Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-08-05, 08:18   #1
Proxima
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 62

Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy


Czy są możliwe powikłania na wrażliwej skórze po prostym zabiegu przebicia uszu tzw.pistoletem(np. ropienie,zakażenia)?
Proxima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-05, 08:58   #2
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: kolczyki

Nasza reakcja na obcy przedmiot w ciele może być różna, nawet jeśli zabieg wykonywany jest w warunkach sterylnie czystych. Nie ma reguły.
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-06, 13:23   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: kolczyki

Jeżeli masz wrażliwe płatki uszne to może zdarzyć się tak ,że po przekłuciu uszu troszkę pocierpisz. Jeśli będziesz stosowała się do zaleceń (kosmetyczka powinna dać Ci dokładne zalecenia dot. pielęgnacji przekłutych uszu) oraz zastosujesz płyn Studex do pielęgnacji uszu po przekłuciu to raczej nie powinnaś mieć kłopotów. Obejrzyj swoje ciało , czy masz jakieś blizenki , czy pamiętasz jak się goiły ,czy nie było z nimi kłopotów- niektóre osoby mają skłonność do bliznowców - jeśli blizny źle się goją , jest tendencja do przerostów , zrostów to lepiej nie przekłuwać uszu.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-06, 14:02   #4
NEA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 176
GG do NEA
Re: kolczyki

Jeżeli masz w uszach złote kolczyki to je odrazu wyjmij. Złote nie sprzyja dobremu gojeniu tepiej włóż srebrne bo innych metali nie polecam ( no chyba że znajdziesz kolczyki wykonanie ze stali chirurgicznej albo tytanu ale raczej wątpie ). A jak każda ranką popaprzeć się musi [img]icons/icon7.gif[/img]
NEA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-08-06, 16:41   #5
Proxima
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 62
Re: kolczyki

Dzieki.Moglabym miec prawdziwe klopoty-nie pomyslalam,ze to naruszenie tkanki jest przeciez takim samym,jak pozostawione po szczepieniu czy zadrasnieciu,a z gojeniem tamtych rzeczywiscie bywaly trudnosci.
Proxima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-02, 18:41   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
kolczyk w uchu

Przebilam sobie pierwszy raz ucho-gorna czesc platka.Bylo to tydzien temu.Wydaje mi sie ,ze nie jest dobrze...ucho boli,jest czerwone i wczoraj mialam temperature.Dzisiaj jest lepiej ale nadal boli.Mam kilka pytan...czy udac sie z tym do lekarza ? Kupic jakies plyny do przemywania ? Czy ja moge wyjac kolczyk,zdezynfekowac rane i wlozyc ponownie ? Dziewczyny help.Bede bardzo dzwieczna [img]icons/icon12.gif[/img] za pomoc.Paps
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-02, 18:52   #7
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Kolczyk i bol ucha-help

Szkoda,że nie mogę zobaczyć miejsca przekłucia - jeśli przekłucie jest w miejscu gdzie znajduje się już chrząstka i było wykonane pistoletem to radzę jak najszybciej udać się do lekarza - mogą być problemy (bardzo poważne), jeśli jest to rzeczywiście płatek ucha (w tej miękkiej) części to pomóc powinno przemywanie ucha płynem Studex(do kupienia w gabinecie kosmetycznym)oraz zastosowanie Neomycyny lub Oxycortu w sprayu (to antybiotyki i niechętnie są sprzedawane bez recepty). Jeśli ucho nadal będzie zaczerwienione i bolące to trzeba kolczyk wyjąć i pozwolić by wszystko się zagoiło.Może być również tak ,że jesteś uczulona na metal z którego zrobiony jest kolczyk - są osoby które mogą nosić np. tylko złote kolczyki.
Niepokojące jest to ,że miałaś gorączkę -jeśli jest spowodowana stanem zapalnym płatka ucha to również kolczyk trzeba wyjąć a stan zapalny wyleczyć - obstaję przy konsultacji lekarskiej.Nie bagatelizuj tej sprawy - widziałam dziewczynę , która ma już tylko otwory słuchowe a małżowiny usznej już nie ma ponieważ po przekłuciu ucha w niewłaściwy sposób wdała się martwica.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-01-02, 19:08   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Kolczyk i bol ucha-help

Nie jest to chrzastka.To platek ucha-tak jak napisalam ,a wiem co mowie,bo na biol-chemie jestem hihi [img]icons/icon7.gif[/img] Bardzo dziekuje za odpowiedz.Wyslalam tate do apteki po Neomycynke.Mam nadzieje,ze pomoze.Slyszalam ,ze martwica grozi tylko w wypadku przebicia chrzastki ??? Brr teraz juz sie boje ... eh
Moje kumpele z klasy przebijaly same chrzastke,jezyk !! i pepek.Ja poszlam do kosmetyczki ,bo uwazam ,ze sa niepowazne.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-02, 19:14   #9
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Kolczyk i bol ucha-help

