zapalenie mieszków włosowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-24, 19:57   #1
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716

zapalenie mieszków włosowych


mam problem od paru miesięcy, dziś byłam u 3 dermatologa i najpierw krew a później łzy mnie zalały. Mam zapalenie mieszków włosowych, zaczęło się po sterydach które dostałam na alergię, załamałam się jak się dowiedziałam co za świństwo używalam, ale wierzyłam w autorytet lekarza. Zapalenie jest na dekoldzie, plecach, szyi, czasem twarz (boki przy linii włosów), na twarzy żaden koszmar, gorzej z resztą - czasem wysypie koszmarnie. Leczono mnie nijak - dostałam antybiotyki na bakterie gram dodatnie (a powinny raczej być takie na gram ujemne), i maści z cynkiem. Dziś lekarka stwierdziła że to alergia!!!!! że coś zjadłam i mam nie jeśc majonezu i takich tam (nie jem nigdy), dostałam tabletki na alergię, mam się myś bambino raz dziennie, i nie używać kremów (a mam przsuszony naskórek że aż swędzie). A i poleciła Lichtenę (pomijając cenę 25ml za 50zł, w promocji 30zł) - ale się wygadała, coś o przedstawicielu handlowym - więc za nic nie kupię, zresztą nawet nie wiedziała co jest w składzie kremu. Sorka że się rozpisalam, kompletnie nie wiem co robić, jak w temacie ........ bezsilność
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 20:15   #2
agnieszka_mirek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 89
Dot.: bezsilność

W pierwszej chwili przyszly mi na mysl kosmetyki firmy Orion. Nie wiem czy wylecza Twoj problem, ale moze cos pomoga na suchosc skory.
Tutaj poczytaj wiecej : www.emolienty.pl

Wiem, ze zapewne jestes zniechecona do lekarzy dermatologow, jednak zachecam Cie, abys poszukala np. przez znajomych dobrego, sprawdzonego dermatologa.
__________________
pozdrawiam aga
agnieszka_mirek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 20:23   #3
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: bezsilność

Pluszynko, nie poddawaj się. Wiem, że walka z problemami skórnymi nie jest ani łatwa ani przyjemna. Wiem, że są różni lekarze. Od lat leczę trądzik i chyba już nic mnie nie zdziwi. Mnie dermatolog wpędził m.in. w trądzik posterydowy. Ale jest na prawdę wielu kompetentnych dermatologów. Sama w końcu takiego znalazłam. Więc walcz dalej, a ja będę trzymać kciuki za powodzenie.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 11:13   #4
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: bezsilność

No nie poddaję się, tylko załamałam się - bo to lekarka znana i w ogóle, Dziękuję za radę - poszukam tych kosmetyków, na razie używam physiogelu kremu, nawet się zaczęłam z teg śmiać:
lekarka - myć skórę bambino i niczym nie smarować
ja - no ale ja mam przesuszony naskórek tak że aż swędzi, to jak mogę go nie nawilżać
lekarka - przepiszę antyalergiczne proszki - to nie będzie swędziało
(oczywiście skórę nawilżam a i tak lekko swędzi mimo proszków)

lekarka - i proszę uważać na kolację: nie jeść majonezu, jajek, kakao, czekolady
(nnnnno to co ja teraz będę jeść na kolację )

lekarka - ja to mam wiele takich przypadków ( ), 24 ,26 nawet 32 lata - wszystko wina nieprawidlowej pielęgnacji, tych maseczek, toników itd., te zmieny trądzikowe ...
(nie używam - stosuję minimalizm w kosmetykach, nie znoszę być traktowana jak kartofel w worku razem z innymi, co więcej nie mam trądziku - truję się hormonami i nie mam, od paru dobrych lat tylko czasem coś pojedynczego wyskoczy)
sssssorka, ale musiałam sobie ulżyć na tej 'przemiłej, wyedukowanej pani'
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.