jaki krem z kwasami dla suchej cery?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-31, 16:45   #1
martad28
Przyczajenie
 
Avatar martad28
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 26
Smile

jaki krem z kwasami dla suchej cery??


Cześć wszystkim. Mam cerę suchą, może nawet bardzo. Robiłam eksfoliacje jesienią (3 razy), ale to za drogi interes. Wiem, że była poprawa (pory zmniejszyły się troszkę). Zależy mi głownie na zmniejszeniu porów, "dziurek" i wygładzeniu malych zmarszczek pod oczami (mam 26 lat).
Zastanawiam sie nad La Roche Posay Effaclar, ale nawet nie wiem jakie on ma stężenie w sobie; albo Glyco a Isis - on ma 12%.
Ten pierwszy chyba jest słabszy. Ale też nie chciałabym pogorszyc stanu swej cery, raczej bez wyprysków, chyba, że raz na jakiś czas cos tam wyskoczy, choc ostatnio to dużo sie pojawiło.

A może jakiś inny krem z kwasami?
Czy któraś wypowiedziałaby sie na ten temacik, bo z postów, które czytałam, to raczej wypowiadały sie osoby z cerą tłustą lub mieszaną, które maja wypryski, a ja w sumie to chciałabym poprawić troche swój zmęczony wyglądzik do wiosny i zmniejszyć te pory.
Jak coś doradzicie to napiszcie jaki kremik na dzień, i jaki filtr ( bo ja myslałam o Iwostinie intensywnie nawilżającym),

Z góry bardzo dziękuje za wypowiedzi i pozdrawiam, życząc wszystkiego dobrego w Nowym Roku
martad28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 17:20   #2
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

Miałam krem neoglis do cery wrażliwej i płytko unaczynionej. On nawilżał skórę. Jak zaczęłam go używać miałam skórę wyszuszoną na maxa niemalże jak strej babci. Ja mam tłuszczącą sie wyszuszoną na maxa skórę. Mimo sebum muszę o nią dbać jak o suchą, również jest cienka - typowe dla skór suchych. Ten krem jest dobry. Tylko, że nie nadaje się pod oczy, ale nawilża skórę i wygładza zmarszczki. 8% kwasów.
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 18:36   #3
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

Marto, po kremie z kwasem, mozesz po okolo godzinie nalozyc krem nawilzajacy.
Stezenie kwasow BHA w Effaclarze nie jest wysokie, dzialaja tez lagodnie - mysle, ze to jest kwas od ktorego powinnas zaczac kuracje, Glyco to juz ciezki kaliber. Mam sucha skore i nigdy nie stosowalam stezenia kwasow AHA wyzszych niz 8% np tonik Lysanel Active SVR.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 18:38   #4
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

Effaclar ma 1,5 % , jest to krem , który działa bardzo delikatnie, i go polecam do cer wrazliwych i delikatnych. Mi naprawdę służy, nie ma po nim jakiś spektakularnych efektów, ale bardzo ładnie wygładza cerę i odświeża.
Neutrogena ma 2,0% stężenie też jest dobra.
Wejdź na główną stronę wizażu po lewej stronie w dziale biochemia będzie "składniki w kosmetykach" i otwórz artykół kwasy, tam będzie wszystko opisane razem z przykładami kwasów, do jakiej cery się nadają.

kwasów nie używa sie pod oczy, na zmniejszenie zmarszków używa sie retinaldehydy, W kremie Avene Yestal+ znajduje się retinal, bardzo polecam na zmarszki pod oczami

A propo Glyco A jest silne i trzeba naprawdę uważać

Pozdr
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 18:40   #5
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Marto, po kremie z kwasem, mozesz po okolo godzinie nalozyc krem nawilzajacy.
Stezenie kwasow BHA w Effaclarze nie jest wysokie, dzialaja tez lagodnie - mysle, ze to jest kwas od ktorego powinnas zaczac kuracje, Glyco to juz ciezki kaliber. Mam sucha skore i nigdy nie stosowalam stezenia kwasow AHA wyzszych niz 8% np tonik Lysanel Active SVR.

