Jak to robicie z tymi filtrmi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-11, 01:40   #1
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Smile

Jak to robicie z tymi filtrmi?


Do tej pory filtry kladlam na twarz wczesniej posmarowana jakims kremem (nawilzajacym lub matujacym) albo uzywalam kremu pielegnacyjnego z filtrami juz w nim zawartymi.Jak to wlasciwie robicie i powinno sie robic,bo tak sie ostatnio zastanawialam czy dobrze robie,czy nie za duzo kremow na twarzy.Czy moze same filtry?Czy najpierw filtry potem krem do twarzy?Czy to nie ma zadnego znaczenia?I jeszcze jedno.Wciaz poszukuje takich filtrow nietlustych,co byscie polecili?(przejzalam KWC ale szczerze mowiac nic tam dla siebie nie znalazlam,do Vichy,ktory mi sie wydal dobry,nie mam zaufania.Pozdrawiam.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 02:11   #2
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Aha.Jeszcze mi sie przypomniala jedna rzecz.Mam taki super sprej ochronny (wlasciwie nie ja,tylko moja mala corka) dla dzieci do ciala.Skora po nim jest doslownie suchutka,nic sie nie klei,do tego ten cudowny zapach-brzoskwiniowy,mniam.Ale do rzeczy.Lato sie skonczylo,opakowanie prawie cale,wiec nie bedzie jej juz teraz potrzebne,wiec sie zastanawiam czy cos takiego moge sobie pouzywac do twarzy,czy takie kosmetyki do ciala dobrze wplyna na skore twarzy.Czy to jej nie zaszkodzi (zapchane pory,wypryski itd) ?
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 08:41   #3
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Talking Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Hej
W profilu masz zaznaczone, że masz cerę tłustą. Na twoim miejscu nie używałabym już dodatkowego kremu pod filtr. Primo i tak zazwyczaj kremy z filtrami są tłuste to po co jeszcze dodatkowo nawilżać twarz skoro i tak już jest nawilżona? ( sama o tym doskonale wiesz, a co za dużo to tez nie zdrowo ), secundo gdy nakładamy coś jeszcze na filtr, to niestety ale go ścieramy i nie mamy już pełnej stabilnej ochrony. Filtr zawsze powinien być ostatnią warstwą na twarzy!.

Ja poluje ostatnio na Bioderme http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7150 ( teraz jest chyba SPF 30 ), a mam cerę tłustą w strefie T.

Hmm.. co do tego sprayu twojej córki, to radziłabym sprawdzić troche skład czy nie ma tam żadnych składników komodogennych. Mi się wydaje, że jesli jest on do ciała to może właśnie troche zatykać twarz przez co skutkiem mogą być wypryski. Jednak jeśli mówisz ze ciało jest po nim suchutkie, to spróbuj z raz na twarz go położyc i obserwuj reakcję cery
3maj sie i pozdrawiam
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 09:58   #4
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 172
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

A czy teraz o tej porze też trzeba używać filtra?Mam cerę mieszaną i nie używam obecnie kremów z filtrem,w lato sporadycznie ich używałam,a jakiś czas codziennie. A nie wiem czy nadal tych kremów używać.Mam 30-tke z L'Oreala.Prosze odpiszcie.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 10:09   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

stałe uzywanie dobrych filtrów to najlepsze, co możesz zrobić dla swojej skóry.

przeczytaj wizażowy dział "słońce i opalanie".
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 10:11   #6
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody

kochana Sandro, strasznie Cię nie lubię jako aktorki ale już posyłam link powyższy. FILTRY NOŚ CAŁY ROK!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 10:13   #7
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Cytat:
Napisane przez Justy
stałe uzywanie dobrych filtrów to najlepsze, co możesz zrobić dla swojej skóry.