Jeśli to nie chrząstka to Neomycyna powinna Ci pomóc, dobrze byłoby abyś przemyła wcześniej ucho (jeśli kosmetyczka nie poleciła Ci płynu Studex to może być napar z rumianku pod warunkiem ,że na rumianek nie jesteś uczulona). Twoje koleżanki są niepoważne, poza tym przekłuwanie języka (noszenie kolczyka w języku) powoduje po jakimś czasie ścieranie się zębów, moga również wdać się zakażenia i inne komplikacje- odradzam takie zabiegi.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-02, 19:34   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Kolczyk i bol ucha-help

Mam wyjac kolczyk ,przemyc i wlozyc czy przemywac bez wyjmowania ?
Bardzo ,bardzo dziekuje za odpowiedz.Troche sie balam ale bardzo mi Pani pomogla.Trafilam do jakiejs fatalnej kosmetyczki...juz wiecej tam nie pojde.Ladny gabinet...ale osoba fatalna.Chciala mi przebic ucho kolczykiem,ktory moja siostra wyjela prosto z portfela ! Zdecydowalam sie szybko wydac wiecej i kupic higieniczy,nowy.Brr straszne.Do tego kazala przemywac spirytusem-podobno nie jest to dobry sposob.Dobrze,ze jest wizaz [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-03, 08:47   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
własne kolczyki??

witam
mam pytanko chce pojsc pezekłuc uszy i czy muszę zabrać własne kolczyki?
może znacie jekies fajne kosmetyczki w wawie?
ile mam zabrac ze soba pieniedzy?
pozdrawiam
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-03-03, 09:00   #12
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: własne kolczyki??

z tego co ja pamiętam to u kosmetyczki są kolczyki wykonane z metalu, który przyspiesza gojenie ucha... a może nie z metalu a mają jakoś specjalnie profilowany sztyft.. wiem, że gdzieś dzwonią, ale nie wiem, w którym kościele.. może ktoś inny będzie wiedział więcej [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-03, 16:43   #13
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: własne kolczyki??

Uszy w gabinetach są przekłuwane z zastosowaniem kolczyków sterylnie zapakowanych. Są to kolczyki ze stali chirurgicznej lub tytanu (te są znacznie droższe ).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-03, 22:36   #14
7Ewa7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 56
GG do 7Ewa7
Re: własne kolczyki??

Przed tygodniem zdecydowałam się na przekłucie uszu.
U kosmetyczki wybór kolczyków był duży, tak jak pisała Beata są ze stali chirurgicznej, sterylne. Trwało to chwilke i prawie nic nie bolało. Kosztowało wszystko /łącznie z kolczykami/ 25 zł. Potem otrzymałam "instrukcje" jak pielęgnować świeżo przebite uszy. Zaleca się noszenie "przebitek" nawet do 6 tyg., a potem hulaj dusza. [img]icons/icon40.gif[/img]
7Ewa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-04, 13:23   #15
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: własne kolczyki??

Dodam jeszcze ,że czasami wskazane jest noszenie kolczyków ze stali chirurgicznej nawet przez pół roku , a u osób które są uczulone na metal takie kolczyki można nosić stale - wybór wzorów jest bardzo duży , są naprawdę ładne i można np. kupić sobie kilka różnych wzorów i zmieniać je na różne okazje (oczywiście po całkowitym wygojeniu uszu).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-04, 23:12   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: własne kolczyki??

Witam
bylam dzisiaj u kosmetyczki,poniewaz mialam juz kiedys bardzo dawno temu przekute uszy i byly tam dziurki ale sama nie bylam przebic sie przez zarosnieta czesc dziurek kosmetyczka zrobila to kolczykiem.mam wiec kolczyki chyba ze stali chirurgicznej chociaz nie wiem bo zaplacilam 45 zl,myslam ze sie przewroce jak uslyszalam cena.moze dlatego ze mam w jednym uchu dwie dziurki i w sumie kupilam od niej 3 kolczyki.powiedziala ze mam nosic je ok.miesiaca a pozniej moge zmienic na inne,chyba ze cos sie bedzie dzialo z uszami.jak narazie jesy ok,troche boli jedna dziurka ale mysle ze przejdzie.
gdzie mozna dostac kolczyki ze stali chirurgicznej?ale jakies fajne i modne.nie takie jak u kosmetyczki do pierwszego razu.
pozdrawiam
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-04, 21:36   #17
Heksia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 41
problem z kolczykami

dwa miesiące temu przebilam uszy. Od pewnego czasu kiedy noszę kolczyki uszy bolą mnie i ropieją.Co powinnam zrobić?
Heksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-05, 12:28   #18
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255
Re: problem z kolczykami

