Anna Karenina - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-21, 20:24   #1
callmehope
Przyczajenie
 
Avatar callmehope
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 20

Anna Karenina


Wybaczcie... może to nie jest nawiększy problem świata ale czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć z jakich powodów ta kobieta się zabiła?
I czy jej kochanek ją faktycznie zdradzał czy to były tylko jej wyimaginowane podejrzenia?

będę wdzięczna!
callmehope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 20:33   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Anna karenina

jeszuszmaryja

zrozumiałaś w ogóle fabułę?;p
anna karenina po swych śmiałych krokach została wykluczona ze społeczeństwa całkowicie, postawiono na niej krzyżyk, z czym jej kochaś nie do końca się godził, tu ją kochał ale nadal tęskno mu było do towarzystwa - wszak był bawidamkiem, dlatego się zabiła, bo nie mogła tego wszystkiego znieść. plus nie miała 'praw' do dzieci, bo przecież była kobietą upadłą, zerem, toteż nie mogłaby sobie życia nijak ułożyć.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 00:03   #3
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Anna karenina

Cza było napisać że mi tu będziesz spojlerować właśnie czytani książki straciło troszkę sens...
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 08:56   #4
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Anna karenina

tak filozoficznie: Anna Karenina była kobietą która żyła "dla miłości". Niemniej konsekwencją pójścia za porywem serca była utrata jej syna, później statusu społecznego, a na końcu straciła nawet ową romantyczną miłość.

Czyli, metaforycznie rzecz ujmując, straciła wszystko. Wnioski z tej historii każdy może wyciągać dla siebie: na ile to było nieuniknione, a na ile to konsekwencja jej złych decyzji.

Prymitywna to analiza (moja) ale powiedzmy, że to wersja w wielkim skrócie.

Podobno Lew Tołstoj nie lubił tej postaci.

Poza tym przypuszczenie jest, że ją jednak zaczął zdradzać... no według uznania czytelnika.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Suzanne
Czas edycji: 2014-01-22 o 10:51
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 09:04   #5
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Anna karenina

W sumie to łatwiej i szybciej byłoby poszukać opracowania w internecie.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 09:38   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Anna karenina

Lew tolstoj to w ogole swinia byla

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Cza było napisać że mi tu będziesz spojlerować właśnie czytani książki straciło troszkę sens...
Chyba po pierwszym zdaniu sie skapnelas?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 10:04   #7
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Anna karenina

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Cza było napisać że mi tu będziesz spojlerować właśnie czytani książki straciło troszkę sens...
Cza było nie wczytywać się w wątek
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-22, 10:18   #8
callmehope
Przyczajenie
 
Avatar callmehope
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 20
Dot.: Anna karenina

Cytat:
Napisane przez lalibelle Pokaż wiadomość
Cza było nie wczytywać się w wątek
hahaa dokładnie to samo miałam napisać!

A tym których odpowiedź na moje pytanie nie zmęczyła jskoś niewyobrażalnie bardzo dziękuję!
callmehope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 12:23   #9
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Anna karenina

Cytat:
Napisane przez Suzanne Pokaż wiadomość
tak filozoficznie: Anna Karenina była kobietą która żyła "dla miłości". Niemniej konsekwencją pójścia za porywem serca była utrata jej syna, później statusu społecznego, a na końcu straciła nawet ową romantyczną miłość.

Czyli, metaforycznie rzecz ujmując, straciła wszystko. Wnioski z tej historii każdy może wyciągać dla siebie: na ile to było nieuniknione, a na ile to konsekwencja jej złych decyzji.

Prymitywna to analiza (moja) ale powiedzmy, że to wersja w wielkim skrócie.

Podobno Lew Tołstoj nie lubił tej postaci.

