Problem ze skórą dłoni między palcami. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-05, 21:10   #1
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836

Problem ze skórą dłoni między palcami.


Cześć

Jak w tytule; mam problem ze skórą między palcami u dłoni.
Ogólnie od jakiegoś czasu (ok. 2-3 lat) zmagam się z nadmiernie suchą i wrażliwą skórą dłoni, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdy na dworze jest co raz chłodniej i startuje sezon grzewczy. Wtedy skóra na dłoniach staje się sucha i ściągnięta a między palcami tworzy się sucha skorupka, która nieco piecze i potrafi pękać. U dermatologa z tym problemem byłam już kilka razy, praktycznie odwiedzam go co sezon. Pani Doktor do tej pory nie stwierdziła żadnej choroby skóry, przepisywała robioną maść na bazie wazeliny i gliceryny i zaleciła ubieranie rękawiczek przy każdym zetknięciu z detergentami i ogólne natłuszczanie skóry. I tak do tej pory stosując się do tych zaleceń pomagało. Raz lepiej, raz gorzej, ale nigdy nie było tak jak jest teraz
Zaczęło się w środku lata, gdy między palcami pojawił się niewielki swędzący bąbelek, który po jakimś czasie pękł uwalniając przezroczystą wydzielinę, została po nim nadpęknięta skóra, którą wyleczyłam alantanem. Wszystko wróciło do normy. Niedługo po tym skóra zaczęła się przesuszać, ale tym razem pomimo dbania o natłuszczanie dłoni, efekty były mizerne. W końcu skóra między palcami zaczęła bardzo swędzieć, gdy ją rozdrapałam (czasami nawet bezwiednie w nocy) zaczęły pojawiać się owe bąbelki, jedne pękają inne nie. Gdy znikają pojawia się bardzo sucha nadpęknięta skóra, którą udaje mi się zaleczyć, ale niestety na krótko. I znów to samo i znów i znów i tak już od ok. miesiąca. Ta skóra bardzo swędzi, aż do takiego stopnia, że budzę się z ranami od drapania w nocy, ponieważ mnie to budzi Oczywiście umówiona do lekarza jestem, ale cóż terminy :/ Załączam zdjęcia, może ktoś ma pomysł co to takiego, chociaż, aby trochę ulżyło Do tej pory stosowałam krem Neutrogena, wazelinę, alantan, panthenol, krem z mocznikiem i maść ziołową eulen. Skutki jak widać, takie sobie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20151005_210932.jpg (86,4 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20151005_211001.jpg (700,3 KB, 43 załadowań)
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 01:00   #2
Bruneteczka90
Raczkowanie
 
Avatar Bruneteczka90
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 109
Dot.: Problem ze skórą dłoni między palcami.

Jestem teraz na telefonie i niestety w aplikacji nie wyswietlaja mi sie zdjecia a ze jest pozno to dopiero jutro bede mogla wejsc na kompa i zobaczyc fotki. Zdaje mi sie ze mam ten sam problem ale chce sie upewnic po zobaczeniu fotek. Tak wiec jutro dam znac
Bruneteczka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 08:52   #3
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Problem ze skórą dłoni między palcami.

Mnie się takie robi po niektórych pastach do zębów od ściekającej piany (większość drogeryjnych jest dla mnie za agresywna). Pomaga wycieranie do sucha, częste smarowanie kremami, olejami i Protopic - immunosupresant, niestety na receptę. Doustnie na różne zmiany skórne (głównie pęknięcia skóry, zajady) pomaga mi jeszcze duża dawka wit. B complex przyjmowana przez parę dni. Skóra się jakby uelastycznia i mniej ciągnie.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 15:52   #4
Bruneteczka90
Raczkowanie
 
Avatar Bruneteczka90
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 109
Dot.: Problem ze skórą dłoni między palcami.

Kurczę ciezko mi stwierdzic po zdjeciach ale tak jakby to bylo wlasnie to. mi sie to robi jeszcze czasem tak na gorze na skorze nad pazokciem. Takie jakby lekko szorstkie i czasem jakas krosteczka jakby malutki wyprysk i przeokropnie swedzi. Ostatnio to az musialam plastrem zakleic palec pozniej bo zdrapalam skore. Szczerze mowiac nie mam pojecia co to jest i skad to sie wzielo, ja akurat choruje na Atopowe Zapalenie Skory i myslalam ze to jeden z objawow mojej choroby bo przy AZS przerozne rzeczy sie robia no ale skoro to tez robi sie osobom zdrowym to ja juz nie wiem co to jest...
Bruneteczka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 19:38   #5
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Problem ze skórą dłoni między palcami.

