Czy warto brać ślub w wieku 23 lat? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-04, 16:34   #1
cosktoswie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 38

Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?


Cześć dziewczyny,
Moja młodsza siostra ostatnio oznajmiła, że jej chłopak chce ślubu. Siostra ma 23lata chłopak tak samo, naciskają go chyba jego rodzice. Siostra mówi, że jest gotowa wziąć ten ślub ale trochę przeraża ją ze gdy patrzy na moich znajomy (mam 29lat) który wcześnie wzięli ślub to prawie 90% już się rozstało albo właśnie się rozwodzą lub przebąkują o rozwodzie bo się im nie układa. Czy warto brać ślub w tak młodym wieku, może lepiej jeszcze trochę poczekać i naprawdę dojrzeć do tej decyzji. Jakie wy macie na ten temat spostrzeżenia?
cosktoswie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 16:39   #2
AneczkaJ
Rozeznanie
 
Avatar AneczkaJ
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 517
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Najistotniejsze jest czy są niezależni finansowo, będą mieszkać kątem u rodziców czy na swoim oraz czy są na to gotowi...
Ile się znają?
AneczkaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 18:38   #3
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Dla mnie to dosyć młodo, ale jest całkiem sporo dojrzałych ludzi w tym wieku, którzy świadomie decydują się spędzić ze sobą życie i udaje im się to + są samodzielni finansowo, gotowi na dorosłe życie razem. A nieudany związek można mieć w każdym wieku. Natomiast jeśli Twoja siostra ma obawy, a decyzja jest dyktowana naciskami rodziców, to chyba jednak trzeba nimi trochę potrząsnąć. Przede wszystkim dojrzały niezależny mężczyzna nie słucha się grzecznie rodziców w sprawach osobistych, tylko sam podejmuje decyzje. A oni mieszkają razem?
__________________
Sprawy, które były i opadły w otchłań
wyłaniają się na nowo, wykuwają z ognia.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 11:01   #4
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Ja wzielam slub w wieku 23 lat i serdecznie polecam


ALE według mnie to nie jest jedna recepta, jest dużo czynnikow wpływających na to, czy to ma sens
1. Niezaleznosc finansowa,
2. Staż,
3. Stopien dojrzalosci,
4. To,czy jest gdzie mieszkac.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 14:36   #5
cosktoswie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 38
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

dziewczyny dziękuję za odpowiedzi. Siostra jeszcze studiuje razem z chłopakiem wynajmują mieszkanie, pracują ale raczej nic przyszłościowego tyle tylko żeby wyżyć, spotykają się od liceum wiec już kilka lat. Chciałabym jej pomóc podjąć decyzję ale nie mogę a może nawet się boję. Sama musi zadecydować. Ja osobiście uważam ze 23 to trochę wcześnie, w tym wieku też miałam wieloletniego chłopaka no ale jednak nam nie wyszło i się rozstaliśmy. Teraz spotykam się z innym jestem zakochana ale nadaj do ślubu mi jednak nie spieszno. Jednak siostra to nie ja
cosktoswie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 14:43   #6
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Cytat:
Napisane przez cosktoswie Pokaż wiadomość
dziewczyny dziękuję za odpowiedzi. Siostra jeszcze studiuje razem z chłopakiem wynajmują mieszkanie, pracują ale raczej nic przyszłościowego tyle tylko żeby wyżyć, spotykają się od liceum wiec już kilka lat. Chciałabym jej pomóc podjąć decyzję ale nie mogę a może nawet się boję. Sama musi zadecydować. Ja osobiście uważam ze 23 to trochę wcześnie, w tym wieku też miałam wieloletniego chłopaka no ale jednak nam nie wyszło i się rozstaliśmy. Teraz spotykam się z innym jestem zakochana ale nadaj do ślubu mi jednak nie spieszno. Jednak siostra to nie ja
Dla mnie to nie jest mądry argument,bo para parze nierówna Jedni mogą się rozstać,a inni będą razem całe życie, jedno się rozstaną, bo brak dalszych kroków,innym nie będzie to przeszkadzać.
Poza tym to siostra powinna podjąć decyzję a nie ty,skoro Ty masz być osobą chociaż trochę decyzyjną, to według mnie siostra jednak do małzenstwa nie dojrzała
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 18:07   #7
cosktoswie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 38
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Dla mnie to nie jest mądry argument,bo para parze nierówna Jedni mogą się rozstać,a inni będą razem całe życie, jedno się rozstaną, bo brak dalszych kroków,innym nie będzie to przeszkadzać.
Poza tym to siostra powinna podjąć decyzję a nie ty,skoro Ty masz być osobą chociaż trochę decyzyjną, to według mnie siostra jednak do małżeństwa nie dojrzała
wiem ze nie jest to argument dlatego nie chcę wpływać na jej decyzje. Ona sama jest ciekawa spojrzenia osób postronnych dlatego poprosiła mnie żebym poruszyła ten temat na forum.
cosktoswie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-05, 18:26   #8
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Cytat:
Napisane przez cosktoswie Pokaż wiadomość
wiem ze nie jest to argument dlatego nie chcę wpływać na jej decyzje. Ona sama jest ciekawa spojrzenia osób postronnych dlatego poprosiła mnie żebym poruszyła ten temat na forum.
Ślub to raczej indywidualna, dorosła decyzja. Chce się tego albo nie, jest się na to gotowym albo nie, tu nie ma czego "postronnie" rozważać. 18 lat skończyła... nikt za nią decyzji nie podejmie.

