uboczne skutki mikrodermabrazji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-17, 00:06   #1
nielka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8

uboczne skutki mikrodermabrazji


Witam,
mam pytanie czy mikrodermabrazja w celu oczyszczenia skóry twarzy po wczesniejszym leczeniu trądziku( wyleczone stany zapalne ale sporo zaskórników) moze miec jakies uboczne skutki?czy istnieje mozliwosc pogorszenia stanu cery po tym zabiegu i pojawienia nowych pryszczy? jak wyglada cera po zabiegu i jesli jest bardzo podrazniona to ile czasu utrzymuja sie ewentualne plamy i zaczerwienienia?bardzo prosze o odpowiedz bo w innych źródłach nie moge znalesc o tym informacji.
nielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 01:09   #2
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

Nielko, nie zamieszczaj tego samego pytania na trzech różnych forach! Wystarczy, a nawet powinnaś, zadać je w jednym miejscu

Trudno mi jest odpowiedzieć na Twoje pytanie, bo nie napisałaś jaką masz cerę (tłustą, mieszaną, suchą, wrażliwą, naczynkową..)
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 01:52   #3
AniczkaCz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 3
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

Ja robilam sobie ten zabieg 1,5 roku temu pod katem prosakow(kaszakow) nazwij je jak chcesz.Cera jest po tym bardzo fajna i jedynie troche zaczerwieniona.NIe pozostawia zadnych czerwonych plam , czy sladow. Dodam, ze dopiero teraz pojawiaja sie ponownie prosaki i bede musiala powtorzyc zabieg. Niestety trzeba wziazc kilka serii. ale naprawde warto.pozdrawiam
AniczkaCz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 10:47   #4
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

Napewno mikrodermabrazji nie wolno robić jeżeli na buzi pojawiają się krostki. Z takim zabiegiem trzeba poczekać aż buzia się "uspokoi".
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 20:15   #5
Vika24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 27
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

to ciekawe, mi kosmetyczka ostatnio powiedziala ze jest to zabieg jak najbardziej wskazany przy cerze trądzikowej, co więcej (tu odpowiadajac na pytanie nielki) ze moze byc po tym zabiegu gorzej niz przed, bo skóra "wyrzuca" wszelkie zanieczyszczenia na zewnatrz. ja sie zastanawiam tez...ale odstrasza mnie perspektywa ze bede wygladac jak monstrum.
Vika24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 10:41   #6
nielka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

Niemozliwe a jednak moja siostra majaca taki problem poszła na ten zabieg do dermatologa, lekarz powiedział ze cera jest akurat bez ropnych krost i zmian zapalnych i mozna zabieg przeprowadzic. Po tym zabiegu nie chciała przez 5 dni wychodzic z domu pojawiły jej sie nowe pryszcze i zrobiła miedzy policzkiem a skronia czerwona plama o srednicy ok.2,5 cm.była załamana.ja mam podobny problem z cera i sie zastanawiam teraz nad tym zabiegiem (jestem na niego zapisana na przyszły wtorek) czy nie pogorszy mojej twarzy zwłaszcza ze udało mi sie ja podleczyc ze zmian zapalnych.
a co do zamieszczania w roznych miejscach tego samego pytania:

1.po pierwsze zamiesciłam je najpierw na forum "do wizazystki" bo jestem tu nowa i to bylo niechcacy zreszta wytłumaczyłam to juz tam
2.po drugie moje pytanie zamiesciłam w pytaniach "do kosmetyczki" i "do dermatologa" poniewaz chce znac opinie dwoch specjalistów LEKARZA I KOSMETYCZKI.
dziekuje pozdrawiam
nielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 16:33   #7
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

Forum dermatologiczne nie ma w chwili obecnej opiekuna, niestety. A pani Beata też nie zawsze ma czas. Tak tylko uprzedzam, żebyś się nie gniewała, że specjaliści Cię ignorują
Nadal nie wiem jaką masz cerę, więc nie pomogę i nie przewidzę ew. jej reakcji
Mogę tylko dodać od siebie, że miałam już 6 zabiegów, na które chodzę co tydzień i które uwielbiam, bo buzie mam coraz ładniejszą. Nie miałam żadnego wysypu. Przeciwnie.
Zaczerwienienie mija mipo poł h (a zaznaczam, że nie należę do ''gruboskórnych''). Pierwszy zabieg był dosyć słaby, ostatnie dwia miałam naprawde silne. Grunt to znaleźć odpowiednią kosmetyczkę. Jednak wszystko zależy od cery- do mojego gabinetu przychodzą też panie, które chciały uciekać w połowie zabiegu
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-18, 23:05   #8
nielka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

