Damelium, Epiduo - trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-25, 13:47   #1
Shaee
Przyczajenie
 
Avatar Shaee
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 11

Damelium, Epiduo - trądzik


Witam. Byłam dzis u dermatologa i zalecono mi stosowanie przez miesiac Damelium (2 tabletki na dobe) i na noc smarowac twarz Epiduo w malych ilosciach. Zaczne o tego, ze zdziwilam sie gdy wrocilam do domu, bo Damelium jest antybiotykiem na silny lub sredni tradzik. Dodatkowo taka duza dawka.. Nie mam tradziku, tak przynajmniej mysle (nie mam tylu wypryskow co na zdjeciach w odmianie lagodnego tradziku). W sumie to mam bardzo duzo przebarwien. I dodam, ze mam 15 lat. Stosowal ktos z was te leki? Sa skuteczne? Uzywalam Skinorenu, Zinerytu z tych mocniejszych
lekow i nic mi nie pomoglo. Ogolnie 2 lata temu zaczelam miewac pierwsze wypryski, mialam wtedy wiele krostek na czole. Rok temu mialam juz mniej na czole, ale 'przenioslo' mi sie na brode i gorna warge. Po skinorenie mialam totalny wysyp, dlatego po 2 miesiacach jego stosowania juz go nie uzywam (czyli juz jakis miesiac) i cera wyglada o wiele lepiej. Biore tez drozdze piwowarskie, wiec nie wiem dokladnie czego to zasluga. Ale i tak mam wypryski, krostki na brodzie chociazby.
Ale wracajac do tematu - co sadzicie o tych lekach i czy sa skuteczne?
Shaee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 19:58   #2
Vanliya
Raczkowanie
 
Avatar Vanliya
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Żary
Wiadomości: 116
Dot.: Damelium, Epiduo - trądzik

Damelium nigdy nie stosowałam, ale Epiduo tak. Czy cały czas leczysz się u tego samego dermatologa? Może wybierz się do innego i popytaj czy kuracja będzie dla Ciebie bezpieczna. Antybiotyki to zazwyczaj ostatnia deska ratunku.

Epiduo dość mocny lek, ale skuteczny. Nakładaj bardzo mało i gdy zauważysz jakieś zaczerwienienia to odstaw go na 1-2 dni. Staraj się też nawilżać buzię, bo może być przesuszona po Epiduo.
__________________

We live, as we dream – alone.
Vanliya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 21:14   #3
Shaee
Przyczajenie
 
Avatar Shaee
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 11
Dot.: Damelium, Epiduo - trądzik

Cytat:
Napisane przez Vanliya Pokaż wiadomość
Damelium nigdy nie stosowałam, ale Epiduo tak. Czy cały czas leczysz się u tego samego dermatologa? Może wybierz się do innego i popytaj czy kuracja będzie dla Ciebie bezpieczna. Antybiotyki to zazwyczaj ostatnia deska ratunku.

Epiduo dość mocny lek, ale skuteczny. Nakładaj bardzo mało i gdy zauważysz jakieś zaczerwienienia to odstaw go na 1-2 dni. Staraj się też nawilżać buzię, bo może być przesuszona po Epiduo.

Ale czy Epiduo leczy przyczyny? Czy tylko skutek?
Shaee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-25 22:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.