Grubaski/chudzielce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-26, 18:25   #1
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608

Grubaski/chudzielce


Powiedzcie mi, jak to jest, że istnieje taka różnica między stosunkiem do ludzi grubych a chudych? Osobie przy kości nikt (chyba, że faktycznie chce jej sprawić przykrość) nie powie "Ależ ty jesteś gruba, za dużo jesz", a chudzinie nikt nie zawaha się powiedzieć "Ale z ciebie chudzielec, powinnaś jeść więcej, wyglądasz jak anorektyczka" etc. Nasłuchałam się przez całe życie mnóstwa takich tekstów i mam dość...
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 18:28   #2
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Grubaski/chudzielce

Osobie chudej nikt z kolei nie powie: "Ty grubasie, zrzuciłabyś trochę kilogramów"
Był już podobny wątek-> http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=modelki
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 18:34   #3
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Grubaski/chudzielce

Niestety Natka, jakoś to działa tylko w jedną stronę.
Ja też muszę się nasłuchać tego typu tekstów i wcale to nie jest przyjemne.
Niedawno, dziewczyna z mojej grupy, widzac jak na przerwie zjadam Kit Kata, po prostu powiedziała "rany jak skończysz, chyba musisz do toalety polecieć, zwymiotować" Jakoś nikt się nie oburzył...

Ale gdybym powiedziała jakiejś puszystej, nawet grzecznie, że może czas by zaczęła jakąś dietę, posądzono by mnie o grubiaństwo i chamstwo.
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 18:38   #4
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Grubaski/chudzielce

Cytat:
Napisane przez lullaby22
Niedawno, dziewczyna z mojej grupy, widzac jak na przerwie zjadam Kit Kata, po prostu powiedziała "rany jak skończysz, chyba musisz do toalety polecieć, zwymiotować" Jakoś nikt się nie oburzył...
Co za chamstwo i buractwo ! (juz nie wspomnę, że gdyby powiedziała to do naprawdę chorej osoby, mogłaby tym bardzo ją zranić).

No cóż, osoby komentujące w niegrzeczny sposób czyjąś powierzchowność zazwyczaj mają problemy same ze sobą.
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 19:16   #5
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Grubaski/chudzielce

To jest tak: zawsze słyszałam - "odwróć się przodem, bo jak stoisz bokiem to cię nie widać i ktoś pomyśli że jestem tu sam", a jak przytyłam zaledwie 6 kg to słyszałam: "ty może już więcej nie jedz, bo będziemy musieli kupić większe mieszkanie" i takie różne teksty... ludziom trudno dogodzić, jak ktoś ma taki charakter, że lubi dogadywać, to nie dogodzi mu się w żaden sposób... i takie osoby nikogo nie oszczędzą, bez względu czy jest to osoba szczupła czy puszysta...
lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 19:25   #6
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Dot.: Grubaski/chudzielce

Nie zawsze jest tak, że grubaskom nie zwraca się uwagi na ich tusze. U mnie jest właśnie tak, że niektóre osoby wprost mi dokuczają, że coś mi wystaje, coś mi zwisa. Nie jestem choroliwie gruba, ale nie należę także do osób szczupłych. Wszak do nadwagi mi mało brakuje, ale chyba jeszcze tak tragicznie nie jest. Mam w rodzinie wujka, który regularnie mi w taki sposób dokucza. Staram się to odbierać jako żart, ale ten temat zawsze był dla mnie ciężki.
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 19:41   #7
Bastian21
Rozeznanie
 
Avatar Bastian21
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 587
Dot.: Grubaski/chudzielce

Ha! A ile wdzięku i jakiejś takiej naturalności mają osoby puszyste albo też te szczupłe. Naprawdę, często takie właśnie Kobiety są stokroć bardziej interesujące niż panienka latająca z gołym brzuchem po samą szyję, wręcz modelowa panienka ze słonecznego patrolu. Bardzo cenię sobie u płci pięknej zdrową skromność, naturalność. To jest właśnie to, co mi się najbardziej podoba u Kobiet.
Bastian21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-26, 19:51   #8
akurat
Rozeznanie
 
