Nie jest za tłusty? Dobrze się sprawdza pod filtrem?
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 14:19   #23
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: krem pod krem

Cytat:
Napisane przez Kajol
A jak się ma sprawa z używaniem olejków na dzień- pod krem jako serum?
Margo, ty używasz tego olejku na dzień? Nie jest za tłusty? Dobrze się sprawdza pod filtrem?
O dziwo dobrze, choć ja już wcześniej przyzwyczaiłam się do oleistej konsystencji na tłustej/mieszanej skórze. Olejek używam od kilku dni, ale wcześniej stosowałam sam Juvit, który też należy do "tłuściochów". Nakładam rano Juvit, idę robić śniadanie, itd. a po 20-30 minutach filtry (również tonująca Bioderma ). Na to wędruje mąka ziemniaczana i wszystko ładnie się trzyma a ja się nie świecę (kiedyś przy matujących kremach chodziłam jak latarnia ). Podkładu i pudru już nie potrzebuję .
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 14:32   #24
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: krem pod krem

O tak! Mąka ziemniaczana to jest to. Ja teraz testuję wersję z cynamonem, o której dziewczyny pisały w wątku o skrobii.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 14:58   #25
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: krem pod krem

Juvit? Masz na myśli te kropelki dla dzieci, tak? Słyszałam w sumie cos o tym, ale niewiele. Nadaje się rzeczywiście do tłustej skóry?

Ale Juvit to jest właśnie z witaminą C (tak? nie myle czegoś?) -to pewnie nie można go używać, jak to pisała Noor z kwasami i retinoidami.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 15:41   #26
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: krem pod krem

Cytat:
Napisane przez Kajol
A może jednak kosmetyczny minimalizm dawałby lepsze efekty?
Mnie, daje
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 15:47   #27
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: krem pod krem

Cytat:
Napisane przez Kajol
Juvit? Masz na myśli te kropelki dla dzieci, tak? Słyszałam w sumie cos o tym, ale niewiele. Nadaje się rzeczywiście do tłustej skóry?

Ale Juvit to jest właśnie z witaminą C (tak? nie myle czegoś?) -to pewnie nie można go używać, jak to pisała Noor z kwasami i retinoidami.
Juvit do tlustej cery, nalezaloby rozcienczyc woda destylowana. O calej produkcji serum poczytasz, jesli wpiszesz "juvit" albo "serumz witamina c" w wyszukiwarke.

Odnosnie olejku Hauschki - juz o tym komus pisalam niedawno, ze zawiera olejki fotouczulajace. Stosowalabym go na noc. Na dzien grubo filtr, bo olejek mimo, iz podobno dobrze sie wchlania (nie znam jednak preparatu, wnioskuje z recenzji), tworzac dobre nawilzenie skory, sprawi, ze nalozymi filtra mniej. Za to serum z witamina C (naalepiej na bazie wody destylowanej i kwasu askorbinowego w proszku, bo Juvit jednak tlusty) jak najbardziej pod filtr - pomoze dodatkowo chronic skore przed wolnymi rodnikami.

Do Noor:
zakladam watek o nielaczeniu i pozwole sobie Cie tam zacytowac
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 16:01   #28
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: krem pod krem

Dzięki Sylwia za wyjaśnienia. Czekam na twój wątek o niełączeniu- to na pewno będzie bardzo ciekawe . Odkąd odkryłam wizaż to ciągle się tylko w składach rozczytuję - ale dzięki temu wyrzuciłam już kilka kosmetyków zbędnych lub nawet szkodliwych. No i też się mimo wszystko skłaniam ku minimalizmowi. W sumie to ciężko jest znaleźć idealny sposob pielęgnacji, zwłaszcza cery problemowej.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 16:19   #29
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: krem pod krem

No wlasnie, ja nigdy ze swoja cera problemow nie mialam, ani nie jest ze mnie tradzikowiec (czasem cos wyskoczy ale to juz minimalne, zwlaszcza jak odkrylam, ze te gule to byly u mnie od rozu z mirystynianem) ani naczynek nie mam, cera mieszana w kierunku normalnej, zmarchy sie jeszcze nie pojawiaja, przebarwienia bledna Moze dlatego moge sobie pozwolic na minimalizm kosmetyczny, albo....moze dzieki minimalizmowi nie mam z cera problemow.
Ale to jest bardzo indywidualna sprawa, moge bazowac tylko na swoich doswiadczeniach.
Moj TŻ zbliza sie do 40stki, z kosmetykow uzywa tylko pasty do zebow, dezodorantu i mydla, cere ma skubaniec jak krysztal i do tego kompletne niezrozumienie dla moich kosmetycznych manii. No , do nakladania przeze mnie maniakalnie filtrow sie przyzwyczail, to mu nalezy przyznac.
Za to na noc czesto juz nic nie nakladam, zeby go przynajmniej wtedy i z bliska nie straszyc jakims mazidlem na paszczy
Za to jak wyjezdza - hulaj dusza Oczywiscie w granicach rozsadku
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 15:59   #30
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: krem pod krem

Do interesującego mnie zagadnienia na temat warstwowej pielęgnacji daję tu wypowiedź Basi z forum Biochemia Urody (właśnie natknęłam sie na nią):

"Odradzam nakladanie wielu kremow na raz, zazwyczaj jesli ktos naklada dodatkowy krem po filtry, naklada wowczas mniej samych filtrow, gesty krem pod filtrami, moze oslabic dzialanie filtrow [...]. Ogolnie dazymy w pielegnacji do minimalizmu, nie zas warstwowego nakladania wielu produktow."

http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.