Ma trzy opcje - tak, nie, jeszcze nie, niech przeanalizuje za i przeciw każdej z nich i zdecyduje.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 07:10   #9
fajita1
Wtajemniczenie
 
Avatar fajita1
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 2 125
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Cytat:
Napisane przez cosktoswie Pokaż wiadomość
Ona sama jest ciekawa spojrzenia osób postronnych dlatego poprosiła mnie żebym poruszyła ten temat na forum.
Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
Ma trzy opcje - tak, nie, jeszcze nie, niech przeanalizuje za i przeciw każdej z nich i zdecyduje.
Jeśli musi korzystać z opinii osób na forum i robić za i przeciw, to nie jest dojrzała na małżeństwo.

Sama biorę ślub za rok i będę mieć 24 lata. Od zaręczyn byłam tego pewna i nikt nawet nie musiał mnie utwierdzać w decyzji. I nie chodzi tu tylko o zakochanie, ale tak jak pisano wcześniej:
sytuację finansową, miejsce do wspólnego zamieszkania, pracę i chęć podjęcia zobowiązania tworzenia własnej rodziny.
__________________
Przestrzeń bez Ciebie - klaustrofobia
09.09.2017 ♥
fajita1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 07:54   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

jak na moje - zdecydowanie za wcześnie. obserwując szerokie grono znajomych uważam, że 25 lat to minimum
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 09:38   #11
aguleekk
Zakorzenienie
 
Avatar aguleekk
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Powiśle
Wiadomości: 7 324
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Ja mam 23 lata, jesteśmy raz prawie 6 lat i uważam, że to dobry moment. Tż ma 24 lata, pracuje w zawodzie.
__________________
Instagram

20.08.2016
aguleekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-06, 11:57   #12
czerwiec2017
Zadomowienie
 
Avatar czerwiec2017
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 970
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Ja będę mieć w dniu ślubu niecałe 22 lata, TŻ 27 lat.
Ja studiuję zaocznie, pracuję już w zawodzie. TŻ zarabia dobrze, ma pewną posadę w firmie.
Razem będziemy w dniu ślubu 7 lat. Uważam, że to idealny czas Po ślubie, w 2018roku będziemy się budować
czerwiec2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 14:05   #13
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Nie ma reguły, czy akurat wiek - 23 lata jest odpowiedni na ślub.
Dla jednych tak, dla innych nie. Zresztą nie ma odpowiedniego wieku, aby wyjść za mąż. Znam osoby, które brały ślub w takim wieku i w życiu różnie im się poukładało.

To twoja siostra powinna być pewna tego, czy chce wyjść za mąż i jest gotowa na małżeństwo To nie jest decyzja na chwilę, ale na całe życie. I uważam, że trzeba być jej w 100% pewnym, bo jak pojawiają się wątpliwości, to jednak warto się jeszcze zastanowić nad tym krokiem...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 14:09   #14
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Nie jest to najlepszy pomysł, ale wiadomo każdy ma inną sytuację rodzinną i mieszkaniową.

