Maseczka aspirynowa i Glyco-A - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-18, 11:11   #1
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Question

Maseczka aspirynowa i Glyco-A


Krótkie pytanko: czy w trakcie stosowania Glyco-A mozna w dzien zastosować maseczke z aspiryny? Nie chce ryzykowac ewentualnego podrażnienia.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 12:03   #2
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

ja bym nie radzila, choc sama nie próbowalam, ale gdzies dziewczyny ostrzegaly, zeby nie stosowac glyco-a po maseczce oczyszczającej lub pilingu, pewnie im chodzilo, ze tuz po, ale co tam, zastosuj na przemian najlepiej, ze jednego dnia glyc-a a drugiego maseczka, pozdr. bynajmniej ja bym tak zrobila =) ja juz tera zboje sie stosowacz czekogolowiek po moim ostatnim podrażnieniu buzi, glyco-a nie stosuje juz 4 dni, a dzis czeka mnie maseczka z glinki, poniewaz mnie wysypalo, czesc juz zeszlo, byc moze jutro aplikacja kwasu glikolowe, ewentualnie w czwartek, bądż ostrożna, bo ja przeszlam juz straszne podraznienie i bde tera zuwazac na wszystko, nie zycze nikomu , pozdr.
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 12:38   #3
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

Cytat:
Napisane przez herezja
bądż ostrożna, bo ja przeszlam juz straszne podraznienie i bde tera zuwazac na wszystko, nie zycze nikomu , pozdr.
Glyco-A stosuje zawsze na początku co drugi dzień a po 2-óch tyg. 4-5 dni codziennie i nigdy mi nie podraznił, ale w sumie glyco tez przyczynia sie do oczyszczania cery więc moze darowac sobie, co za dużo to.....
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 14:39   #4
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

Cytat:
Napisane przez Athenka
Glyco-A stosuje zawsze na początku co drugi dzień a po 2-óch tyg. 4-5 dni codziennie i nigdy mi nie podraznił, ale w sumie glyco tez przyczynia sie do oczyszczania cery więc moze darowac sobie, co za dużo to.....
... niezdrowo. Zdecydowanie. Glyco-A jest silnym środkiem, złuszczającym skórę. Na Twoim miejscu dałabym sobie na razie spokój z innymi złuszczaczami, glinkami i innymi preparatami silnie działającymi. Skórę łatwo podrażnić, a znacznie trudniej doprowadzić do ładu
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 15:08   #5
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

Dlaczego niezdrowo? Taką kurację trzytygodniową robiłam kilka razy (szczególnie jesienią i pod koniec zimy). Zawsze wpływa pozytywnie na stan mojej skóry: duzo mniej wyprysków i przetłuszczania w strefie T.

Nawet na ulotce Glyco jest zaznaczone o stosowaniu: w pierwszych TYGODNIACH codziennie lub co drugi dzień na noc, a nastepnie raz lub dwa razy dziennie. Wiadomo że zalezy to od rodzaju cery i jej wrażliwości, mnie odpowiada i nie sądzę aby było to niezdrowe. Co do aspiryny to rzeczywiście daruję sobie.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 16:01   #6
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

Sorki Nan za nieporozumienie, myslalam że chodzi ci o niezdrowe stosowanie glyco. Człowiek czasem taki zakręcony....
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 16:02   #7
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

Cytat:
Napisane przez Athenka
Dlaczego niezdrowo? Taką kurację trzytygodniową robiłam kilka razy.
Nan tylko dokończyła przysłowie, które Ty zaczęłaś
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-18, 16:07   #8
paola_ola_la
Raczkowanie
 
Avatar paola_ola_la
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 267
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

napiszcie prosze jak sie robi ta masezke ?
paola_ola_la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 16:32   #9
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

Cytat:
Napisane przez justa79
Nan tylko dokończyła przysłowie, które Ty zaczęłaś
Wiem, za późno....

Paola: 4,5 tabletek aspiryny niepowlekanej Bayera, łyżeczka wody, ja jeszcze dodaje troszeczke śmietany gęstej (mozna naturalny jogurt) i trzymam 20 min.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 16:45   #10
paola_ola_la
Raczkowanie
 
Avatar paola_ola_la
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 267
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

i jakie ta masaczeka ma wlasciwosc?
...nie podrazni skory wrazliwej i skolonnej do podraznien?
paola_ola_la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 17:08   #11
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

Cytat:
Napisane przez paola_ola_la
i jakie ta masaczeka ma wlasciwosc?
...nie podrazni skory wrazliwej i skolonnej do podraznien?
Maseczka dobrze oczyszcza i lekko ściaga skórę, wygładza, po kilku aplikacjach mozna juz zauważyc "lecznicze" właściwości np. mniej wyprysków. A tego czy nie podraznia to nie wiem bo sama nie mam wrażliwej skóry (choć drożdże na twarzy mi nie służą). Najlepiej zastosuj jedna tabletkę i ociupinke wody dla rozpulchnienia jej i nałóż na skrawek twarzy. Ja stosuje raz w tyg.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-18, 17:13   #12
paola_ola_la
Raczkowanie
 
