kwasy, nie kwasy.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-15, 10:38   #1
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771

kwasy, nie kwasy....


czesc, czytam i czytam o tych wszystkich kwasach, i bardzo chetnie bym sprobowala, jednak sama sie na tym KOMPLETNIE nie znam...

doradźcie mi cos dziewczyny, nigdy czegos takiego nei stosowałam.
mam cerę tłustą ze skłonnością do wyprysków (pomimo 22 lat) i przebarwień.

czy to ma byc krem, tonik..... czy moze cos innego? dbam bardzo o cerę (maski, kremy, toniki, maści), jednak nie uzyskuję oczekiwanych efektów...

bede wdzieczna za kazda propozycję i radę...
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 10:49   #2
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: kwasy, nie kwasy....

To idź do kosetyczki i sobie zrób kwasy AHA i BHA. Ja tez mam sere tłustą. wysuszoną na maxa, z zaskórnikami i krostkami, nie mówiąc już o przebarwieniach. Dostałam tonik i krem przygotowujący do zabiegu i już wygląd cery się poprawia od tego. To tak działa, że przyspiesza eksfolilowanie sie naskórka itp. Kosmetyczka mi to tłumaczyła... W każdym bądź razie naskórek się złuszcza, ale w sposób niewidoczny, nie jak w przypadku głębokieo złuszczania, grudekjest mniej, cera jest świeża i promienista. Tak ma mniej więcej działać.... Myślę, ze możesz spróbować kwasy, jeśli na ciebie to, co do tej pory nie działało. Na moją skórę jak na razie to kwasy podziałały. Używam tych specyfików od około tygodnia i widzę rzeczywiście poprawę stanu skóry, a jeszcze nie byłam na głównym zabiegu... Wybierz tylko dobrą kosmetyczkę, i niezbyt młodą.... Myślę, ze doświedczenie w kwestii kosmetologii ma również zasadnicze znaczenie...
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 10:55   #3
sreberko
Raczkowanie
 
Avatar sreberko
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 265
Dot.: kwasy, nie kwasy....

Cytat:
Napisane przez miiee
To idź do kosetyczki i sobie zrób kwasy AHA i BHA. Ja tez mam sere tłustą. wysuszoną na maxa, z zaskórnikami i krostkami, nie mówiąc już o przebarwieniach. Dostałam tonik i krem przygotowujący do zabiegu i już wygląd cery się poprawia od tego. To tak działa, że przyspiesza eksfolilowanie sie naskórka itp. Kosmetyczka mi to tłumaczyła... W każdym bądź razie naskórek się złuszcza, ale w sposób niewidoczny, nie jak w przypadku głębokieo złuszczania, grudekjest mniej, cera jest świeża i promienista. Tak ma mniej więcej działać.... Myślę, ze możesz spróbować kwasy, jeśli na ciebie to, co do tej pory nie działało. Na moją skórę jak na razie to kwasy podziałały. Używam tych specyfików od około tygodnia i widzę rzeczywiście poprawę stanu skóry, a jeszcze nie byłam na głównym zabiegu... Wybierz tylko dobrą kosmetyczkę, i niezbyt młodą.... Myślę, ze doświedczenie w kwestii kosmetologii ma również zasadnicze znaczenie...
Ile kosztuje taki zabieg?
__________________
Poznać można tylko to, co się oswoi.
sreberko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 11:08   #4
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: kwasy, nie kwasy....

Cytat:
Napisane przez sreberko
Ile kosztuje taki zabieg?
podpinam się pod pytanie..... jestem ciekawa ile to kosztuje, i jak taki zabieg wygąda. ile Cię kosztowały same kosmetyki przygotowujące do zabiegu o których wyżej pisałaś?
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 16:39   #5
mniam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: kwasy, nie kwasy....

zabiegi z kwasami kosztują ok 120 zł( w zależności od miasta, dzielnicy i oczywiscie firmy na której sie pracuje) natomiast kosmetyki przygotowujące skórę do zabiegów różnie, ale powiedzmy że w okolicy 100-150 zł. ( To cena za krem i żel do demakijażu)
Zabieg wygląda tak: demakijaż, nałożenie kwasu na twarz (różne firmy mają różne stężenia kwasu) w momencie nakładania współpracuje sie z kosmetyczką tzn mówi sie jakie ma sie odczucia np. mrowienie po pewnym czasie na skóre nakłada sie neutralizator a następnie preparaty regenerujące, maske. Mniej wiecej tak zabieg wygląda
mniam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 19:13   #6
sreberko
Raczkowanie
 
Avatar sreberko
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 265
Dot.: kwasy, nie kwasy....

