Pracodawca vs szary ludzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-17, 21:36   #1
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309

Pracodawca vs szary ludzik


Witam.
Pytam w imieniu mojego TŻ. Pracodawca zatrudnił go z UP, aby otrzymać dofinansowanie na dane stanowisko. TŻ pracuje już tam od listopada, ale jest coraz gorzej. Na umowie ma najniższą krajową, plus coś do ręki wynikające z godzin nadliczbowych. TŻ sam sobie musi robić rozliczenia (które pracodawca później sprawdza i kwestionuje). Szef nie wypłaca mu nadgodzin, a nie są to pojedyncze godzinki, tylko z umownych 8h dziennie zrobiło się po 12-13h, wyjeżdża o 7 rano i wraca średnio o 20 - 21, jest tak prawie codziennie od jakichś 2 m-cy. Do tej pory nie dostał wynagrodzenia z nadgodzin od kwietnia, a pracodawcy się jak widać nie śpieszy. Podobno obiecał, że rozliczy go dziś, TŻ wraca i mówi, że prywaciarz sobie na wakacje pojechał.

Chyba w końcu udaje mi się przemówić mojemu do rozsądku i namówić go do zwolnienia się. Czekamy tylko na te rozliczenia. I tu jest pytanie, czy można w jakiś sposób 'dokopać' temu szefowi? Czy można złożyć jakąś skargę do UP na niego i na ten nie płacony czas pracy (który TŻ teoretycznie mógłby spędzić w domu)? Problem polega na tym, że nie wiemy co dzieje się z tymi rozliczeniami po ich oddaniu do biura przez TŻ. Nie wiemy nawet czy pracodawca je podpisuje i czy można to jakoś udowodnić.
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 21:40   #2
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
Witam.
Pytam w imieniu mojego TŻ. Pracodawca zatrudnił go z UP, aby otrzymać dofinansowanie na dane stanowisko. TŻ pracuje już tam od listopada, ale jest coraz gorzej. Na umowie ma najniższą krajową, plus coś do ręki wynikające z godzin nadliczbowych. TŻ sam sobie musi robić rozliczenia (które pracodawca później sprawdza i kwestionuje). Szef nie wypłaca mu nadgodzin, a nie są to pojedyncze godzinki, tylko z umownych 8h dziennie zrobiło się po 12-13h, wyjeżdża o 7 rano i wraca średnio o 20 - 21, jest tak prawie codziennie od jakichś 2 m-cy. Do tej pory nie dostał wynagrodzenia z nadgodzin od kwietnia, a pracodawcy się jak widać nie śpieszy. Podobno obiecał, że rozliczy go dziś, TŻ wraca i mówi, że prywaciarz sobie na wakacje pojechał.

Chyba w końcu udaje mi się przemówić mojemu do rozsądku i namówić go do zwolnienia się. Czekamy tylko na te rozliczenia. I tu jest pytanie, czy można w jakiś sposób 'dokopać' temu szefowi? Czy można złożyć jakąś skargę do UP na niego i na ten nie płacony czas pracy (który TŻ teoretycznie mógłby spędzić w domu)? Problem polega na tym, że nie wiemy co dzieje się z tymi rozliczeniami po ich oddaniu do biura przez TŻ. Nie wiemy nawet czy pracodawca je podpisuje i czy można to jakoś udowodnić.
Taka liczba nadgodzin jest na UoP nielegalna, można mieć max. 8 nadgodzin tygodniowo. Nie dziwcie się ze kręci nosem, no bo na pewno ma własną ewidencję czasu pracy w razie kontroli PIP. Jesteście w stanie udowodnić ze tyle pracował i była to efektywna praca bez zbędnych nieprzyslugujacych przerw?
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 21:46   #3
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Taka liczba nadgodzin jest na UoP nielegalna, można mieć max. 8 nadgodzin tygodniowo. Nie dziwcie się ze kręci nosem, no bo na pewno ma własną ewidencję czasu pracy w razie kontroli PIP. Jesteście w stanie udowodnić ze tyle pracował i była to efektywna praca bez zbędnych nieprzyslugujacych przerw?

