Ćwiczenia przed joggingiem:)) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-09, 13:50   #1
Naga
Raczkowanie
 
Avatar Naga
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ustroń
Wiadomości: 38

Ćwiczenia przed joggingiem:))


Od 2 lat biegam regularnie, zwykle wieczorami,gdyz moje moje miesnie sa wtedy dobrze rozciagniete.Niestety w chwili obecnej bieganie wieczorami odpada, gdyz mam do poznych godzin zajecia,a po nich czesto jeszcze pracuje.Zamierzam teraz biegac rano,boje sie jednak,ze bez odpowiedniego przygotowania nabawie sie kontuzji,gdyz moj trening jest bardzo intensywny.Jakie cwiczenia wykonywac, by nie uszkodzic miesni przy dosc duzym wysiłku??
__________________
Oj...te JEGO spojrzenia...oj...
Naga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 19:32   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ćwiczenia przed joggingiem:))

Hmm, jeżeli zaczniesz od takiego zwykłego truchtu, a nie galopu od razu, to chyba przed joggingiem właściwie nic nie musisz specjalnego robić, bo bieg jest sam w sobie rozgrzewką. Po pierwszych "przetruchtanych" 200 metrach warto porozciągać mięśnie nóg - wcześniej mogą być nierozgrzane i wtedy rozciąganie będzie bolesne. Możesz też rozciągać je na początku, ale delikatnie, bez szarpania się i z wyczuciem. Wiem, że niektórzy przed bieganiem skaczą przez skakankę, ale to ten sam rodzaj ćwiczeń, więc nie ma to żadnego znaczenia oprócz urozmaicenia ćwiczeń.
Na pewno lepiej biegać przed śniadaniem, po jedzeniu będziesz miała kolki. No i rano jest teraz chyba chłodniej niż wiezorem, więc ubieraj się ciepło.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 11:35   #3
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Ćwiczenia przed joggingiem:))

O tym, że jest chłodniej rano dowiedziałam się właśnie dzisiaj i czuję, że dałam sobie w kość na tyle, by jutro zrobić przerwę :/

Naga .
2 lata to świetny czas, wypada pogratulować!!
Ja tez przestawiłam sie na poranki, musze się przyznac, ze mialam tyle samo obaw niz Ty, naprawdę. Moje lęki dot. nie tylko możliwości kontuzji, ale zupełnie prozaicznie: rannego wstawania, konieczności wprowadzenia zmian i deorganizacji czasu. I nie wiedziałam, ile sił mój organizm ma rano, kiedy zafunduje mu taki bieg. Na szczescie dosc szybko się przestawił

Możesz tak jak mówi Midi, zaczac od bardzo DELIKATNEGO truchtu, wręcz szybkiego marszu, a po 15 minutach RÓWNIE DELIKATNIE spróbowac rozciągnąć ciało, nie tylko nogi. Ja nie korzystam z tej metody (mozliwe, że jest to błąd bo jest jedna z najbezpieczniejszych jesli chodzi o kontuzje ), bo jak już wyjdę w trasę, nie zatrzymuję się. Robię poranny 10-minutowy (czasem 7) rozruch przed wyjsciem z domu, co wpływa bardzo korzystnie na poranny stan mojej świadomości
Krązenia ramion, tułowia, pajacyki, poskoki, przysiady- jednym słowem rogrzewam te partie, którymi się będę posługiwac (uda, łydki, pośladki, brzuch, ramiona, nigdy nie zapominam o karku i "plecach")

Próbuję sobie przypomniec strone, gdzie czytalam o rozgrzewce przed bieganiem Przeczytałabym to nawet jeszcze raz.


