Jaki krem dla mamy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-11-11, 11:47   #1
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328

Jaki krem dla 57mio latki??


Witam serdecznie.
Mam małe pytanie.
Moja mama ma 57 i ogółem ku mojemu zdziwieniu wcale nie tak dużo zmarszek (najwięcej przy oczach i te tzw. mimiczne), nie wiem może to zasługa jej cery- miała tłustą teraz ma raczej normalną i przez większość czasu używała kremów zrobionych w aptekach z wit. A+E.
Teraz wydaje mi się, że potrzebowałaby czegoś mocniejszego, skórę ma już wiotką (wiadomo wiek) i zaczyna pojawiać jej się coraz więcej zmarszczek mimo używania szeregu kremów przeciwzmarszczkowych, odżywczych, nawilżających z filtrami itd.
Czy mogłybyście mi poradzić jakiego kremu powinna w tym wieku używać?? Najlepiej ze średniej półki bo nie stać jej na drogie kosmetyki i może coś z naszych rodzimych, polskich firm np. Erisa, Dax Cosmetics, Dermiki, Kolastyny, Soraya itd.
Bardzo proszę was o pomoc. Aha może polecicie też jakiś fajny kremik pod oczy.
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Kasmila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-11, 12:11   #2
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Jaki krem dla 57mio latki??

Polecam BanDi, serię Fito-R. Moja Mama, która do tej pory z wysokiej półki nie schodziła jest bardzo zadowolona. Z tej serii jest też krem pod oczy. Ostatnio moja Mama miała próbkę Dermedic Special Eye i była też pozytywnie zaskoczona.
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-11, 14:15   #3
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Jaki krem dla 57mio latki??

mojam mamie bardzo podszedl Dax, choć tez miała preferencje górnopółkowe - jest tani, około 25 zł, a efekty sa widoczne na skórze aż zastanawiająco dobrze
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-11, 19:17   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Jaki krem dla 57mio latki??

A+E to bardzo skuteczny duet, a w kremie robionym pewnie było spore steżenie tych itamin.

proponuję filtry+fitohormony+retino l.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-11, 22:33   #5
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Jaki krem dla 57mio latki??/do Justy

Justy a czy mogłabyś mi przytoczyc konkretny przykład takiego kremu?? I czy są też takie z naszej rodzimej półki???
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-11, 23:01   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Jaki krem dla 57mio latki??/do Justy

niestety, obawiam sie, że nie ma u nas pojedynczego kremu, który dobrze chroniłby przed UV, miał sensowne dawki retinlou i do tego jeszcze fitohormony myślę, że będzie trzbea użyć 3 preparatów.
np. krem z retinolem St.Ives na noc, na dzień-fitohormony- tego już jest dużo, moze być np. novadiol, a na to filtr spf 15 czyli np. hydraphase XL czy Hydrance Optimale spf15 avene.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-25, 16:30   #7
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
JAKI KREM DLA MOJEJ MAMY??

Zbliżają się mojej mamusi urodziny, więc chciałabym zrobić jej niespodziankę. Postanowiłam kupić krem. Do tej pory mama używała "koziego mleka", bo lepszego znaleźć nie mogła. Boi się kupywac droższe - mogą okazać się nieodpowiednie. Otóż moja mama posiada baaaaardzo suchą cerę, stosuje kremy tłuste, nie toleruje nawilżających, muszą być bardzo tłuste(blee)i koniec. Zauważyłam w gazecie rożne kremy a la botoks przeciw zmarszczkom mimicznym-może one są tłuste? A zresztą może same doradzcie. Moja mama ma 49 lat.
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-25, 18:07   #8
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Re: JAKI KREM DLA MOJEJ MAMY??

Proszę o odpowiedz, chyba są na tym forum kobiety które orientują się w kosmetykach tego typu
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-25, 18:44   #9
pikusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 126
Re: JAKI KREM DLA MOJEJ MAMY??

Dorotko, zależy też, jaką kwotą dysponujesz. Ja wprawdzie nie mam suchej cery, ale mają ją moje koleżanki i baaardzo sobie chwalą całą serię Dax Cosmetix Fitolift do cery dojrzałej. Widywałam go w aptekach. Jeden krem kosztuje ok. 30 zł, o ile pamiętam. Ten na noc jest na pewno bardzo tłusty. Z tej samej firmy, ale innej, tańszej serii kupiłam niedawno maseczkę w czerwonej saszetce, Retinol-witamina A.Jest bardzo dobra. Popytaj o kremy z tej właśnie serii, są niedrogie.Życzę trafionego prezentu i dużo zdrówka dla Mamusi!
pikusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-03, 13:14   #10
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Jaki krem dla mamy?

