Podrażniona skóra wokół oczu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-19, 18:36   #1
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693

Podrażniona skóra wokół oczu


Od tygodnia z moja skora wokoł oka dzieje sie cos dziwnego.. gdy smaruje ja kremem pod oczy zaczyna niemiłosiernie piec ... to nie moze byc wina kremu bo ciagle uzywam tego samegu....nie wiem co mam z tym robic... czy lepiej przestac uzywac kremu przez jakis czas ( ale wtedy skora jest przesuszona i zle wyglada) czy raczej smarowac i czekac te poł godziny pieczenia...nie przejmujac sie tym...
prosze wszystkich zorientowanych o szybka pomoc
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 18:45   #2
kinnka
Raczkowanie
 
Avatar kinnka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 382
GG do kinnka
Dot.: Potrzebuje pomocy

ja odstawiłabym krem i poszła do dermatologa.
to, że krem nie uczulał wcześniej, nie znaczy, że nie będzie uczulał teraz. ja np. nie mogę używać jednego kosmetyku dłużej niż pół roku (i nie piszę o jednym i tym samym opakowaniu, tylko rodzaju kremu ), bo po tym czasie dostaje uczulenia. nie dość, że mnie piecze, to jeszcze skóra czerwienieje i wywala mi typowo alergiczną wysypkę.
spróbuj zmienić krem.
kinnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 18:56   #3
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Potrzebuje pomocy

własnie ze sprobowałam juz zmiany... nic nie pomogło.. nawet sprobowałam dzis posmarowac jedynie lekkim kremem dla niemowloa ktory mozna stosowac od pierwszego dnia narodzin... tak na probe... i znow to samo.... zaraz płukałam skore bo piekło straszliwie sama juz nie wiem co mam robic.. a w tej chwili nie mam moznosci pojscia do dermatologa
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 18:59   #4
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Potrzebuje pomocy

mialam to samo, zatarlam sobie oczko i powieke mascia Benzacne i pozniej przez 2 tygodnie chyba, strasznie mnie powieka piekla jak posmarowalam jakims kremem, a jak niczym nie smarowalam to byla bardzo wysuszona. Pomoglo mi smarowanie powieki mascia nagietkowa (nie mylic z kremem) i ladnie wszystko sie zagoilo.


pozdr.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 19:03   #5
madonek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 588
Dot.: Potrzebuje pomocy

Witaj!Zaaplikuj sobie calcium i kup zwykla wazeline ,jest rewelacyjna pod oczy wprawdzie mozna tez kombinowac z mascia nagietkowa,osobiscie polecam zwykla wazeline biala,naprawde pomoze i pieknie zaapiekuje sie wrazliwa skora pod oczami,pozdr
madonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 19:03   #6
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Potrzebuje pomocy

Ja dziekuje a szybka odpowiedz.. od dwoch tygodni zaczełam stosowac Brevoxyl.. ale nie przypominam sobie zebym zatarła nim powieki.. czy jest mozliwe ze krem jakos przedostaje sie pod skora z policzkow i czoła? i czy przestałas wtedy stosowac Benzacne.. czy porppstu bardziej uwazałas i samo przeszło?
Ja probowałam swietlika. i jakies ziołowe z flosleku.. narazie jest bardzo zle
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 19:07   #7
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Potrzebuje pomocy

dzieki... sprobuje wiec z ta wazelina.. a jeszcze jedno mam pytanie.. a moze sporbowac zaaplikowac masc z witamina A.. działa regenerujaco.. i osłaniajaco.. tylko nie wiem cyz nie jest zaciezka pod oczy a nie chce ich niepotrzbnie masakrowac i tak dosc juz z nimi kłopotu
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 19:18   #8
madonek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 588
Dot.: Potrzebuje pomocy

wazeline swego czasu polecila mi kosmetyczka,sprawdza sie rewelacyjnie aczkolwiek z alergiami nigdy nie wiadomo,sprobuj mam nadzieje ze Tobie pomoze,co do kremu z wit A tu nie jestem pewna,Benzacne podraznia oczy wiele lat temu stosowalam nieco i szczypaly mnie oczy,jednak rzecz jasna nie stosowalam tego pod oczy mysle ,ze sam zapach wystarcza i on jest przyczyna Twojej alergii,choc bardzo mozliwe ze skora przyzwyczaila sie do kremu i buntuje sie nad brakiem rozrywki ,pozdr
madonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 19:35   #9
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Potrzebuje pomocy

a co z Brevoxylem? powinnam go odstawic??
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 19:41   #10
kinnka
Raczkowanie
 
Avatar kinnka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 382
GG do kinnka
Dot.: Potrzebuje pomocy

jej, bo jak juz sobie podrazniłaś, to trzeba odstawić wszystkie kremy, aż alergia nie zejdzie. i na podrażnioną skórę nie polecam nic ze świetlikiem i aloesem (mnie osobiście te składniki baaaaaaaaaaaardzo podrazniają).
a teraz czym prędzej pobiegnij do apteki i zakup sobie hydrocorisonum krem 0,5%
to rewelacja przy wszelkiego rodzaju zmianach alergicznych skóry: łagodzi, likwiduje zaczerwienienia, podrażnienia, plamki... ja mam przepisany przez dermatologa 1%, ale zawsze w okresach przejściowych stosuję ten bez recepty 0.5%. jest rewelacyjny, nadaje sie też pod oczy i nie podrażnia niczego. a leczy naprawdę przecudnie.
jest tez świetnyu na uczulenia po ukąszeniach owadów i pająków.
kinnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 19:45   #11
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Potrzebuje pomocy

posiadam w domu hydrocortisonum ale nie przypuszczałam ze mozna nim smarowac skore wokoł oczu....sadziłam ze jest silnuy a tam skora przeciez taka delikatna....

no i przeciez brevoxylem skory wokoł oka nie smaruje
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 19:49   #12
kinnka
Raczkowanie
 
Avatar kinnka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 382
GG do kinnka
Dot.: Potrzebuje pomocy

wiesz, ja mam totalnie alergiczną skórę. czasem dostaję uczulenia tylko dlatego, że jestem po prostu zmęczona.
i zawsze leczę je hydrocortisonem. nawet wokół oczu. nie podrażnia nic a nic. dla mnie to najlepsze antidotum na alergię pod słońcem.
tego drugiego preparatu w ogóle nie znam.
kinnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 19:54   #13
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Potrzebuje pomocy

brevoxyl to preperat na zaskorniki.. smarowałam nim twarz.. i chyba to on wywołał jakims sposobem mi niewiadomym podraznienie.. ehh
no dobra ide probowac twojego hydor...
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 22:03   #14
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Potrzebuje pomocy

heh ja pamietam jak dawniej jak stosowalam Tormentiol i Benzacne, oczywiscie z odstepami, nie mieszalam ich itd. i wieczorkiem nalozylam Benzacne a rano wstalam z taka twarza ze szkoda mowic w tych miejscach gdzie mialam posmarowane mascia mialam opuchniete placki, i co najgorsze cala twarz czerwona, oczka czerwone, a przeciez nie smarowalam calej twarzy mascia.
Wiec mysle ze jesli sie posmaruje mascia miejsca niedaleko oczek to pozniej moze wystapic podraznienie, bo przeciez skora woklo oczek jest bardzo wrazliwa.
A pozniej ta przygoda z zatarciem oka mascia i tak sie skonczyla moja przygoda z mascia Benzacne
A co do Brevoxylu, to on ma dokladnie takie samo dzialanie jak Benzacne, rozni sie tylko cena. Wiec sprobuj odstawic na jakis czas.

pozdr.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.