przeczytaj wizażowy dział "słońce i opalanie".
biochemię urody też polecamy, przynajmniej tu:
http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/filtryindex.htm

i tu:
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody

Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-11, 10:22   #8
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 172
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Dzięki Pitpel,ale to nie moja wina że nie lubisz mojego nicka(aktorki o takim nazwisku) .Czytałam te artykuły na wizażu.Ale doczytałam się,że nie w lato należy używac 15-tki.Co więc robic z tą 30-tką?I w ogóle czy nakłdać na to podkład?Bo piszecie,żeby nie używać nic na filtr,a ja czasem(raz na jakiś czas) używam podkładu.Co mam więc robić?
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 10:33   #9
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Smile Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody

http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody

Nie chce mi się pisać jeszcze raz; poczytaj co już napisałyśmy To znaczy powyższe linki!!!
Napiszę za to o pogodzeniu podkładu z filtrem - ja kiedy MUSZĘ dać coś kolorowego na twarz to używam biodermy tonującej spf 100. Jest na KWC. Problemem może być niezgodność Twojej karnacji z jej kolorem - jest obiektywnie rzecz ujmując dosyć ciemna - dla np w sam raz ale nie wiem jak dla ciebie. Ładnie się wchłania nawet na tłustej mojej cerze...
Jeszcze raz mówię wielkim głosem - ochrona 15tką to nie jest żadna ochrona!!!
Ja nie schodzę w ciągu roku poniżej 60tki na przykład.
Całuski
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 11:10   #10
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 172
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

No to sobie to poczytam,czytałam już artykuły na wizażu,ale chyba będę używać L'Oreala,bo musze go zużyć,a to jest 30tka-filtr stabilny(czytałam o nich).Tylko możesz mi napisac czy mogę używać na dzień a na noc normalnego kremu?
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 11:24   #11
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Cytat:
Napisane przez SandraBullock
No to sobie to poczytam,czytałam już artykuły na wizażu,ale chyba będę używać L'Oreala,bo musze go zużyć,a to jest 30tka-filtr stabilny(czytałam o nich).Tylko możesz mi napisac czy mogę używać na dzień a na noc normalnego kremu?
Jeśli masz tłustą cerę to na dzień stosuj same tylko filtry - to wystarczy. pamiętaj, ze krem z filtrem nałożony an inny - słabiej działa. Nakładanie czegokolwiek na krem z filtrem może zniwelować jego ochronne dzialanie...

poczytajcie też tutaj:
http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/UV1.htm

http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/UV2.htm

http://www.biochemiaurody.com/DzialS...ebarwienia.htm

pozdrowienia!!!
Piti
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-11, 11:51   #12
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 172
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

No to poczytałam,a teraz spojrzałam na ten kremik i on zawiera filtry mexoryl SX i XL,a więc dobrą ochronę.Pani,która napisała ten artykuł napisała,że filtra można używać pod makijaż,więc chyba będę tak robić.Nie wiem jaka jest ta Bioderma,bo w tym linku,który zamieściła Paliziomka jest mowa o filtrze SPF20,więc za niski.Miałam kiedyś LRP 60tkę,ale musiałam go wyrzucić bo mam uczulenie na produkty apteczne.nie chce po raz kolejny wydac pieniędzy w błoto.Jestem uczulona na Avene,LRP i Vichy.Nie wiesz Pitpel czy tej Biodermy są jakieś próbki?Z góry dziękuję za odpowiedź.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 12:44   #13
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

No to wydaje mi sie juz wszystko jasne.Dzieki.Pozdrawiam
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 13:31   #14
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Cytat:
Napisane przez SandraBullock
No to poczytałam,a teraz spojrzałam na ten kremik i on zawiera filtry mexoryl SX i XL,a więc dobrą ochronę.Pani,która napisała ten artykuł napisała,że filtra można używać pod makijaż,więc chyba będę tak robić.Nie wiem jaka jest ta Bioderma,bo w tym linku,który zamieściła Paliziomka jest mowa o filtrze SPF20,więc za niski.Miałam kiedyś LRP 60tkę,ale musiałam go wyrzucić bo mam uczulenie na produkty apteczne.nie chce po raz kolejny wydac pieniędzy w błoto.Jestem uczulona na Avene,LRP i Vichy.Nie wiesz Pitpel czy tej Biodermy są jakieś próbki?Z góry dziękuję za odpowiedź.
Sandro, rób jak uważasz ale ja jeszcze raz napiszę: nakładanie pokładu na filtr niweluje jego działanie ochronne! Poza tym bywa że składniki filtra i podkładu nie współgrają ze sobą co dowoduje, że filtr w takim wypadku jest po dprostu zupełnie zbędnym obciążeniem dla twarzy.
Poza tym active C XL zapewnia ochronę anty UVA tak znikomą, jakby jej wcale nie było, jeśli zaś przeczytałaś uważnie artykuł, to wiesz, że właśnie UVA odpowiada za fotostarzenie skóry
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 13:55   #15
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 172
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Pitpel-przejrzałam jeszcze raz tabele i pisze,że te mineralne dość dobrze chronią przed UVA.A sądzisz,ze L'Oreal ma zły krem?To co ja mam z nim zrobić????
Pozdrawiam.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 13:57   #16
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 172
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

