Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-29, 15:06   #1
szyna
Zadomowienie
 
Avatar szyna
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 046

Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem


Witam serdecznie!
Zalozylam ten watek, by uzyskac odpowiedz na dreczace mnie pytanie. Otoz od lutego zamierzam rozpoczac roczne ksztalcenie w szkole wizazu. Ciesze sie niezmiernie, bo wizaz jest moja pasja od bardzo dlugiego czasu i zawsze chcialam potwierdzic swoje umiejetnosci dyplomem. Sek w tym, ze jestem mezatka i wszelkie tego typu decyzje musze ustalac z mezem. Wiadomo, dobra szkola kosztuje i to sporo.
I z tym wiaze sie wlasnie moj problem. Otoz moj maz twierdzi, ze wizazystka to zaden zawod i nie da sie na nim zarobic tyle, by moc sie spokojnie utrzymac. Zadal mi pytanie gdzie moge po tym pracowac, jaka jest szansa na zatrudnienie? Zatkalo mnie, wiem, ze jego myslenie jest racjonalne. Stad moje pytanko do was panie. Jak wam sie udaje wiazac pasje z praca? Jak szybko znalazlyscie prace w zawodzie, gdzie takiej pracy szukac? Chce profesjonalnie podejsc do tematu, wiec prosze pomozcie mi znalec dla mojego meza silne argumenty. Dziekuje slicznie za kazda pomoc.
__________________
www.larte-makeup.blogspot.com
szyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-29, 16:20   #2
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

Witaj! Otoz najwazniejsze w zyciu jest spelnic swoje marzenia-a Twoje nie sa wygorowane-by byc szczesliwa!! Jezeli to jest dobra szkola to pomoze Ci w znalezieniu pracy-to po pierwsze, a po drugie przez rok nawiazesz tyle znajomosci,ze na pewno gdzies sie zachaczysz! A z podejsciem do tego tematu w sposob pesymistyczny nie ma sensu, bo w tej chwili w Polsce ciezko jest znalezc prace po jakiejkolwiek szkole!!! Szczerze Ci radze nie zastanawiaj sie-idz do tej szkoly! Nigdy nie wiesz co Cie w zyciu moze spotkac! Powodzenia!
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-29, 16:24   #3
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

Wiele nie pomogę ale podnosze wątek też jestem ciekawa też kusi mnie żeby zapisać się do szkoły wizażu ale ja chcę tak poprostu dla siebie nie wiem może tam czasami kogoś pomaluję /nie śmiem marzyć o karierze wizażystki moje umiejętności zostawią dużo do życzenia nawet i po szkole w tym kierunku bo nie wybieram się do żadnej renomowanej/ ale kto wie może może...

P.S Co do znalezienia pracy to moja koleżanka zaczęła u początkującego fotografa co prawda "kokosów" nie zarabiała ale tak zdobyła doświadczenie potem dostała pracę na zastępstwo w malutkim salonie kosmetycznym i obecnie pracuje jeżdząc na różnego typu pokazy mody i maluje modelki. Niestety w obecnych czasach droga do kariery /z eguły/ nie jest łatwa
Powodzenia!!!
__________________
♥ ♥ ♥
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-29, 18:42   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

po pierwsze jeśli nie jestes z wawy ,krakowa to nie dasz rady utrzymac sie z tego.
jezeli jestes z tych miast to musisz miec znajomosci lub ogromne szczescie aby załapac jakąs dobrze płatna prace marzeniem jest stała umowa z np. chanel.
popatrz ile jest wizazystek z wawy a ile z nich ma prace i jest zapraszana na sesje ,pokazy itp.

miasta gdzie nie ma tv,teatrów ,wydawnict gazet ,fotografów z studiami, agencji modelek itp są do abni bo nie dasz rady utrzymac sie z malowania samych panienek na sluby .

musisz założyćy własna działalnosc a to wiąże sie z duża kasą zus, us itp zjadaja dużą częsc zarobionych pieniedzy a przeciez fajniebyłoby miec cos tylko dla siebie ,że o wymianie kosmetyków na coraz nowsze nie wspomne.

pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-29, 19:13   #5
szyna
Zadomowienie
 