Ja sobie nie wyobrażam brać ślubu w takim wieku, właśnie obecnie mam 23lata.
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 14:14   #15
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Co kto lubi. Jeśli są samodzielni i rzeczywiście dorośli do takiej decyzji to ok, ale jeśli którekolwiek nie do końca jest przekonane, to lepiej się wstrzymać.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 13:35   #16
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Ja kończę na koniec roku 24 lata, tż 29... nie uważam, że to późno (dla mnie). Ślub bierzemy w maju. Razem jesteśmy 4,5 roku. Oboje pracujemy, najpierw bedziemy mieszkac u moich rodziców, bo mają duży dom (teraz też tak mieszkamy). W pełni wyposażone piętro tylko dla nas. Po za tym moi rodzice przyjeżdżają do PL 3x do roku na łącznie może 1,5 mc. Może później kupimy mieszkanie lub się wybudujemy bo nie chcemy takiego dużego domu
Jestem gotowa na małżeństwo i raczej wiek nie gra roli. Jedni są gotowi w wieku 20 lat a inni w wieku 30. Ale nie wzięłabym ślubu gdybyśmy byli w trakcie studiów I stopnia i bez pracy.
__________________


Edytowane przez agnieszka_2612
Czas edycji: 2016-07-07 o 13:37
agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-09, 16:00   #17
Enigvaa
Zadomowienie
 
Avatar Enigvaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Slupsk
Wiadomości: 1 727
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

No coz. Ja biorac slub bede miala 21 lat. Razem od 5. Mieszkamy sami, sami sie utrzymujemy. Takze nie kazdy mlody jest nie dojrzaly

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
Enigvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 19:15   #18
trytytka898
Trytytka
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

23 lata to dużo i mało. Wszystko zależy od ich sytuacji finansowej. Jeśli są samodzielni, nie będą na garnuszku rodziców to myślę, że jest to dobry wiek chociaż mogliby wyznaczyć datę ślubu na za 2 lata. 25 lat z mojego punktu widzenia to dobry czas na ślub. Człowiek już robi się taki poważniejszy, ulatują te głupoty z głowy.

Znam jedną parę, której rodzice naciskali, aby przed wspólnym wyjazdem do Warszawy, na studia wzięli ślub.

Od tego czasu minęło 8 lat i wciąż są razem. Mają dziecko, które urodziło im się po ślubie. Fakt, faktem, że rodzice obydwojga kupili im mieszkanie w Warszawie ale skoro ich było stać...
trytytka898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 20:52   #19
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

To nie kwestia wieku a innych czynników Głównie finansowa - czy ma się pracę i mieszkaniowa - czy ma się gdzie mieszkać razem po ślubie
Ja wzięłam ślub w wieku 21 lat i nie żałuję, a nawet jestem bardzo szczęśliwa Ale mieliśmy oboje pracę, po ślubie wynajęliśmy wspólnie mieszkanie więc byliśmy samodzielni a to wydaje mi się najistotniejszym warunkiem jeśli chce się wziąć ślub.
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-14, 10:41   #20
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Uważam, że wiek nie ma nic do tego. Sama w dzień ślubu będę 2 miesiące przed 25 urodzinami. Może się to wydawać wcześnie, bo teraz panuje moda na długie życie ze sobą na kocią łapę w celu sprawdzenia się, dotarcia a ślub koło trzydziestki, w międzyczasie trzeba zdobyć wykształcenie, dobrą pracę, dorobić się czegoś a ślub dopiero gdy ma się wszystko poukładane. Tak na prawdę do wszystkiego można dojść wspólnie, małżeństwo w niczym nie przeszkadza. Znam wiele par, które wzięły ślub w wieku około 23 lat i tylko dwie wzięły rozwód, ale nie dlatego, że ślub wzięli młodo, tylko dlatego że nie pasowali do siebie, szybko zamieszkali ze sobą i zanim zakochanie minęło wzięli ślub. To może zdarzyć się w każdym wieku, nawet po czterdziestce. Jeśli jest się odpowiedzialnym, ma się za co utrzymać, wie się czego chce to dlaczego by nie brać ślubu.
Moja kuzynka w dniu ślubu miała 24 lata, jej mąż 23. Ona właśnie skończyła studia, on pracował w zawodzie. Po ślubie on założył firmę, ona znalazła dobrze płatną pracę w zawodzie. Dzisiaj są już kilkanaście lat po ślubie, od początku mają swoje piętro w domu rodziców i są jak dla mnie jedną z najlepszych par jakie znam.