Dzięki Mniam! Nabieram ochoty na te kwasy
Mam nadzieję że warzawskie ceny takiej kuracji mnie nie zniechęcą
__________________
Poznać można tylko to, co się oswoi.
sreberko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 19:45   #7
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: kwasy, nie kwasy....

U mojej kosmetyczki kwasy kosztują 70 zł do tego zel i krem przygotowujący po 85 zł....
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-16, 00:22   #8
mniam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: kwasy, nie kwasy....

ceny są różne, uwarunkowane są wieloma czynnikami m.in miejscem zamieszkania, firmą na której są wykonywane zabiegi itd.
mniam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 17:43   #9
Infinity
Raczkowanie
 
Avatar Infinity
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 100
Dot.: kwasy, nie kwasy....

Hej dziewczny! Mi kiedyś kosmetyczka proponowała złuszczanie kwasami, jeden zabieg kosztował wtedy ok 75 zł, ale od razu mi powiedziała, że na jednym się nie kończy, no fakt miałam wtedy problem z zaskórniakami itp, no ale chyba po to się robi to złuszczanie, jak się nie ma problemów to nie ma chyba potrzeby, chyba . No w każym razie powiedziała, że kuracja, żeby miała efekty to wymaga to przygotowania skóry specjalnymi kosmetykami i jakichś 5-6 zabiegów w pewnych odstępach, no ale 6 zabieg miał być gratis . Jednak się nie zdecydowałam, przez pół roku stosowałam differin i problem niemal zniknął. Teraz używam glyco-A taka alternatywa dla złuszczania w salonie- jestem bardzo zadowolona, do kosmetyczki udam się może na jakiś zabieg przyjemniejszy jakaś maska albo coś podobnego. Swoją drogą czy kosmetyczka może wykonywać złuszczanie kwasami o bardzo wysokim stężeniu czy to może tylko dermatolog??
Pzdr
Kasia
Infinity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 19:39   #10
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy, nie kwasy....

Cytat:
Napisane przez Infinity
czy kosmetyczka może wykonywać złuszczanie kwasami o bardzo wysokim stężeniu czy to może tylko dermatolog??
20-30% kwasy kosmetyczka, 50-70% dermatolog.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 09:04   #11
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: kwasy, nie kwasy....

Cytat:
Napisane przez Infinity
Hej dziewczny! Mi kiedyś kosmetyczka proponowała złuszczanie kwasami, jeden zabieg kosztował wtedy ok 75 zł, ale od razu mi powiedziała, że na jednym się nie kończy, no fakt miałam wtedy problem z zaskórniakami itp, no ale chyba po to się robi to złuszczanie, jak się nie ma problemów to nie ma chyba potrzeby, chyba . No w każym razie powiedziała, że kuracja, żeby miała efekty to wymaga to przygotowania skóry specjalnymi kosmetykami i jakichś 5-6 zabiegów w pewnych odstępach, no ale 6 zabieg miał być gratis . Jednak się nie zdecydowałam, przez pół roku stosowałam differin i problem niemal zniknął. Teraz używam glyco-A taka alternatywa dla złuszczania w salonie- jestem bardzo zadowolona, do kosmetyczki udam się może na jakiś zabieg przyjemniejszy jakaś maska albo coś podobnego. Swoją drogą czy kosmetyczka może wykonywać złuszczanie kwasami o bardzo wysokim stężeniu czy to może tylko dermatolog??
Pzdr
Kasia
Infinity, uwazaj z tym Glyco A, mimo, zes w kwasach zaprawiona, jedna z Wizazanek powaznie nim sobie zaszkodzila ostatnio. Stosuj tez filtry - tak dla przypomnienia...
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-20, 21:11   #12
kasiaberlin
Rozeznanie
 
Avatar kasiaberlin
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 777
GG do kasiaberlin
Dot.: kwasy, nie kwasy....