Poza tym przypuszczenie jest, że ją jednak zaczął zdradzać... no według uznania czytelnika.
+ żeby poradzić sobie z powyższymi problemami zażywała w dużych ilościach ''lek'' na bazie opium - czyli innymi słowy chodziła ''naćpana'' ze wszystkimi tego konsekwencjami
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 16:58   #10
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Anna karenina

Cytat:
Napisane przez lalibelle Pokaż wiadomość
Cza było nie wczytywać się w wątek
No cza było cza było ale myślałem że może poszukuje jakiejś inspiracji czy zapytania czy warto no a że moja ciekawość jest niewyobrażalna to nic nie poradzę...
Zresztą od razu mi się słowo "zabiła" rzuciło w oczy.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 17:13   #11
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Anna karenina

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
No cza było cza było ale myślałem że może poszukuje jakiejś inspiracji czy zapytania czy warto no a że moja ciekawość jest niewyobrażalna to nic nie poradzę...
Zresztą od razu mi się słowo "zabiła" rzuciło w oczy.
To nie wiedziałeś, że się zabiła? Myślałam, że (jakkolwiek to zabrzmi) wszyscy wiedzą. Myślałam, że jej samobójstwo oraz to w jaki sposób to robi (nie chce tego zdradzać) jest takim... toposem literatury. Tak jak wszyscy wiedzą jak kończy się Antygona czy Romeo i Julia.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-22, 18:02   #12
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Anna karenina

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Lew tolstoj to w ogole swinia byla

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------



Chyba po pierwszym zdaniu sie skapnelas?
Ależ skąd! pisał pięknie , formułował doktryny moralne, zastanawiał się nad wewnętrznym uszlachetnieniem człowieka.
Czytałaś jego"Zmartwychwstanie"?
Polecam.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 13:36   #13
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Anna karenina

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
To nie wiedziałeś, że się zabiła? Myślałam, że (jakkolwiek to zabrzmi) wszyscy wiedzą. Myślałam, że jej samobójstwo oraz to w jaki sposób to robi (nie chce tego zdradzać) jest takim... toposem literatury. Tak jak wszyscy wiedzą jak kończy się Antygona czy Romeo i Julia.
Może i dziwne jednakże dopiero niedawno na poważnie zainteresowałem się klasyką zwłaszcza autorów rosyjskich Dostojewski, Tołstoj Bułhakow i od niedawna zacząłem czytać ichniejsze dzieła.
A szczerze? Jak o Roemo i Julii słyszałem czy Antygonie tak o Kareninie ni widu ni słychy czy to gdziekolwiek w programach czy też w szkole
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 13:40   #14
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Anna karenina

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Ależ skąd! pisał pięknie , formułował doktryny moralne, zastanawiał się nad wewnętrznym uszlachetnieniem człowieka.
Czytałaś jego"Zmartwychwstanie"?
Polecam.
you dont say
a ty znasz jego biografię że się tak podniecasz? szkoda tylko że doktryn nie przenosił na swoje życie i był seksistą.
ludzie myslą że jak kilka ladnych i wyniosłych słów przeczytają to autor automatycznie jest królem. nie, nie jest. jest znaczącą postacią literacką i tego mu nikt nie odbierze, ale tak prywatnie to gorzej niż dno.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 14:52   #15
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Anna karenina

Ej, no on przenosił trochę tych doktryn....czy się starał.

On tam w młodości orał pola z tymi chłopami A powiedzieć o nim "świnia" w życiu codziennym to też dla mnie tak autorytarnie trudno, no było nie było z żoną bardzo dobrze żył conajmniej w młodości (obojga). Później to się różnie porobiło: zostały jej tomiszcza pamiętników, ale to było małżeństwo raczej burzliwe i kłótliwe, niż patologiczne w dzisiejszym znaczeniu tego słowa.

A że był mizoginem? No był też mocnym anty-Polakiem, niemniej w tych czasach w Rosji, śmiem zapytać: kto nie był!
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Suzanne
Czas edycji: 2014-01-23 o 14:53
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 14:54   #16
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Anna karenina

O antypolskość się nie martwię a małżeństwo burzliwe i kłótliwe bo się pan pogubił nieco przy takiej liczbie dzieci i zobowiązań, że postanowił dac nogę. Nie ma to jak filozoficzne wywody na papierze
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 16:49   #17
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Anna karenina

Ja nie wiedziałam, że dał nogę? Mówisz o tym, że zmarł siedząc na peronie, czekając na pociąg z nadzieją wyjechania z tego dworku?