Miałam identycznie między palcami. Tylko chyba jeszcze gorzej nawet bo na całych dłoniach później też miałam. Leki od dermatologów tylko zaleczały czasowo. Dopiero koleżanka mi z tym skutecznie pomogła.
Okazało się u mnie że to uczulenie. No i praca w wodzie zawsze to podrażniała. Niezależnie czy z detergentem czy ze zwykłym mydłem.
Co więcej rękawiczki też uczulają. Ja lateksowych i vinylowych używać nie mogę.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 21:12   #6
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Problem ze skórą dłoni między palcami.

Wczoraj w nocy tak bardzo to rozdrapałam, że postanowiłam olać NFZ I poszlam "na juz" prywatnie do dermatologa. I dobrze zrobiłam bo to niestety grzybica Dostałam triderm I zalecenie mycia dłoni szarym mydłem. Mam nadzieję, że szybko to zaleczę.
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 23:39   #7
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Problem ze skórą dłoni między palcami.

A w jaki sposób lekarz zdiagnozował że to grzybica?
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-07, 18:50   #8
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Problem ze skórą dłoni między palcami.

Mnie się to robi, gdy jest suche powietrze i zimne. Szczególnie, że zdarza się, że wyjdę z mokrymi dłońmi. Kremy i rękawiczki tylko na to.


Grzybica???
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 11:20   #9
201612051530
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 64
Dot.: Problem ze skórą dłoni między palcami.

Ja mam coś podobnego od późnej jesieni, przez zimę i wczesną wiosnę. Tylko ja nie mam pęcherzyków, a taką suchą, popękaną, jakby pociętą żyletkami skórę.No i trochę bardziej boli i piecze niż swędzi. W dodatku wierzch dłoni przy kostkach mam strasznie wysuszony i czerwony. U mnie jest to od wiatru i niskiej temperatury.

Mi pomaga maść z witaminą A, na początku smaruję dosłownie co chwilę, czasem na noc nałożę grubą warstwę i wkładam rękawiczki foliowe Później, jak już jest lepiej to smaruję trochę rzadziej. Nic mi tak nie pomagało jak właśnie ta maść. Tylko zanim mi się dłonie wygładziły to minęło 1.5 tygodnia, więc nie można się zniechęcać. No i przy każdym wyjściu nakładam ciepłe rękawiczki.
Za miesiąc mam wizytę u dermatologa to przy okazji się o to zapytam.
201612051530 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 11:56   #10
Bruneteczka90
Raczkowanie
 
Avatar Bruneteczka90
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 109
Dot.: Problem ze skórą dłoni między palcami.

Wiecie co. Tak mysle ze to faktycznie moze byc grzybica... kupilam clotrimazolum w aptece bez recepty i zamierzam smarowac, zobaczymy czy pomoze
Bruneteczka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 20:13   #11
201612051530
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 64
Dot.: Problem ze skórą dłoni między palcami.

Tak mi się przy pomniało, że miałam tu napisać. Dermatolog powiedziała, że na to nic się nie poradzi ponad to, by już od września zakładać rękawiczki i robić okłady z np. oleju kokosowego, ręce w folię i tak trzymać dłuższy czas. No i po myciu dobrze osuszać i natłuszczać ręce.
201612051530 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-04, 06:48   #12
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Problem ze skórą dłoni między palcami.

Nie wiem czy to ma związek ale zauważyłam, że odkąd suplementuję witaminę D ma mniej problemów skórnych, także tego rodzaju.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 10:09   #13
Bruneteczka90
Raczkowanie
 
Avatar Bruneteczka90
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 109
Dot.: Problem ze skórą dłoni między palcami.

Wit D super dziala na skore. Mi udalo sie nia zaleczyc najciezsze w moim zyciu nasilenie AZS.
Bruneteczka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 10:21   #14
alina78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 22
Dot.: Problem ze skórą dłoni między palcami.

Najlepiej zadbać o skórę dłoni gdy ta jeszcze nie jest popękana. Podejrzewam, że może to być uczulenie na jakiś z detergentów, który używasz. Spróbuj przez dłuższy okres czasu nie mieć kontaktu z środkami czyszczącymi bezpośrednio ze skórą, używaj gumowych rękawiczek. Myślę, że może to zniwelować Twój problem.
A teraz w okresie jesiennym nie wystawiaj skóry dłoni na działanie wiatru, zaopatrz się w skórzane rękawiczki za każdym razem gdy opuszczasz budynek. Dodatkowo stosuj maseczki nawilżające na dłonie, które poprawią elastyczność skóry.
alina78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-04 11:21:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.