Właśnie tu jest pies pogrzebany, bo nie mamy. Szef nie podpisywał mu żadnego z tych rozliczeń, przynajmniej nic nam na ten temat nie wiadomo
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 22:11   #4
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

A jakieś służbowe maile w nietypowych godzinach? Z jednego dnia z rana i z późnego wieczora?
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 22:24   #5
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Najlepsi byli by świadkowie - współpracownicy. Wtedy do Sądu Pracy
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 22:34   #6
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Cytat:
Napisane przez Synthesthesia Pokaż wiadomość
Najlepsi byli by świadkowie - współpracownicy. Wtedy do Sądu Pracy
Nie liczylabym ze będą mieli odwagę się odezwać. Nie ma co liczyć na otoczenie w takich sytuacjach.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 22:42   #7
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Nie liczylabym ze będą mieli odwagę się odezwać. Nie ma co liczyć na otoczenie w takich sytuacjach.
To inna sprawa. Ale takie coś byłoby najlepsze. Jak nie to zostaje donos do PiP, bo UP raczej zwisa i powiewa, jaki jest dany pracodawca.
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 06:19   #8
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Niech sobie pracodawca wróci z urlopiku. Nie wiem gdzie pracuje Twój facet ale możliwe, że jest to wszystko do sprawdzenia. Jeżeli jest rozliczenie miesięcznie i na nim widnieje podpis Twojego faceta to nie może sobie pracodawca zrobić nowego .... bo to wtedy musiałby mieć również podpis Twojego faceta. Chyba, że świadomie też nie zostały wykazywane te godziny nadliczbowe.
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 08:18   #9
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Zamiast marnować energie na dokopywanie pracodawcy, który pewnie nie ma kasy i ciężko przędzie, skoro wziął pracownika przez UP, może lepiej poszukać normalnej pracy??
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 08:27   #10
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Cytat:
Napisane przez bestka Pokaż wiadomość
Zamiast marnować energie na dokopywanie pracodawcy, który pewnie nie ma kasy i ciężko przędzie, skoro wziął pracownika przez UP, może lepiej poszukać normalnej pracy??
Ty tak serio? Jeżeli go nie stać na pracownika i opłacanie go zgodnie z zasadami, to powinien ponieść konsekwencje.
Sorry, ale za dużo widziałam pracodawców jeżdżących BMW i szczypiących się o każdą złotówkę, żeby zakładać że cieżko przędzie i to jemu powinnam współczuć.
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 09:01   #11
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Cytat:
Napisane przez zuz123 Pokaż wiadomość
Ty tak serio? Jeżeli go nie stać na pracownika i opłacanie go zgodnie z zasadami, to powinien ponieść konsekwencje.
Sorry, ale za dużo widziałam pracodawców jeżdżących BMW i szczypiących się o każdą złotówkę, żeby zakładać że cieżko przędzie i to jemu powinnam współczuć.
Jeśli jeździ BMW to inna sytuacja. Wątpię jednak w to, że taki gość z bryką będzie brać dotację na stanowisko pracy. Nie chodzi o współczucie tylko szkoda energii. Żadna to satysfakcja dokopać leżącemu. Niestety, mali przedsiębiorcy mają w dzisiejszych czasach bardzo ciężko i tyle.
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 16:29   #12
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Ja kiedyś miałam przeboje z pracodawcą, który zatrudnił mnie poprzez UP. Skończyło się tym, że napisałam skargę do kierownika tegoż Urzędu. I dowiedziałam się, że Urząd nie weryfikuje ofert pracy i czego ja w ogóle chcę. Ale nabruździłam jednak właścicielce firmy i więcej w UP się nie ogłaszała.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 16:37   #13
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Cytat:
Napisane przez bestka Pokaż wiadomość
Jeśli jeździ BMW to inna sytuacja. Wątpię jednak w to, że taki gość z bryką będzie brać dotację na stanowisko pracy.
A studenci pracujacy za granica albo tacy ktorych rodzice mają firmy nie będą ukrywać dochodów żeby dostać stypendium socjalne no proszę Cię.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 17:34   #14
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Cytat:
Napisane przez bestka Pokaż wiadomość
Jeśli jeździ BMW to inna sytuacja. Wątpię jednak w to, że taki gość z bryką będzie brać dotację na stanowisko pracy. Nie chodzi o współczucie tylko szkoda energii. Żadna to satysfakcja dokopać leżącemu. Niestety, mali przedsiębiorcy mają w dzisiejszych czasach bardzo ciężko i tyle.
Ty tak serio?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 17:47   #15
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Cytat:
Napisane przez bestka Pokaż wiadomość
Zamiast marnować energie na dokopywanie pracodawcy, który pewnie nie ma kasy i ciężko przędzie, skoro wziął pracownika przez UP, może lepiej poszukać normalnej pracy??
Mógł nie zatrudniać pracownika, jeżeli nie stać go na wypłacanie mu wynagrodzenia. A przynajmniej nie kazać mu zostawać po godzinach Pracodawca taki biedny, a pracownik ma przejść do porządku dziennego nad tym, że robił dla kogoś za darmo?
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 18:06   #16
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Dziewczyny dziś się dowiedzieliśmy, że pieniążki mój facet dostanie we wrześniu, bo pracodawca "nie ma czasu".
Świadkowie, tzn dwóch dodatkowych pracowników nie ma co pytać bo oni pracują dorywczo, bez umowy. W emailach też nic się nie znjadzie, tam jest tylko napisane co w danym dniu ma być zrobione...

