Zwi±zek na odleg³o¶æ, czy to ma sens? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2015-01-25, 16:50   #1
miladlugowlosapani93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 4

Zwi±zek na odleg³o¶æ, czy to ma sens?


Witam. Jestem w zwi±zku na odleg³o¶æ od 2 lat. W czerwcu koncze studia i chcemy razem zamieszkaæ. Obecnie dzieli nas ponad 100 km. Spotykamy siê prawie co weekend i od pi±tku do niedzieli jeste¶my razem, bo ¶pimy u mnie lub u jego rodziców. Obecnie prze¿ywam chwilowe za³amanie, poniewa¿ mój facet musia³ wyjechaæ s³u¿bowo na 6 tygodni. Nie wiadomo czy w ogóle bêdzie tam mia³ zasiêg, ¿eby¶my mogli byæ w kontakcie telefonicznym. Prawdopodobnie bêdzie mia³ mo¿liwo¶æ ¿eby zjechaæ na weekend, ale pewnie nie co tydzieñ tylko co dwa tygodnie. Jestem z nim szczê¶liwa, jest to udany i harmonijny zwi±zek. Jednak powoli ju¿ nie daje rady wytrzymaæ tej ci±g³ej roz³±ki, mam zamiar mu powiedzieæ, ¿e je¶li po ukoñczeniu przeze mnie studiów (wtedy ju¿ nic nie bêdzie sta³o na przeszkodzie) nic siê nie zmieni to siê rozstaniemy (chocia¿ w g³êbi serca tego nie chce!). Kocham go, lecz mam wra¿enie, ¿e to s± moje najlepsze lata i rozum mi mówi, ¿e trwanie w zwi±zku na odleg³o¶æ d³ugimi latami nie ma sensu... I gdy siê dowiaduje, w¶ród znajomych, ¿e s± ze sob± np. kilka miesiêcy i zamieszkali lub siê zareczyli to po prostu a¿ co¶ mi siê robi na sercu... By³am ju¿ kiedy¶ w 4 letnim zwi±zku i wszystko siê rozpad³o i uwa¿am, ¿e by³ to stracony czas (nie by³ to zwi±zek na odleg³o¶æ). Czy postawienie warunku to z³y pomys³?? Czy kto¶ siê wypowie?

Edytowane przez miladlugowlosapani93
Czas edycji: 2015-01-25 o 18:29
miladlugowlosapani93 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-01-25, 18:58   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 33 873
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ, czy to ma sens?

Skoro macie ustalone, ¿e "chcecie razem zamieszkaæ" po czerwcu, to nie rozumiem jakie chcesz nagle stawiaæ warunki?
Lexie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-01-25, 19:05   #3
miladlugowlosapani93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ, czy to ma sens?

Chodzi³o mi o to, ¿e gdyby jednak sprawy przybra³y inny obrót, bo jednak do czerwca jest jeszcze prawie pó³ roku...
miladlugowlosapani93 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-01-25, 19:30   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 33 873
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ, czy to ma sens?

Ale dlaczego w ogóle masz takie my¶li, ¿e sprawy przybior± inny obrót? On co¶ mówi³ na ten temat, ¿e boisz siê, ¿e zmieni zdanie?

Ogólnie rzecz bior±c, to zgadzam siê, ¿e bez sensu jest ¿yæ zbyt d³ugo w zwi±zku na odleg³o¶æ i gdy jest mo¿liwo¶æ (jak np. skoñczenie studiów) - nale¿y d±¿yæ do zamieszkania razem. Wiêc uwa¿am, ¿e masz racjê w tym, ¿e je¶li za te pó³ roku sytuacja nie ulegnie zmianie, to wypada³oby powiedzieæ "wóz albo przewóz".