Avatar akurat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ostatni blok w mieście
Wiadomości: 898
Dot.: Grubaski/chudzielce

Cytat:
Napisane przez natka_pietruszki
Powiedzcie mi, jak to jest, że istnieje taka różnica między stosunkiem do ludzi grubych a chudych? Osobie przy kości nikt (chyba, że faktycznie chce jej sprawić przykrość) nie powie "Ależ ty jesteś gruba, za dużo jesz", a chudzinie nikt nie zawaha się powiedzieć "Ale z ciebie chudzielec, powinnaś jeść więcej, wyglądasz jak anorektyczka" etc. Nasłuchałam się przez całe życie mnóstwa takich tekstów i mam dość...
mam DOKŁADNIE takie same odczucia.
jestem chuda i czasem naprawde ciężko udawać,że nie jest mi przykro po tekstach takiego typu

Bastian21: bardzo sympatyczna wypowiedź
__________________
WSZYSTKO WYDAJE SIĘ TAKIE SAMO, A JEDNAK INNE JEST WSZYSTKO
K.S.
akurat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 20:00   #9
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Dot.: Grubaski/chudzielce

Cytat:
Napisane przez Bastian21
Ha! A ile wdzięku i jakiejś takiej naturalności mają osoby puszyste albo też te szczupłe. Naprawdę, często takie właśnie Kobiety są stokroć bardziej interesujące niż panienka latająca z gołym brzuchem po samą szyję, wręcz modelowa panienka ze słonecznego patrolu. Bardzo cenię sobie u płci pięknej zdrową skromność, naturalność. To jest właśnie to, co mi się najbardziej podoba u Kobiet.
Przemiła wypowiedź
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 20:02   #10
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: Grubaski/chudzielce

Cytat:
Napisane przez GosikK
Przemiła wypowiedź
Ja zauważyłam, że wiele wypowiedzi Bastiana jest przemiłych
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 20:46   #11
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Grubaski/chudzielce

Bastian,urocze z Ciebie Wizażątko
Natko,możesz zdradzić co zainspirowało Cię do założenia tego wątku?
Od 3 godzin usiłuję sobie przypomnieć skąd zaczerpnęłaś temat bo wiem ,ze gdzieś czytałam Twojego posta w identycznej formie.
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-26, 21:16   #12
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: Grubaski/chudzielce

Cytat:
Napisane przez aleksandra999
Natko,możesz zdradzić co zainspirowało Cię do założenia tego wątku?
Od 3 godzin usiłuję sobie przypomnieć skąd zaczerpnęłaś temat bo wiem ,ze gdzieś czytałam Twojego posta w identycznej formie.
Mojego? Nie przypominam sobie, ale możliwe, że coś kiedyś wspomniałam na ten temat - dosyć dla mnie irytujący Inspiracją nie była właściwie żadna konkretna sytuacja, tak mi się dzisiaj nasunęło przy okazji czytania któregoś wątku (za Chiny nie pamiętam, którego), ale nie wypowiadałam się w nim.
Pozdrawiam
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 21:29   #13
aleksandra_119
Zadomowienie
 
Avatar aleksandra_119
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 203
Wyślij wiadomość przez MSN do aleksandra_119
Dot.: Grubaski/chudzielce

Cytat:
Napisane przez Bastian21
Ha! A ile wdzięku i jakiejś takiej naturalności mają osoby puszyste albo też te szczupłe. Naprawdę, często takie właśnie Kobiety są stokroć bardziej interesujące niż panienka latająca z gołym brzuchem po samą szyję, wręcz modelowa panienka ze słonecznego patrolu. Bardzo cenię sobie u płci pięknej zdrową skromność, naturalność. To jest właśnie to, co mi się najbardziej podoba u Kobiet.
Jak milo czyta sie Twoje wypowiedzi...
__________________


aleksandra_119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 21:29   #14
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: Grubaski/chudzielce

