uczulenie na wode?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-07, 12:28   #1
jukierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 47
GG do jukierka
Smile

uczulenie na wode??


Ostatnio po tym jak przemyja twarz czysta kranowka zaraz pojawiaja mi sie na calej twarzy czerwone plamy. Wyglada to jakbym od kogosc po pyszczku dostala nie wiem czy to jakies uczulenie czy co.... wiem zem usze isc z tym do dermatologa ale moze ktos mi najpierw cos tu doradzi. zdjecie troszke niewyrazne bo robione telefonem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.JPG (30,1 KB, 98 załadowań)
jukierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 13:41   #2
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: uczulenie na wode??

hmm to rzeczywiście nieciekawie wygląda... być może jesteś uczolona, a po przegotowanej wodzie też tak masz?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 13:55   #3
justyna_bog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 57
Smile Dot.: uczulenie na wode??

Nie wiem czy po przegotowanej mam bo nigdy nie mylam buzi przegotowana woda. Jesli nawet to uczulenie to jakies dziwne bo przeciez jak sie kapie to cala skora ma kontakt z woda a tylko twarz tak reaguje
justyna_bog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 13:58   #4
jukierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 47
GG do jukierka
Talking Dot.: uczulenie na wode??

ups z konta siostry wyzej napisalam
jukierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 20:53   #5
justiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 41
Dot.: uczulenie na wode??

a po jakim czasie Ci to schodzi?
justiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 21:29   #6
jukierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 47
GG do jukierka
Smile Dot.: uczulenie na wode??

za kazdym razem mamuska daje mi wapno do picia i jakas tabletke i po ok godzinie w miare nie widac juz tego
jukierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 22:37   #7
bebe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4
Dot.: uczulenie na wode??

zalogowałam tutaj się zeby Ci na to odpowiedziec.Byc moze dermatolodzy teraz juz wiedzą co to jest co dzieje sie na twojej twarzy,kiedys nie wiedzieli ok 15 lat temu.Ja mialam to samo majac 17 lat i spedzalam wiele godzin u deramatologa.I kiedys ktorys lekarz z rzedu zamiast masci przepisal mi wodę,którą robi się w aptekach na zamowienie.Nie pamietam dokladnie jakie skladniki byly w tej wodzie.Codziennie po kilka razy dziennie przemywalam twarz wacikiem nasaczonym ta wlasnie woda bez uzycia mydła.I chcialabym ci powiedziec,ze to raczej nie woda a mydlo drazni twarz.Po tamtej kuracji do dzis myje twarz sama wodą bez mydla,ewentualnie uzywam mydel dla dzieci(są najbezpieczniejsze).Poza tym idz do lekarza i popros o taka wode (lekarz zna sie na tym) pij wapno i multiwitamine.Mozesz poprosic do tej wody leki odczulające ,dzis jest ich wiele i spokojnie masz problem rozwiazany.A moja osobista rada nie uzywaj mydla do mycia twarzy,a plamy w koncu znikną.Czasami pojawiaja sie te plamy na mojej twarzy do dzis,ale szybko schodza dzieki lekom odczulajacym .Jednym z takich lekow jest Zyrtec,ale sa tez silniejsze.Powodzenia i mam nadzieje ze plamy zniknaMoze tu jeszcze zajrze
bebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-08, 22:53   #8
jukierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 47
GG do jukierka
Dot.: uczulenie na wode??

No wlasnie problem w tym ze jak nie myje twarzy mydlem. To mi sie dzieje jak nawet sama woda umyje twarz. Moja mama twierdzi ze moze to jest uczulenie na szampon lub odzywke do wlosow bo jednak w czasie mycia wlosow conieco leci na twarz. Ale juz sama nie wiem. Ostatnio jakas pechowa jestem i chorobska sie mnie lapia

No i oczywiscie Bebe dzieki ze specjalnie dla mnie sie zalogowalas i dzieki za rade. Jak bede u lekarza to podpytam o ta wode
jukierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-08, 23:44   #9
bebe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4
Dot.: uczulenie na wode??

chcialam jeszcze dodac ,ze smarowałam twarz tormentiolem ,to taka masc na pupcię niemowlęcia.Jest tłusta i chroni skórę.Inne czynniki nie podrazniaja tak twarzy.To co ci leci na twarz w trakcie mycia podraznia to co juz masz na twarzy.Musisz chronic twarz niestety.Nie opalac w solarium i na sloncu.Ale lekarz pewnie Ci wszystko wytłumaczy lepiej.A woda byla naprawde rewelacyjna,niby nic a pomogła
bebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 17:09   #10
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: uczulenie na wode??

Cytat:
Napisane przez jukierka
Ostatnio po tym jak przemyja twarz czysta kranowka zaraz pojawiaja mi sie na calej twarzy czerwone plamy. Wyglada to jakbym od kogosc po pyszczku dostala nie wiem czy to jakies uczulenie czy co.... wiem zem usze isc z tym do dermatologa ale moze ktos mi najpierw cos tu doradzi.
byc moze w wodzie jest zbyt duza ilosc chloru a on dziala niekiedy drazniaco, podraznienia wystepuja tylko na buzi bo tam jest najdelikatniejsza skora, co do wody to polecam pryskanie buzi woda termalną z apteki no i wizyte u specjalisty!! objaw moze byc zwiazany z naczynkami jesli myjesz buzie ciepla woda moga sie one rozszerzac i wtedy masz czerwone policzki jesli temp sie uspokoi masz normalne bo one wracaja do swojej pierwotnej formy, a jak na mrozie czy masz czerwone policzki?
jak tolerujesz wode w basenie (chlorowną)?
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 21:25   #11
jukierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 47
GG do jukierka
Post Dot.: uczulenie na wode??

