KWC LogobyWIZAŻ logo
Toniki i hydrolaty

Uzdrovisco Fitoaktywny tonik-esencja bezwacikowy nawilżający i łagodzący

4,5 na 581 opinii

Kupi ponownie: 73% osób
    Kafe81
    25 marca 2021 o 16:53
    cudowny, mój Hit!
    Od dawna miałam ochotę na kosmetyki z firmy Uzdrovisco ze względu na zachwyt jaki wywołują w sieci, więc jak tylko pojawiły się w Rossmannie zrobiłam spore zapasy. Toniku chciałam spróbować ze względu na to, że jest bezwacikowy, fajne ekologiczne podejście. Opakowanie to biała, plastikowa buteleczka o pojemności 150 ml., zamykana na klik, w środku znajdziemy malutki dozownik, pomagający wydobyć produkt. Bardzo podoba mi się szata graficzna ziołowa, schludna i przejrzysta. Tonik w 98% to składniki naturalne w tym: *100% napar z nagietka i dziewanny- wspomaga regenerację naskórka, przeciwdziała stanom zapalnym, działa łagodząco i antyoksydacyjnie, *kwas hialuronowy 4D- najnowsza forma wielowymiarowego kwasu hialuronowego- działa na powierzchni, w naskórku i skórze właściwej, nawilża zmiękcza i wygładza, *ekstrakt z nagietka- łagodzi, regeneruje, nawilża, zmiękcza i wygładza, *syrop węglowodanowy- zmiękcza chroni i nawilża. Tonik ma lekko żelową konsystencję, dzięki temu łatwo się dozuje kropelka po kropelce, jest tak wydajny, że dwie krople wystarczają na pokrycie twarzy i szyi. Przy codziennym stosowaniu rano i wieczorem spokojnie wystarczy na dwa miesiące. Ja wylewam kosmetyk na dłoń i nakładam na twarz, jest to bardzo przyjemne, bo od razu czuć ukojenie, do tego przy zetknięciu ze skórą delikatnie się pieni, można sobie zrobić masaż twarzy, wchłania się szybko pozostawiając lekką warstwę na skórze. Trochę to dziwne jak się nakłada w ten sposób tonik, ja mam wrażenie, że to bardziej serum, przy takiej liczbie dobrych składników i cudownym działaniu ciężko uwierzyć, że to tylko tonik. Ten kosmetyk działa cuda, bardzo "dowilżył" moją skórę, naprawdę mega ;), widać, że jest odżywiona, odświeżona i lekko ujędrniona, cudeńko po prostu. A jak on pachnie, ziołowo, ale taaak przyjemnie, bardzo relaksuje mnie ten zapach. Jest to mój pierwszy tonik w takiej formie i o tak dobrym działaniu, nie popatrzę już na inne "standardowe" toniki i choć cena regularna jest dość wysoka, to za taki skład, działanie i wydajność, warto zainwestować, bardzo polecam. To mój HIT!
    Zalety:
    • skład
    • nawilża
    • ujędrnia
    • odświeża
    • koi
    • pięknie pachnie
    • fajna konsystencja
    • opakowanie
    • eko rozwiązanie-można zaoszczędzić na wacikach ;)
    Wady:
    • cena-ale warto!!!
    Używa produktu od:2 tygodnie