Nie,to nie była Twoja wypowiedź,Jestem pewna,ze czytałam to w jakiekś gazecie.Jestem pewna bo skłoniło mnie to do przemyśleń,jakiś czas temu (http://www.wizaz.pl/forum/showthread...chy#post798310 post nr 233)
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 21:30   #15
naughty18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 425
Dot.: Grubaski/chudzielce

a ja nigdy nie byłam gruba -nigdy też chuda
ale zawsze jak jeŸdzilam do babci to były teksty w stylu:"ale ty chuda jesteœ! musisz utyć!" i pakowanie we mnie 3 kotletów i kopca ziemniaków to było kilka lat temu -póŸniej w szybkim czasie waga poszła w górę, w górę ale nie byłam gruba(56 kg ) i znowu zgryŸliwe teksty -tym razem od babci i cioci w stylu "ale ty utyłaœ" i teksty cioci "wyglšdam o wiele lepiej od Ciebie a ty jakaœ taka szeroka jesteœ" miałam ochotę wyć ze złoœci!!!!!!

46 kilo przy wzroœcie 166 -za mało(chuda byłam i w ogóle same koœci podobno
56 przy wzroœcie 170- za dużo (jakaœ szeroka i w ogóle do bani)
--słowa bliskich nam ludzi raniš o wiele mocniej niż obcych. usłyszec od cioci, ze się jest jakimœ szerokim boli i wywołuje potwornš frustrację

teraz jestem cały czas na zdrowym odżywianiu i staram się ćwiczyc jak najwięcej. wazę 50 kg przy wzroœcie 170

...wczoraj odebrałam telefon .... od babci - podobno szczupla jestem i nie mam się z czego odchudzac. czy ludziom da się dogodzic??
naughty18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 21:37   #16
olutek
Raczkowanie
 
Avatar olutek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 128
Dot.: Grubaski/chudzielce

Też mam ten problem bo jestem szczupła i niewysoka. Bardzo często spotykam się z głupimi żarcikami albo wręcz chamskimi odzywkami, które dla innych zapewne są zabawne.Ostatnio na zajęciach pewna dziewczyna powiedziała mi z głupim uśmieszkiem na twarzuni że wyglądam jak jej ośmioletnia siostra i co ja robie na studiach.Już jest mi tak przykro jak słysze coś takieo,że nawet nie mam siły reagować.Kiedyś obracałam to w żart albo odwdzięczałam się podobnym tekstem, ale teraz(tymbardziej w praktycznie nowym środowisku,chociaż jestem na 2 roku)jest mi ciężko.Już pomijam różne komentarze innych,życzliwych osób,które oprócz anoreksji potrafią wymyślić milion róznych innych chorób i powodów przez które wyglą amy tak a nie inaczej.Cieszę się, że powstał taki wątek,bo może w końcu pomoże zrozumiec, że nie zawsze osoba szczupła to osoba chora, a pulchniejsza - straszny obżartuch.Trzymajcie się dziewczynki cieplutko
olutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 21:49   #17
naughty18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 425
Dot.: Grubaski/chudzielce

Cytat:
Napisane przez olutek
Też mam ten problem bo jestem szczupła i niewysoka. Bardzo często spotykam się z głupimi żarcikami albo wręcz chamskimi odzywkami, które dla innych zapewne sš zabawne.Ostatnio na zajęciach pewna dziewczyna powiedziała mi z głupim uœmieszkiem na twarzuni że wyglšdam jak jej oœmioletnia siostra i co ja robie na studiach.
nie no poziom zaprezentowany przez dziewczynę, która w taki bezczelny sposób Cię potraktowała jest poniżej krytyki
tacy ludzie po prostu majš zero kultury, zero taktu i co najważniejsze-zero rozumu
naughty18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 22:15   #18
olutek
Raczkowanie
 