Natomiast wydaje mi siê, ¿e jeste¶ po prostu zmêczona takim zwi±zkiem, odleg³o¶ci±, je¿d¿eniem, do tego teraz doszed³ ten jego wyjazd, i mo¿e st±d pomys³, by pytaæ o to, czy stawiaæ ultimatum Moim zdaniem powinna¶ na razie poczekaæ do lata, skoñczyæ studia spokojnie, zacz±æ powoli z facetem robiæ jakie¶ plany przeprowadzkowe, mieszkaniowe i tak dalej. A ultimatum stawiaæ dopiero gdyby nie wykazywa³ chêci wspó³pracy.
Lexie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-01-25, 20:30   #5
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomo¶ci: 1 023
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ, czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez miladlugowlosapani93 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam. Jestem w zwi±zku na odleg³o¶æ od 2 lat. W czerwcu koncze studia i chcemy razem zamieszkaæ. Obecnie dzieli nas ponad 100 km. Spotykamy siê prawie co weekend i od pi±tku do niedzieli jeste¶my razem, bo ¶pimy u mnie lub u jego rodziców. Obecnie prze¿ywam chwilowe za³amanie, poniewa¿ mój facet musia³ wyjechaæ s³u¿bowo na 6 tygodni. Nie wiadomo czy w ogóle bêdzie tam mia³ zasiêg, ¿eby¶my mogli byæ w kontakcie telefonicznym. Prawdopodobnie bêdzie mia³ mo¿liwo¶æ ¿eby zjechaæ na weekend, ale pewnie nie co tydzieñ tylko co dwa tygodnie. Jestem z nim szczê¶liwa, jest to udany i harmonijny zwi±zek. Jednak powoli ju¿ nie daje rady wytrzymaæ tej ci±g³ej roz³±ki, mam zamiar mu powiedzieæ, ¿e je¶li po ukoñczeniu przeze mnie studiów (wtedy ju¿ nic nie bêdzie sta³o na przeszkodzie) nic siê nie zmieni to siê rozstaniemy (chocia¿ w g³êbi serca tego nie chce!). Kocham go, lecz mam wra¿enie, ¿e to s± moje najlepsze lata i rozum mi mówi, ¿e trwanie w zwi±zku na odleg³o¶æ d³ugimi latami nie ma sensu... I gdy siê dowiaduje, w¶ród znajomych, ¿e s± ze sob± np. kilka miesiêcy i zamieszkali lub siê zareczyli to po prostu a¿ co¶ mi siê robi na sercu... By³am ju¿ kiedy¶ w 4 letnim zwi±zku i wszystko siê rozpad³o i uwa¿am, ¿e by³ to stracony czas (nie by³ to zwi±zek na odleg³o¶æ). Czy postawienie warunku to z³y pomys³?? Czy kto¶ siê wypowie?
Skoro macie ustalone ¿e w czerwcu zamieszkacie, to po prostu czekaj do czerwca.
Ja my¶lê ¿e nie ma co ustalaæ ¿e to skoczenie studiów to jaka¶ taka "granica" bo ro¿nie w ¿yciu bywa np. z prac±, wa¿ne ¿eby¶cie oboje tego chcieli i do tego wspólnie d±¿yli.
Silumin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-01-25, 20:57   #6
Wikttoria
Raczkowanie
 
Avatar Wikttoria
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 414
GG do Wikttoria
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ, czy to ma sens?

Zmêczenie odleg³o¶ci± plus wyjazd i kolejne wyjazdowe rozstanie podpowiada ci tylko z³y scenariusz. A to b³±d. Je¶li twój ch³opak wyrazi³ chêæ wspólnego mieszkania po czerwcu to pozostaje ci nic innego tylko cierpliwo¶æ. Czarne scenariusze i przewidywanie najgorszego nic tu nie dadz±. Zobaczysz jak sie potoczy ¿ycie.
__________________
Razem od: 19.11.2006

Jest nas troje
Wikttoria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-01-25, 22:50   #7
miladlugowlosapani93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ, czy to ma sens?

Miasto w którym mamy mieszkaæ jest 5 krotnie wiêksze od mojego obecnego, wiec my¶lê, ¿e ze znalezieniem przeze mnie pracy nie bêdzie wiêkszych problemów..
miladlugowlosapani93 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-01-25, 23:42   #8
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomo¶ci: 1 164
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ, czy to ma sens?

Cytat:
Napisane przez miladlugowlosapani93 Poka¿ wiadomo¶æ
Miasto w którym mamy mieszkaæ jest 5 krotnie wiêksze od mojego obecnego, wiec my¶lê, ¿e ze znalezieniem przeze mnie pracy nie bêdzie wiêkszych problemów..
Tutaj akurat mo¿esz siê zdziwiæ
Sherminka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-01-26, 07:36   #9
Griaete
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ, czy to ma sens?

Dok³adnie rozumiem co czujesz. Mój m±¿ jest w delegacji od 1,5 roku i wcale nie jest ³atwo kiedy nie widzimy siê w tygodniu.
Je¿eli jeste¶ z nim szczê¶liwa i kochasz go, to moim zdaniem nie powinna¶ mieæ w±tpliwo¶ci. Mam mnóstwo znajomych, którzy mieszkaj± ze sob± a ich jedyne zajecie to wymy¶lanie jak wyrwaæ siê z domu ¿eby nie patrzeæ na ta druga osobê.
Ja tez uwa¿am, ¿e warunkami powinna¶ poczekaæ do momentu jak zamieszkacie razem.
Griaete jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-01-26, 12:56   #10
miladlugowlosapani93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Zwi±zek na odleg³o¶æ, czy to ma sens?

Wiem, ¿e w dzisiejszych czasach z prac± nie jest ³atwo, ale my¶lê, ¿e im wiêksze miasto tym wiêksze mo¿liwo¶ci i szanse na jej znalezienie. Mój facet mówi, ¿e nie muszê pracowaæ, ¿e dach nad g³ow± i jedzenie mi zapewni, ale nigdy siê nie zgodzê na co¶ takiego. Póki co bêdê szuka³a jakiejkolwiek pracy, a w miêdzyczasie w swoim zawodzie.

Edytowane przez miladlugowlosapani93
Czas edycji: 2015-01-26 o 13:06
miladlugowlosapani93 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-01-26 13:56:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:04.