test ciążowy kiedy zrobić - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-02, 09:06   #1
slowikowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 41

test ciążowy kiedy zrobić


stosunek był 31 sierpnia,kiedy mogę zrobić najwcześniej test ciążowy, nie będę czekała do dnia spodziewanej miesiączki bo to długo jeszcze a chciałabym wiedzieć wcześniej bo strasznie się boje
slowikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 09:22   #2
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: test ciążowy kiedy zrobić

Cytat:
Napisane przez slowikowa Pokaż wiadomość
stosunek był 31 sierpnia,kiedy mogę zrobić najwcześniej test ciążowy, nie będę czekała do dnia spodziewanej miesiączki bo to długo jeszcze a chciałabym wiedzieć wcześniej bo strasznie się boje
No przykro mi, ale test ciążowy NAJWCZEŚNIEJ możesz zrobić po upływie 14 dni od stosunku, bądź w dniu spodziewanej miesiączki ( wtedy wynik będzie o wiele bardziej wiarygodny). Skoro mówisz, że do okresu jeszcze daleko, to prawdopodobnie współżyłaś w dni nie płodne, ale moje pocieszanie nie ma kompletnie sensu, skoro nie podajesz nawet długości cykli, ani w której fazie możesz się znajdować. Rozwiń trochę temat, to może wyjdzie samo, że nie ma możliwości na zapłodnienie. Prowadzisz jakiekolwiek pomiary? Stosowałaś zabezpieczenie? Więcej szczegółów proszę.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 09:33   #3
slowikowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 41
Dot.: test ciążowy kiedy zrobić

stosowałam od października 2012 bez przerwy tabletki anty, w tym czasie zmieniałam tabletki, od września 2013 brałam te same do 23 sierpnia tego roku, 24 sierpnia dostałam krwawienie z odstawienia i juz nie wzielam nowego opakowania tabletek dlatego,ze lekarz kazal mi przerwac branie ze względu na zle badania prób wątrobowych, 31 sierpnia kiedy współżyłam na początku partner nie zastosował zadnego zabezpieczenia i się glupia zgodziłam, żeby na początku było chwile bez niczego a potem zalozy prezerwatywę ale nie chwile przed wytryskiem,sie glupia zgodziłam bo mu zaufałam a teraz się boje bo czytałam, ze nawet owulacja po tabletkach pojawia się od razu,
slowikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 09:56   #4
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: test ciążowy kiedy zrobić

Cytat:
Napisane przez slowikowa Pokaż wiadomość
stosowałam od października 2012 bez przerwy tabletki anty, w tym czasie zmieniałam tabletki, od września 2013 brałam te same do 23 sierpnia tego roku, 24 sierpnia dostałam krwawienie z odstawienia i juz nie wzielam nowego opakowania tabletek dlatego,ze lekarz kazal mi przerwac branie ze względu na zle badania prób wątrobowych, 31 sierpnia kiedy współżyłam na początku partner nie zastosował zadnego zabezpieczenia i się glupia zgodziłam, żeby na początku było chwile bez niczego a potem zalozy prezerwatywę ale nie chwile przed wytryskiem,sie glupia zgodziłam bo mu zaufałam a teraz się boje bo czytałam, ze nawet owulacja po tabletkach pojawia się od razu,
No tak... Po tabletkach bywa różnie niestety. Szczerze mówiąc ciężko będzie nam w tej chwili zorientować się w sytuacji, bo tabsy zmieniają bieg zdarzeń. Pozostaje czekać, ale nie schizować. Pozostańmy na razie przy teście. Obserwuj swoje ciało i śluz, bądź udaj się do ginekologa na usg. Myślę, że udzieli Ci informacji, czy była u Ciebie owulacja, czy też nie. Ja tego nie zrobię. Nie da rady po prostu.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 09:58   #5
slowikowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 41
Dot.: test ciążowy kiedy zrobić

a np. testy owulacyjne maja jakiś sens?wiem,ze to nie jest metoda anty no ale może jakos pomoc w wyznaczeniu owulacji
slowikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 11:41   #6
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: test ciążowy kiedy zrobić

Najbardziej wiarygodne będzie badanie beta hCG z krwi. Wykonujesz je najwcześniej po 7-8 dniach od stosunku.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 16:26   #7
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: test ciążowy kiedy zrobić

Owulacja mogła pojawić się bardzo szybko, ale nie musiała.
Na pocieszenie powiem Ci, że musiałabyś mieć ogromnego pecha, by zajść w ciążę przez preejakulat. Według mnie szanse na ciąże są małe. Wykonaj test sikany po 2 tyg. lub z krwi za ok. 8dni. Pozdrawiam
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 17:42   #8
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: test ciążowy kiedy zrobić

Nie pozostaje Ci nic innego jak czekać i zrobić test 14 dni po stosunku.
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 12:25   #9
kosta6
Raczkowanie
 
Avatar kosta6
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 336
Dot.: test ciążowy kiedy zrobić

mi wyszła blada kreska ledwo widoczna 9dni po stosunku, dwa dni później ładne dwie kreski
__________________
02.09.2012 My

kosta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 13:02   #10
isabel89
Raczkowanie
 
Avatar isabel89
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 151
Dot.: test ciążowy kiedy zrobić