Edytowane przez 3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Czas edycji: 2016-07-14 o 10:48
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 11:58   #21
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Cytat:
Napisane przez cosktoswie Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
Moja młodsza siostra ostatnio oznajmiła, że jej chłopak chce ślubu. Siostra ma 23lata chłopak tak samo, naciskają go chyba jego rodzice. Siostra mówi, że jest gotowa wziąć ten ślub ale trochę przeraża ją ze gdy patrzy na moich znajomy (mam 29lat) który wcześnie wzięli ślub to prawie 90% już się rozstało albo właśnie się rozwodzą lub przebąkują o rozwodzie bo się im nie układa. Czy warto brać ślub w tak młodym wieku, może lepiej jeszcze trochę poczekać i naprawdę dojrzeć do tej decyzji. Jakie wy macie na ten temat spostrzeżenia?
wiek może być, nie są w liceum, ALE - jeśli faktycznie jego rodzice naciskają na ślub (a on chce ślubu dla nich tak naprawdę), to tak czy tak - nie warto. Zresztą zależy, czy będą mieć pracę oboje itd. Dla mnie grunt to dobra wola obojga - czyli nie bo rodzice chcą, bo wypada, bo dziecko w drodze. A wiek ma mniejsze znaczenie.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 10:54   #22
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Są różne pary. Ja jestem jeszcze przed 25 rż i za niecały rok biorę ślub, z tż jestem od roku, pracujemy, mieszkamy razem od pół roku, chcemy.
Znam dziewczynę rok ode mnie starszą, również nie ma jeszcze 25 lat, jest z facetem od trzech, mieszkali ze sobą, przestali, pomieszkują - jak im wygodniej wynająć mieszkanie - i nie są w stanie określić nawet, czy związek jest na poważnie czy tylko tak o, żeby był.
Jeśli siostra i jej chłopak są z tych, którzy wiedzą, czego chcą, to czemu nie.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 17:30   #23
Karola_Wypych
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 61
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Naprawdę uzależniasz taką decyzję od tego, co powiedzą Ci obcy ludzie?
Karola_Wypych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 22:17   #24
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
Są różne pary. Ja jestem jeszcze przed 25 rż i za niecały rok biorę ślub, z tż jestem od roku, pracujemy, mieszkamy razem od pół roku, chcemy.
Znam dziewczynę rok ode mnie starszą, również nie ma jeszcze 25 lat, jest z facetem od trzech, mieszkali ze sobą, przestali, pomieszkują - jak im wygodniej wynająć mieszkanie - i nie są w stanie określić nawet, czy związek jest na poważnie czy tylko tak o, żeby był.
Jeśli siostra i jej chłopak są z tych, którzy wiedzą, czego chcą, to czemu nie.
Akurat ten argument jest najgorszy z możliwych. Wiele ludzi chce ślubu po miesiącu bycia razem, ale po 5 latach okazuje, że się rozchodzą i byli najgorszą parą jaką mogli. Nie zawsze jak się chce to znaczy, że to dobra decyzja.
Ja uważam, że najlepsze co może być to pochodzić ze sobą na tyle, że jest się pewnym, że najwyższa pora na ślub, że się dotarło, zna się na wylot, etc. To nie jest zależne od wieku a od konkretnej pary.
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 11:21   #25
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

A ja się nie zgadzam. Jesteśmy dojrzali, wiemy, czego oczekujemy od życia i nie muszę "pochodzić" z nim, żeby wiedzieć, że ślubu chcę.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 15:04   #26
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
A ja się nie zgadzam. Jesteśmy dojrzali, wiemy, czego oczekujemy od życia i nie muszę "pochodzić" z nim, żeby wiedzieć, że ślubu chcę.


