Tabletki antykoncepcyjne i dziewictwo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-09, 19:09   #1
kaczusiawawa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1
Unhappy

Tabletki antykoncepcyjne i dziewictwo


Hej dziewczyny....
Chce się was zapytać czy jeżeli nie mam skończonych 18 lat moge zacząć brać tabletki antykoncepcyjne?:rolleyes : I czy jeżeli moja mama chce sprawdzić czy jestem dziewicą to ma jakieś szanse? czy ja wcale nie musze iść do lekarza? cxzy to jest tajemnica lekarska? BŁAGAM ODPISUJCIE SZYBCIUTKO
kaczusiawawa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 19:24   #2
As!a
Raczkowanie
 
Avatar As!a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 355
GG do As!a
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne i dziewictwo

To zależy od lekarza, niektórzy przepisują, inni niechętnie, ale raczej ciężko będzie Ci wybłagać te tabletki.
As!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 19:24   #3
NiUśKa_
Rozeznanie
 
Avatar NiUśKa_
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa/Słupsk
Wiadomości: 711
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne i dziewictwo

nie, ginekologa jak kazdego lekarza obowiązuje tajemnica lekarsa i bez twojej zgody nie powinien nic powiedziec nikomu!!! co do tabletek-ja nie brałam, ale dziewczyny z mojej klasy zaczynaly brac tabletki nie mając 18tki, ale czy warto tak mlodo zaczynac brac tabletki to inna sprawa...i osobisty wybór
NiUśKa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 19:25   #4
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne i dziewictwo

Wydaje mi się, że lekarza obowiązkuje tajemnica lekarska i Twoja mama niczego się nie dowie. Żeby dostać tabletki, koniecznie musisz iść do lekarza, zrobić badania i wziąć receptę na najodpowiedniejsze dla Ciebie. Z tym, że nie masz 18 lat nie będzie problemu - ja też nie miałam, kiedy poszłam po tabletki.
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 01:12   #5
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Tabletki antykoncepcyjne i dziewictwo

Kazdy dobry ginekolog odradzi ci stosowania tabletek antykoncepcyjnych w tak młodym wieku (spowodują duże zaburzenia w organiźmie) Wogóle to tabletek powinno się używać dopiero po urodzeniu dziecka, ale nikt nie będzie czekał dziesięć lat, więc można zacząć po ukończeniu ok. 20 roku życia .

Przecież są inne formy antykoncepcji, ja osobiście radzę ci używać globułek dopochwowych razem z prezerwatywą. Metoda skuteczna i przede wszystkim bezpieczna dla twojego organizmu.

Pozdr
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 08:00   #6
~Słoneczko18~
Raczkowanie
 
Avatar ~Słoneczko18~
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 193
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne i dziewictwo

Ginekolog nie powinien nic mówić twojej mamie.A co do tabletek to ginekolog przepisał mi jak miałam 17lat i wydaje mi sie ze nie powinno byc z tym wiekszego problemu
~Słoneczko18~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 13:08   #7
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne i dziewictwo

to zależy od lekarza ale z przepisaniem tabletek raczej nie ma problemu, a co do mamy to lekarza obowiązuje tajemnica lekarska
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-10, 15:01   #8
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne i dziewictwo

Wiem że to co napisze to paplanina ale ja 5 lat brałam tabletki (pierwsze jak miałam 22 lata, choć przydałyby sie wczesniej), wiem że to najlepsza forma antykoncepcji i najpewniejsza, tylko że często trafiamy na lekarzy którzy nie ostrzegają nas przed prawdziwymi skutkami ubocznymi tej metody. Moja ginekolog paplała że teraz są nowoczesne, bezpieczne, plaplapla. Jednak z dzisiejszą wiedzą brałabym je krócej i wróciłabym wczesniej do prezerwatyw (durexy extra safe są naprawde świetne). Moje skutki uboczne: po jakimś czasie często wyczuwałam guzki przy brodawkach, które znikały i pojawiały sie na nowo, robiłam usg piersi kilka razy do roku, słabsze krążenie krwi (mam cały czas zimne ręce i nogi), non stop pojawiała sie nadzerka (mała bo mała ale jednak, teraz mam spokój), pojawil mi się cellulit choć 2 lata temu nawet nie myślałam o takiej rzeczy (skutek dodatkowych pochodnych estrogenu), nie wiem jak z płodnością ale mam nadzieję że nie będę musiala długo czekać ani obawiać się poronień (pół roku po odstawieniu prochów-bardzo prawdopodobne). Zaznaczam że brałam najnizszą dawkę. Zmieniłam pól roku temu lekarza i ta kobieta (nie zarażona jeszcze przez przedstawicieli medycznych którzy są gotowi zaplacic lekarzowi za hurtowe przepisywanie takich leków, a wiem bo znam ta branżę) wyjaśniła mi w długim wykladzie o co tak naprawdę chodzi (lekarz rejonowy).

Nie odradzam kategorycznie , ale chciałam tylko zwrócic uwagę na ostrożność w stosowaniu i systematyczność robienia badań (próby wątrobowe, usg piersi i narządów rodnych). Jeżeli lekarz przepisze Ci tabletki bez uprzedniego skierowania na badania to możesz zmieniać lekarza albo krzyzyk na drogę....
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 15:56   #9
kaczusiawawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 31
Talking Dot.: Tabletki antykoncepcyjne i dziewictwo

Dziekuje bardzo za odpowiedzi i czekam na więcej rad... (informacji) dotyczą





cych tabletek (skótków ubocznych itp) Odetchnełam z ulgą

jak powiedziałyście mi o tej tajemnicy lekarskiej cm00kasy
kaczusiawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:34.