A ja wlasnie zamiast isc do kosmetyczki zakupilam zestaw do domowej mikrodermabrazji z Loreala,bo slyszalam wiele dobrego,no i cena mnie zachecila,tylko 10 euro. Jutro zamierzam zrobic,wiec dam znac jaki efekt.
kasiaberlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 22:04   #13
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: kwasy, nie kwasy....

Daj daj (najlepiej piszac recenzje), tez sie nad nim zastanawiam, ale najpierw chce zuzyc to, co mam
Jeszcze pytanie inne- czy w Niemczech jest tez Renovisite (zestaw do pilingu z kwasem glikolowym, do uzytku domowego) L'Oreala?
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 00:22   #14
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Dot.: kwasy, nie kwasy....

a czytałaś ten wątek?

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=71937

Tu znajdziesz informacje na temat kwasów.
__________________
Blondes do it better...
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 09:47   #15
kasiaberlin
Rozeznanie
 
Avatar kasiaberlin
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 777
GG do kasiaberlin
Dot.: kwasy, nie kwasy....

Ta,ten drugi rowiez jest dostepny.A u nas go nie ma?A tak naprawde czym on sie rozni?Nie wczytywalam sie zbytnio,ale na samym opakowaniu widnialo,ze jest on bardziej na zmarszczki,typowo odmladzajacy...
kasiaberlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 11:15   #16
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: kwasy, nie kwasy....

Do Polski Renoviste nie dotarl jeszcze ale wkrotce bede w Austrii i sie rozejrze.
Tamten jest raczej do scierania a ten mi wyglada na cos, co przypomina zabieg zluszczania w gabinecie dermatologicznym. Oczywiscie znacznie mniej inwazyjny.
Zamierzam zglosic do KWC jesli jeszcze go nie ma, tylko musze poczekac na komputer z polska klawiatura (ktory wlasni mi cos renderuje i juz mu nie chce przeszkadzac )
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 22:24   #17
walizeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 88
Dot.: kwasy, nie kwasy....

Czy tonik benzacne można zaliczyć do kwasu AHA ?
__________________
Są trzy rzeczy, które się liczą:
wiara, nadzieja, miłość,
Ale największą ze
wszystkich jest miłość.

walizeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-20, 23:39   #18
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: kwasy, nie kwasy....

walizeczka benzacne nie zawiera AHA, jeśli już jakieś kwas to lacid acid, czyli kwas mlekowy z tego co mi wiadomo
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 09:55   #19
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: kwasy, nie kwasy....

Dziewczyny mam tłustą cerę z przebarwieniami o mocno rozszerzonych porach, no i jestem po 30. Uzywam maseczki z glinki zielonej argiletz, tonic lysanel, dromin-3x3 tabletki, krem LP Active C.Co jeszcze powinnam uzywac? Jest tyle wiadomości w wyszukiwarkach ze sie gubię i nie wiem co z czym połączyc.PROSZĘ O RADĘ
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 11:19   #20
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy, nie kwasy....

merra, możesz spróbować silniejszych kwasów - np. krem Lysanel Active ma większe stężenie kwasów niż tonik. niezły jest też dwustopniowy peeling Anew Avonu. możesz wypróbować maseczkę aspirynową i tonik aspirynowy - jeśli nie masz uczulenia na salicylany - przepisy znajdziesz na forum. a na dzień obowiązkowo wysokie filtry, Active C można nakładać pod filtry.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 17:17   #21
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: kwasy, nie kwasy....

dzięki Justa 79,

Maseczka aspirynowa fajna, ale cera mnie piecze i zaczęła mi się skóra łuszczyć ( nie wiem czy to normalne). Poza tym przydałby mi się jakis dobry krem przeciwzmarszczkowy po 30.Myslałam o perfeckta z dax cosmetics, ale nie wiem jak zareaguje na to moja tłusta skóra. Może ty cos zaproponujesz.
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 12:06   #22
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kwasy, nie kwasy....

najlepsze działanie przeciwzmarszczkowe mają retinoidy. bez recepty dostępne są preparaty z retinaldehydem. co tłustej cery najlepszy będzie Diacneal, który zawiera dodatkowo 6% AHA - zatem masz i retinaldehyd, i kwasy w jednym. inne przykłady retinaldehydu to Diroseal (do cery naczynkowej), Ystheal (emulsja do cery mieszanej i tłustej lub krem do cery suchej) i Eluage.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:50.