Szukam przepisu na biszkopt i masę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-11, 08:14   #1
Qyodai
Raczkowanie
 
Avatar Qyodai
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 205
Cool

Szukam przepisu na biszkopt i masę


Chciałabym zrobić ciasto na biszkopcie z galaretką i owocami, przekładany jakąś masą.
Problem w tym, że jak ostatnio robiłam biszkopt, to wcale mi nie wyrósł, myślę że po prostu był źle wymieszany. W przepisie było podane " jajka utrzeć z cukrem do białości", a ja myślałam że to jakaś przenośnia i po protu wszystko wymieszałam. Teraz nie wiem czy mam je miksować tak długo aż naprawdę zrobią się białe?

I proszę o podanie jakieś smacznej masy do przełożenia między ciastem i galaretką.

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi.
Qyodai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 12:00   #2
bb-m
Rozeznanie
 
Avatar bb-m
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k/wawy
Wiadomości: 993
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt i masę

biszkopt:
- 6 jaj
- 1 szkl cukru
- 1 szkl mąki
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- odrobina soli
Białka ubić z solą na sztywno, dodać cukier i żółtka, potem mąkę z proszkiem do pieczenia i delikatnie wymieszać. Piec w 180'C ok 30-40 min.
Ten biszkopt zawsze mi się udaje. Do ciasta z owocami i galaretką zawsze robiłm krem Karpatka Delecty ten który się gotuje.
__________________
A/78/83 173cm/62kg
20.11 mentor 350cc hp
J&J 07r i J 09r
bb-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 14:35   #3
Monika CC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt i masę

Dot.: Przepisu na biszkopt

Biszkopt:
5-6 jaj /w zależności od wielkości/
1,5 szkl. cukru
1,5 szkl. mąki
1-2 łyżeczki proszku do pieczenia

Całe jaja ubic z cukrem mikserem najlepiej, dodać mąkę przesianą i wymieszaną z proszkiem do pieczenia, wymieszać delikatnie. Wylać na formę posmarowaną margaryną i posypaną bułką tartą. Piec ok. 30-35 min w temp. 180'C. Gdy wystygnie przekroić, nasączyć i przełożyć masą np.: z bitej śmietany.
Monika CC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 20:44   #4
monika96r
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 110
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt i masę

Fajne, dzięki
monika96r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 21:09   #5
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt i masę

Dziwi mnie dziewczyny, ze dajecie aż tyle cukru do biszkopta! Ja od lat robię biszkopt z takich składników ( przepis przeznaczony na dużą prostokątną blachę)
- 6 jaj
- 6 łyżek cukru (lekko kopiastych)
- 5 lekko kopiastych łyżek mąki pszennej
- 1 łyżka mąki ziemniaczanej
- trochę cukru waniliowego, ok. łyżeczki
- łyżeczka proszku do pieczenia
-szczypta soli
Najpierw mikserem ubijam białka z szczyptą soli, stopniowo dodając cukier i cukier waniliowy prawie od poczatku ich ubijania, kiedy są już sztywne i lsniaco białe, dodaje po jednym żółtku i dalej miksuje na wysokich obrotach, az skonczą się żółtka. Potem wyłączam mikser i powoli wsypuję PRZESIANĄ mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i delikatnie mieszam łyżką do połączenia skladników tak aby nie było grudek mąki. Ciasto wylewam do formy wyłożonej papierem do pieczenia i wkladam do piekarnika nagrzanego do 160 st, po 5 minutach zwiekszam temp do 200st i pieke okolo 20-25minut, az ciasto ladnie wyrosnie i sie zrumieni. Co ważne, to nie wyjmowac biszkoptu od razu po wylączeniu pieca, tylko zostawic go przy lekko uchylonych drzwiczkach jeszcze na kilka minut.
do przekladania najczęściej stosuje po prostu bitą smietane, na to owoce i galaretka, bo tak moja rodzina najbardziej lubi pozdrawiam i życze udanego wypieku!
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 21:24   #6
Iwa844
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa844
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 898
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt i masę

Najlepszy biszkopt wychodzi mi z tego przepisu:
http://wielkanoc.onet.pl/index/przepisy/cat/5/id/61

A z ciekawostek - żeby biszkopt ładnie wyrósł ścianek formy NIE SMARUJEMY żadnym tłuszczem - wtedy ma możliwość "wspinania się" po ściankach formy i wyrasta fenomenalnie (tylko na spód dać papier do pieczenia).
Iwa844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 09:46   #7
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Szukam przepisu na biszkopt i masę

ja mam od lat sprawdzony przez 2 pokolenia kobiet w moim domu przepis na biszkopt

7 jaj
7 łyżek mąki tortowej
7 łyżek cukru
1 łyżeczka płaska proszku do pieczenia


Białka utrzepać na sztywna pianę (można z odrobiną soli), powoli dodać cukier. Dodawać po 1 żółtku i dalej utrzepywać. Na końcu delikatnie wsypywać mąkę przesianą z proszkiem i delikatnie połączyć (ja to robię trzepaczką do ubijania piany taką spiralną, lepiej się wymiesza niż łyżką).

Jak kto woli można analogicznie zrobić biszkopt z 5, 6 jaj - tyle też dajemy łyżek maki i cukru.
W niektórych przepisach podają, aby dodać jeszcze tyle samo mąki ziemniaczanej lub 1/2 co mąki pszennej, ale wtedy biszkopt według mnie jest bardziej wilgotny, ale już nie taki puszysty

Przepis na masę/krem - poszukaj najlepiej takich ucieranych nad garnkiem z wrzącą wodą. Wiem, że moja mama zawsze mleko, cukier i żółtka ucierała z masłem nad wrzątkiem w kąpieli wodnej, ale dokładnego przepisu nie mam niestety

Edytowane przez Ramona_85
Czas edycji: 2012-08-19 o 09:52
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:00.