3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-24, 10:48   #1
bubulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Unhappy

3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?


Poszę o radę. Od trzech miesięcy bardzo regularnie stosuję na noc Lysanel Activ a na dzień Lysanel mat. Kończę właśnie drugią tubę activu, skóra rozjaśniona, koloryt równiejszy ale zaskórniki i rozszerzone pory zostały. W dodatku skóra jakby zaczęła się przyzwyczajać, bo niespodzianki wyskakują częściej i efekty nie są już takie dobre jak na początku. Dodam,że skórę mam bardzo tłustą, choć dojrzałą.

Co mam robić? Kontynuować czy zmienić na coś innego. Boję się ,że jak odstawię, to wrócą wypryski, stany zapalne i plamy.

Pomóżcie!!!!
bubulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 11:06   #2
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Może faktycznie spróbuj innego preparatu? Tak zupełnie nie odstawiaj - spróbuj AcneDerm. Zresztą poczekajmy co powiedzą dziewczyny
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 11:31   #3
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Ja bym zrobila w tym momencie jakas przerwe.Sama teraz koncze tubke Glyco-A,od razu otworze jako druga Lysanel Activ,pozniej przerwa,miesiac,dwa max.trzy miesiace,pozniej sprobuje znowu.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 12:05   #4
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Najlepiej sprobowac cos innego;zrob przerwe-poobserwuj cere;uzyj innego preparatu z kwasami Glyco A;Acne Derm a moze 2 stopniowy peeling Anew Avonu?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 12:09   #5
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

3 miesiące to dość długo. Może zrób przerwę , a następnie wypróbuj coś innego- w moim przypadku skuteczniejszy od Lysanel Active jest dwustopniowy peeling w płatkach ANEW Avonu.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 12:24   #6
bubulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Dzięki za rady. Właśnie prawde mówiąc skłaniałam się ku Glyco ale czytałam,że strasznie mocny i nie goi stanów zapalnych a może przeżreć "na wylot" Ta czy owak więcej mam zaufania do specyfików apteczych. Z Avonem mam złe doświadczenia. A ten AcneDerm to czyja produkcja i jakie działanie, mocniejsze czy słabsze od Lysanelu czy może takie jak Skinoren, bo tem to dla mie słabeusz.
bubulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 12:48   #7
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Cytat:
Napisane przez bubulina
Dzięki za rady. Właśnie prawde mówiąc skłaniałam się ku Glyco ale czytałam,że strasznie mocny i nie goi stanów zapalnych a może przeżreć "na wylot" Ta czy owak więcej mam zaufania do specyfików apteczych. Z Avonem mam złe doświadczenia. A ten AcneDerm to czyja produkcja i jakie działanie, mocniejsze czy słabsze od Lysanelu czy może takie jak Skinoren, bo tem to dla mie słabeusz.

Peeling Anew ma 10%stezenie kwasu Glyco A 12%,jezeli chodzi o Avon to...sama mnie zaskoczylo co potrafi zdzialac ów dermokosmetyk-tymbardziej ze sama balam sie kwasow ze wzgledu na bardzo wrazliwa cera.
Pozytywne zaskoczenie i...zadowolenie.Kuracje peelingiem zrobilam sobie taka na 3tyg.juz po pierwszych uzyciach widzialam roznice-poczytaj KWC -polecam
Teraz siegnelam po Glyco A-tylko ze uzywam go co pare dni jedynie na noc bo nie mam potrzeby zeby czesciej go nakladac.Zreszta widze po swojej cerze,ze moze jeszcze jakies 3tyg i koniec kuracji kwasami.
Glyco A jest faktycznie mocny,zreszta samo stezenie mowi za siebie-jak na poczatku nie czulam nic to...teraz po kilku aplikacjach daje znac o sobie lekkie mrowienie i zaczerwienienie skory-jednak dosc szybko to mija.