A i tak najbardziej to chyba te chemiczne.szczególnie ten Unvinul a Plus,czy jakoś tak.
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 14:33   #17
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Cytat:
Napisane przez SandraBullock
Pitpel-przejrzałam jeszcze raz tabele i pisze,że te mineralne dość dobrze chronią przed UVA.A sądzisz,ze L'Oreal ma zły krem?To co ja mam z nim zrobić????
Pozdrawiam.
Coś Ty??? Loreal ma dobre filtry i wydaje mi się że 30 dla kogoś kto nie boryka się z przebarwieniami np jest wystarczająca zupełnie na jesień, na lato oczywiście podwyższysz filtr. Niestety filtry mineralne nie chronią dobrze -a w zasadzie znikomo - przed tym cholernym UVA
Pozdrówienia!!!
Piti
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 14:50   #18
SandraBullock
Wtajemniczenie
 
Avatar SandraBullock
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Katowice/Graz(Österreich)
Wiadomości: 2 172
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

No to mnie uspokoiłaś. Będę go używać dzisiaj zacznę.A nie wiesz czy Bioderma ma jakieś próbki?
SandraBullock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 15:01   #19
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Cytat:
Napisane przez SandraBullock
No to mnie uspokoiłaś. Będę go używać dzisiaj zacznę.A nie wiesz czy Bioderma ma jakieś próbki?
ma. pytaj w aptekach. tubeczki po 5 ml to są
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-11, 18:58   #20
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Z drugiej strony sobie tak mysle,filtry jako ostatnie na twarz (brak podkladu),wiele z nas rezygnowala by z tych filtrow,jesli ktos ma cere tradzikowa,tlusta i ogolnie do kitu to bez pudru kryjacego sie nie ruszy z domu.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 19:55   #21
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

