decoupage - pytanie o farby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-17, 11:46   #1
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534

decoupage - pytanie o farby


Jestem na etapie przygotowywania się do tworznia i porównuję ceny. Oglądałam farby w creativehobby i tam było napisane że potrzebuję farb akrylowych. Moje pytanie do dośwaidczonych dziewczyn: czy mogą być takie farby jak na tej aukcji: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71804054
lub takie: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72498518 ?

Niby akrylowe...

Czy zamiast lakieru akrylowego można dać na koniec taki werniks? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72867326 ? W sumie sporo tańszy od tego na creativehobby i na dodatek w sprayu

I jeszcze jedno pytanie... Czy ktoś z Was zna może w Warszawie (tu ukłon w stronę sarenki ) sklep w którym można w dobrej cenie kupić te wszystkie rzeczy? Kojarzę jeden sklep z farbami w Tesco na Górczewskiej, ale mam baaaardzo daleko
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 12:00   #2
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: decoupage - pytanie o farby

Maju a masz już plan co chcesz decoupage'ować? Bo jeśli jakąś większą powierznię to farby nr 2 skończą Ci się strasznie szybko [12ml] i czy na pewno potrzeba Ci tyle kolorów [bądź takie kolory]?


Cytat:
Napisane przez maja101
Jestem na etapie przygotowywania się do tworznia i porównuję ceny. Oglądałam farby w creativehobby i tam było napisane że potrzebuję farb akrylowych. Moje pytanie do dośwaidczonych dziewczyn: czy mogą być takie farby jak na tej aukcji: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71804054
lub takie: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72498518 ?

Niby akrylowe...

Czy zamiast lakieru akrylowego można dać na koniec taki werniks? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72867326 ? W sumie sporo tańszy od tego na creativehobby i na dodatek w sprayu

I jeszcze jedno pytanie... Czy ktoś z Was zna może w Warszawie (tu ukłon w stronę sarenki ) sklep w którym można w dobrej cenie kupić te wszystkie rzeczy? Kojarzę jeden sklep z farbami w Tesco na Górczewskiej, ale mam baaaardzo daleko
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 12:18   #3
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Dot.: decoupage - pytanie o farby

mam na oku masę doniczek (mam sporo kwiatków w moim mieszkanku) i jedną puszkę (która jest co prawda tłoczona, ale może jakoś wyjdzie). W sumie to jak teraz trochę więcej poczytałam, to wyszło mi że rzeczywiście nie opłaci mi się to za bardzo.


Wymyśliłam sobie że zrobię na doniczkach motywy roślinne. Może uda mi się w necie znaleźć takie same motywy jak moje roślinki. Czytałam na forum gazety że można naklejać zamiast serwetek zwykłe papiery, tylko trzeba dać dużo więcej lakieru. Próbowałaś kiedyś czegoś innego niż serwetki?
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 12:27   #4
karmeleiro
Zadomowienie
 
Avatar karmeleiro
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 1 979
GG do karmeleiro
Dot.: decoupage - pytanie o farby

Maju, oprocz serwetek, mozna tez kupic papier ryzowy, lub inny do decoupage, na stronce creative masz je na pewno. Mozna rowniez wydrukowac na cienkim papierze wlasny motyw, jednak wiele dziewczyn pisze, ze w przypadku drukarki atramentowej jest problem z rozmazujacym sie tuszem.

Zwyklego papieru, np. z gazet kolorowych nie uzywalam, wydaje mi sie, ze jest na tyle gruby, ze naprawde trzebaby pokrac wszytsko ogromna iloscia warstw lakieru.
__________________
************************* **********************
Czarownice sa zwykle tak towarzyskie jak koty......wiekszosc czarownic jest zyczliwa (ogolnie), lagodna (dla pokornych), wielkoduszna (dla zaslugujacych, bo nie zaslugujacy dostawali wiecej niz im sie nalezalo) i oddana generalnie swemu powolaniu, ktore oferuje w zyciu raczej kopniaki niz calusy.
T.P


************************* **********************
karmeleiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 13:19   #5
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: decoupage - pytanie o farby

Cytat:
Napisane przez maja101
mam na oku masę doniczek (mam sporo kwiatków w moim mieszkanku) i jedną puszkę (która jest co prawda tłoczona, ale może jakoś wyjdzie). W sumie to jak teraz trochę więcej poczytałam, to wyszło mi że rzeczywiście nie opłaci mi się to za bardzo.


Wymyśliłam sobie że zrobię na doniczkach motywy roślinne. Może uda mi się w necie znaleźć takie same motywy jak moje roślinki. Czytałam na forum gazety że można naklejać zamiast serwetek zwykłe papiery, tylko trzeba dać dużo więcej lakieru. Próbowałaś kiedyś czegoś innego niż serwetki?