Avatar szyna
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 046
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i oczekuje na kolejne. Nie jestem moze z Warszawy, ale miasto, w ktorym mieszkam mysle ze daloby mi rozne mozliwosci. Nie podchodze do tematu pesymistycznie, wrecz przeciwnie, ja to bez chwili zastanowienia jestem pewna, ze to jest TO!!! Jednak chcialabym, zeby to nie pozostalo tylko moim hobby.
Piszcie dziewczyny, dzielcie sie ze mna swoimi spostrzezeniami.
__________________
www.larte-makeup.blogspot.com
szyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-29, 19:20   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

skoro twoje miasto daje ci mozliwosci utrzymania sie z tego to chyba masz co przedstawic męzowi jako argument na twoja korzysc.
ja także nie podchodze do tematu pesymistycznie ale realistycznie ,sama jestem w podobnej sytuacji i wiem ,że to co wygląda na poczatku na rózowe w rzeczywistosci okazuje sie bardziej szare,szczególnie ,że na rozpoczecie pracy trzeba miec troche kasy (kosmetyki).
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-29, 19:49   #7
szyna
Zadomowienie
 
Avatar szyna
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 046
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

Paula swietnie, ze przedstawiasz mi swoja wizje, o to mi wlasnie chodzilo. Przeciez sprawy maja dobre i zle strony. Ten zawod jest bardzo nietypowy, powiem szczerze, ze nie znam zadnej wizazystki, ktora by zarabiala kokosy. Wogole, to spotykam sie z opiniami, ze zawod wizazystka, to zaden zawod. A jednak wizazystki sa potrzebne!!!! Nie uwazacie, ze ta profesja jest traktowana troche po macoszemu?
__________________
www.larte-makeup.blogspot.com
szyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-29, 20:03   #8
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

Kurcze ja tez marze zeby isc do takiej szkoly,u mnie w miescie jest szkola ktora uczy tak po trochu kilku rzeczy(makijazystka,kosme tyczka ,fryzjerka,stylistka paznokci)Niestety tez jest strasznie droga.ja najbardziej jestem zainteresowana makijazem i kosmetyka chociaz nie powiem stylistka paznokci i fryzjerka to tez fajny zawod.Moj maz tez sie pytal ktory z zawodow bylby najbardziej oplacalny,on mysli ze fryzjerka,ja mysle ze jak ktos jest dobry i ma talent to klienci to zauwaza i bedzie latwiej znalesc prace
Takze moja rada idz do tej szkoly ,trzeba podazac za marzeniami bo tylko to czyni nas szczesliwymi.A jezeli to czujesz i to Twoja pasja to napewno bedziesz w tym dobra
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 13:53   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

hey
a ja znam wizazytski któe zarabiaja kokosy ,utrzymuja dom,dzieci,maja fajne auta, prowadza wlasna dzialanosc ,sa znane ,rozpoznawane i dobre w tym co robią -jak im sie to udało?jedna ma bogatego męża druga znaną teściową (charakteryzatorkę -pewnie niektóre z was sie domysla o kogo chodzi)obie mieszkaja w warszawie.

dlaczego zawód jest traktowany po macoszemu ?dlatego ze w małych miastach nie ma możliwosci rozwoju i dlatego ,że usługi dla zwykłego kowalskiego sa drogie.,pozatym ile razy w roku kowalska idzie na impreze? woli ta 100 przeznaczyc na buty dla dzieci.

pozatym samo kształcenie ,zdobywanie praktyki czyli praca charytatywna jest kosztowna -własne dojazdy na zdjecia, jedzenie ,itp.

pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 16:19   #10
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

Koorczę, rozumiem przeciętną Kowalską! Jakkolwiek nie chciałabym iść na imprezę bez wizyty u fryzjera (akurat z makijażem radzę sobie)!
Ten zawód ma rację bytu tylko w dużym mieście. Poza tym w gabinecie każdej kosmetyczki jest wywieszka, że można u niej zrobić makijaż, a niestety często jest on zmywany zaraz po dojściu do domu. W małych społecznościach nawet nie każdy wie, co to wizażystka! Kosmetyczka w świadomości niektórych jest jedynym i wystarczającym lekiem na sprawy urody (może + dobra krawcowa heheh, ale stylista? " wymyśli mim nie wiadomo co i jak ja się w tym pokażę").
Nie chodzi mi o negowanie wkładu kosmetyczek czy krawcowych, bo one też są potrzebne, ale wizażysta i stylista to stosunkowo nowe zawody, a przed nimi jeszcze nieprzetarte szlaki. Kto chce się z tym zmierzyć, ma wielkie pole do popisu!
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 18:25   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

w moim miescie -zielona góra- gdy bylam zarejestrowac sie w urzedzie pracy panie zapytała mnie a kto to jest "charakteryzator-wizażysta"? patrzac na mój dyplom.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-31, 18:47   #12
szyna
Zadomowienie
 
Avatar szyna
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 046
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

