KWC LogobyWIZAŻ logo
Produkty wycofane

Alterra Kamille Lippenpflege (Balsam do ust) (stara wersja)

4,2 na 5182 opinie

Kupi ponownie: 71% osób
    Kaja1989
    28 stycznia 2012 o 18:10
    To niemożliwe...
    żeby zwykła drogeryjna pomadka miała tak cudowny skład, znakomite działanie i niską cenę!:) Jak tylko zobaczyłam ją w "OSTATNIEJ SETCE" na stronie Wizażu, zdziwiłam się, że Alterra stworzyła pomadki do ust. Natychmiast zaczęłam analizować jej skład i w miarę jak go czytałam, otwierałam coraz szerzej moje usta:D Pomadka składa się z samych naturalnych składników, za które już należy jej się maksimum gwiazdek: - na 1. miejscu nawilżający olejek rycynowy (!) - na 2. miejscu antybakteryjny i pielęgnujący olej kokosowy - na 3. miejscu natłuszczający, naturalny pszczeli wosk - na 4. miejscu łagodzący olej Jojoba - na 5. roślinny, natłuszczający wosk candelilla - na 6. chroniący przed wysuszeniem, otrzymywany z naturalnych tłuszczów kwas stearynowy - na 7. pielęgnujące masło Shea/Karite - na 8. śródziemnomorki eliksir długowieczności i piękna - oliwę z oliwek - na 9. działająca przeciw wolnym rodnikom witamina E - Tokoferol - na 10. naturalny aromat - na 11. odżywczy olej słonecznikowy - na 12. łagodzący olej rumiankowy - na 13. wygładzający olejek marchewkowy - na 14. bogatą w antyoksydanty prowitaminę A - na 15. witaminę zdrowia i młodości - E. Co do działania, chyba możecie się Drogie Wizażanki domyśleć:) Usta są nawilżone przez baaaardzo długi czas! Są mięciutkie, jędrne i napięte. Pomadka ma tak wspaniałą i idealną konsystencję, że nie pozostawia żadnych suchych skórek ani brzydkich resztek. Konsystencja jest zwarta i dość twarda sama w sobie, ale na usteczkach sunie jak po maśle. Jeśli chodzi o zapach, to jest on prawie niewyczuwalny - niezwykle delikaty i subtelny. Nie ma żadnego smaku, dlatego bez obaw można jeść co się chce;) Opakowanie jest bardzo porządne, dobrze się zamyka, jest bardzo trwałe - przypomina mi opakowania o wiele droższych pomadek Nivea. Jak pisałam wyżej, produkt posiada same naturalne składniki - żadnych rakotwórczych parabenów, silikonów, czy olejów mineralnych, parafiny. Pomadka naprawdę głęboko regeneruje i odżywia przesuszoną, zmęczoną skórę ust zarówno latem jak i zimą i radzi sobie z tym świetnie!:) Dodatkowymi plusami są: - cena - ja zapłaciłam około 1,15 Euro - dostępność w każdym Rossmannie (chyba, że zachwycone Wizażanki ją powykupują;) ) Polecam szczerze z całego serca, bo jest to jedna z niewielu pomadek ochronnych, które są naprawdę naturalne, a nie przeładowane całą tą chemią, która zatruwa nasze ciało i niestety także organizm... Daję jej z czystym sumieniem tytuł mojego "Hitu" i kupuję kolejne opakowania:) p.s. Rospisałam się trochę, ale ta pomadka jest tak wspaniała, że można by pisać na jej temat rozprawy naukowe i nie tylko;) Używam tego produktu od: 1 miesiąc Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1