TŻ pracował kiedyś w UP jako informatyk, ma zapewne tam kilku znajomych. Myślicie, że to może w jakiś sposób pomóc?

A tak na marginesie szef TŻ jeździ Audi R8, a na wakacjach w Grecji był już w tym roku 2 razy.
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 19:55   #17
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Cytat:
Napisane przez bestka Pokaż wiadomość
Jeśli jeździ BMW to inna sytuacja. Wątpię jednak w to, że taki gość z bryką będzie brać dotację na stanowisko pracy. Nie chodzi o współczucie tylko szkoda energii. Żadna to satysfakcja dokopać leżącemu. Niestety, mali przedsiębiorcy mają w dzisiejszych czasach bardzo ciężko i tyle.
hahaha widze,ze wierzysz w ludzi
ja znam trzech milionerow - doslownie - ktorzy daja pracownikom 1200 na reke na zlecenie bo sa ''ciezkie czasy'' a sami biora szesciocyfrowa dywidende i to nawet nie z jedyna z przodu

Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziś się dowiedzieliśmy, że pieniążki mój facet dostanie we wrześniu, bo pracodawca "nie ma czasu".
wierzysz w to ? ja nie wierze

Cytat:
Świadkowie, tzn dwóch dodatkowych pracowników nie ma co pytać bo oni pracują dorywczo, bez umowy. W emailach też nic się nie znjadzie, tam jest tylko napisane co w danym dniu ma być zrobione...
niestety nie masz dowodow=nie ma sprawy, zwlaszcza,ze w przepisach jest ,ze pracownik dostaje wypate za nadgodziny jesli je siedzi na wyrazne polecenie szefa... a tutaj nie masz zadnych dowodow - teoretycznie moglabys sie bronic, ze dowodem jest ten mail, bo neiralne ,ze costam zajmie tylko 8 godzin ale szczerze mowiac watpie... polskie sady/prawo jest slabo nastawione an pracownika

Cytat:
TŻ pracował kiedyś w UP jako informatyk, ma zapewne tam kilku znajomych. Myślicie, że to może w jakiś sposób pomóc?
nie sadze, w PIP tez nie wierze.. niestety na pdostawie wlasnego doswiadczenia - nie sa w stanie za wiele zrobic, zwlaszcza jak nie ma papierowych dokumentow, a nawet jak przywala komus kare to rzedu 1000zl, wiec wielu pracodawcom oplaca sie lamac przepsy tak czy inaczej


ja bym radzila wiac od pasozyta, bo kariery tu nie worze, tylko stracony czas i nerwy
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 20:21   #18
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
ja bym radzila wiac od pasozyta, bo kariery tu nie worze, tylko stracony czas i nerwy
No właśnie też to poradziłam, szkoda energii, poszukaj sobie normalnej pracy na normalnym etacie dla normalnych ludzi, a nie dziadówy w UP.
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 20:40   #19
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
hahaha widze,ze wierzysz w ludzi
ja znam trzech milionerow - doslownie - ktorzy daja pracownikom 1200 na reke na zlecenie bo sa ''ciezkie czasy'' a sami biora szesciocyfrowa dywidende i to nawet nie z jedyna z przodu
(...)
Znam niestety sporo takich przedsiębiorców (domy, samochody, wakacje, a pracownikom najniższa krajowa i jeszcze narzekanie jak to jest źle...).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-18, 20:51   #20
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
hahaha widze,ze wierzysz w ludzi
ja znam trzech milionerow - doslownie - ktorzy daja pracownikom 1200 na reke na zlecenie bo sa ''ciezkie czasy'' a sami biora szesciocyfrowa dywidende i to nawet nie z jedyna z przodu
Bo są ciężkie czasy, wiesz jak euro poszło w górę? Jak tu sobie kupić nowe Ferrari gdy tu euro idzie w górę. Jak tu żyć?
Na kimś trzeba sobie odbić, więc pozostaje pracownik.

