Pomysł na studia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-01, 18:16   #1
TynkaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1

Pomysł na studia.


Hejka wizażystki
Jestem tegoroczną maturzystką i już teraz niecierpliwie myślę o mojej przyszłości. Dwa miesiące wakacji ciężko przepracowałam za granicą na świeżym powietrzu. To dało mi do zrozumienia, że taka praca na dłużą mete nie jest dla mnie.
Raczej... (bo nic nigdy nie jest pewnego) zdaję biologię R i angielski R.
Bardzo mocno zastanawiam się też nad geografią R.
Myślę, że nadaje się do pracy w zespole, dlatego też na pierwszym miejscu stawiam kierunek studiów biologia. Spec? Nauczanie ponadgimnazjalne. Następnie na meteorologie albo fizjoterapię.
Powiem szczerze, że mogłabym pisać maturę też i z chemii R, ale? Boję się.
Nie mogę sobie pozwolić na rok lenistwa albo zostania w domu w razie jakby mi nie poszło. Po prostu nie stać mnie i moich rodziców na to.
Chemie pisałabym tylko po to żeby dostać się na farmację albo medycynę konkretnie ortopedię.
Jednym słowem. Nie wiem co dalej robić....
A czas nieubłaganie mnie goni ... W sumie to i nas dziewczyny ! Nas wszystkie goni przed podjęciem decyzji i złożeniem deklaracji maturalnych!

Edytowane przez TynkaM
Czas edycji: 2014-09-01 o 18:17
TynkaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 18:23   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Pomysł na studia.

Do wyboru specjalizacji na medycynie, miałabyś tyle czasu, że ja na Twoim miejscu nawet bym o tym w tej chwili nie myślała. Zwłaszcza, że jak zobaczysz jak mniej więcej poszczególne specjalizacje wyglądają, to się może tysiąc razy odmienić.
Miałam koleżankę na biologii, ciężko po tym z pracą, zwłaszcza po nauczycielskiej.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 18:42   #3
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Pomysł na studia.

Na ortopedię to się możesz dostać, ale po 6 latach studiów + roku stażu, bo teraz z tego co wiem znów wydłużyli studia i przywrócili staż podyplomowy. Po biologii z pracą jest tragicznie, w szkołach zwalniają nauczycieli z wieloletnim stażem pracy, po mianowaniu i dyplomowaniu, to domyśl się, jakie ma szanse osoba po studiach bez koneksji w stylu mamusia kurator oświaty albo prezydent miasta. Fizjoterapia - jeśli stać Cię na drogie kursy po studiach, to nie jest to zły pomysł. O perspektywach pracy po meteorologii nie mam szczerze mówiąc zielonego pojęcia, także się nie wypowiadam.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 18:59   #4
Trochofora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 280
Dot.: Pomysł na studia.

Po biologii ze specjalizacją nauczycielską jest bardzo ciężko. Sama wiesz, że jest nowa podstawa programowa i po prostu lekcji biologii jest mało i są bardzo okrojone. Najzwyczajniej w świecie nie ma etatów. Jeśli jednak jesteś zdecydowana na studiowanie biologii to lepiej wybierz inną drogę- nie nauczycielską. Z pracą nie jest aż tak tragicznie. Po prostu, w trakcie studiów musisz się angażować, robić praktyki i staże, znaleźć coś co Cię interesuje i jednocześnie będziesz w tym dobra, a wtedy znajdziesz pracę. Znam wielu studentów i absolwentów biologii i każdy powtarza, że aby znaleźć pracę po tym kierunku trzeba w trakcie studiów działać na własną rękę, czyli jak już napisałam- staże, praktyki, koła naukowe.

A co do chemii rozszerzonej... Musisz sobie zadać pytanie, czy jesteś na siłach żeby zdawać ten przedmiot. Czy dasz radę pogodzić naukę trzech przedmiotów rozszerzonych? Jeśli czujesz, że tak, to nie bój się Ja na Twoim miejscu skupiłabym się tylko na biologii, chemii i angielskim na poziomie rozszerzonym. Ta geografia po prostu jakoś mi się nie wiąże z tymi przedmiotami zwłaszcza, że piszesz o kierunku lekarskim, fizjoterapii, czy biologii.
Trochofora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 19:56   #5
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Pomysł na studia.

Cytat:
Napisane przez TynkaM Pokaż wiadomość
Hejka wizażystki
Jestem tegoroczną maturzystką i już teraz niecierpliwie myślę o mojej przyszłości. Dwa miesiące wakacji ciężko przepracowałam za granicą na świeżym powietrzu. To dało mi do zrozumienia, że taka praca na dłużą mete nie jest dla mnie.
Raczej... (bo nic nigdy nie jest pewnego) zdaję biologię R i angielski R.
Bardzo mocno zastanawiam się też nad geografią R.
Myślę, że nadaje się do pracy w zespole, dlatego też na pierwszym miejscu stawiam kierunek studiów biologia. Spec? Nauczanie ponadgimnazjalne. Następnie na meteorologie albo fizjoterapię.
Powiem szczerze, że mogłabym pisać maturę też i z chemii R, ale? Boję się.
Nie mogę sobie pozwolić na rok lenistwa albo zostania w domu w razie jakby mi nie poszło. Po prostu nie stać mnie i moich rodziców na to.
Chemie pisałabym tylko po to żeby dostać się na farmację albo medycynę konkretnie ortopedię.
Jednym słowem. Nie wiem co dalej robić....
A czas nieubłaganie mnie goni ... W sumie to i nas dziewczyny ! Nas wszystkie goni przed podjęciem decyzji i złożeniem deklaracji maturalnych!
Jeśli naprawdę interesuje cię biologia to ją wybierz. Tylko tak jak juz ktoś mówił wcześniej, trzeba już coś robić w trakcie studiów.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-01 20:56:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.