37 osób uznało tą opinię za pomocną
    DomFra
    6 sierpnia 2023 o 22:06
    2 / 5
    Mega wydajny, ale na mojej cerze nie dał pozytywnych efektów
    Toniko-esencję od Uzdrovisco kupiłam po zobaczeniu wielu poleceń w Internecie. Liczyłam, iż trochę wspomoże moją skórę, a w ciepłe dni zastąpi serum. Jestem posiadaczką wrażliwej i trądzikowej cery, dlatego staram się przeanalizować każdy zakup i dopasować go do moich potrzeb. Produkt zamknięto w plastikowej butelce o pojemności 150 ml, którą zamykałam klapką na klik. Butelkę zakończono otworem, a samą zawartość wyciskałam z butelki, co dla mnie było mało komfortowe. Bardzo często wyciskałam za dużo produktu, a cała powierzchnia pod klapką była oblepiona produktem. Nie dziękuję, dla mnie takie wykończenie było męczące. A zwłaszcza, iż produktu używałam codziennie przez kilka miesięcy, rano i wieczorem! Także wydajność zaliczam zdecydowanie na plus, ale opakowanie na minus. Sam produkt miał lekko żelową konsystencję o żółtawym zabarwieniu i delikatnym, ziołowym zapachu. Po umieszczeniu w zagłębieniu dłoni nie przelewał się przez palce, wygodnie nakładało się go na twarz. Niestety, po nałożeniu zamiast obiecanego nawilżenia i ukojenia, uzyskiwałam uczucie ściągnięcia i zastygniętej maski. Nie mocne, ale jednak wyczuwalne. Bardzo mnie to denerwowało, dlatego nie wyobrażam sobie, aby ten kosmetyk mógł służyć solo. Ja nakładałam na niego sera oraz kremy i dopiero wtedy odzyskiwałam komfort na skórze. Producent zapewnia, iż jego produkt: łagodzi, rewitalizuje, ogranicza utratę wilgoci, odświeża, zmiękcza, wygładza, zapewnia świeżość, no i przywraca naturalne pH. Po zużyciu całej butelki nie potrafię potwierdzić żadnej z tych obietnic. Czy produkt jest bardzo zły? Nie, powiedziałabym, że raczej rozczarowujący. Bez problemu dogadywał się ze wszystkimi produktami, czy to kremami, SPF-ami czy serami. Na plus zaliczam formę bezwacikową oraz naturalny skład. Jednakże sama toniko-esencja dawała mi tylko nieprzyjemne odczucia na skórze, żadnych pozytywnych, ale też negatywnych efektów (bez podrażnień, zapchania czy wysypu). Równie dobrze mogłabym go nie używać. Ja nie mogę polecić go dalej…
    Zalety:
    • - wydajność,
    • - nie podrażnia, nie wysypuje, nie zapycha,
    • - konsystencja, która pozwala na bezwacikowe nałożenie,
    • -naturalny skład,
    • - współpracuje z innymi etapami pielęgnacji oraz makijażem,
    Wady:
    • - brak pozytywnych efektów stosowania,
    • - po nałożeniu dawał poczucie ściągnięcia oraz maski; nie obyło się bez nawilżających produktów,
    • - niewygodny sposób aplikacji, wylewało się zbyt dużo produktu,
    • - na zakończeniu cały czas zbierały mi się resztki.
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Kupił/a w:Drogeria internetowa

35 osób uznało tą opinię za pomocną
    stopkatkaa
    20 maja 2022 o 21:25
    5 / 5
    Nawilża lepiej niż niejeden krem
    Już od dłuższego czasu czaiłam się na jakiś produkt od marki Uzdrovisco, ale jak przystało na cebulę, ceny tych kosmetyków trochę studziły mój zapał. Pomyślałam, że może poczekam na jakąś promocję, aż dostałam ten oto tonik w prezencie :) Bardzo się ucieszyłam, bo mało prawdopodobne, że sama wydałabym 30 zł na "zwykły" tonik. Okazało się jednak, że ten produkt zwykły nie jest. I już na początku powiem, że jest warty swojej ceny i znając jego działanie, chętnie kupię go ponownie, nawet w cenie regularnej. Tonik mieści się w nieprzezroczystej buteleczce. Jedyna możliwość, aby skontrolować stan zużycia kosmetyku, to podświetlenie jej latarką z telefonu. Tworzywo, z którego została wykonana, nadaje się do recyklingu. Jest to dość twardy plastik, który jednak da się lekko ścisnąć. Otwór dozujący ma wielkość idealnie dopasowaną do konsystencji toniku - całkowicie eliminuje ryzyko wylania zbyt dużej ilości na raz. Jest on zabezpieczony klapką, która jest bardzo solidna, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo jej ułamania czy oderwania się. Zapach toniku jest nietypowy. Mocno wyczuwalna jest tutaj dziewanna, a w tle uzupełnia ją nagietek. To intensywna, ziołowa woń. Pachnie niczym łąka pełna polnych kwiatów. Nie czuć w nim chemicznych nut, nie został sztucznie upiększony. Z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu, ponieważ naprawdę jest specyficzny. Ja nie należę do grona jego fanów, ale też mi nie przeszkadza. Dla mnie to ani plus, ani minus. Tonik jest przezroczysty o lekko żółtym zabarwieniu. Trafnie został nazwany esencją - nie jest to typowo płynny produkt, tylko ma konsystencję rozwodnionego żelu. Taka postać kosmetyku sprzyja aplikowaniu go za pomocą samych rąk, bez używania płatków kosmetycznych, o czym zresztą wspomina sam producent. U mnie jego stosowanie wygląda tak, że wylewam kilka kropli na dłoń, rozcieram i nanoszę na twarz. To sprawia, że produkt jest niesamowicie wydajny. Tonik wchłania się w ciągu kilku sekund. Zostawia leciutką, praktycznie niewyczuwalną warstewkę ochronną (absolutnie nie jest ona tłusta ani klejąca). Tonik ma mnóstwo zalet. Oprócz przywrócenia odpowiedniego pH cerze, pełni również rolę takiego jakby serum, ponieważ wykazuje mnóstwo właściwości pielęgnacyjnych. Dla mojej mieszanej cery w kierunku suchej robi dużo dobrego. Już podczas aplikacji kosmetyku na twarz czuć odświeżenie. Po użyciu skóra staje się rozświetlona, dzięki czemu wygląda zdrowo. Niewątpliwie jednak jego największą zaletą jest fakt, jak on świetnie nawilża. Robi to lepiej, niż niektóre kremy do twarzy; fenomenalnie podbija działania później aplikowanych na niego kosmetyków. Jednocześnie nie zapycha. Przy regularnym stosowaniu mam wrażenie, że jakby wzmacnia skórę, przez co zwiększyła się jej odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak wiatr czy mróz. Jedyna rzecz, do jakiej mogę się przyczepić, to niedostateczne łagodzenie zaczerwienień, do których mam skłonność, i tylko dlatego nie oznaczam go jako Hit.
    Zalety:
    • - przywraca odpowiednie pH,
    • - bardzo dobrze nawilża,
    • - rozświetla cerę,
    • - wzmacnia odporność na czynniki zewnętrzne,
    • - żelowa konsystencja, dzięki czemu nie są potrzebne waciki,
    • - skład,
    • - wydajność,
    • - opakowanie nadaje się do recyklingu.
    Wady:
    • - niedostateczne łagodzenie zaczerwienień.
    Kupił/a w:Otrzymałam w prezencie