Cytat:
Napisane przez indiego
a jak na mrozie czy masz czerwone policzki?
jak tolerujesz wode w basenie (chlorowną)?
Na mrozie zawsze jestem czerwona jak buraczek po wodzie z basenu zazwyczaj mi tylko skore wysuszalo ale jak teraz to nie wiem bo juz dawno nie bylam. A co do wody kranowki to u nas w miescie nie nalezy ona do najczystszych....

Zapomnialam dodac na poczatku tematu ze niekiedy poza plamami pokazuja sie takie drobne krostki tak jakby czerwona kaszka, ale po wypiciu wapna one etz ustepuja
jukierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-09, 22:15   #12
bebe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4
Dot.: uczulenie na wode??

wiesz kiedys czytalam,ze jest trądzik młodzienczy,ktory sie przechodzi w podobny sposob,nie wiem jak on sie nazywa zdaje sie ze rumień czy jakos tak.Koniecznie idz do lekarza,by nie doprowadzic do czegos gorszego.Im dłuzej zwlekasz tym choroba posuwa sie naprzod.Moze nie czekaj na wizytę idz nawet prywatnie byle szybko zareagować.Pozniej mozesz umawiac sie juz na wizyty i czekać.Uwazam ,ze musisz przyjmowac tez leki doustne,bo chyba same masci tu nie pomogą
bebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 14:50   #13
jukierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 47
GG do jukierka
Post Dot.: uczulenie na wode??

No ide do lekarza ale to dopiero w poniedzialek no i zobacze co mi powie, mam nadzieje ze nie bedzie kazal sie faszerowac jakimis lekami bo tego nie lube
jukierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 16:29   #14
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: uczulenie na wode??

Kup sobie do mycia physiogel albo cetaphil do mycia physiogelem nie jest potrzebna woda, więc zobaczysz czy podrażnienie wywyołuje woda. Przemyj nim twarz on jest łagodzący, nie zawiera żadnych sbstancji które mogłbyby uczulić, albo podrażnić. On ci uspokoi twarz.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 15:35   #15
jukierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 47
GG do jukierka
Post Dot.: uczulenie na wode??

No i juz wiem co mi jest... Lekarz powiedzial ze to zapalenie skory przepisal jakies tabletki i masc. Musze stale nawilzac swoja skore poprzez kapiele w plynie nawilzajacym dla niemowlat i smarowac sie jakimis balsamikami tez dla niemowlat. Dodatkowo (co mnie cieszy) kazal chodzic na solarium Czy ktos z was mial zapalenie skory i czy leczenie wygladalo podobnie??
jukierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 16:33   #16
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: uczulenie na wode??

ale jakie zapalenie skóry?Łojotokowe czy atopowe? Napisz dokładnie jakie maści, tabletki kremy ci kazał stosować?
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 21:07   #17
jukierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 47
GG do jukierka
Post Dot.: uczulenie na wode??

atopowe.... Nie mam kompletnie pojecia co to jest ale jak troche poczytalam to az sie przerazilam, ale sie zgadza z tego co on mowil i z tego co jest o tym napisane na necie. Jakas obwodka wokol zrenicy, walek skorny pod dolna powieka a dokaldnie jak to on okreslil zmarszczka, wysypka no i zaczerwienienie na twarzy . Ale chyba jeszcze sie gdzies wybiore bo nie wiem czy wierzyc czy nie... Zalecone mam jakies antyalergiczne i jakas masc i cos jescze ale nie wiem co do czego a nazwy to :Flonidan, chlorchinaldin h, fluconazole no i te nawilzanie skory niemowlecymi srodkami.
jukierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 15:17   #18
justiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 41
Dot.: uczulenie na wode??

www.atopowe-zapalenie.pl forum o AZS znajdziesz tam wiele cennych informacjii
justiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 22:16   #19
jukierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 47
GG do jukierka
Post Dot.: uczulenie na wode??

dzieki za link juz znam ta stronke od deski do deski
jukierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-15, 23:54   #20
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: uczulenie na wode??

Chm, chm.... mam ten sam problem - tzn. często wyskakują mi czerwone plamy na twarzy po umyciu (plus mega wielkie plamy po szamponie Timotei ogórkowym :/ ) Poszłam do dermatologa i ... niczego się nie dowiadziałam. Pani zapisała mi kerm nawilżający i tyle.. No i nie wiem co o tym myśleć, bo podobno lekarka jest dobra, leczył się u niej m. in. Krzysztof Majchrzak . No ale porady nie otrzymałam...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 20:12   #21
jukierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 47
GG do jukierka
Post Dot.: uczulenie na wode??

Moze wybierz sie do jeszcze jakiegos lekarza.... Dzis bylam u swojego ogolnego pogadac na ten temat i ona tylko mi potwierdzila ta diagnoze Dodatkowa rzecza ktora na to wplynela jest to ze moj organizm nie toleruje nabialu i reakcja alergiczna wywolala te problemy skorne
jukierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 19:57   #22
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: uczulenie na wode??

Ja też miałam uczulenie na wodę. Taką diagnozę dostałam od dermatolog (nie od pierwszej z resztą u której byłam i dopiero po kilku miesiącach eksperymentów). Ale pani powiedziała, że przychodzi do niej wiele osób z uczuleniem na wodę i mam się nie dziwić...
lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 20:29   #23
jukierka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 47
GG do jukierka
Post Dot.: uczulenie na wode??

Ale jaka mialas diagnoze poprostu uczulenie na wode czy tez AZS? jakie miales leczenie zalecone?
jukierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.