Nie wiem w jakim stanie masz cere wiec trudno jest mi powiedziec cos wiecej.Mnie zalezalo na wygladzeniu,oczyszczeniu i pozbyciu sie rozszerzonych porow-udalo sie;poza tym mialam kilka przebarwien po uciazliwych przed okresowych niespodziankach-ktore za chiny nie chcialy zniknac;a teraz prakycznie juz ich nie widac.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-24, 12:53   #8
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Hexe, a ten peeling jest na bazie tego samego kwasu co Glyco czy Lysanel? Pytam,, bo Glyco POTWORNIE mnie podrażnił, Lysanel przy nim był jak muskanie piórkiem
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 12:54   #9
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Acne-derm 20% krem
20gram.

Działanie: Kwas azelainowy w wyniku hamowania syntezy białka wywiera działanie przeciwbaketryjne zwłaszcza wobec Propionibacterium acnes i Staphylococcus epidermidis tj. bakterii odgrywających istotną rolę w patogenezie trądziku. Normalizuje proces powstawania keratyny, zmniejszając tworzenie mikrozaskórników. Dzięki hamowaniu aktywności tyrozynazy i enzymów mitochondrialnych oraz hamowaniu nadmiernej czynności melanocytów wykazuje także działanie wybielające u osób z hiperpigmentacja.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 13:05   #10
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Voodia
Hexe, a ten peeling jest na bazie tego samego kwasu co Glyco czy Lysanel? Pytam,, bo Glyco POTWORNIE mnie podrażnił, Lysanel przy nim był jak muskanie piórkiem

Voodiapeeling jest tez na bazie kwasu glikolowego tylko,ze....peeling ma 10%stezenie a Glyco A 12%.Wydaje mi sie,patrzac na sklady ze Glyco A poza silniejszym stezeniem,sam w sobie jest bardzo silny przynajmniej patrzac na sklady i porownujac je.
Anew ma w sobie 10%stezenie kwasu razem z ekstraktem papai i ananasa,zreszta porownujac dzialanie obydwoch to.....Anew jest lagodniejsze samo w sobie,Glyco A dalo mi o sobie znac po paru razach(chociaz nie jakos dotkliwie-niemniej jest tez skuteczne ale w okrojonej wersji

Naczytalam sie juz tyle o kwasach,ze....kazda cera jest inna,kazda z Nas ma inny choc podobny problem-jedno wiem na pewno,Anew i Glyco A nadaja sie jedynie na twarz bez ognisk zapalnych.
Poza tym przy stosowaniu kwasow pielegnacje dodatkowa twarzy ograniczylam do minimum;zreszta dla mnie wczesniej odpadaly wszelkie peelingi i maseczki z glinka lub o stalej konsystencjijedynie zelowe,kremowe.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 13:48   #11
bubulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Moja cera nie jest chyba specjalnie wrażliwa. Lysanel szczypał trochę prze 5 minut. Jest gruba i- jeśli to ma jakieś znaczenie- należy do cer łatwo i na brązowo opalających się, choć nie jest ciemna. Nie mam w tej chwili ropnych wyprysków atylko plamy po nich. Piszę bo stan skóry oczywiście ma znaczenie dla rodzaju kuracji
bubulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-24, 14:01   #12
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Cytat:
Napisane przez bubulina
Moja cera nie jest chyba specjalnie wrażliwa. Lysanel szczypał trochę prze 5 minut. Jest gruba i- jeśli to ma jakieś znaczenie- należy do cer łatwo i na brązowo opalających się, choć nie jest ciemna. Nie mam w tej chwili ropnych wyprysków atylko plamy po nich. Piszę bo stan skóry oczywiście ma znaczenie dla rodzaju kuracji
Mnie akurat Glyco A bardzo pomga w pozbyciu sie wlasnie plam po takich niemilych niespodziankach.
Jednak wydaje mi sie,ze powinnas zrobic sobie przerwe i moze wlasnie sprobowac Glyco A,bo Anew przebarwien sam w sobie nie zmniejszyl-zawdzieczam to wlasnie temu "diabelskiemu"kremiko wi
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 14:49   #13
bubulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Hexxana jeteś kochana i masz ogromną wiedzę na temat kwasu. Bardzo Ci dziękuję. Właśnie wysłałam męża do apteki żeby się zorientował, czy mają Glyco A. Oczywiście nie zacznę dzisiaj tylko dam gębusi odetchnąć świeżym mrożnym powietrzem przez czas jakiś.: jupi::j upi:
bubulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 15:36   #14
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Cytat:
Napisane przez bubulina
Hexxana jeteś kochana i masz ogromną wiedzę na temat kwasu. Bardzo Ci dziękuję. Właśnie wysłałam męża do apteki żeby się zorientował, czy mają Glyco A. Oczywiście nie zacznę dzisiaj tylko dam gębusi odetchnąć świeżym mrożnym powietrzem przez czas jakiś.: jupi::j upi:

Wiesz,zanim ja przekonalam sie do kwasow to....przeczytalam chyba wszelkie mozliwe rzeczy na ich temat lacznie ze stosem watkow na Wizazu;pozniej byla faza zastanawiania sie czy to dla mnie poniewaz mam bardzo wrazliwa cere.Balam sie jak ognia,ze moze sie pojawic niemila niespodzianka.Testowalam rozne mikstury i...wcale dobrze na tym nie wychodzilam-bylo coraz gorzej i...podjelam meska decyzje,ze jest to jedyny kierunek w jakim moge podazyc
Na tradzik nigdy nie narzekalam,czasami cos wyskoczylo i tyle.Cera przeszla zmiany z mieszanej na sucha,strefa T praktycznie ulegla zmiejszeniu ale pojawily sie niemile niespodzianki przed okresem,ktorych za nic nie moglam zlikwidowac;a nawet jezeli ulegly zmiejszeniu to...zostawaly paskudne plamy
Anew dobrze podzialalo,bo pieknie wygladzilo skore i oczyscilo w sposob spokojny-bez naglych wysypow a Glyco A wlasciwie utrwalil i pomaga do reszty rozpradzic sie z wszelkimi pozostalosciami.

Jedyne co moge Ci poradzic to....dobry nawilzacz,bloker na tyle uniwersalny zeby nie czuc go non stop na twarzy a miec ochrone i....obserwuj swoja cere,to co sie dzieje-jak reaguje.Glyco A jest naprawde silny wiec zalecalabym bardzo cieniutka warstwe na noc,ewentualnie odczekac ok.godziny i pozniej nalozyc dobry krem odzywczy.Mnie odpowiada Iwostin na noc w takiej kombinacji i ogolnie ich kremy sa dla mnie dobre ale to juz musisz sama wyprobowac.
Jezeli przez 3 m-ce mialas kuracje Lysanelem to.....osobiscie dalabym sobie odetchnac na jakies 2-3tyg.zobaczysz przezn czas jak zachowuje sie cera i co sie z nia dziejejezeli uznasz,ze faktycznie potrzebujesz siegnac po Glyco A to...polecam krotka i delikatna kuracje-tak zeby nie meczyc juz twarzy a do konca marca zakonczyc kuracje kwasami i.....postawic na pielegnacje
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 15:38   #15
Anchela
Zadomowienie
 
Avatar Anchela
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 146
GG do Anchela
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Przepraszam, ze podpinam się pod wątek, ale mam pytanko odnośnie Acne Derm. Jestem w ciązy i zrezygnowałam z Lysanel a czy mogę w zamian używać Acne Derm. Może ktoś zna odpowiedz??? Moja cera bez podkładu i korekora wygląda teraz jak pobojowisko
Anchela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 15:46   #16
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Mozesz używać Lysanela w ciąży. Acne Derm to też fajny preparat, ale kwas zupełnie inny. Generalnie dla tłustych cer BHA jest zdecydowanie lepszy niż AHA, więc Lysanel to dobry wybór.
Na okres cięży powinnaś odstawić wszelkie retionidy, w przypadku BHA czy AHA - nie trzeba z nich rezygnować; nie zaszkodzą maleństwu.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 15:47   #17
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Anchela
Przepraszam, ze podpinam się pod wątek, ale mam pytanko odnośnie Acne Derm. Jestem w ciązy i zrezygnowałam z Lysanel a czy mogę w zamian używać Acne Derm. Może ktoś zna odpowiedz??? Moja cera bez podkładu i korekora wygląda teraz jak pobojowisko