Avatar olutek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 128
Dot.: Grubaski/chudzielce

Cytat:
Napisane przez naughty18
tacy ludzie po prostu majš zero kultury, zero taktu i co najważniejsze-zero rozumu
I niestety coraz więcej jest takich ludzi, którzy świadomie ranią i w podły sposób traktują innych.
olutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 22:31   #19
naughty18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 425
Dot.: Grubaski/chudzielce

Cytat:
Napisane przez olutek
I niestety coraz więcej jest takich ludzi, którzy œwiadomie raniš i w podły sposób traktujš innych.
i właœnie od takich ludzi staram się trzymać z daleka
na sam ich widok dostaję wysypki wrrr

często sami majš kompleksy i wyładowywujš się na innych ludziach
naughty18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-26, 22:51   #20
aleksandra_119
Zadomowienie
 
Avatar aleksandra_119
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 203
Wyślij wiadomość przez MSN do aleksandra_119
Dot.: Grubaski/chudzielce

Często takie chamskie komentowanie, a czasem wręcz ataki są "leczeniem" kompleksów osoby komentującej. Sposob fatalny...
__________________


aleksandra_119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 22:54   #21
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: Grubaski/chudzielce

Cytat:
Napisane przez aleksandra999
Nie,to nie była Twoja wypowiedź,Jestem pewna,ze czytałam to w jakiekś gazecie.Jestem pewna bo skłoniło mnie to do przemyśleń,jakiś czas temu (http://www.wizaz.pl/forum/showthread...chy#post798310 post nr 233)
Ja nie wiem, czy przypadkiem nie czytałam kiedyś o tym w gazecie, ale głowy nie dam Sama natomiast czasem się nad tym zastanawiam i nigdy nie dochodzę do żadnych konkretnych wniosków. Nie rozumiem, dlaczego ludziom wydaje się, że mówiąc komuś o jego chudości nie sprawia mu się przykrości (nie czuję jak rymuję). Bo wiem, a przynajmniej tak mi się wydaje, że nie każdy, kto mówi mi, że jestem chuda, robi to złośliwie.
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 23:20   #22
Lavenda
Rozeznanie
 
Avatar Lavenda
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Małopolska: - ..... - Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: Grubaski/chudzielce

Wydaje mi się, że chamstwo działa w obie strony i krzywdzi zarówno osoby szczupłe jak i te teższe. Ponieważ ostatnio przyszła do nas "moda" na wyśmiewanie osób szczupłych niektóre dziewczyny częściej słyszą docinki o anoreksji. Nazywam to "modą", bo obecnie w wielu "babskich" czasopismach są artykuły o anoreksji i delikatna sugestia, że szczupła koleżanka może cierpieć na tą chorobę (bo przecież nie może tak wyglądać sama z siebie). Z jednej strony wmawia się nam, że jedzenie tego czy tamtego spowoduje tycie, celulit itp. a zdrugiej strony hasła, że kobieta powinna mieć zaokrąglone kształty - ideał to klepsydra .

Może koleżanka od złośliwej wypowiedzi o Kit Kata sama z chęcią zjadłaby batonika, ale wydaje się jej, że to niezdrowe i swoję frustrację wyładowuje na Tobie?
Pamiętam jak w tłusty czwartek dziewczyny kroiły pączka na 8 części (i jadły maleńki kawałek), bo tradyca to tradycja, ale mogą przytyć. Była to parodia i odebrała apetyt wielu osobom. Oczywiście hasła o tym, że można przytyć, dostać miażdżycy itd. leciały przez cały dzień. Ja zjadła 6 pączków i o mało nie spaliły mnie na stosie , dodam, ze jakoś tragicznie nie przytyłam.