Widze , że w tym samym czasie pisałyśmy posta
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 18:53   #6
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

Ale Tobie udalo sie znalezc dokladne dane dla Effaclaru
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 19:31   #7
martad28
Przyczajenie
 
Avatar martad28
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 26
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

dzięki dziewczyny, własnie pomyślę o tym Effaclarze, choc 1,5% to nieco za mało zeby zmniejszyły sie pory na policzkach. Ale może na początek. (bo eksfoliację to miałam trzema różnymi stężeniami, najpierw kładziona była 15, pożniej 25 i 35% w jednym zabiegu).
Chyba, że może jakis inny z troche wyższym, tak do 8%. Co polecacie?
A może diacneal Avene lub clearence K, acne derm czy skinoren.
A czy np, po kuracji Effaclarem mogłabym spróbować Glyco a?
Powiedzcie też jaki fajny kremik przy tych kwasach pod oczka, czy np La Roche Posay z wit C, bo wiem, że zmniejsza obrzęki pod oczami, bo to też moja zmora , a może inne?
Paula07 dzieki za podanie nazwy kremu pod oczy Avene Yestal+ . Sprawdze jego opinie, również ten tonik Lysanel Active SVR.
Podsuńcie jeszcze jakieś pomysły
Bawcie sie dobrze w tę dzisiejszą nockę!
martad28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-03, 13:48   #8
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

Cytat:
Napisane przez martad28
dzięki dziewczyny, własnie pomyślę o tym Effaclarze, choc 1,5% to nieco za mało zeby zmniejszyły sie pory na policzkach. Ale może na początek. (...) Chyba, że może jakis inny z troche wyższym, tak do 8%. Co polecacie?
ale Effaclar nie zawiera kwasów AHA, tylko BHA, więc 1,5% to wcale nie tak mało, bo nie widziałam chyba preparatu do domowego użytku, który miałby więcej niż 2% BHA ale niska skuteczność Effaclaru może wynikać ze zbyt wysokiego pH (bo stężenie kwasów ma w miarę dobre). to kwasy AHA stosuje się w wyższych stężeniach, np. Glyco-A 12%. coś pośredniego - Lysanel Active, 10% AHA i 1% BHA, dwustopniowy peeling Anew Avonu 10% AHA, Cleanance K Avene 5% AHA, 0,5-1% BHA.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 14:24   #9
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

Cytat:
Napisane przez justa79
ale Effaclar nie zawiera kwasów AHA, tylko BHA, więc 1,5% to wcale nie tak mało, bo nie widziałam chyba preparatu do domowego użytku, który miałby więcej niż 2% BHA ale niska skuteczność Effaclaru może wynikać ze zbyt wysokiego pH (bo stężenie kwasów ma w miarę dobre).
Ja podłącze się pod wątek z pytaniem odnośnie Effaclar K - czy można w takim razie jakimś domowym sposobem podnieść skuteczność Effaclaru obniżając ph tego kremu - np. zmieszać go z jakimś innym preparatem o niskim ph albo przed jego aplikacją "zakwasić" skórę czymś o niskim ph?

Co sądzicie?
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 15:06   #10
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

Niestety nie, juz pytalam Basi Kwiatkowskiej na Biochemii - nic z tego, bo tez mialam taki zamiar
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-03, 15:16   #11
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

dzięki Sylwiasta za odpowiedź

jak Basia mówi, że ie da się to nie będe eksperymentować
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-04, 13:24   #12
martad28
Przyczajenie
 
Avatar martad28
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 26
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

właśnie nadrobiłam zaległości w czytaniu o kwasach, art na Biochemii o kwasach i już troche poznałam jakie działanie mają kwasy AHA i BHA.

tylko teraz mam problem z podjęciem decyzji ktory mam wybrać.
Pomóżcie.
Wiem, że lepiej zastosować ten słabszy na początek. Już prawie byłam zdecydowana na Effaclar, ale jak przeczytałam na forum: daje linka
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=79374
to już sama nie wiem, własnie chodzi mi o zmniejszenie porów, aby była widoczna zmaiana, albo http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=16404 to też nie wiem.
Już myślałam o Neutrogenie 2%bha, bo w opiniech jest dobra, ze zmniejsza pory. i nie jest droga. Chciałabym też ten krem kłaść pod oczy, (bo mam taką gruba linię od spania, która pogłębia się).
Doradzcie, bo jestem w kropce, które używały i widziały poprawę.
Ewentualnie z kwasami AHA, to chyba Avene Clearance K (5%aha i od 0,5-1%bha) lub Diacenal Avene 6%.