Moja cera jest tłusta z natury, choć ciągle stosuje różne maście na trądzik np teraz differin, myje twarz mydłem siarkowym i to troche ja wysusza,ale juz po paru godzinach oczywiście zaczyna się świecić...
nielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 21:31   #9
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

Wiesz, ja mam skórę mieszaną (chociaż 75% twarzy mam tłuste.. te suche 'rejony' sa niewielkie) ale jednocześnie odwodnioną. Zaraz po umyciu jest sucha, a po godzinie cała się błyszczę ale odkąd intensywnie ją nawilżam, przestała produkować tyle łoju. Tobie też radzę nie zapominać o nawilżaniu.
A jak reagujesz na ten differin?
Co do mikro, proponuję poszukać sprawdzonego gabinetu i o wszystko kosmetyczkę wypytać. O wysypie przy tym zabiegu pierwszy raz słyszę (gdyby to były kwasy, ok, one wyrzucają 'brudy" na zewnątrz, ale mikro to tylko trochę głębszy i dokładniejszy peeling, który cudnie wygładza buzię, rozjaśnia i w moim wypadku uodparnia)
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 22:20   #10
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

Ja nie miałam mikro robionej ale sie tym interesowalam.Znam opinie kosmetyczek i to dwoch na ten temat.Oczywiscie jak sa stany ropne to nie wolno tego zabiegu przeprowadzac,ale nawet jak ich nie ma,ale cera jest tlusta i tendencja do stanow zapalnych to oczywiscie skora sie przy tym zabiegu oczyszcza i wyzuca wszystko na wierzch,czyli jak najbardziej krosty wyskakuja.Pozdrawiam.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-21, 13:06   #11
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

Cytat:
Napisane przez klaudynia
ale nawet jak ich nie ma,ale cera jest tlusta i tendencja do stanow zapalnych to oczywiscie skora sie przy tym zabiegu oczyszcza i wyzuca wszystko na wierzch,czyli jak najbardziej krosty wyskakuja.Pozdrawiam.
no to ze mnie niesamowita szczęściara, bo jako posiadaczka takiej cery nie doświadczyłam etapu wyrzucania na wierzch
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-22, 11:10   #12
nielka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

ja reaguje na differin całkiem dobrze chyba nawet mi pomaga.a co do zabiegu co miała robiony moja siostra to najpierw lekarz traktował jej cere jakims urzadzeniem zasycajacym(chodzi mi o to "coś" co do tego służy oczywiscie) a pozniej własnie cos z KWASAMI.czy to mozliwe ze to przez te kwasy na koniec tak sie stało?
nielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 17:36   #13
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

tak, to możliwe, że przez te kwasy. ja mam cerę alergiczną, dlatego nie daję sobie położyć na twarz coś, czego nie znam, nie wiem co zawiera. moja kosmetyczka jedynie wykonuje mi mikrodermabrazje, potem dezynfekuje skorę i nakłada krem regenerujący. zadnych udziwnien nie stosuje.
polecam jeżeli jeszcze nie czytałaś -> http://www.wizaz.pl/images/maga/mikr...azja/index.php
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 23:33   #14
eluśk@1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

cześć dziewczyny?Jestem tutaj całkiem nowa.Przeglądam sobie tak strony i szukam wszystkiego co dotyczy mikrodermabrazji ponieważ zbieram materiały do pracy dyplomowej.Jeżeli któraś z was zna jakiś dobry adres byłabym bardzo wdzięczna Jeżeli chodzi o uboczne skutki mikrodermabrazji...Miałam wykonany zabieg i jestem zadowolona.Wprawdzie po jednym zabiegu efekty nie są oszałamiające jednak są odczuwalne.Cera jest rozjaśniona,wygładzona,pr zyjemna w dotyku,widoczne jest spłycenie zaskórników,zaraz po zabiegu skóra jest zaczerwieniona ale do godziny uspokaja się.Do kilku dni po zabiegu zauważyłam lepszą wchłanialność kosmetyków i wystąpiło lekkie łuszczenie co jest reakcją normalną. Również wykonując zabiegi mikrodermabrazji na klientkach ich odczucia są podobne.A zabiegi dobierane są do potrzeb indywidualnych klientki (rodzaju cery, problemu, oczekiwań). Pozdrawiam cieplutko i dziękuje.
eluśk@1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 08:31   #15
mandzia18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miastko
Wiadomości: 3
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