A dotacja na pracownika to idealny sposób dla powiększenia zysków, bogaty cwaniak będzie miał jeszcze więcej, kosztem biednego.

A co do tego pracodawcy, cóż nie ma czasu na jakieś tam drobne sumy, tyle zabawy przy liczeniu tej miedzi, lepiej poszaleć swoim R8.
Nie żebym miał coś przeciwko kupowaniu drogich aut przez szefów itd, ale są granice a przekraczane są gdy pracodawca w dupie ma pracownika i mu nie płaci gdy sam żyje ponad stan.

Oglądała któraś Kuchenne Rewolucje? Tam to dosyć częsty obrazek był (w pierwszych sezonach), pracownicy nie dostają pensji, a właściciel restauracji kasę ma (tak przynajmniej w moim mieście było i dosłownie każdy wiedział o tym że właściciel kasę ma, ba nawet w programie Gessler mu wypomniała że auto za duże pieniądze kupuje a pracownikom nie ma z czego zapłacić od miesięcy).
I tak jest, pracodawca korzysta z pracownika niczym nadzorca w Gułagu, jak stary padnie to weźmie nowego.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 21:29   #21
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
TŻ pracował kiedyś w UP jako informatyk, ma zapewne tam kilku znajomych. Myślicie, że to może w jakiś sposób pomóc?
UP nie interesują takie rzeczy. Dla nich są ważne statystyki, tzn to, że znaleźli Twojemu facetowi pracę.
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 18:51   #22
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
Bo są ciężkie czasy, wiesz jak euro poszło w górę? Jak tu sobie kupić nowe Ferrari gdy tu euro idzie w górę. Jak tu żyć?
Na kimś trzeba sobie odbić, więc pozostaje pracownik.

A dotacja na pracownika to idealny sposób dla powiększenia zysków, bogaty cwaniak będzie miał jeszcze więcej, kosztem biednego.
no wlasnie, tylko fascynuje mnie, ze za te oszczedzona na pracownikach kasie to nawet sobie ten szanowny pracodawca plaszcza nie kupi, ale zuli tych kilka stowek, jakby na rachunki za mieszkanie albo jedzenie to wydawal
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 19:01   #23
lomo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5 017
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Wg niego wszystko jest w porządku

http://biznes.pl/arendarski-polski-k...ozerczy/qm9tzc
lomo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 20:20   #24
201606201201
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 574
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziś się dowiedzieliśmy, że pieniążki mój facet dostanie we wrześniu, bo pracodawca "nie ma czasu".
Przecież nie powie mu "stary, nie dam ci tej kasy", bo Twój TŻ by się zwolnił, a on chce mieć niewolnika jak najdłużej, więc będzie go zwodził w nieskończoność...

Tak, jak dziewczyny radzą, niech Twój TŻ stamtąd ucieka do normalnej pracy.

Edytowane przez 201606201201
Czas edycji: 2015-08-19 o 20:23
201606201201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 22:39   #25
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Dot.: Pracodawca vs szary ludzik

Dzięki za rady, macie rację, najlepiej byłby po prostu rzucić tą robotę. Zawsze jednak jest ta nadzieja, że może we wrześniu wypłaci to co powinien, do września nie daleko. A jakby się już jutro np zwolnił to ani grosza nie dostanie.

Najgorsze jest to, że to są argumenty mojego TŻ i jak na razie w żaden sposób nie udaje mi się go przekonać do szukania innej roboty. Już nawet mówię prosto z mostu, że daje się obić w konia, że jest naiwny niesamowicie, a on tylko "no zobaczymy... może wypłaci". Może boi się, że szybko nie znajdzie nowej pracy, na rynku przecież jest trudno. Jak go przekonać?
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-19 23:39:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:36.