krem matujący - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-22, 18:00   #1
Nutella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 26

krem matujący


Szukam dobrego kremiku matującego pod pokład, takiego który zmatuje skórę mieszaną i utrzyma efekt maksymalnie długo. Nie używałam wcześniej takiego, dlatego poradżcie coś.
Nutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-22, 18:15   #2
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: krem matujący

Bardziej niż krem matujący polecam Ci bazę matującą: Lumene albo Sephora. Ułatwiają aplikację podkładu, optycznie wygładzają nierówności, makijaż trzyma się bardzo długo.
Krem połóż pod spód jakiś delikatny, nawilżający, albo i żadnego. Jeśli makijaż ma się dobrze trzymać, mieszanej cerze wystarczy często tylko przetarcie tonikiem nawilżającym (np. L'Oreal "Hydra Confort" do cery suchej i wrażliwej, ma konsystencję żelu i składa się w dużej części z gliceryny, ktora świetnie nawilża).
Nie zapomnij o jakiejś maseczce matującej (Eris do cery tłustej jest bezkonkurencyjna!) i super-nawilżającej wcześniej: ja nieustająco polecam "Beauty Flash Balm" Clarins'a - spróbuj, a nie pożałujesz! Maseczka aktywnie regenerująca z folacyną Eris też daje radę.
Jeśli koniecznie chcesz nałożyć krem, polecam: Eris SPF 30 do cery fotowrażliwej (wyjątkowo dobrze się wchłania i utrzymuje makeup), albo Estee Lauder "Clear Difference".

Pozdrawiam i gratuluję!

P.S. Mam cerę nawet bardziej tłustą niż mieszaną, a wszelkie powyższe specyfiki sprawdzają się u mnie doskonale, więc i w Twoim przypadku nie powinno być zagrożenia przedwczesnego spłynięcia makijażu.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-22, 18:29   #3
Nutella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 26
Re: krem matujący

Dzięki wielkie. To będą spore zakupy
Nutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-22, 19:55   #4
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: krem matujący

Hejka
Nie musisz na wszystko wydawać, jeśli np. będziesz robiła zakupy w Sephorze, możesz poprosić o próbki ich bazy matującej, najlepiej dwie - na makijaż próbny i na "wielki dzień"! Kremu "Clear Difference" EL też Ci mogą w próbkowe pudełeczko nałożyć, a tonik przecież może być jakikolwiek, byle łagodny, bezalkoholowy.
Na maseczkę Clarins'a warto wyłożyć, przyda Ci się jeszcze nie raz - ja się od niej uzależniłam! Moją rececenzję znajdziesz na KW.
Buziaki!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-23, 13:48   #5
Nutella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 26
Re: krem matujący

Clarinsa kupię na pewno i chyba faktycznie cos absolutnie lekkiego pod podkład. Dzięki !!1 Pozdrawiam
Nutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 06:14   #6
X-Pose passion Girl
Zadomowienie
 
Avatar X-Pose passion Girl
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 079
Question krem matujący, a podkład...

Czy to prawda, że lepsze efekty przy nakładaniu podkładu matującego osigniemy smarując twarz kremem nawilżającym? Słyszałam, że przy stosowaniu tego typu podkładów nie należy nakładać na twarz kremu matującego, ponieważ wtedy nasza buzia będzie się szybciej błyszczeć.
X-Pose passion Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 08:18   #7
justyna_t
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 104
Dot.: krem matujący, a podkład...

Kiedyś używałam kremu matującega z Garnier pod podkład i niestety po 3 godzinach strasznie sie świeciłam.
Teraz nakładam krem nawilżający i twarz się nie świeci- a jak zaczyna to traktuje ją bibułkami matującymi
__________________
justyna_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.