I jeszcze mysłałam o filtrze, czy np 20 mi wystarczy Iwostinu. Albo LRP Anthelios XL 60, czy może z 40 wystarczy, albo może inny.
martad28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 16:42   #13
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

Jesli chcesz zmniejszyc pory i jednoczesnie pozbyc sie linii po okiem to najlepszy z zestawu, kory wymienilas bylby Diacneal - sama stosuje pod oczy i nie piecze ale na wszelki wypadek dodatkowo smaruje go po godzinie balsamem Hauschka.
Co do kremu z filtrem - to jak najwyzszy!! Stosowanie innego mija sie z celem, zwlaszcza przy retinoidach i checi kuracji przeciwzmarszczkowej.
Zapomnij o Iwostinie Najlepsze bedzie cos od Avene, LRP a niektorym Wizazankom podchodzi Bioderma i SVR (mnie nie). Od 2 lat stosuje te najwyzsze i nie mam zamiaru sie bawic w nizsze wskazniki ochrony, bo nie po to je stosuje, zeby sie nie opalic
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 22:34   #14
edipig
Raczkowanie
 
Avatar edipig
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 132
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

Boje się zapytać, bo wiem,że pyatnie sie powtarza.
Czy któraś z wizażanek miałaby na tyle cierpliwości i kolejny raz poradziła od jakiego kwasu zacząć przygodę???
Nie mam pryszczy, grudek. Chciałabym odświeżyć cerę.
Ps. Bije się w piersi, że przeczytałam wszystko, co moagłam o kwasach a prosiłabym o konkretne produkty.
Pozdrawiam!
edipig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 22:39   #15
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

Cytat:
Napisane przez edipig
Bije się w piersi, że przeczytałam wszystko, co moagłam o kwasach a prosiłabym o konkretne produkty.
Pozdrawiam!
( *Sylwiasta zgrzytajac zebami*) Edipigu, chyba jednak nie wszystko zostalo przeczytane, w tym watku dopowiadalam juz chyba 20 razy na podobne pytanie.
UZYJ WYSZUKIWARKI!
PRZEJRZYJ KWC!

Edytowane przez Sylwiasta
Czas edycji: 2006-01-05 o 11:18 Powód: edytowala wykrzykniki
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 22:45   #16
edipig
Raczkowanie
 
Avatar edipig
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 132
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

Jeny przepraszam. Co do kwc to czytałam i czytam nadal.
edipig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 23:38   #17
martad28
Przyczajenie
 
Avatar martad28
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 26
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

Dziękuję Sylwiasta za odp.
Pewnie zdecyduję się na ten diacenal, z tego też ze zawiera retinaldehyd i bede mogła go położyc pod oczka .
Kupię wysoki filtr i zobaczymy. Ciekawa jestem na ile mi starczy ta tubka, bo tak myslałam, żeby te 2 m-ce zrobic kurację (czy to zakrótki okres na kurację ) i niech skóra odpocznie przed latem, (wiem, że słoneczko szkodzi ),

jeżeli możecie odp to najlepiej kiedy od zakończenia kuracji wyjść na słońce? przy używaniu dużego filtra ? bo trudno przewidzieć kiedy zacznie swiecic pierwsze słońce, myslałam o kwietniu-maju tego roczku, po tych 2 m-cach kuracji.
Pytam, bo wolę upewnic się od razu

i jeszcze jedno: kwasy BHA można używać cały rok, to czy np stosyjąc duży filtr, nie bedzie przebarwień, czy darować te kremy w lecie?? tak do wiadomości mojej
martad28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 00:17   #18
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

pamiętaj "zimowe" słońce jest tak samo złe jak "letnie", promienie UVA docierają do ziemi przez cały rok
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 00:25   #19
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

Cytat:
Napisane przez martad28
Kupię wysoki filtr i zobaczymy. Ciekawa jestem na ile mi starczy ta tubka, bo tak myslałam, żeby te 2 m-ce zrobic kurację (czy to zakrótki okres na kurację )
Tubka 50 ml kremu z wysokim filtrem (bo tylko te z b wysokim np spf 60+ zawieraja szerokie spektrum ochrony przed UVA) powinna przy nakladaniu prawidlowej ilosci = czyli takiej, co to faktycznie chroni a nie tylko sprawia takie wrazenie, WYSTARCZY NA 3 TYGODNIE.
Dlatego polecam Antheliosa DP spf 60 - ma 100 ml w cenie 50, nie migruje i niewypryszcza