Dobra dobra, nawet w wieku 16 lat uważa się, że jest się dojrzałym ja uważam ze jednak trzeba trochę pobyć z tą drugą osobą żeby zdecydować się na ślub. Nie mowię ile bo to sprawa czysto indywidualna. Jednak stwierdzenie "jesteśmy dojrzali do ślubu bo go chcemy" jest najgorszym wytłumaczeniem jakie może być. Bo mimo wszystko trzeba być pewnym, że dokładnie z tą osobą chce się brać ten ślub i wiedzieć dlaczego wlasnie z nią. Można to wiedzieć już w wieku 20 lat a także nie wiedzieć jeszcze nawet po czterdziestce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 21:30   #27
fajita1
Wtajemniczenie
 
Avatar fajita1
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 2 125
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Chcenie ślubu nie równa się temu, że jest się do niego dojrzałym. Liczy się dojrzałość do odpowiedzialności, czyli przede wszystkim sytuacja finansowa, miejsce wspólnego zamieszkania i stała praca.
__________________
Przestrzeń bez Ciebie - klaustrofobia
09.09.2017 ♥
fajita1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 07:36   #28
weseleslub
Przyczajenie
 
Avatar weseleslub
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 15
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

nie bardzo rozumiem co pieniądze mają do tego czy ktoś bierze ślub. Jeśli ktoś czuje taką potrzebę to proszę bardzo. Nie trzeba wyprawiać ogromnego wesela, jeśli są naprawdę duże problemy finansowe, można nawet zrobić przyjęcie w domu dla najbliższych. A co do mieszkania, to ludzie kiedyś mieszkali z rodzicami, było to naturalne, z czasem jak dojrzeją finansowo, można się wyprowadzić. Zrzucanie wszystkiego na kasę, to trochę "słabe". Kochasz? chcesz wyjść za mąż i jesteście tego pewni, to nie zastanawiajcie się. Jak można porównywać, bo moja przyjaciółka, bo mój kolega tak zrobili i był później rozwód. To śmieszne, a ile ludzi bierze ślub w wieku 40, 59 lat i także się rozwodzi? To sprawa indywidualna i nie należy sugerować się "dobrymi poradami".
weseleslub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 12:12   #29
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

Cytat:
Napisane przez weseleslub Pokaż wiadomość
nie bardzo rozumiem co pieniądze mają do tego czy ktoś bierze ślub. Jeśli ktoś czuje taką potrzebę to proszę bardzo. Nie trzeba wyprawiać ogromnego wesela, jeśli są naprawdę duże problemy finansowe, można nawet zrobić przyjęcie w domu dla najbliższych. A co do mieszkania, to ludzie kiedyś mieszkali z rodzicami, było to naturalne, z czasem jak dojrzeją finansowo, można się wyprowadzić. Zrzucanie wszystkiego na kasę, to trochę "słabe". Kochasz? chcesz wyjść za mąż i jesteście tego pewni, to nie zastanawiajcie się. Jak można porównywać, bo moja przyjaciółka, bo mój kolega tak zrobili i był później rozwód. To śmieszne, a ile ludzi bierze ślub w wieku 40, 59 lat i także się rozwodzi? To sprawa indywidualna i nie należy sugerować się "dobrymi poradami".
Widać, że w ogóle nie rozumiesz. Oczywiście, że trzeba mieć po ślubie za co utrzymać siebie i współmałżonka a także ewentualne dzieci. Przecież nawet mieszkając u rodziców nie można być na ich garnuszku. Jest to nieodpowiedzialne i szczeniackie.
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 12:55   #30
fajita1
Wtajemniczenie
 
Avatar fajita1
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 2 125
Dot.: Czy warto brać ślub w wieku 23 lat?

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;63610531]Widać, że w ogóle nie rozumiesz. Oczywiście, że trzeba mieć po ślubie za co utrzymać siebie i współmałżonka a także ewentualne dzieci. Przecież nawet mieszkając u rodziców nie można być na ich garnuszku. Jest to nieodpowiedzialne i szczeniackie.[/QUOTE]



Trzeba pomyśleć czy ma się za co żyć i gdzie mieszkać. Co z tego, że się bardzo chce i kocha i ślub to największe marzenie, jak dalej się będzie na utrzymaniu rodziców. Porażka totalna według mnie.
__________________
Przestrzeń bez Ciebie - klaustrofobia
09.09.2017 ♥
fajita1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-26 14:30:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:56.