Hej dziewczyny! Mam mały problem: zbliżają się imieniny mojej mamy i chciałabym jej sprezentować jakiś dobry krem, najlepiej przeciwzmarszczkowy. Mama ma 45 lat, szarą normalną cerę z utratą jędrności i zmarszczki, bo pali papierosy . Szukałam na KWC, ale jakoś nic nie znalazłam. Chodzi mi o krem na dzień, pod oczy i na noc, ale taki ze średniej półki. Będę bardzo wdzięczna za pomoc, bo wiem, że potraficie doradzić.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-03, 20:22   #11
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: Jaki krem dla mamy? Up

Hej dziewczyny! Mam mały problem: zbliżają się imieniny mojej mamy i chciałabym jej sprezentować jakiś dobry krem, najlepiej przeciwzmarszczkowy. Mama ma 45 lat, szarą normalną cerę z utratą jędrności i zmarszczki, bo pali papierosy . Szukałam na KWC, ale jakoś nic nie znalazłam. Chodzi mi o krem na dzień, pod oczy i na noc, ale taki ze średniej półki. Będę bardzo wdzięczna za pomoc, bo wiem, że potraficie doradzić.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-05, 19:08   #12
pikusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 126
Re: Jaki krem dla mamy? Up

Może Fitolift firmy Dax Cosmetics, jest cała seria ( na dzień, na noc i pod oczy). Miałam ten na dzień, ale stosowałam na noc, zupełnie niezłe efekty- nawilżenie, wygładzenie.
Może coś z retinolem-również z Dax Cosmetics- Retinol. Jest nieco tańszy od powyższego. Warto do kompletu byłoby zafundować mamie Glyco-A. Wiem, że to już grubsza inwestycja, ale retinol z kwasami dał w moim przypadku fantastyczne efekty. Zdradzę Ci w tajemnicy, że mam prawie tyle samo latek, co Twoja mamcia, no może trochę mniej I też podpalam
pikusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-05, 20:40   #13
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: Jaki krem dla mamy? Up

Dziękuję za podpowiedź .
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-05, 20:52   #14
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Jaki krem dla mamy?

Polecam Ci serię firmy Norel Anti Age Dermosystem 40. Bardzo, ale to bardzo się cieszę że odkryłam tę firmę - to prawdziwe perełki - mają świetny skład, bez zapychaczy i z mnóstwem dobrych cennych składników - cena przystępna. Warto

http://esentia.pl/servlet/SNFProduct...f918e85349c089
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 11:44   #15
mela777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 28
Jaki krem dla czterdziestolatki??

jaki poleciły byście krem przeciwzmarszczkowy dla czterdziestolatki??mam raczej sucha skórę.Na szcęscie pomarszczona jeszcze nie jestem,ale dobry krem by się przydał tak myślałam nad olay lub vichy,a co wy na to??
mela777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 12:31   #16
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Jaki krem dla czterdziestolatki??

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=141281

polecam ten watek , tam jest odentyczny problem
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 15:25   #17
Adam70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki krem dla czterdziestolatki??

mela777:
Wiem, że jestem facetem, ale jesli pytasz o poradę odnośnie kremu na zmarszczki i zastanawiasz się który wybrać to ja bym polecił vichy dokładniej Myokine bo moja żona go używa i jest bardz ozadowolona
Pozdrawiam...
Adam70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 15:07   #18
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Jaki krem dla czterdziestolatki??

ale go reklamujesz Adaś od czasu kiedy kupiłes go
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 21:31   #19
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
jaki krem dla mamy?

Witam piszę w imieniu mamy,która szuka dobrego kremu przeciwzmarszczkowego. Mama ma prawie 56 lat i suchą skórę. Myślałam żeby jej polecić Avene Ystheal plus (0.05% retinaldehyde, 0.05% pre-tocopheryl, 5% Avene thermal spring water, 34.5% nourishing phase)
aqua, caprylic/capric triglyceride, Avene aqua, paraffinum liquidum, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, squalane, propylene glycol, glycol montanate, PEG-40 hydrogenated castor oil, BHT, butylparaben, carbomer, disodium EDTA, phénoxyéthanol, propylparaben, CI 17200, rétinal, tocopheryl glucoside, triethanolamine

Zastanawia mnie czy nie będzie za słaby?
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-05, 11:23   #20
Myszunia19
Zakorzenienie
 
Avatar Myszunia19
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 241
Dot.: jaki krem dla mamy?

podpisze sie pod tym z tym ze moja mama ma 43 lata. prosze rowniez o rady
Myszunia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 20:03   #21
marzena22
Raczkowanie
 
Avatar marzena22
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 215
GG do marzena22
Dot.: jaki krem dla mamy?

Gosiurek ten krem będzie raczej za słaby, (retinaldehyde -Retinal - pochodna witaminy A, naturalnie występująca w skórze. Równie skuteczna jak retinol, lecz działa łagodniej, dlatego może być stosowana przez osoby o cerze wrażliwej oraz naczynkowej). Mocniejszy jest kwas witaminy A, czyli retinowy. Potrafi on w widoczny sposób zlikwidowac małe i spłycic duże zmarszczki. Ale kwas retinowy występuje w preparatach dostępnych w aptece (zazwyczaj na receptę).
marzena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 20:55   #22
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: jaki krem dla mamy?

dzięki za odpowiedź,a co byś sugerowała?
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 16:41   #23
ewaka8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
jaki krem dla 40-latki?