No wlasnie w tym problem, ze Polki nie maja jeszcze nawyku chodzenia do wizazystki przed kazdym waznym wyjsciem. Pomijam juz slub, bo to jeszcze jakos wiaze sie kobietom z koniecznoscia zrobienia sobie makeup'u ale sylwester, karnawal, imieniny cioci Krysi, czy komunia Tomaszka to juz niekoniecznie. Jak myslicie, czy ten biznes dopiero raczkuje, a ci ktorzy teraz zaczynaja maja najwieksza szanse na sukces w przyszlosci? Czy moze ten zawod raczej ewoluowac nie bedzie? Ja pocieszam sie tylko tym, ze kiedys faceci wstydzili sie chodzic do kosmetyczek, a teraz wielu z nich za nic w swiecie nie opusciloby cotygodniowej wizyty u kosmetyczki. Moze kiedys kobiety beda chcialy miec swoja osobista wizazystke, ktora na wszelkie wieksze wyjscia bedzie robila im piekny makijaz. Mmmmm... ale sie rozmarzylam
__________________
www.larte-makeup.blogspot.com
szyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-01, 11:07   #13
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

Podpisuję się pod wypowiedzią Moniki. Nie rezygnuj z marzeń, a o pracę i tak jest trudno!
A od siebie - też jestem mężatką , ale mój mąż zaakceptował mojego bzika. Pracuję w innym zawodzie i choć, to prawda na razie wydaję o wiele więcej pieniędzy na szkołę makijażu to te parę groszy które od czasu do czasu uda mi się zarobić malując panie na karnawał , studiówkę itp bardzo mnie cieszy i wiem, że robię coś co lubię. Skończyłam szkołe kosmetyczną i choć nie pracuję jako kosmetyczka to udzielanie porad, chociażby koleżankom z biura daje mi mnóstwo satysfakcji. Zdecydowałam się na kształcenie w tym kierunku 7 lat po maturze i nie żałuję .... kiedyś , kto wie co się wydarzy - myślę optymistycznie, że ta branża ma szanse się rozwijać.
Jeżeli czujesz, że makijaż to jest Twoja pasja nie wahaj się, a męża przekonaj na początek, że dobrze mieć dodatkowy zawód, a malowanie na śluby itp zwóci Ci koszty nauki.
__________________

Yola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-02, 21:16   #14
szyna
Zadomowienie
 
Avatar szyna
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 046
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

Moze pani Samanta i pani Agnieszka tez zabiora glos w dyskusji bylabym niezmiernie wdzieczna.
__________________
www.larte-makeup.blogspot.com
szyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-02, 21:38   #15
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

podciagam do gory
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-02, 21:42   #16
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

Droga Szyno
Zadałaś dość trudne pytanie. Nie da się na nie odpowiedzieć jednoznacznie.
Czy jest to zawód opłacalny? Nie dla wszystkich. Musisz spełnić kilka warunków.
- Na początku więcej dołożysz niż zarobisz:
a) To znaczy, nie zachęcam do wydawania pieniędzy na najdroższe szkoły, lecz na takie, które zapewnią PRAKTYKI w zawodzie;
b) musisz zakupić podstawowy sprzęt; I jeśli masz zamiar na poważnie się wiązać z tym zawodem, to nie warto oszczędzać na pędzlach i kosmetykach. Na początku jest to wydatek ok. 2-3 tys. złotych; Bo nie wszystko da się osiągnąć Inglotem 

- Musisz się imać wszystkiego co wpadnie w łapki. To jest najlepsza metoda nauki;
- Musisz być kreatywna;
- Unikaj sztampy i powielania pomysłów;
- Licz się z tym, że pewnie będziesz pracowała głownie w weekendy;
- musisz rozwijać warsztat i douczać się fryzjerstwa - gł. czesania i robienia koków;

Jeśli, tak to, mniej więcej, sobie wyobrażasz, to jest szansa, że będziesz zarabiać dość przyzwoite pieniążki. Jest jeszcze kwestia Twojego miejsca zamieszkania i zapotrzebowania na tego typu usługi, ale tu już musisz sama sobie na to odpowiedzieć.
Jeśli masz więcej wątpliwości i ale... to zastanów się jeszcze, żebyś nie popełniła błędu.

Ja znam wizażystki, które zarabiają dobrze i bardzo dobrze, ale wszystkie one i oni to ludzie z ogromną pasją i kreatywnością.