Oczywiści nie chodzi o to, żeby opychać się słodyczami, ale nie trzeba też składać ze swojego życia ofiary i udawać męczennika przed innymi (nie zjem calej sałatki tylko będę wygrzebywać marchewkę, bo jest najmniej kaloryczna, a tamci niedoinformowani niech jadzę takie posiłki to spotka ich "coś złego" - śmieszne i żałosne ale często się z tym spotykam).
__________________
"Wielu ludzi twierdzi, że sny są czarno-białe, ale ja śnię w kolorze."
Richard P. Feynman

"Jest coś niedobrego z ludźmi: nie uczą się przez zrozumienie, tylko jakoś inacze, pewnie na pamięć.
Ich wiedza jest taka krucha!"

Richard P. Feynman
Lavenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-26, 23:45   #23
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: Grubaski/chudzielce

nie jestem typowym grubaskiem, jestem trochę ponad normę, kiedyś byłam szczupła nigdy chuda, więc z doświadczenia niewiele moge powiedzieć. Wydaje mi się że istnieje jednak pewna prawidłowość - osobie chudej powiemy że jest wieszak, grubej kogo nam przypomina raczej nie - ale za to obgadamy ją za jej plecami (a o tej chudej raczej plotkować nie będziemy)
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 02:07   #24
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: Grubaski/chudzielce

Ja zauwazylam, ze wszystkie "urocze" uwagi na temat mojej szczuplutkiej figury pochodza od osob, ktore maja same ze soba problem. Przykladowo uslyszalam "Masz rece jak kosciotrup" od dziewczyny przerazliwie chudej, a np. inna perelka "Chcialabym miec taka figure jak ty, tylko wieksze cycki" od pewnej slicznej grubaski. No coz... Poza tym najbardziej wredne sa ciocie na zjazdach rodzinnych, ktore moga sobie pozwolic na pozarcie kawalka tortu tylko wzrokiem...
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 08:17   #25
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Grubaski/chudzielce

To jeszcze raz ja

Z pewnością wszystkie macie rację.
Ja czytając post autorki wątku, pomyślałam przede wszystkim nie o samej istocie chamskich komentarzy, ale o reakcjach otoczenia.

Jest jakby jakieś niepisane przyzwolenie na tego typu docinki skierowane do osób szczupłych (i tak jak napisałam wcześniej na swoim przykładzie, otoczenie raczej się nie oburza), jeśli natomiast powiemy coś niemiłego o tuszy osoby puszystej, zaraz zostaniemy określone odpowiednimi epitetami.
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 09:11   #26
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: Grubaski/chudzielce

Cytat:
Napisane przez lullaby22
Jest jakby jakieś niepisane przyzwolenie na tego typu docinki skierowane do osób szczupłych (i tak jak napisałam wcześniej na swoim przykładzie, otoczenie raczej się nie oburza), jeśli natomiast powiemy coś niemiłego o tuszy osoby puszystej, zaraz zostaniemy określone odpowiednimi epitetami.
O to mi właśnie chodziło Nie o kwestię tego typu komentarzy samych w sobie, ale o różnicę w traktowaniu osób grubych i chudych. Bo żeby już nawet u lekarza przy każdej wizycie słyszeć stały tekst "Mama przed tobą lodówkę zamyka?" i jemu podobne, to lekka przesada Bo czy ten sam lekarz powie grubaskowi "Przestań tyle jeść" (bez urady dla osób przy kości)? Wątpię.
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 09:15   #27
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Grubaski/chudzielce