Decoupage to w pierwszej kolejności przyklejanie "papieru" a "technika serwetkowa" to tylko dział tej dziedziny (powstały dużo później)

Polecam wycinanie motywów z gazet, przyklejanie własnych rysunków i tak jak Karmelek napisała - można stosować papier ryżowy (nie używałam), wydrukowane motywy (ale raczej na drukarce laserowej.. a jeśli na atramentowej to nie od razu po drukowaniu).

Można też wydzierać kawałki z gazet (papieru kolorowego) i układać we własne motywy.

Radziłabym Ci kupić lakier akrylowy w sklepie "budowlanym" (jakiś Leroy-Merlin, Praktiker) - bo jeśli będziesz używać papieru to sporo lakieru zużyjesz (przy papierze trzeba czasem lakierować kilka razy, aby motyw i tło stanowiło jednolitą powierzchnię). Na pewno się opłaci.

A! Jeśli będziesz wycinać motywy z gazety to radzę naklejać je na ciemne tło (inaczej "druga strona" może przebijać).
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 13:31   #6
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: decoupage - pytanie o farby

Co prawda o mało nie zemdlałam jak zobaczyłam "dziką niebieskość" mojej butelki na zdjęciu - ale nie w tym rzecz. Chciałam Ci pokazać jak przykładowo możesz sobie ozdobić rzeczy (bo nie wiem czy jasno się wyraziłam pisząc o wydzierankach).

p.s. na zdjęciu widać, że butelka ma takie jakby "bąbelki" - jest to zamierzony efekt, jakby ktoś pytał Taki jak czasem widzimy na ścianach - malowałam butelkę gąbką i tak jakby "klepałam" nią butelkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 614.jpg (20,9 KB, 390 załadowań)
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 16:08   #7
Ellie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 228
Dot.: decoupage - pytanie o farby

Maju, Ja bawie się w decopage najtańszymi środkami, które bardzo polecam.
Wystarczy duże opakowanie białej farby akrylowej(aby uzyskać inne kolory dodaję plakatówki).
Klej wikol wymieszany z wodą, do przyklejania serwetek.
Nietoksyczny lakier do drewna ( ja ne używam kraka).
Tanio, a dobrze! Naprawdę polecam i pozdrawiam
Ellie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-17, 16:33   #8
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: decoupage - pytanie o farby

Jeśli chodzi o wydruki z kompa to ja stosuję najzwyklejszy papier śniadaniowy. Przycinam go do formatu A4 i delikatnie przyklejam do zwykłej kartki (zwykłym klejem biurowym, tak żeby mozna było zaraz po wydrukowaniu papier śniadaniowy można było odrazu odkleić od kartki). Drukarkę mam atramentową, ale mimo to wychodzi bardzo ładnie.
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 14:51   #9
AneciaG
Wtajemniczenie
 
Avatar AneciaG
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 2 069
GG do AneciaG
Dot.: decoupage - pytanie o farby

Cytat:
Napisane przez Beaux
Jeśli chodzi o wydruki z kompa to ja stosuję najzwyklejszy papier śniadaniowy. Przycinam go do formatu A4 i delikatnie przyklejam do zwykłej kartki (zwykłym klejem biurowym, tak żeby mozna było zaraz po wydrukowaniu papier śniadaniowy można było odrazu odkleić od kartki). Drukarkę mam atramentową, ale mimo to wychodzi bardzo ładnie.
A jak przyklejasz te wydruki to nie rozmazują Ci się?? I czym kleisz?? Bo jak wydrukowałam na atramnetowej na serwetce to też ładnie wyszło ale rozmazało się jak kleiłam na wikol. Próbowałam samym lakierem ale też się rozmazało. Może masz na to jakiś sposób??
AneciaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-10, 03:13   #10
Issskra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Torun
Wiadomości: 385
Dot.: decoupage - pytanie o farby

Przepraszam,że odgrzebuję takie stare wątki, ale chyba lepsze to niż zakładać kolejny. Mnie również interesuje odpowiedz na pytanie powyzej. Jak radzicie sobie z rozmazywaniem się tuszu z drukarki atramentowej przy naklejaniu motywu? A moze taki wydruk zwyczajnie się nie nadaje i trzeba drukowac na laserowej?
Issskra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 08:58   #11
amazonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 438
Dot.: decoupage - pytanie o farby

Można drukować i na drukarce atramentowej ale najlepiej mieć orginalne tusze.Po wydrukowaniu daj kartce porządnie wyschnąć nawet dzień,dwa i potraktuj ją lakierem w aerozolu,zabiezpieczysz motyw.Po wyschnięciu możesz naklejać
amazonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-11, 15:01   #12
Issskra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Torun
Wiadomości: 385
Dot.: decoupage - pytanie o farby

dziękuję bardzo amazonko
Issskra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 11:15   #13
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: decoupage - pytanie o farby

Czy zamiast farb akrylowych mogę użyć lateksowej? Została mi jeszcze z remontu Duluxa Magnolia, ale to lateksowa...
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 11:24   #14
larencjusz
Raczkowanie
 
Avatar larencjusz
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 458
Dot.: decoupage - pytanie o farby

Virginia nie wiem czy może być lateksowa, czytając forum od a do zet nie spotkałam się żeby ktoś używał takiej farby, sprawdź czy jest rozpuszczalna w wodzie, jeśli tak to i tak jak na początek możesz zrobić eksperyment i spróbować z lateksem, a jeśli to jest coś w rodzaju farby olejnej to chyba nie,
najlepiej kup próbnik w jakimś budowlanym, albo najmniejszą puszeczkę akrylowej i problem będziesz miała z głowy.