Pozdrawiam serdecznie

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-03, 01:11   #17
bububuczymorda_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 534
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

witaj!

przede wszystkim znajdz porzadna szkole. nie najdrozsza (tu uklon w strone pauli- wiemy o czym mowa...), ale taka, w ktorej jest odpowiednia ilosc godzin przeznaczonych na teorie i praktyke.
taka, ktora zapewni Ci mozliwosc cwiczenia makijazu na roznego typu osobach- kobietach i mezczyznach, taka ktora bedzie wysylala Cie na praktyki.

tu jest tak jak w kazdej dziedzinie.
musisz byc dobra, znac podstawowe techniki i zasady. a pozniej rozwijasz sie w swoim kierunku i sama tworzysz wlasna technike.

poczatek wiaze sie z kosztami.
jedna czy 2 dziewczyny w tygodniu to malo, zeby sie utrzymac.
ale z 2 strony, te 2 panie- jezeli beda zadowolone z makijazu, na pewno powiedza o tym kolezankom. dlatego na poczatku nie staraj sie miec wygorowanych cen.

z doswiadczenia:
przeprowadzilam sie teraz z olsztyna do gdanska (studiuje tu dziennie wiec nie szukalam pracy pelnoetatowej, a raczej takiej na telefon)
zupelnie nowi ludzie, 0 znajomosci.
potrzeba inwestowania w nowe kosmetyki- przeciez wszystko ma termin waznosci... itd.
obdzwonilam chyba wszystkie agencje reklamowe, odpowiadalam na przerozne ogloszenia.
i w koncu codziennie w tym tygodniu mam prace.
na poczatku musza Ci sie zwrocic kosmetyki. stopniowo bedzie coraz lepiej.
nie zapominaj tez o roznej masci konkursach!
im wiecej zdjec w Twoim port folio- nawet takich robionych samemu cyfrowka, po pomalowaniu kolezanki- tym lepiej.


zycze powodzenia! badz twarda i pamietaj, ze realizujesz swoje marzenia

alka
bububuczymorda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-03, 09:29   #18
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

Witaj
Moim zdaniem spełnienie swoich marzeń jest już celem samym w sobie. Nawet jeżeli póżniej praca nie byłaby do końca taka jaką sobie wyobrażałaś to warto spróbować - tym bardziej ze wiesz że to jest TO.
Wiem, że tu dochodzi jeszcze kwestia pieniążków.....
Powiem Ci że w tym zawodzie jest troszke podobnie jak w innych: dużo zależy od szczęścia.

Po szkole wizażu możesz pracować w gabinecie, prowadzić kursy, przyjmować prywatnie klientki np. na makijaże slubne, pracowac przy sesjach. Możesz także nawiązać współpracę z jakąś firmą kosmetyczną - ale to raczej oni wyszukuja sobie wizażystów.
Na pewno trudniej o prace jest w małych miasteczkach gdzie kobiety nie widza szczególnej potrzeby uczęszczania do wizażystki.
Mimo tego nie ma się co zniechęcać.
Znajdź jakąś niedrogą szkołę - bo to nie cena decyduje o jakości zajęć.

pzdr o powodzenia w przekonywaniu męża
sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-03, 18:42   #19
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

wspaniały wątek a więc ja mam pytanie do niego,Wszystkie Panie wychwalają szkołę ze powinna miec dużo praktyki,a gdzie sie owa szkoła w Krakowie znajduje?bardzo prosze o odpowiedź!bardzo!
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-03, 19:56   #20
szyna
Zadomowienie
 
Avatar szyna
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 046
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

No to teraz pytanie z innej beczki Co jesli nie zrobie szkoly???? Czy jesli jest to moja zyciowa pasja, wiem, ze wiem na ten temat tyle, ze jak bym mowila ciagle przez tydzien, to i tak bym nie powiedziala wszystkiego co wiem.Robilam mnostwo makijazy, a kazda moja "modelka" byla zachwycona efektami. Wiem, ze najslawniejsi wizazysci w wiekszosci nie pokonczyli zadnych szkol, nie maja dyplomow. Po prostu kochaja to co robia i wkladaja w to cale swoje serce - tak jak ja.Moj maz sie smieje, ze jak wykonuje makijaz jakiejs pani, to rozkwitam, staje sie szczesliwsza. Czy potrzebny do tego wszystkiego jest dyplom???
Wiem, ze zaraz napiszecie, ze w szkole uczymy sie technik. A jesli wypracuje je sobie sama? Jesli wlasna ciezka, nie ciezka nie bo to kocham, ale praca to wycwicze? Kreatywnosci przeciez nikt mnie nie nauczy, to we mnie jest lub nie Co wy na to? Mozna byc swietnym bez dyplomow??? Ja uwazam, ze nie papier swiadczy o umiejetnosciach, ale chetnie poznam wasze zdanie
__________________
www.larte-makeup.blogspot.com
szyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-03, 20:50   #21
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