Tak z ciekawości pytam. Bo może się mylę.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 09:43   #18
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Anna karenina

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
you dont say
a ty znasz jego biografię że się tak podniecasz? szkoda tylko że doktryn nie przenosił na swoje życie i był seksistą.
ludzie myslą że jak kilka ladnych i wyniosłych słów przeczytają to autor automatycznie jest królem. nie, nie jest. jest znaczącą postacią literacką i tego mu nikt nie odbierze, ale tak prywatnie to gorzej niż dno.
Znam biografię kilku pisarzy rosyjskich i radzieckich . To znaczy coś tam jeszcze pamiętam i kojarzę bo z racji podeszłego wieku pamięć zaczyna nie dopisywać.
Nie pamiętasz z racji młodego wieku tych czasów ale był kiedyś taki teleturniej "Wielka gra".
Wyuczyłam się z pisarzy rosyjskich i nie tylko, przeszłam eliminacje ale program zdjęto z anteny z powodu niskiej oglądalności i nie miałam szans popisać się swoją wiedzą i wygrywać nagród pieniężnych.

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Może i dziwne jednakże dopiero niedawno na poważnie zainteresowałem się klasyką zwłaszcza autorów rosyjskich Dostojewski, Tołstoj Bułhakow i od niedawna zacząłem czytać ichniejsze dzieła.
A szczerze? Jak o Roemo i Julii słyszałem czy Antygonie tak o Kareninie ni widu ni słychy czy to gdziekolwiek w programach czy też w szkole
Mnie to nie dziwi. Warto ich czytać. I jeszcze kilku innych jak np. Czechow, Szołochow.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 16:58   #19
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Anna karenina

No kilku autorów, gratuluje
Jeśli nie pamiętasz to doczytaj dokładniej, zagłębiając się w wątek rodzinny, małżeński oraz relacje ojciec-dzieci.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-25, 00:13   #20
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Anna karenina

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
No kilku autorów, gratuluje
Jeśli nie pamiętasz to doczytaj dokładniej, zagłębiając się w wątek rodzinny, małżeński oraz relacje ojciec-dzieci.
Pamiętam.
Z żoną dzieliła go duża różnica wieku co miało wpływ na ich stosunki, w pewnym momencie pewnie z racji wieku odmówił współżycia .
Była histeryczką, terroryzowała go udawanymi samobójstwami.
Była zazdrosna o niego, niepotrzebnie dał jej do przeczytania swoje dzienniki gdzie opisywał romans z chłopką a on przecież był arystokratą.
Tę kobietę ona później poznała a także jego nieślubne dziecko.
Zburzyło to jej spokój.

Dzieci Tołstoja nie chciały pracować tak jak on sobie tego życzył, chciały żyć w luksusie jak przystało na ludzi z ich pochodzeniem.
Dla żony i dzieci ojciec był maszynką do zarabiania pieniędzy.
Dodać do tego należy jego kilkuletnią depresję spowodowaną niemożnością wprowadzenia w życie swoich poglądów.
A potem starość i związane z tym specyficzne myślenie, chęć spokojnego życia.
Jego mózg był zmęczony, napisał przecież sporo wartościowych dzieł a to wielki wysiłek dla szarych komórek.

Jego fenomen to to , że mimo skonfliktowania z władzą i cerkwią był dla nich autorytetem.

A jego niektóre "wywodu moralizatorskie" są ponadczasowe , aktualne zawsze.

Nie ze wszystkimi jego poglądami życiowych się z nim zgadzam ale uważam, że to był wielki czlowiek.

A że powołał na świat kilkanaścioro dzieci?
W tamtych czasach to było normalne, nawet kobiety się przed tym nie broniły bo śmiertelność dzieci była duża i zawsze większe szanse , że część przy życiu zostanie i zapewni opiekę rodzicom.

Być może Twoja niechęć do niego spowodowana jest lekturą jego "Spowiedzi". Oskarża się on tam o różne niecne czyny.
Ale biografowie zgodnie twierdzą , że to nie miało miejsca, wziął na siebie po prostu brudy tego świata.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 09:20   #21
Morka1
Raczkowanie
 
Avatar Morka1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 244
Dot.: Anna Karenina

Ja tam jego dzieła traktuję niezależnie od biografii...a Anna Karenina bardzo mi się podobała... ;-)
Morka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 16:07   #22
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Anna karenina

Ah bo po prostu biografię nawet jeśli stronniczą trzeba umieć przeczytać między wierszami
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 16:36   #23
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Anna Karenina

Był wegetarianinem z wyboru.
To też prawdopodobnie miało wpływ jego na relacje z otoczeniem.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 21:08   #24
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Anna Karenina