Witam,
Z narzeczonym powoli staramy się o dziecko. Mam nieregularne cykle. Ostatnie cykle to 37, 34, 30, 34, 29, 29, 32, 27. Ostatnią miesiączkę dostałam 13 września. Ze względu na wyjazd służbowy w obecnym cyklu kochaliśmy się regularnie dopiero od 03.10.2014. Kiedy test ciążowy będzie najbardziej wiarygodny ? Nie badałam ani śluzu ani temperatury aby określić owulację. Chciałabym mieć chociaż jakąś pewność ze jestem lub nie jestem w ciąży ... Kiedy mogę iść na betę ? Dziś rano robiłam test , wyszedł negatywny.
Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc
isabel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 15:26   #11
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: test ciążowy kiedy zrobić

Cytat:
Napisane przez isabel89 Pokaż wiadomość
Witam,
Z narzeczonym powoli staramy się o dziecko. Mam nieregularne cykle. Ostatnie cykle to 37, 34, 30, 34, 29, 29, 32, 27. Ostatnią miesiączkę dostałam 13 września. Ze względu na wyjazd służbowy w obecnym cyklu kochaliśmy się regularnie dopiero od 03.10.2014. Kiedy test ciążowy będzie najbardziej wiarygodny ? Nie badałam ani śluzu ani temperatury aby określić owulację. Chciałabym mieć chociaż jakąś pewność ze jestem lub nie jestem w ciąży ... Kiedy mogę iść na betę ? Dziś rano robiłam test , wyszedł negatywny.
Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc
10 dni po ostatnim stosunku idź na betę. Na test sikany jest zdecydowanie za szybko.
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-16, 05:34   #12
cicha1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 975
Dot.: test ciążowy kiedy zrobić

hej dziewczyny a test zrobiony 5 dni przed spodziewana miesiaczka(negatywny) daje juz pewna odpowiedz ze ciazy nie ma i nie bedzie? zrobilam tak wczesnie poniewaz zle sie czuje i musialam wziasc leki..wiec skoro test negatywny to wzielam ale moje pytanie czy test mogl byc zrobiony za wczesnie? owulacja w dniach ok 7/8 pazdziernika. i jesli moglo sie zdarzyc ze teraz jest negatywny ale pozniej bedzie pozytywny to czy lekami moglabym zaszkodzic?;/
cicha1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 07:43   #13
MeiMisaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: test ciążowy kiedy zrobić

Cytat:
Napisane przez cicha1990 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny a test zrobiony 5 dni przed spodziewana miesiaczka(negatywny) daje juz pewna odpowiedz ze ciazy nie ma i nie bedzie? zrobilam tak wczesnie poniewaz zle sie czuje i musialam wziasc leki..wiec skoro test negatywny to wzielam ale moje pytanie czy test mogl byc zrobiony za wczesnie? owulacja w dniach ok 7/8 pazdziernika. i jesli moglo sie zdarzyc ze teraz jest negatywny ale pozniej bedzie pozytywny to czy lekami moglabym zaszkodzic?;/
Moim zdaniem za wcześnie na test sikany, tzn. gdybyś faktycznie zaszła w ciążę te 9 dni temu i zrobiła bardzo czuły test z porannego moczu to miałby szansę wykazać ciążę, ale też nie byłoby to pewne. Jeśli test nie był z tych "superczułych od 6 dni po stosunku" to raczej nie uznałabym negatywnego wyniku za 100% pewność, jak okres nie pojawi się za te 5 dni, to wtedy powtórz test, będzie już wiarygodny. A jeśli chodzi o leki, to zależy jakie, wczesnej ciąży dużo rzeczy szkodzi, ale z drugiej strony wiele kobiet w pierwszych tygodniach żre leki, pije alkohol itp. nie wiedząc jeszcze, że są w ciąży, a potem dzieci rodzą się całe i zdrowe (o ile kobieta zacznie o siebie porządnie dbać jak już ciążę potwierdzi), więc nie panikuj za bardzo

Edytowane przez MeiMisaki
Czas edycji: 2014-10-16 o 07:44
MeiMisaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 17:24   #14
cicha1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 975
Dot.: test ciążowy kiedy zrobić

Cytat:
Napisane przez MeiMisaki Pokaż wiadomość
Moim zdaniem za wcześnie na test sikany, tzn. gdybyś faktycznie zaszła w ciążę te 9 dni temu i zrobiła bardzo czuły test z porannego moczu to miałby szansę wykazać ciążę, ale też nie byłoby to pewne. Jeśli test nie był z tych "superczułych od 6 dni po stosunku" to raczej nie uznałabym negatywnego wyniku za 100% pewność, jak okres nie pojawi się za te 5 dni, to wtedy powtórz test, będzie już wiarygodny. A jeśli chodzi o leki, to zależy jakie, wczesnej ciąży dużo rzeczy szkodzi, ale z drugiej strony wiele kobiet w pierwszych tygodniach żre leki, pije alkohol itp. nie wiedząc jeszcze, że są w ciąży, a potem dzieci rodzą się całe i zdrowe (o ile kobieta zacznie o siebie porządnie dbać jak już ciążę potwierdzi), więc nie panikuj za bardzo
czyli moge miec jeszcze nadzieje na to ze jak teraz test jest negatywny to nie musi jeszcze oznaczac zerowej szansy na fasolke? aczkolwiek zapewne sie nie udalo bo objawow poza bolacymi cyckami i czasem bolami podbrzusza to nie mam a to moze byc oznaka okresu. a bralam lek ktory ma w sobie kodeine paracetamol i fosforan kodeiny tak wiec o. no nic mam nadzieje ze okres nie nadejdzie..
cicha1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-16 18:24:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.