8 osób uznało tą opinię za pomocną
    Loouisse
    10 grudnia 2010 o 13:33
    hit wśród pomadek
    Zdecydowanie najlepsza pomadka jaką miałam. Doskonale nawilża usta, nie zostawiając przy tym tłustej powłoki, usta się po niej nie lepią. Bardzo wydajna, mam ją ponad pół roku, do tej pory wydłubuję resztki przed pójściem spać. Jej wydajność jest spowodowana zapewne tym, że nie trzeba jej raz za razem aplikować, jak to ma miejsce przy niektórych pomadkach, np. carmexie. Uczucie nawilżenia jest długotrwałe i częsta aplikacja nie jest potrzebna, chyba, że ktoś lubi. Ja nie lubię mieć tłustej powłoki na ustach, więc bardzo mi odpowiada, że Alterry nie muszę nakładać często. Ogromnym plusem jest cena i brak zapachu. Wcześniej nie doceniałam jej tak bardzo, ale ostatnio używam carmexa tak tu zachwalanego i widzę kolosalną różnice. Używałam pod koniec zimy i latem. Zimą sprawdza się lepiej, nie miałam najmniejszego problemu z pękającymi czy wysuszonymi ustami. Latem używanie było kłopotliwe, bo pomadka robiła się pod wpływem ciepła miękka i za dużo pozostawało jej na ustach. W końcu mi się złamała. Co prawda skleiła się z powrotem ale była miękka i odkształcona. Dlatego też polecam na zimniejsze dni. PS. Wielbicielki pomadki z Oeparol powinny i z tej być zadowolone. Moim zdaniem są do siebie podobne jeśli chodzi o pielęgnacje i użytkowanie. Edit: Po niemiłej przygodzie z carmexem kpiłam drugie opakowanie alterry i podtrzymuję swoją ocenę, bo niestety zwiekszyć jej już nie mogę :( Pomadka już po paru aplikacjach wyleczyła spierzchniete usta, ale tak max spierzchnięte :-)
    Używa produktu od:nie określono

3 osób uznało tą opinię za pomocną
    kirjekuorta
    15 października 2011 o 21:57
    The Best
    Zużyłam w swoim życiu tonę pomadek bo je uwielbiam. Po latach eksperymentów wyłoniłam zwycięzcę: produkt Alterra. Mega nawilżenie, nie bieli, nie skleja, daje naturalny, bezbarwny połysk, ma naturalny zapach oraz rewelacyjny skład, ładne opakowanie oraz... DATA WAŻNOŚCI, której nie uświadczycie ani na Bebe ani na Nivei. Rzecz istotna bo kupując (ukochane w sumie) Bebe, zawsze zastanawiam się, czy to miesięczna świeżynka, czy produkcja sprzed dwóch lat. Odkąd nauczyłam się rozszyfrowywać kody produkcji na Nivei (była instrukcja w jakiejś gazecie, klucz do odczytywania roku i tygodnia wyprodukowania), to wiem już, że na sklepowych stojakach dzielnie wiszą pomadki wyprodukowane w 2010, 2009 a nawet 2008. W przypadku Alterry sprawa jest jasna. Jest data ważności i daje to jakieś tam pojęcie o życiorysie danego egzemplarza. Świetna pomadka, dla mnie najlepsza w tej chwili, cena z przedziału niskich. Używam tego produktu od: roku Ilość zużytych opakowań: kilka
    Używa produktu od:nie określono

3 osób uznało tą opinię za pomocną
    LadyHagath
    6 listopada 2015 o 20:55
    kosmetyk wielozadaniowy
    Gdybym miała wybrać jeden balsam do ust na resztę życia, wybrałabym rumiankową Alterrę. + gdy nałożę ją wieczorem, rano nadal jest na ustach (a śpię twarzą w poduszce) + głęboko nawilża i koi popękane usta + dzięki temu że jest dość tępa, stanowi idealną bazę pod matowe pomadki, znacząco podnosząc komfort ich używania + świetnie współpracuje z każdym kolorowym kosmetykiem do ust, jaki posiadam + bardzo delikatny rumiankowy zapach i brak smaku + jest wygodniejszą wersją kuracji olejkiem rycynowym na brwi i rzęsy i ma taką przewagę nad płynnym olejkiem, że nie spłynie ci do oczu powodując niezapomniane wrażenia bólowe Używam tego produktu od: 9 msc. Ilość zużytych opakowań: 2 (w trakcie)

0 osób uznało tą opinię za pomocną
    anaia
    4 października 2015 o 18:45
    Uwielbiam
    Uwielbiam te balsamy do ust przede wszystkim za to, że są na bazie olejów a nie parafiny. Zawsze gdy jest promocja w Rossmanie to robię mały zapas. Przetestowałąm już mnóstwo pomadek ochronnych ale ta bije wszystkie na głowę. Cenowo też wypada super. Nie będę już szukać niczego innego chybaże będę zmuszona. Oby produkowali go aż do mojej śmierci ;) Używam tego produktu od: 1 rok Ilość zużytych opakowań: 8 opakowań

0 osób uznało tą opinię za pomocną