PS. Ja raczej najbardziej "inwestuje" w rozciaganie PO biegu. To działa na mnie najlepiej
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 18:41   #4
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Ćwiczenia przed joggingiem:))

Przed bieganiem po prostu przez okolo 10 minut rozciagaj sie.mi to duzo daje
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 08:28   #5
Naga
Raczkowanie
 
Avatar Naga
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ustroń
Wiadomości: 38
Dot.: Ćwiczenia przed joggingiem:))

Dziekuje bardzo..Mam nadzieje,ze dzieki wam uda mi sie wystartowac w przyszłym roku w maratonie.Do dzieła!!
PS.Dzis juz też biegałam..Dla mnie to nie katorga, a przyjemnośc.Najlepiej czuje sie po....
Kłade sie na zimnej, mokrej od rosy trawie..czuje sie lekko...Myślę wtedy "Czy ja czasami nie odlece?" .Polecam bieganie,chociazby dla tego uczucia.POZDRAWIAM
__________________
Oj...te JEGO spojrzenia...oj...
Naga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 16:38   #6
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ćwiczenia przed joggingiem:))

Ale chyba nie kładziesz się teraz (w październiku) na tej mokrej od rosy trawie? Aż mi się zimno zrobiło
Jasne, że jeśli będziesz biegać codziennie, to do maratonu w ciągu 10 m-cy się przygotujesz. Trzymam kciuki!
Andzya, i dobrze Ci się rozciąga tak "na zimno"? Ja nie lubię rozciągania przed rozgrzewką, bo mam takie wrażenie, że mięśnie mam wtedy o połowę krótsze niż po - wcale mi się nic nie rozciąga, tylko boli, jak próbuję na siłę. Dlatego ja przed bieganiem to tylko tak pro forma robię po 8 szybkich i niezbyt mocnych rozciągnięć na każdą nogę na schodach (mam akurat na wejściu do parku). A akurat po drodze mam 10 minut po ulicy, więc szybki marsz starcza za rozgrzewkę. Ale teraz mogę biegać tylko 3 razy w tygodniu (w pozostałe dni postanowiłam rozwijać się intelektualnie na stare lata) i czuję, jak mi forma siada
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 17:45   #7
Naga
Raczkowanie
 
Avatar Naga
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ustroń
Wiadomości: 38
Dot.: Ćwiczenia przed joggingiem:))

Pewnie,że kłade się na morkej trawce, a zimą to na śniegu.Wiem...nie jest to najmądrzejszy sposób odpoczynku,ale dla mnie to coś cudownego.Zawsze tak robie i rzadko choruje.

Ps.Dziekuje za optymizm..Moze kiedyś spotkamy sie na maratonie.
__________________
Oj...te JEGO spojrzenia...oj...
Naga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-11, 20:29   #8
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ćwiczenia przed joggingiem:))

Chciałabym
Ale długie dystanse... eeh, chyba to nie dla mnie. Ok. 10-12 km to na razie szczyt moich możliwości - chociaż głównie ze względu na to, że mi się trochę nudzi biegać dłużej, a że biegam wolno, to i kilometrów wychodzi niewiele...
Podziwiam mokrą trawę, chociaż też rozumiem, że to może być frajda. Ja mam lekką obsesję przeziębienia się, zwłaszcza jesienią.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 21:06   #9
insiderx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8
Dot.: Ćwiczenia przed joggingiem:))

wszystko zalezy od temperatury.. latem stawy nie wymagaja intensywnej rozgrzewki. zimna jest odwrotnie. odradzalbym traktowanie truchtu jako rozgrzewki. proponuje zaczac od cwiczen w miejscu obejmujacych coraz szersze zakresy w obrebie uzywanych stawow. nastepnie lekkie aeroby a nast delikatne rozciaganie. chociaz teorii jest mnostwo
insiderx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 18:34   #10
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Ćwiczenia przed joggingiem:))

Nie chce demobilizować ani martwić, ale myślę, że 10 miesięcy to za mało do maratonu (ew. minimaratonu), choć to zależy od "poziomu" biegania (aj, nie lubię tego słowa).

