Czy powinnam używać nadal dr Hauschki ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-06, 11:23   #1
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Question

Czy powinnam używać nadal dr Hauschki ?


No właśnie . Zadaję sobie ostatnio to pytanie ponieważ jak ognia unikałam do tej pory dziurawca [ w jakiejkolwiek postaci - '' strzeżonego ... wiadomo co '' ] . I tak się zastanawiam i pytam - przeważnie stosuję kremy z filtrami przeciwsłonecznymi o faktorze 25 SPF do tego podkład też z lekkim filtrem [ wiem , że filtry nie sumują się ] . Większą część dnia spędzam w biurze , kiedy wyjeżdżam na weekend wtedy używam SPF 60 . Na twarzy nie mam przebarwień , cerę mam bardzo jasną , prędzej będę przypominała buraka po opalaniu niż złotą piękność . I właśnie mam taką wątpliwość , czy można w moim przypadku , w przypadku moich upodobań do niebyt wysokiej ochrony , używać mleczka oraz olejku dr Hauschki [ a obydwa produkty zawierają dziurawiec ] na dzień i na noc ? Pytam , ponieważ zdaję sobie sprawę , że powoduje od nadwrażliwość na światło , zwiększa prawdopodobieństwo powstawania przebarwień - a ja nie zamierzam się ich nabawic , ani stosować wysokich filtrów [ przeważnie dość tłustych ] pod makijaż , ani tym bardziej nie nałożę kremu z filtrem na ten olejek . Bo mi się tapeta zwarzy na twarzy - mój makijaż lepiej sie trzyma na czymś zdecydowanie lżejszym , już próbowałam .

A po drugie strasznie mnie zaczyna swędzieć skóra po kosmetykach Dr Hauschki używam na razie tylko tych kosmetyków , codziennie rano i wieczorem - już będzie to trwało chyba około dwa trygodnie , na początku było okej - a teraz na żuchwie po aplikacji Dr Hauschki pojawiają mi się małe bąble , które okropnie swędzą i znikają zupełnie po 15 minutach Nigdy czegoś takiego nie miałam i dzisiaj przerywam pielęgnację tymi cudami . Ma ktoś jakiś pomysł na tę Hauschkę ? A może doświadczenia z kosmetykami zawierającymi tę roślinkę - dziurawiec ?
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 11:49   #2
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Czy powinnam używać nadal dr Hauschki ?

Neuilly, w spawie bąbli zupełnie nie wiem, co Ci poradzić i jak Cie pocieszyć, a jeśli chodzi o fotouczulające działanie dziurawca, to może na razie póki jeszcze słońce świeci i jest generalnie dość jasno, odstaw olejek i mleczko w ogóle, a później, kiedy już pogoda będzie typowo jesienna, zacznij je stosować ponownie, ale tylko na noc...?
nie wiem, czy to wystarczy, może niech się autorytety wypowiedzą
pozdrawiam serdecznie i życzę poskromienia bąbli
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 12:59   #3
madonek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 588
Dot.: Czy powinnam używać nadal dr Hauschki ?

Nelly masz alergie i natychmiast przestan stosowac dr Hauschke !To oczywiste,pozdrawiam i zycze uspokojenia skory ps moze ktoras wizazanka bedzie chciala kupic albo idz do apteki i powiedz ,ze dostalas alergii i prosisz o zwrot finansow,mysle ,ze skora nasza jest inteligentna i wie co robi ,uczulenie nie nalezy bagatelizowac
madonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 13:28   #4
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: Czy powinnam używać nadal dr Hauschki ?

Macie 100% rację dziewczyny co do tych swędzących i znikających bąbli - to chyba uczulenie , tylko dlaczego pojawia się ono tylko w jednym miejscu , a nie na całej twarzy ? Myślałam na początku , że warto zacisnąć zęby i zaprzeć się jak dziki osioł i nadal ich używać , ale chyba jednak nie ma sensu na siłę się '' upiększać '' . Nadal mimo wszystko interesuje mnie dziurawiec , tym bardziej , że Hauschka poleca ten olejek także na dzień , o każdej porze roku . A może jest go na tyle mało , że nie jest ten dziurawiec aż tak niebezpieczny jak mi się wydawało .
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 14:07   #5
madonek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 588
Dot.: Czy powinnam używać nadal dr Hauschki ?

Moja znajoma pila swego czasu herbatke z dziurawca i tak anonimowo chciala ukryc depresje.Jednak nie udalo sie dostala plam i jej wnikliwy ojciec zadawal mase pytan.Jestem przekonana ,ze nie ma tzw uniwersalnych kosmetykow dla wszystkich.Kazda z nas ma inne geny ,inne diety i nastroje.Ja mam np alergie na wiekszosc perfum (szczypia mnie oczy,boli mnie glowa )Moze powinnas sobiezrobic testy na alergie aby wykluczyc dalsze zaskoczenia?Dziurawiec jest po prostu nieuprzejmy
madonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 22:01   #6
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Czy powinnam używać nadal dr Hauschki ?

Zgadzam sie z Madonka - jesli cos nam szkodzi, mimo, ze inni uwazaja to za cos fantastycznego - trzeba isc po rozum do glowy i przestac stosowac!
Mnie tak zalatwil roz do policzkow Benefitu (30 euro w plecy!) - po kilku tygodniach namietnego stosowania (bo to bardzo "moj" kolor), zaczely mi wyskakiwac wielkie podskorne gule, leczace sie po kilka miesiecy - oczywiscie w miejscach traktowanych owym rozem. Wyleczenie ich zajelo mi pol roku, kosmetyku z mirystynianem uzywam od wielkiego dzwonu i uwaznie czytam sklady. Po gulach mam niestety dwie niefajne blizny
Lubie niektore produkty Hauszki ale nie uwazam, ze to jakis kosmetyczny guru.
To tez kosmetyki oddaj albo smaruj nimi piety, co stosowala kiedys moja mama, po mega uczuleniu na krem HR.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.