Wiesz,specjalistka nie jestem ani lekarzem ale w okresie ciazy nie sadze aby byly to zalecane dermokosmetyki.Acne Derm zawiera kwas azelainowy wiec nie wiem jak to zadziala.Akurat ulotke z niego wyrzucilam i nie wczytywalam sie jakie sa przeciwskazania ale...chyba jednak na okres ciazy zrezygnowalabym z tego typu kuracji.
A konsultowalas sie moze z lekarzem?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 16:16   #18
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Hexxana

Naczytalam sie juz tyle o kwasach,ze....kazda cera jest inna,kazda z Nas ma inny choc podobny problem-jedno wiem na pewno,Anew i Glyco A nadaja sie jedynie na twarz bez ognisk zapalnych.
Ojej, to jeszcze będę musiała poczekać Mam ostatnio lekki wyspyp na brodzie
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 16:29   #19
madziaaakk
Rozeznanie
 
Avatar madziaaakk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do madziaaakk
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

ale przeciez dwufazowy peeling anew jest dla kobitek po 35 roku zycia. hmmm
madziaaakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-24, 16:34   #20
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Cytat:
Napisane przez madziaaakk
ale przeciez dwufazowy peeling anew jest dla kobitek po 35 roku zycia. hmmm

To nie ma zadnego znaczenia,glownie chodzi o dzialanie kwasow.Poza tym duzo zalezy od cery-czego ona wymagaSugestie producentow,ze cos jest dla cer 20-letnich czy 35-letnich to inna bajka.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 16:35   #21
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Voodia
Ojej, to jeszcze będę musiała poczekać Mam ostatnio lekki wyspyp na brodzie

Trudno jest mi ocenic to na odleglosc ale sama musisz zobaczyc,zrobic maly test na miejscach gdzie jeszcze maly wysyp masz
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 21:55   #22
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Hexanno, specjalistko od kwasów - zapewniam Cię, ze wiem co mówię gdy mówię że BHA czy AHA można używać w ciąży. Popatrz sobie na forum mama z klasą - niedawno był tam taki wątek:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=85243
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 22:06   #23
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Hexanno, specjalistko od kwasów - zapewniam Cię, ze wiem co mówię gdy mówię że BHA czy AHA można używać w ciąży. Popatrz sobie na forum mama z klasą - niedawno był tam taki wątek:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=85243
Slowem sie nie wypowiedzialam w stosunku do tego,co napisalas wiec nie rozumiem tego kometarza.
Nic poza tym nie dodam.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 22:13   #24
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 22:14   #25
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Wiesz,specjalistka nie jestem ani lekarzem ale w okresie ciazy nie sadze aby byly to zalecane dermokosmetyki.Acne Derm zawiera kwas azelainowy wiec nie wiem jak to zadziala.Akurat ulotke z niego wyrzucilam i nie wczytywalam sie jakie sa przeciwskazania ale...chyba jednak na okres ciazy zrezygnowalabym z tego typu kuracji.
A konsultowalas sie moze z lekarzem?
Zacytowałaś wypowiedź zawierającą pytanie czy w ciązy można używać Lysanel Active.
Po czym - niezgodnie ze stanem faktycznym odpowiedziałaś ze nie.
I tyle.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 22:20   #26
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Zacytowałaś wypowiedź zawierającą pytanie czy w ciązy można używać Lysanel Active.
Po czym - niezgodnie ze stanem faktycznym odpowiedziałaś ze nie.
I tyle.
Hexxana NIGDZIE nie napisała, że definitywnie nie należy stosować kwasów podczas ciąży. Na samym wstępie cytowanego fragmentu zaznaczyła, że nie jest lekarzem ani specjalistką (dając tym samym znać, że może się mylić). Zasugerowała jedynie jak by sama postąpiła.

I tyle.