[b] Mozna byc swietnym bez dyplomow. Jak najbardziej, czemu nie.
Ja skonczylam szkole, bo marzylam o jej skonczeniu.
Czy mi sie przydala? Czy nauczylam sie czegos nowego?
Tak. Chociaz byly tez zajecia, gdzie wiedzialam juz o wszystkim o czym byla mowa, ale byly tez takie gdzie wszystko bylo dla mnie kompletnie nowe.
Moze dlatego, ze ja skonczylam tez szkole przygotowujaca do pracy w teatrze, na planie filomwym, z efektami specjalnymi, plastelina, krwia itp...
W szkole mialam tez mozliwosc poznania przeroznych kosmetykow, miedzy innymi KRYOLAN'a.
Musisz sama zdecydowac, czy jest cos jeszcze co chcialabys poznac w makijazu, czy tez wiesz juz wystarczajaco do tego by dobrze pracowac. Najwazniejsza jest praktyka, w praktyce uczymy sie pewnie o wiele wiecej niz w szkole.
Wiem o tym, bo zarowno szkola kosmetyczna, jak i szkola makijazu nie nauczyly mnie tego, czego praktyka "na klientce".
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-03, 20:57   #22
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

o tak ja rónież podciągam ten wątek oraz ten który zaczełam wcześniej.Pozdrawiam serdecznie
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-03, 22:57   #23
bububuczymorda_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 534
Re: Do dziewczyn, które zawodowo zajmuja sie wizażem

papier ulatwi dojscia i zalatwienie pracy.
do tego potrzebne jest tez port folio.
jezeli nie dyplomy ze szkol szkolen czy kursow, to papiery z udzialu w mistrzostwach makijazu.
musisz miec jakies pokrycie dyplomowe- chociazby na poczatek
takie jest moje zdanie.
pzdr!
ala
bububuczymorda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 09:06   #24
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Re: Do bububuczymorda

Znów ja i to na moje pytanie znów nikt nie odpowiedział.Zgodnie z zasadą ze szkoła tym lepsza im ma więcej praktyk to znów pytam i to Ciebie bububuczymordo,będe się szkolić w Krakowie a więc szukam takiej szkoły.Prosze daj mi namiary na taką która bedzie najodpowiedniejsza.o porady prosze też inne wizazystki
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 12:31   #25
bububuczymorda_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 534
Re: Do bububuczymorda

nimfo

ja Ci moge jedynie polecic fajny sklep z winami w krakowie
nie jestem stamtad wiec sie nie interesowalam.
przykro mi, ale moze krakuski odpowiedza?

powodzenia!

ala
bububuczymorda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 12:39   #26
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt
Re: Do bububuczymorda

A jesli chodzi o szkoly w 3miescie, to ktora zarekomendowalyby Panie wizazystki ?
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 12:41   #27
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Re: Do bububuczymorda

hehe winko..dawaj musze polepszyć swe trawienie
szkoda,że nie wiesz ale rozumiem nadal będe co chwilka dręczyć kogoś na forum,może bede wiedziała wkoncu którą szkołę wybrać.Mam dla siebie dwie propozycje zastanawiam sie nad http://mwsz.edu.pl/index.php?id=21 oraz nad http://www.szkoly.krakow.pl/dane/index.htm tu aby uczyć się zawodu kosmetyczki ale również http://www.beautyart.pl/podstrony/m_kosmetyki.html i co ja mam wybrać ..nie mam zielonego pojęcia
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 15:03   #28
edyta99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 14
Re: Do bububuczymorda

hey JA mam taki pyatnia;
-w jakim miescie jest dobre studium kosmtyczne z naciskiem na praktyke?
-jaka jest cena takiech studium?
-czy sa jakies dobre studium kosmetyczne, za które nie trzeba płacić?
-czy jest cięzko w takich szkołach?
Prosiła bym o pomoc i adresy.
edyta99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 21:39   #29
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Re: Do bububuczymorda

siup,ja podbijam prosze nas nie ignorować
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 22:14   #30
szyna
Zadomowienie
 
Avatar szyna
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 046
Re: Do bububuczymorda

Ja sama wybieralam sie do beautyart w Gdansku. Uczeszcza tam moja znajoma i baaardzo sobie chwali profesjonalizm jaki tam panuje Podobno nauczyciele sa bardzo wymagajacy, ale to chyba dobrze prawda???
__________________
www.larte-makeup.blogspot.com
szyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.