I tu sie mylisz.
Zanim na stale zaczelam pilnie stosowac wysokie filtry, tez nie wychodzilam z domu bez podkladu (malo go nakladalam bo malo) pod ktory nakladalam krem z 15spf....Ech, to byly czasy...
Teraz (prawie dwa lata) cera tak sie poprawila, ze nawet korektor nie jest mi potrzebny!
Tylko grubo filtr, skrobia i lekkie omiecenie buzi bronzerem. Wszystko nakladane delikatnie, zeby nie zetrzec warstwy filtra. W polowie dnia reaplikacja - zmywam chusteczka filtr, nakladam nowa jego warstwe, chwile czekam i pudruje.
Nigdy nie mialam tak swietnej cery!
A jak bosko ona wyglada jak sie na wieczorne wyjscie czlowiek wymakijuje tymi wszystkimi rozami w kremie, podkladami Chanel, rozswietlanjacymi pudrami - lepeij niz modelki z Vogue
No, ale jak to baba, ktorej zawsze malo ,ostatnio poprawiam sie jeszcze Acne-Dermem. A tutaj spf 60 i ppd 28 to juz absolutny obowiazek.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 20:29   #22
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Wierze,ale myslisz,ze to wlasnie dzieki filtrom Twoja skora sie poprawila?Jezeli tak,to rzeczywiscie bym musiala tak sprobowac,co prawda,nie znam tej sztuczki ze skrobia,nigdy nie uzywalam.Ja osobiscie uzywam na filtry podklad (ostatnio w kompakcie),chociaz moja skora w zasadzie juz nie ma wypryskow,to za to ma nierownomierny koloryt i musze to jakos zamaskowac-wyrownac.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 20:31   #23
slawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 70
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
I tu sie mylisz.
Zanim na stale zaczelam pilnie stosowac wysokie filtry, tez nie wychodzilam z domu bez podkladu (malo go nakladalam bo malo) pod ktory nakladalam krem z 15spf....Ech, to byly czasy...
Teraz (prawie dwa lata) cera tak sie poprawila, ze nawet korektor nie jest mi potrzebny!
Tylko grubo filtr, skrobia i lekkie omiecenie buzi bronzerem. Wszystko nakladane delikatnie, zeby nie zetrzec warstwy filtra. W polowie dnia reaplikacja - zmywam chusteczka filtr, nakladam nowa jego warstwe, chwile czekam i pudruje.
Nigdy nie mialam tak swietnej cery!
A jak bosko ona wyglada jak sie na wieczorne wyjscie czlowiek wymakijuje tymi wszystkimi rozami w kremie, podkladami Chanel, rozswietlanjacymi pudrami - lepeij niz modelki z Vogue
No, ale jak to baba, ktorej zawsze malo ,ostatnio poprawiam sie jeszcze Acne-Dermem. A tutaj spf 60 i ppd 28 to juz absolutny obowiazek.
Sorki,podepnę się, jeśli pozwolicie. Też, jak zaczęłam używać filtrów (Bioderma Photoderm Flush spf 50) zauważyłam ogromną (dosłownie) różnicę, wreszcie jestem zadowolona ze stanu mojej cery. Ale na zimę chciałbym ożywić twarz właśnie jakimś podkładzikiem, a tu ciągle mam wątpliwości, czy używać czy lepiej nie. Ale ja właściwie , jako laik, chciałam zapytać co to jest "ppd" Wybacz Sylwiasta, ale kurcze, albo nie wiem, albo wiem, tylko gdzieś wyparowało. Dzęki
slawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 20:35   #24
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Jestem przekonana, ze filtry zrobily tu 80 - 90 % roboty
Wywalilam z mojego zestawu kosmetykow wszystkie nadmierne i ograniczylam sie do 4-5, ktore na prawde mi sluza. Nie eksperymentuje juz z kosmetykami i uwaznie czytam sklady
Uwazaj na nakladanie podkladu gabeczka - mozesz sobie nia scierac czesc filtra a tym samym ochrony! Jesli juz nakladam gdzies miejscowo podklad czy korektor, robie to ultradelikatnie palcami.
Basia Kwiatkowska na Biochemiiurody.com napisala kiedys, ze kobiety nie nakladaja filtrow w wystarczajacej ilosci i dlatego nie widza efektow ich dzialania.
Pomyslalam wiec, ze skoro mam zawalczyc z przebarwieniami (po pigulach, jak sadze + ekspozycja na sloncu bez dobrego zabezpieczenia, teraz juz jestem madrzejsza) to trzeba w tej kuracji isc na calosc - i jak na razie jestem bardzo zadowolona z efektow, no i tego, ze moja skora jest taka, jaka zawsze chcialam miec
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 20:39   #25
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Cytat:
Napisane przez slawa
chciałam zapytać co to jest "ppd" Wybacz Sylwiasta, ale kurcze, albo nie wiem, albo wiem, tylko gdzieś wyparowało.
Ppd to faktor oznaczenia ochrony przed UVA. Teraz niektore filrmy zastapily go oznaczeniem +++UVA (np.Avene) Po prostu przepisy unijne nie wymagaja juz od producenta podania konkretnej wartosci ochrony przed UVA - i to baaardzo nie dobrze. Chcialabym konkretnie wiedziec jak sie chronie a nie jestem na tyle jeszcze wyuczona, zeby sie samej zorientowac ze skladu kremu.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 20:42   #26