Również nie rozumiem sensu Twojego komentarza.
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 22:23   #27
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Voodia
Hexxana NIGDZIE nie napisała, że definitywnie nie należy stosować kwasów podczas ciąży. Na samym wstępie cytowanego fragmentu zaznaczyła, że nie jest lekarzem ani specjalistką (dając tym samym znać, że może się mylić). Zasugerowała jedynie jak by sama postąpiła.

I tyle.


Również nie rozumiem sensu Twojego komentarza.

Thx Voodiajuz myslalam,ze mi na oczy padlo
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 09:06   #28
Anchela
Zadomowienie
 
Avatar Anchela
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 146
GG do Anchela
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Dzieki za odpowiedz, dużo czytałam i juz mam metlik w głowie - uzywać nie używać A hormony robią swoje z moją cerą Uzywałm Lysanel na początku ciązy, no ale wtedy jeszcze nie wiedziałam o swoim odmiennym stanie Teraz zaprzestałam i szukam jakiejś alternatywy
Anchela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 20:16   #29
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Peeling Anew ma 10%stezenie kwasu Glyco A 12%,jezeli chodzi o Avon to...sama mnie zaskoczylo co potrafi zdzialac ów dermokosmetyk-tymbardziej ze sama balam sie kwasow ze wzgledu na bardzo wrazliwa cera.
Pozytywne zaskoczenie i...zadowolenie.Kuracje peelingiem zrobilam sobie taka na 3tyg.juz po pierwszych uzyciach widzialam roznice-poczytaj KWC -polecam
Samo stężenie kwasów w peelingu nie jest gwarancją sukcesu - warunkiem działania kwasu o Bóg wie jakim stężeniu jest odpowiednio niskie pH. Takie pH mają najczęsciej kwasy apteczne. Specyfiki drogeryjne - bardzo rzadko. Nie znam stężenia kwasów w specyfiku Avonu ale śmiem wątpić w skuteczność.

Oczywiście, że dla skóry tłustej i problemowej Lysanel będzie skuteczniejszy niż Glyco. Tak jak już tu zostało napisane, BHA mają działanie przeciwzapalne, a ten typ kwasu jest właśnie w Lysanel Active. Glyco to AHA, które złuszczają, a w dużym stężeniu działają też nawilżająco. Oba rodzaje kwasów mogą być stosowane w ciąży. Acne Derm zresztą też - choć to jeszcze inny rodzaj kwasu. Warto poczytać co nieco, wszystkie te informacje przewijały się juz na forum milion razy.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 20:24   #30
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: 3 miesiące kuracji Lysanel Activ i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Samo stężenie kwasów w peelingu nie jest gwarancją sukcesu - warunkiem działania kwasu o Bóg wie jakim stężeniu jest odpowiednio niskie pH. Takie pH mają najczęsciej kwasy apteczne. Specyfiki drogeryjne - bardzo rzadko. Nie znam stężenia kwasów w specyfiku Avonu ale śmiem wątpić w skuteczność.

Oczywiście, że dla skóry tłustej i problemowej Lysanel będzie skuteczniejszy niż Glyco. Tak jak już tu zostało napisane, BHA mają działanie przeciwzapalne, a ten typ kwasu jest właśnie w Lysanel Active. Glyco to AHA, które złuszczają, a w dużym stężeniu działają też nawilżająco. Oba rodzaje kwasów mogą być stosowane w ciąży. Acne Derm zresztą też - choć to jeszcze inny rodzaj kwasu. Warto poczytać co nieco, wszystkie te informacje przewijały się juz na forum milion razy.

Osobiscie jestem zadowolona z Anew Avonu,efekt widoczny.Zreszta to nie tylko moja opinia ale nie kazdemu musi on pasowac a duzo zalezy od tego w jakim stanie jest cera.
Nawet jezeli cos przewija sie milion razy to warto to przypominac,utrwalanie wiadomosci nie jest niczym zlym.
Poza tym kazda z Nas zanim siegnie po kwasy i tak realnie ocenic musi stan swojej cery i tego,co oczekuje po kuracji-wirtualnie nikt specem sie nie stanie a teoria to zaledwie poczatek drogi.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.