Chyba znalazłam odpowiedź w końcu:

Farby wodorozcieńczalne (inaczej depresyjne, emulsyjne, lateksowe, klejowe) tworzą powłoki nadające się do mycia wodą. Dlatego też potocznie używa się zamiennego określenia farby zmywalne. Farby lateksowe (zmywalne, depresyjne) stosuje się do malowania zewnętrznych i wewnętrznych tynków wapienno-cementowych, podłoży betonowych, gładzi gipsowych, drewna, tworzyw sztucznych, metalu.

Jeśli można na drewno to chyba możesz spróbować z tym lateksem
__________________
---------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/lara.egaree
Mój blog

Edytowane przez larencjusz
Czas edycji: 2009-06-22 o 11:52
larencjusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 16:17   #15
Art Konstancja
Przyczajenie
 
Avatar Art Konstancja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19
Dot.: decoupage - pytanie o farby

Wykonałam klika prac z farba lateksową bo lubię eksperymentować. Tym bardziej ze po remoncie zostały mi resztki lateksówki z dwóch firm. Efekt zadowalajacyn ale nakladałam gąbką przez tepowanie. Jeśli ktos jest poczatkujący to najlepsze dla niego są farby i preparaty hobbystyczne.
Zawsze mozna metodą prób i błedów malować np. tanią sklejkę.
__________________
http://artkonstancja.blogspot.com/
Art Konstancja

Edytowane przez Art Konstancja
Czas edycji: 2009-06-22 o 16:19
Art Konstancja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 11:30   #16
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: decoupage - pytanie o farby

Jako podłoże możesz wykorzystać ale do pracy z Krakiem sie chyba nie nadaje.Tu raczej nie popęka
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 13:05   #17
Art Konstancja
Przyczajenie
 
Avatar Art Konstancja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19
Dot.: decoupage - pytanie o farby

Cytat:
Napisane przez jambolaja Pokaż wiadomość
Jako podłoże możesz wykorzystać ale do pracy z Krakiem sie chyba nie nadaje.Tu raczej nie popęka
Piszesz oczywiście o kraku jednoskładnikowym
__________________
http://artkonstancja.blogspot.com/
Art Konstancja
Art Konstancja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 00:23   #18
nat96987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: decoupage - pytanie o farby

mam takie pytanie czy któraś z was używa lakieru akrylowego w spray'u TO-DO(vernice protettiva ultrresistente) kupiłam go i chciałabym wiedzieć jakie jest wasze zdanie na temat tego produktu.
nat96987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 11:59   #19
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: decoupage - pytanie o farby

Mam pytanko: jakiej białej farby użyć do kraka? Chodzi o to, że jak mam pierwszą warstwę ciemną, potem kładę kraka jednoskładnikowego i chcę następną warstwę położyć białą, to albo muszę kłaść grubo tej farby (i wtedy nie pęka), ale jak położę cieniutko, to ta ciemna prześwituje.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-05, 20:52   #20
komiksowa
Raczkowanie
 
Avatar komiksowa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 418
Dot.: decoupage - pytanie o farby

Linki z Twojego postu nie działają, ale jeśli wypatrzyłaś na Allegro farbki akrylowe w tubkach do 5 zł, to od razu powiem Ci, że nie do wszystkiego się nadadzą. Trzeba nimi kilka razy pomalować powierzchnię, żeby "wzięło", bo są rzadkie - czasem malować i malować (np żółtym kolorem). Ja je stosuję do malowania drewienek na kolczyki i zawsze klnę pod nosem Do powierzchni wycinanej laserem są średnie. To tak tylko chciałam wtrącić
Pewnie będziesz eksperymentować z serwetkami, a pod nimi zawsze musi być jasny podkład (biały, albo ecru, albo jasny róż itp itd), jeśli rysunek ma być widoczny. Jak zaczynałam dekupażować, to kupiłam litrową puchę Duluxa i trenowałam sobie na prawie wszystkim, co się nie rusza W droższe farby warto zainwestować, jak człowiek już skuma z czym ten dekupaż się je.
__________________
Mieszko, Mieszko...nasz koleżko! 15.06.2013
komiksowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.