Cytat:
Napisane przez martad28
jeszcze jedno: kwasy BHA można używać cały rok, to czy np stosyjąc duży filtr, nie bedzie przebarwień, czy darować te kremy w lecie?? tak do wiadomości mojej
Moim zdaniem, jesli konsekwentnie bedziesz uzywac ochrony przeciwslonecznej > spf 60 stabilne, reaplikowane w polowie dnia, okulary, kapelusz albo czapka z daszkiem, przebywanie w cieniu , etc. to mozesz uzywac kwasow BHA tez w lecie np. w formie maseczki aspirynowej, toniku Mild Clinique, Clear Pore Treatment Neutrogena.
Jesli wiesz, ze nie bedziesz konsekwentna - daj sobie czas az przyjdzie znowu jesien i bedziesz mogla nakladac filtr raz dziennie
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-05, 00:29   #20
martad28
Przyczajenie
 
Avatar martad28
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 26
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

a i jeszcze małe pytanko .

Czy ten diacenal , jak na początek dla mnie, to jak często mam go stosować. Czy codziennie na noc, czy co drugi dzień? jak to bedzie?

bo własnie na Biochemi poczytalam, że niektóre osoby miały zaczerwienioną bużke, po nim i nie chce sobie zaszkodzić
martad28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 01:41   #21
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

Cytat:
Napisane przez martad28
a i jeszcze małe pytanko .

Czy ten diacenal , jak na początek dla mnie, to jak często mam go stosować. Czy codziennie na noc, czy co drugi dzień? jak to bedzie?

bo własnie na Biochemi poczytalam, że niektóre osoby miały zaczerwienioną bużke, po nim i nie chce sobie zaszkodzić
Marto, przeczytaj moja recenzje na KWC - od kilku nocy stosuje juz co noc i nie zaobserwowalam luszczenia ani wiecej zaczerwienienia
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 01:55   #22
martad28
Przyczajenie
 
Avatar martad28
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 26
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

"Dlatego polecam Antheliosa DP spf 60 - ma 100 ml w cenie 50, nie migruje i niewypryszcza "



Sylwiasta czy to chodzi o tę emulsję dla dzieci? Bo innej 60 (100ml) nie znalazłam. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78933193
ja mogę takiej użyć? Widziałam ją na allegro, ale za 59zł to w aptece pewnie więcej?

pozdrawiam
martad28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 11:16   #23
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

Tak tan, to ten "Anthelios Dermo-Pediatrics" > jest tez wersja spf 40 ale jej nie znam, stosowalam tylko 60. W aptece na mojej ulicy, kosztuje 55 PLN Ale wystarcza de facto na dwa miesiace co nawet przy cenie 59 zl daje nam i tak po 30zl na miesiac reszta w recenzji na KWC.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 13:52   #24
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

A czy ten bloker jest bezbarwny?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 18:30   #25
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

A czy przeczytalas chociaz jego zgloszenie na KWC?
Tak, jest bezbarwny. O ile przez to rozumiemy biala maz, ktora rozjasnia nam karnacje o 3 tony
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 18:37   #26
Nikkolaa
With Beauty In Love
 
Avatar Nikkolaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: w granicach zdrowego rozsądku :)
Wiadomości: 7 829
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

Krem z kwasami specjalnie do skóry suchej ma Neoglis.
Nikkolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 23:38   #27
martad28
Przyczajenie
 
Avatar martad28
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 26
Dot.: jaki krem z kwasami dla suchej cery??

cześć dziewczyny
Dziś kupiłam Avene Diacneal i duży filtr LRP DP 60+
( z zaleceń Sylwiastej ).

Zapłaciłam w aptece trochę sporo bo 113 za te 2 kremy z rabatem,
ale 10 zl mnie nie zbawi, nie chcialam zamawiać na allegro, tutaj mam pewność.

Własnie posmarowalam całą bużke. Po 5 min nic nie szczypie, ale na kosciach policzkowych delikatne jest zaczerwienienie. pewnie tak ma być.
balam sie troche smarować dziś, bo mam jutro wyjście. Mam nadzieję, że nie będe czerwona.
A poza tym , to po umyciu twarzy, moja skora jest sucha jak wior , (tylko czeka az coś na nią położe), wiec po diacenealu dalej jest sucha nie czuję nawilżenia. pewnie za jakąś godz posmaruje sie jakimś nawilżającym kremem.

Napisze póżniej o efektach, jak będą w co wierzę
martad28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.