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Cytat:
Napisane przez Aneta???
moja skora w zasadzie juz nie ma wypryskow,to za to ma nierownomierny koloryt i musze to jakos zamaskowac-wyrownac.
A moze kremy z wysokim filtrem ,jednoczesnie tonujace? Ma je Avene, Bioderma czy SVR. Pamietaj, ze rozne ich odcienie mozesz mieszac ze soba - BYLE W OBREBIE TEGO SAMEGO PRODUCENTA. Bedzie uzywal bowiem tych samych filtrow i nic sie nie pogryzie. Kiedys mieszalam tak Bioderme tonujaca (b. ciemna) z biala Bioderma Fluide. Ale niestety mnie zapychala i uzywam tylko filtrow LRP.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 20:50   #27
slawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 70
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Jestem przekonana, ze filtry zrobily tu 80 - 90 % roboty
Wywalilam z mojego zestawu kosmetykow wszystkie nadmierne i ograniczylam sie do 4-5, ktore na prawde mi sluza. Nie eksperymentuje juz z kosmetykami i uwaznie czytam sklady
Uwazaj na nakladanie podkladu gabeczka - mozesz sobie nia scierac czesc filtra a tym samym ochrony! Jesli juz nakladam gdzies miejscowo podklad czy korektor, robie to ultradelikatnie palcami.
Basia Kwiatkowska na Biochemiiurody.com napisala kiedys, ze kobiety nie nakladaja filtrow w wystarczajacej ilosci i dlatego nie widza efektow ich dzialania.
Pomyslalam wiec, ze skoro mam zawalczyc z przebarwieniami (po pigulach, jak sadze + ekspozycja na sloncu bez dobrego zabezpieczenia, teraz juz jestem madrzejsza) to trzeba w tej kuracji isc na calosc - i jak na razie jestem bardzo zadowolona z efektow, no i tego, ze moja skora jest taka, jaka zawsze chcialam miec
No właśnie, a jak jest z tą wystarczającą ilością? wyczytałam, że powinno się nałożyć 2ml na twarz.Ile to jest? Ja używam swojego kremu bardzo delikatnie, strasznie się roluje, ale ma lekko opalony odcień i dlatego go lubię mimo wszystko. No a gdybym chciała nałożyć go w większej ilości to na pewno by sie cały zrolował i starł.
slawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 20:55   #28
slawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 70
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Ppd to faktor oznaczenia ochrony przed UVA. Teraz niektore filrmy zastapily go oznaczeniem +++UVA (np.Avene) Po prostu przepisy unijne nie wymagaja juz od producenta podania konkretnej wartosci ochrony przed UVA - i to baaardzo nie dobrze. Chcialabym konkretnie wiedziec jak sie chronie a nie jestem na tyle jeszcze wyuczona, zeby sie samej zorientowac ze skladu kremu.
Dzięki, już wiem, a nie wiedziałam, dzięki bardzo.
Podziwiam Was, jesteście takie zorientowane w tym gąszczu, ja buszując tu bardzo dużo się już dowiedziałam, skorzystałam z porad i cieszę się, że tu trafiłam, bo znalazłam wiele "dobroci kosmetycznych" dla mnie.
slawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 21:11   #29
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Cytat:
Napisane przez slawa
No właśnie, a jak jest z tą wystarczającą ilością? wyczytałam, że powinno się nałożyć 2ml na twarz.Ile to jest?.
Kupowalam syrop dla dzieci i dolaczona byla do niego miarka. Za rada Basi K, po tym jak dziatki syropek wypiwszy nalalam na te lyzeczke , owe 2 ml.
Oj, duzo tego...nalej cale zaglebienie dloni i to mniej wiecej tyle, ile musisz nalozyc na twarz i szyje. Albo dokonaj sama pomiaru lyzka po syropie .

Cytat:
Napisane przez slawa
Ja używam swojego kremu bardzo delikatnie, strasznie się roluje, ale ma lekko opalony odcień i dlatego go lubię mimo wszystko. No a gdybym chciała nałożyć go w większej ilości to na pewno by sie cały zrolował i starł.
To zmien krem z filtrem, niektore po prostu nie wspolgraja z nasza cera - moze zalezy to od ph a moze od innych naturalnych czynnikow. Ja nie znosze Biodermy a LRP jest dla mnie swietne.
Kazdy musi do tego podejsc indywidualnie, najlepiej droga testowania probek.
Poniewaz Dermo-Pediatrics robi mnie blada, po skrobii, omiatam buzie jeszcze bronzerem w pudrze (niestety z talkiem ale postanowilam go wymeczyc a uzywam go niewiele) i pedzlem jade po kosciach policzkowych z niezapychajacym Blush Delice L'Oreala.
Moze mam juz lekka obsesyjke ale potrafie obserwowac inne kobiety czy maja filtr na twarzy czy nie...
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 21:18   #30
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Dot.: Jak to robicie z tymi filtrmi?

Tak na oko: 1/4 łyżeczki od herbaty na twarz i drugie tyle na szyję. Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:11.