Avatar paola_ola_la
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 267
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

ok sproboje
a napisz mi prosze Athenko jeszcze jak nalezy ja nakladac:wymazac nia twarz czy nalozyc grubsza warstwe?
paola_ola_la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 17:22   #13
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

Hej, jak będziesz robić maseczkę aspirynową, to musisz uważać, mi dobra konsystencja wyszła dopiero za 5 razem, 5 aspiryn+odrobina wody(ciepłej), łyżeczka to za dużo, będzie za rzadkie, ma wyjść taka sucha, biała pasta, potem do tego 1 niecałą łyżeczkę jogurtu Bakomy i na twarz. Przekonasz się, że niełatwo ją na twrz nałożyć, bo lekko spływa, a przede wszystkim nie przykleja się do twarzy!!! Ma słabą przyczepność. Raczej radzę twarz wymazać, bo grubszej warstwy nie uda Ci się nałożyć.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 17:24   #14
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

Do maseczki nie nadają się inne jogurty niż Bakoma, bo są za rzadkie. Ja uwielbiam tę maseczkę, ale działa silnie, podrażnioną buzię może piec.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 17:45   #15
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

Cytat:
Napisane przez paola_ola_la
ok sproboje
a napisz mi prosze Athenko jeszcze jak nalezy ja nakladac:wymazac nia twarz czy nalozyc grubsza warstwe?
Łyżeczka wody to tak umownie, ważne aby tabletki rozpadły sie, ja je dziabie takim pędzelkiem z twardym krótkim włosiem (mozna palcem) i po dodaniu gęstej śmietany (dokładnie piątnica do zupy ) ładnie nakłada sie na twarz, dodaje ciut mniej niz wody, tak na oko, nie spływa i nie kruszy sie tak bardzo. Grubej warstwy nie da sie nałozyc z 5 tabletek, a i nie ma sensu takiej grubej kłaść, mnie jeszcze nie spłynęła i nie pokruszyła podłogi
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 17:54   #16
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

heh a ja wlasnie kupilam maseczke dermaglin przeciwtrądzikową, bo strasznie mnie wysypalo i musze jakos buzię zaleczyć, a tez stosuje glyco-a, tzn. uzywalam przez dwa tyg., co 2 dni, ale przerwalam, gdyz dostalam strasznego podraznienia buzi, winię za to pewien kremik z wit. E 5%, bo stylu ma w skladzie BHa, zatemmysle ze towina jego plus glyco a, tzn, rano posmarowalam buzie kremem z wit. e a iweczorem glyco-a w piatek, a w sobote przezylam koszmar, cala buzia czerwona i pelnowypryskow w wmiejscach gdzie nawet nie stosowalam glyco, tylkotam gdzie kremik z bha, i od kiedy go zaczelamstosowac tak wlasnie moja buzia sie podraznila, niewiem teraz czy robic maseczke z glinką, ale mysle ze dzis ja na wieczor zrobie,a aplikacja glyco-a dopierow piątek wieczór, niechc era sie uspokoi, i chyba tym razemdamkremik nawilzajacy na glyco choc wczesniej moj romans z nim przebiegal super, tylkodelikatne sluszcanie i super wygladzenie, ale woel na razie nie przemeczac twarzy, pozdr.
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 18:58   #17
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

BHA to konserwant nie betahydroksykwas.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 19:03   #18
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

Ze śmietaną nie próbowałam z 2 powodów, żeby śmietana była gęsta to jest najczęsciej stabilizowana karagenem, a to zapychający i szkodliwy dla skóry składnik. Poza tym jogurt obniża ph maseczki, a wtedy kwas może skuteczniej działać, czy śmietana też obniża ph nie wiem, wiem tylko, że można też dodać mleko w proszku. ja daję więcej jogurtu, mniej wody. Tabletki rozgniatam widelcem/palcem. Wiem, że łyżeczka to tak umownie, ale zwracam uwagę, żeby nie przedobrzyć, bo mnie nikt nie ostrzegł, dlatego zmarnowałam kilka aspiryn, bo wyszła mazia.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 19:13   #19
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

To są zagęstniki tej śmietany: guma guar, pektyna, skrobia i mączka z chleba świętojańskiego. Śmietane mam zawsze w domu a jogurtów naturalnych nie jem bo nie lubie.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-18, 22:16   #20
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

a ja myslalam ze bha to kwas, jak na wizazuy byla mowa w artykule, ojej ale ze mnie debil, no ale i takdobrze ze odstawilam ten kosmetyk i glyco na prae dni, apo maseczce cera gładziutka i jest ok, wypryski wysuszone jutro mysle bedzie juz super, pozdr =)
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 22:37   #21
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Maseczka aspirynowa i Glyco-A

Ja też kiedyś myślałam, że BHA w składzie kremu Erisa to kwas, ale wyprowadzono mnie z błędu na wizażu, za co dziękuję do dziś. Właśnie zrobiłam sobie i mojemu TŻ maseczkę z aspiryny, dodałam olejek lawendowy i herbaciany. Bardzo mu się spodobała, buzia po użyciu też.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.