A co sadzicie o zestawach do mikro w domu, np Eris? Warto kupowac czy dac sobie spokoj?
mandzia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 11:30   #16
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Question Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

Witam Was.
Interesuje mnie zabieg mikrodermabrazji w celu zlikwidowania rozstępów z łydek, czy ktoś z was wie czy jest to skuteczne i bezpieczne ?
Bardzo zalezy mi na jakiejkolwiek informacji a moze tez mozecie polecić jakiś zakład (co brać pod uwage)?

Z góry dziękuje
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 19:44   #17
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Post Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

Juz wiem ze ten zabieg mozna wykonać na kazdym miejscu gdzie pojawiają sie rozstępy (uda,łydki,brzuch ,ręce ) tylko czy ktoś wie czy taki zabieg cokolwiek da i jaka jest cena ?
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 10:11   #18
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Question Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

W internecie nie znalazłam informacji o skutkach ubocznych same pozytywy tak jak mówi guia i tak sobie myśle ze skoro ten zabieg usówa blizny to moze tez rozstępy albo choć moze je zmniejszy ?!
Czy ktoś moze pomóc , doradzić ?????
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 19:35   #19
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

Wiecie, wszystko zależy od skóry Na pewno odradzam mikro przy stanach zapalnych (ale o czym ja mówie, kosmetyczka Was na fotel sama nie wpuści)
Mikrodermabrazja jest dobra na blizenki, przebarwienia, ale, nie oszukujmy się, nie wybieli nam ich w 100%. Pomoże (mnie przynajmniej pomogła), ale nie należy ograniczać się do samej mikro.
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-27, 07:36   #20
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Question Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

guia ale czy to coś da na rozstępy które są juz jasne ?
Nie mam zadnych problemów ze skórą a bardzo bym chciała zeby rozstępy zrobiły sie mniej widoczne
Co miałaś na mysli "..ale nie należy ograniczać się do samej mikro." ?
Czy masz jakiś inny pomysł na myśli ?
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 07:43   #21
mataner
Rozeznanie
 
Avatar mataner
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 710
GG do mataner
Question Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

guia moze jest jakiś inny zabieg skuteczniejszy ?
__________________
Najwazniejsze w zyciu to ... MIŁOŚĆ
Druga osoba z którą warto sie"dzielić "
mataner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 23:18   #22
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

Wiesz jeżeli chodzi o rozstępy to nie wiele Ci pomogę Mikro na pewno warto spróbować, zwłaszcza jeżeli będziesz ją wspierać dobrymi kremami, balsamami-powinno pomóc. Jeżeli masz roztępy niezbyt rozległe, to efekt uzyskasz szybciej. Nie wiem co, oprócz lasera, usunie je całkowicie.. niestety
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 16:45   #23
@ska
Raczkowanie
 
Avatar @ska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: london (callling;) )
Wiadomości: 288
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

guia , powiedz mi jak z tymi przebarwieniami ? mowilas ze rozjasnia,ale nie calkowicie. Zadne przebarwienie, nawet jakies malutkie ci nie zniklo po tym? da sie wyjsc be podkladu po tych 6 zabiegach ? i ile dokladnie ich planujesz?
__________________
Don't give up, don't look back, pour yourself another cup! (of coffee )
@ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-28, 22:41   #24
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

Oczywiście, że znikło
Czy da się wyjść bez podkładu.. Nie wiem w jakim stanie masz cerę. U mnie się i przed mikro dało wyjść bez podkładu- jedynie bez korektora nie Narazie przerwałam zabiegi, bo złuszczam się Diacnealem, a po mikrodermabrazji nie mogę go używać- skóra jest za bardzo podrażniona. Może raz na jakiś dłuższy czas będę odwiedzała swój gabinet, żeby sterczące z nosa skórki ciachnąć
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 11:39   #25
kachna115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 29
Dot.: uboczne skutki mikrodermabrazji

jak sadzicie czy przy mojej wrazilwej cerze nie iwem wrazliwej czy naczynkowej...moge isc na mikroderambrazje??
guia czy po 1 zabiegu widzialas jakas roznice
mam spore obawy i nie chcepogorszyc cery
mysle ze nie mam za duzo przebarwien choc niepowiem ze ich nie widac
kachna115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.