30 osób uznało tą opinię za pomocną
    Mamnaimiekamila
    23 marca 2024 o 23:41
    5 / 5
    Bardzo wydajny, dobrze działa na skórę
    Tonik zakupiłam po przeczytaniu pozytywnych recenzji i się nie zawiodłam. Tonik ma bardzo ładny, prosty skład. Nie spodziewałam się po nim niczego wow, po prostu nawilżenia, a efekty przerosły moje oczekiwania. Po użyciu toniku skóra jest nawilżona, mega gładka, jakby delikatnie ujędrniona i przede wszystkim ukojona. Mnie tonik od początku uczulał bardzo pod oczami, więc stosowałam unikając tych okolic. Niestety z czasem uczulił mnie również na reszcie twarzy, co skutkowało wypryskami, więc zmuszona byłam go odstawić, ale moja skóra reaguje tak na większość kosmetyków z naturalnym składem, więc nie odejmuję za to gwiazdek, bo każda skóra reaguje inaczej. Tonik ma dosyć gęstą (jak na tonik) konsystencję, taka delikatnie żelowa. Dla mnie to taki pół tonik-pół serum. Rzeczywiście, tak jak obiecuje producent jest bardzo wydajny i można używać bez wacików. Po nałożeniu na twarz szybko się wchłania i nie pozostawia klejącej warstwy. Zdecydowanie warty wypróbowania.

0 osób uznało tą opinię za pomocną
    Tomira1221
    23 stycznia 2024 o 0:01
    5 / 5
    dlaczego jak coś jest dobre, to to wycofują?
    Do recenzji toniku podchodzę z nastawieniem, że jest to produkt, który pomaga działaniu innych produktów. Podbija ich efekty, sam w sobie jest zbyt delikatny w działaniu. Na ten zdecydowałam się widząc ilość pozytywnych opinii na tym portalu i przystępnej cenie. Aplikacja: Jest łatwa i przyjemna, bez problemowo zużyłam całe opakowanie bez rozcinania go. Dość szybko się wchłania, co pomaga przy nakładaniu kilku jego warstw. Co najważniejsze nie roluje się, ani nie wpływa negatywnie na wygląd makijażu. Kosmetyk ma delikatny zapach, po jakimś czasie od jego użytkowania jak dla mnie był on niewyczuwalny. W jednej z obietnic producenta na opakowaniu jest porównanie jego wydajności do pół litrowego opakowania innego kosmetyku. Nie powiedziałabym, wydajność, owszem jest bardzo dobra ale nie wyjątkowa. Wystarczył mi na około 4 miesiące użytkowania. działanie: To natychmiastowe, to rozświetlenie cery. Wraz z nałożeniem kilku warstw, cera staje się promienista i jedwabista w dotyku. Przynosi ukojenie po zastosowaniu mocniejszego, ściągającego żelu do mycia twarzy, Zdecydowanie podbija nawilżenie cery. Czy efekty są długotrwałe? Niestety nie. Ale szczerze zdecydowałabym się na kupno produktu tylko dla jego efektu rozświetlającego.
    Zalety:
    • - poręczne opakowanie
    • - łatwa aplikacja, szybko się wchłania
    • - łagodzi podrażnioną cerę
    • - delikatne nawilżenie
    • - promienisty wygląd cery
    • - szybko się wchłania
    • - często na promocji
    Wady:
    • - nie zgadzam się co do obietnicy wyjątkowej wydajności kosmetyku
    • - produkt wycofany
    • - ma kilka konserwantów w składzie, które mogą podrażnić wrażliwców
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie

1 osób uznało tą opinię za pomocną