Myślę że najlepiej by było jakbyś wyjęła ten kolczyk, i poczekała parę dni aby ta ropka się usunęła, dobrze by było zdezynfekować to miejsce. Nie ma sensu trzymać kolczyka w uchu jak boli... [img]icons/icon40.gif[/img]
lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-05, 14:05   #19
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: problem z kolczykami

czy nosisz własne kolczyki czy te które dostałaś w gabinecie?
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-04-05, 14:45   #20
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: problem z kolczykami

witam
ja dokladnie miesiac temu przebilam uszy i do teraz nosze kolczyki z gabinetu,nie wyciagam kolczykow nawet jak boli i ropieje dziurka tylko przemywam spirytusem.
pozdrawiam
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-05, 15:21   #21
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: problem z kolczykami

czy było tak: przebiłaś uszy, ranka zagoiła się, założyłaś kolczyki, powstał stan zapalny itp?
jeśli tak, to najprawdopodobniej jest to reakcja alergiczna, np. na domieszkę niklu w kolczyku. Wyjmij kolczyk, zdezynfekuj rankę, pozwól się jej zagoić. Potem wypróbuj inne kolczyki, np. specjalne "antyalergiczne"
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-05, 21:19   #22
Heksia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 41
Re: problem z kolczykami

Hej!było dokładnie tak Problem w tym,że nie mogę nie nosić kolczyków dłużej niż 1 dzień, bo dziurki zarastają, a antyalergicznych nie mogę nigdzie dostać. Chyba będę skazana na te ktorymi przebiłam uszy i ktore wcale nie sa ładne
Heksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-06, 06:52   #23
margereta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 75
GG do margereta
Re: problem z kolczykami

Hej U wiekszosci jest tak samo! Nie koniecznie musisz miec alergie! Mi po przebiciu uszu tez bolaly ale nie wolno zdejmowac bo zarosna! Mozna zdjac po okolo 2 miesiacach... musisz kupic w aptece specjalny plyn do przemywania.
margereta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-07, 06:13   #24
zielona_mila
Raczkowanie
 
Avatar zielona_mila
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 35
GG do zielona_mila
Re: problem z kolczykami

brń CIę BOże nie przemywaj spirytusem!!!!ogień na ogień to nie jest dobrze!!!jak swoje odcierpiałam tym spirytusem!!przemywaj rumiankiem(naparem) i smaruj oksykortem!!albo płynem do przemywania(w aptece)moja siostra takim sposobem bezboleśnie przeszła przekucie uszu,a raczej gojenie.Pozdrawiam
zielona_mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-07, 08:32   #25
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: problem z kolczykami

Jakie to są kolczyki antyalergiczne? Gdzie o nie pytać?
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-07, 09:40   #26
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: problem z kolczykami

Heksia - wywal te kolczyki, też tak mi się kiedyś porobiło i przetrzymałam kolczyki z gabinety, jak je podem zdjęłam to kolor ich w miejscu od wewnątrz (gdzie się stykały z uchem) był czarno zielony, a na nim zgnilizna totalna. Lepiej kup sobie jakieś nawet najtańsze przebitki złote, to pomaga.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-09, 21:23   #27
Heksia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 41
Re: problem z kolczykami

Dzięki dziewczynki kochane za cenne wskazówki Z moimi uszami jest już trochę lepiej i mam nadzieję,że niedługo będzie całkiem dobrze...pozdrawiam,papa
Heksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-09, 09:43   #28
Alexandriaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3
GG do Alexandriaa
Czy mozna samemu przekłuć se ucho??

Hmmm ostatnio dowiedzialam sie ze moje znajome przekłuwają sobie same w domu ucho...... Zastanawiam sie czym one to robią no i jak to sie robi??????
Alexandriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-09, 09:50   #29
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Re: Czy mozna samemu przekłuć se ucho??

Moje koleżanki też sobie same przebijały uszy. Ja w życiu bym tego nie zrobiła. Najlepiej udać sie do kosmetyczki, gdzie ona w sterylnych warunkach dokona zabiegu specjalnym "pistoletem" czy jak się to nazywa i da specjalne przebitki. Bedziesz miała pewność, że ucho nie zaropieje i nie pojawi się infekcja tak jak może mieć to miejsc przy przebijaniu w domu. Ja przebijałam u kosmetyczki i jakoś nie nażekałam Pozdrawiam
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-09, 10:06   #30
Fronka
Raczkowanie
 
Avatar Fronka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 381
Re: Czy mozna samemu przekłuć se ucho??

Dla mnie osobiście samodzielne przekłuwanie uszu i innych części ciała nie jest najlepszym pomysłem. Ale wiem, że niektórzy robią to z powodzeniem, nic się nie dzieje. Słyszałam o takim patencie: dezynfekuje się ucho i igłę (najlepiej taką do strzykawki, bo ma z drugiej strony taką plastikową nasadkę i łatwiej wtedy ją "popchnąć"), do tylnej powierzchni płatka ucha przykłada się przekrojonego ziemniaka i przebija. Przez ucho w ziemniaka - wtedy uszko ma twarde oparcie i wszystko (podobno) gładko idzie... Ale mimo wszystko polecam dobrą kosmetyczkę
__________________
Fronka
Fronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 16:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:35.