Witam,
Mam ogromną prośbę o pomoc. Mam 40 lat i do tej pory - musze przyznać - przywiązywałam niewielką wagę do "dbania o siebie". Szukałam na forum podpowiedzi jaki krem powinnam dla siebie wybrać, ale niestety zupełnie się pogubiłam. Wiele firm jest polecanych ja jednak mam problem z wyborem takiego kremu przeciwzmarszczkowego, który byłby odpowiedni nie dla mnie - 40-latki w dodatku z bardzo suchą cerą. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Ewa
ewaka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 15:03   #24
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: jaki krem dla 40-latki?

Bardzo Ci polecam kremy Vichy - może nie najtańsze, ale ponoć dobre. Moja mama wypróbowała już chyba wszystko co jest na rynku od najtańszych po super drogie i powiem Ci, że ta firma jej zdaniem wszystkie bije na głowę. Pani w aptece (bo o ile się nie mylę tylko tam je można kupić) na pewno doradzi Ci odpowiedni, bo niestety nie wiem nic dokładniej na temat Twojej skóry
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 13:45   #25
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: jaki krem dla 40-latki?

dobre sa tez kremy, ktore mozna kupic tylko u dermatologa. nawet, jeli nie masz takich problemow ze skora, zeby isc na wizyte do lekarza, warto sie przejsc do jakiegos dobrego gabinetu i przejrzec oferte. naleza do tej grupy firmy takie jak Filorga, SesDerma, DCL. W peilegnacji skory dojrzalej najwazniejsze sa antyoksydanty, ochrona przeciwsloneczna i eksfoliacja. niewazne wlasciwie, jaka firme wybierzesz, ale jakie sa w produkcie skladniki. ever-dream ma racje, ze warto pogadac ze specjalista, ale nie zawsze farmaceuta to najlepszy wybor. oni sie znaja na skladnikach, ale nie sa ekspertami od skory, wiec jest watpliwosc, czy prawidlowo zdiagnozuja cere. moim pierwszym wyborem bylaby kosmetyczka, lekarz specjalista od medycyny estetycznej lub dermokonsultantka w takim gabinecie, ktora jest przeszkolona konkretnie pod katem oceny skory i doradzania produktow.
na podstawie twojego opisu, moge polecic Anti-Aging System albo YQ Stratum firmy DCL http://www.dclpielegnacja.pl/katalog...22/page22.html
__________________
czytam i oglądam
wpozyczalnia.pl
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 17:57   #26
ewaka8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
Dot.: jaki krem dla 40-latki?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi; rady posłuchałam i poszłam do kosmetyczki, która poleciła mi krem z Thalgo - tej której produkty sprzedawali, niestety dla mnie okazał się niezbyt odpowiedni. Po ok. 3-4 godiznach mam uczucie ściągnięcia skóry. Spróbuję te zaproponowane przez Was, Jeszcze raz dziękuję. Ewa
ewaka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 19:52   #27
lori25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 13
Dot.: Jaki krem dla czterdziestolatki??

Hej, odświeżam wątek, gdyż szukam dobrego kremu p/ zmarszczkowego, może być droższy, ale żeby był skuteczny. Jestem w wieku, w którym moje zmarszczki są już dość widoczne. Do tej pory stosowałam przeróżne, ale bez efektów. Muszę dodać, że mam suchą skórę skłonną do podrażnień. Doradźcie mi co Wy stosujecie i czy jesteście zadowolone.
lori25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 13:29   #28
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Jaki krem dla czterdziestolatki??

Ja od ponad roku używam serii z IWOSTINU Re LIftin. Jestem zadowolona, ponieważ te kosmetyki dobrze nawilżają, koją podrażnioną skórę i lekko ją ujędrniają. To dla kobiety po czterdziestce bardzo ważne. Mam bardzo wrażliwą cerę - alergiczną , ale te kremy jej nie podrażniają. U mnie spisują się bardzo dobrze..może spróbuj?
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 13:56   #29
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Jaki krem dla czterdziestolatki??

ja polecam serum Tołpy,jest niesamowite,na mojej buzi czyni cuda,niesamowicie ją wygładza itp
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...osc-skory.html
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 00:04   #30
lori25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 13
Dot.: Jaki krem dla czterdziestolatki??

Cytat:
Napisane przez Mo_niczka Pokaż wiadomość
Ja od ponad roku używam serii z IWOSTINU Re LIftin. Jestem zadowolona, ponieważ te kosmetyki dobrze nawilżają, koją podrażnioną skórę i lekko ją ujędrniają. To dla kobiety po czterdziestce bardzo ważne. Mam bardzo wrażliwą cerę - alergiczną , ale te kremy jej nie podrażniają. U mnie spisują się bardzo dobrze..może spróbuj?
Z IWOSTINU używałam krem na przebarwienia, efekt zadowalający, spróbuję i Re Liftin.
Kiedyś siostra przywiozła mi ze Stanów taki fajny kremik, Murad czy coś w tym stylu, bardzo mi odpowiadał ale nie mogę go znaleźć w żadnej drogerii ani aptece.
lori25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-17 18:06:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:07.