Tę trawę to początkowo wzięłam za żart

Midi 12 km to dużo. To prawie połowa minimaratonu
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 16:16   #11
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Ćwiczenia przed joggingiem:))

Tak, 12 km to sporo, ale ja rzadko tyle wyciągam Latem to jeszcze realne, a teraz jednak 20-25 min. mi wystarcza, bo uszym marzną i trudniej oddychać...
Pisałam o tych 10-12 km jako moim maksimum, co nie znaczy, że często tyle biegam.
Ale wydaje mi się, że po 10 m-cach codziennego biegania i sensownego rozciągania do maratonu można się przygotować. Ja to widzę tak, że najpierw właśnie przez kilka m-cy biega się te 10-12 (Naga już biega, więc nie ma etapu wstępnego - marszobiegów), potem kilka m-cy po 18-25, a potem ostatnie półtora miesiąca ok. 30. Wtedy maraton jako zryw jednorazowy jest do zrobienia w formie wysiłku maksymalnego.
Ja oczywiście zakładam, że Naga jest ogólnie wysportowaną osobą i nie ma ani problemów zdrowotnych, ani większych kondycyjnych. No i nie pisałam, że można się przygotować do wygrania maratonu, tylko do przebiegnięcia
A ile Ty biegasz, Inch?
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-16, 13:04   #12
Naga
Raczkowanie
 
Avatar Naga
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ustroń
Wiadomości: 38
Dot.: Ćwiczenia przed joggingiem:))

Jak juz predzej pisalam biegam od 2 lat, regularnie), wiec moze jednak wystartuje w maratonie.Pewnie zajmę jedno z ostatnich miejsc,ale to nic a nic mnie nie przeraza.Pocieszam się myślą,że zawsze musi być ten pierwszy raz, a każdy kolejny powinien być lepszy od poprzedniego.Mam nadzieje,ze ktoś jednak przyłączy sie do mnie, bo znajomi z mojej miejscowości wolą siedzieć w fotelach,a biegi to dla nich coś zbyt odległego i nieprzyjemnego,ażeby poświecic temu chociażby 5 minut(.Pozdrawiam
__________________
Oj...te JEGO spojrzenia...oj...
Naga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 10:17   #13
Weronika8008
Przyczajenie
 
Avatar Weronika8008
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 12
Smile Dot.: Ćwiczenia przed joggingiem:))

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Tak, 12 km to sporo, ale ja rzadko tyle wyciągam Latem to jeszcze realne, a teraz jednak 20-25 min. mi wystarcza, bo uszym marzną i trudniej oddychać...
Pisałam o tych 10-12 km jako moim maksimum, co nie znaczy, że często tyle biegam.
Ale wydaje mi się, że po 10 m-cach codziennego biegania i sensownego rozciągania do maratonu można się przygotować. Ja to widzę tak, że najpierw właśnie przez kilka m-cy biega się te 10-12 (Naga już biega, więc nie ma etapu wstępnego - marszobiegów), potem kilka m-cy po 18-25, a potem ostatnie półtora miesiąca ok. 30. Wtedy maraton jako zryw jednorazowy jest do zrobienia w formie wysiłku maksymalnego.
Ja oczywiście zakładam, że Naga jest ogólnie wysportowaną osobą i nie ma ani problemów zdrowotnych, ani większych kondycyjnych. No i nie pisałam, że można się przygotować do wygrania maratonu, tylko do przebiegnięcia
A ile Ty biegasz, Inch?

Tak, zgadzam się całkowicie. Też biegam. Wyciągałam 10 km, ale 12 jeszcze nie próbowałam... a szkoda bo to moja szczęśliwa cyfra )
__________________
Jesteś warta więcej, zasługujesz na więcej- www.demordie.blogspot.com -blog o innym spojrzeniu na życie. Jogging, zdrowe odżywianie= lepsze jutro
Weronika8008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 14:48   #14
ciastko z arszenikiem
Raczkowanie
 
Avatar ciastko z arszenikiem
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 224
Dot.: Ćwiczenia przed joggingiem:))

Cytat:
Napisane przez Midi Pokaż wiadomość
Ale wydaje mi się, że po 10 m-cach codziennego biegania i sensownego rozciągania do maratonu można się przygotować.
Widziałam książkę, która przygotowuje do przebiegnięcia maratonu w pół roku, dzięki metodzie jakiegoś gościa-biegacza, wykorzystując w tym marszobiegi.
__________________
"Kluczem do sukcesu jest skoncentrowanie umysłu na tym, czego pragniemy, nie na tym, czego się boimy".
- Brian Tracy
ciastko z arszenikiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.