Bylam w jednej i drugiej sytuacji. Wazylam ok. 80 kg przy 158 cm. Od dziecka pulpet. Wprawdzie rodzina nie dogryzala ( oporcz mamy, ktora chciala dla mnie dobrze ), ale teksty w stylu "Najpierw sie odchudz a potem udzielaj", albo "Fajna jestes ale wygladasz jak swinia". Ciche podsmiechiwania i uwagi ze nie mam praw bo przeciez jestem gruba - slyszalam to na kazdym kroku. Przeplakane noce i marzenia o anoreksji to byla norma. Schudlam z czasem do 47 kg prz 164 cm. Mam grube kosci i naprawde wygladalam jak anorektyczka - zebra i miednica sterczaly po prostu. Ale nigdy nie uslyszalam od nikogo obrazliwej uwagi na ten temat. Wrecz slowa podziwu "Jaka ty jestes chuda". Teraz waze 55 kg i panicznie boje sie przytyc - ze wzgledu na to ze znow moglabym slyszec takie rzeczy. Nie wiem skad to sie bierze, bo mialam tez okropny tradzik ale z tego powodu nikt mnie nie dyskwalifikowal. A tusza byla dla nich wszystkich nie do przejscia. Co chwile slysze teksty w stylu : "Jak ty to robisz ze juz tyle utrzymujesz wage? " Wcale mnie nie ciesza... Wiem ze jesli kiedys przytyje znow sie mnie wykluczy i w glebi duszy dalej sie czuje jak mala grubiutka kulka. Naprawde woalalabym byc za chuda...
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 09:18   #28
olutek
Raczkowanie
 
Avatar olutek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 128
Dot.: Grubaski/chudzielce

Cytat:
Napisane przez lullaby22
Jest jakby jakieś niepisane przyzwolenie na tego typu docinki skierowane do osób szczupłych (i tak jak napisałam wcześniej na swoim przykładzie, otoczenie raczej się nie oburza), jeśli natomiast powiemy coś niemiłego o tuszy osoby puszystej, zaraz zostaniemy określone odpowiednimi epitetami.
Święta prawda!! Może dlatego istniej to przyzwolenie na dokuczanie szczuplejszym osobom, gdyż wiele osób myśli, że one NAPEWNO się odchudzają,NAPEWNO nic nie jedzą i NAPEWNO są niewolniczkami mody w związku z tym chcą się upodobnić do jakiejs tam modelki. A jeśli tłumaczy się to szybką przemianą materii, "troskliwe" koleżanki czy ciocie na imieninach radzą iść z tym do lekarza bo to NAPWENO jakaś choroba.Paranoja...
olutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 09:24   #29
olutek
Raczkowanie
 
Avatar olutek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 128
Dot.: Grubaski/chudzielce

Cytat:
Napisane przez April007
Bylam w jednej i drugiej sytuacji. Wazylam ok. 80 kg przy 158 cm. Od dziecka pulpet. Wprawdzie rodzina nie dogryzala ( oporcz mamy, ktora chciala dla mnie dobrze ), ale teksty w stylu "Najpierw sie odchudz a potem udzielaj", albo "Fajna jestes ale wygladasz jak swinia". Ciche podsmiechiwania i uwagi ze nie mam praw bo przeciez jestem gruba - slyszalam to na kazdym kroku.
Boże!!Jak tak można komuś powiedzieć!!
olutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 09:44   #30
natka_pietruszki
Zakorzenienie
 
Avatar natka_pietruszki
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 608
Dot.: Grubaski/chudzielce

April
Jacy ludzie potrafią być okrutni... To przerażające, jak człowiek może zniszczyć drugiego człowieka wyłącznie słowami... Mi także został uraz, tyle że właśnie w związku z trądzikiem. Wiele razy dawano mi do zrozumienia, że jestem gorsza, bo "z kropkami" czy specjalnie prowadzono przy mnie rozmowy pt. "O mój Boże, wyskoczył mi jeden pryszcz, wyglądam jak potwór". Fakt faktem, że to zdecydowanie bardziej odbiło mi się na psychice, niż "Jakaś ty chuda", ale oba docinki w połączeniu potrafiły mi naprawdę uprzykrzyć życie... Jeszcze raz powtórzę: jacy ludzie są okrutni...

PS. Jeszcze odnośnie wypowiedzi April: wg mnie to właśnie osoby, które powiedziały Ci coś takiego, "nie powinny mieć żadnych praw"...
__________________
Que las palabras vienen y se van. Y yo soy como soy en realidad. Quiero vivir a mi manera.
natka_pietruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.