Cytat:
Napisane przez callmehope Pokaż wiadomość
Wybaczcie... może to nie jest nawiększy problem świata ale czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć z jakich powodów ta kobieta się zabiła?
I czy jej kochanek ją faktycznie zdradzał czy to były tylko jej wyimaginowane podejrzenia?

będę wdzięczna!
Matko kochana, jak ja nienawidzę Anny Kareniny...

dla mnie bohaterka była skrajnie nielogiczna, niespójna i irytująca.
a dlaczego się zabiła...hm, jedyną odpowiedzią jest...dlaczego nie

Jedyna dobra rzecz, która z całego tego zamieszania wynika, to Sophie Marceau w tytułowej roli <3
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 09:48   #25
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Anna karenina

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Znam biografię kilku pisarzy rosyjskich i radzieckich . To znaczy coś tam jeszcze pamiętam i kojarzę bo z racji podeszłego wieku pamięć zaczyna nie dopisywać.
Nie pamiętasz z racji młodego wieku tych czasów ale był kiedyś taki teleturniej "Wielka gra".
Wyuczyłam się z pisarzy rosyjskich i nie tylko, przeszłam eliminacje ale program zdjęto z anteny z powodu niskiej oglądalności i nie miałam szans popisać się swoją wiedzą i wygrywać nagród pieniężnych.

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------



Mnie to nie dziwi. Warto ich czytać. I jeszcze kilku innych jak np. Czechow, Szołochow.
Mnie też nie.Też wracam do klasyki,niekoniecznie rosyjskiej.Ostatnio czytałam "Nędzników" Planuję Braci Karamazow
Do klasyki przecież się wraca,są nowe ekranizacje.adaptacje.Cho ciażby Anna Karenina z Keirą Knightley

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość

A jego niektóre "wywodu moralizatorskie" są ponadczasowe , aktualne zawsze.

Nie ze wszystkimi jego poglądami życiowych się z nim zgadzam ale uważam, że to był wielki czlowiek.
Mnie tam nie przeszkadza,że pisarz napisze coś o moralności.Przecież nie muszę się z nim zgadzać
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman

Edytowane przez lalibelle
Czas edycji: 2014-01-27 o 09:50
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 12:26   #26
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Anna karenina

Cytat:
Napisane przez lalibelle Pokaż wiadomość
Mnie też nie.Też wracam do klasyki,niekoniecznie rosyjskiej.Ostatnio czytałam "Nędzników" Planuję Braci Karamazow
Do klasyki przecież się wraca,są nowe ekranizacje.adaptacje.Cho ciażby Anna Karenina z Keirą Knightley[COLOR=Silver]

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------
Ja bym widziała Keirę w roli Kitty, ale Anny Kareniny...nigdy. moim zdaniem, obsadzenie jej w roli Kareniny położyło film trupem płaskim.

Co do "Braci Karamazow ", byle nie wydanie z Zielonej Sowy i zobaczcie koniecznie interpretację Zelenki


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 14:42   #27
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Anna karenina

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Ja bym widziała Keirę w roli Kitty, ale Anny Kareniny...nigdy. moim zdaniem, obsadzenie jej w roli Kareniny położyło film trupem płaskim.

Co do "Braci Karamazow ", byle nie wydanie z Zielonej Sowy i zobaczcie koniecznie interpretację Zelenki


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
W sumie...
ale faktem jest ,że ona pasuje do takich kostiumowych rół,tylko w zasadzie ma większość czasu tę samą minę,no ale...
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 15:44   #28
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Anna karenina

Cytat:
Napisane przez lalibelle Pokaż wiadomość
W sumie...
ale faktem jest ,że ona pasuje do takich kostiumowych rół,tylko w zasadzie ma większość czasu tę samą minę,no ale...
No, ale w roli Gimliego to jej sobie szczególnie nie wyobrażam, a też to rola kostiumowa jest ;-)

Dla mnie Knightley jako Karenina dobiła ten film. Starsza wersja, z Sophie Marceau, to co innego. Ona była, w moim odczuciu, stworzona do tej roli.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 18:52   #29
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Anna karenina

No, a co z jeszcze starszymi wersjami z Tatianą Samojłową i Vivien Leigh!
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 09:10   #30
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Anna karenina

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
No, ale w roli Gimliego to jej sobie szczególnie nie wyobrażam, a też to rola kostiumowa jest ;-)
Fakt
Maiłam na myśli takie "sukienkowe" role,damy dworu itp
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-31 00:32:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:47.