KWC LogobyWIZAŻ logo
Mydła, pasty i żele do mycia twarzy

Tołpa Authentic, Żel do mycia twarzy `Nawilżona skóra`

Kupi ponownie: 77% osób
    stopkatkaa
    26 kwietnia 2023 o 20:17
    4 / 5
    Oczyszcza i odświeża, ale nie nawilża
    Żel wraz z serum i kremem z tej serii otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl, za co bardzo dziękuję :) Żel znajduje się w butelce o pojemności 195 ml, które należy zużyć w ciągu 3 miesięcy od otwarcia. Została ona wykonana z przezroczystego tworzywa, a dzięki przerwie w etykiecie możemy na bieżąco kontrolować tempo zużycia kosmetyku. Plastik wykorzystany do produkcji butelki pochodzi z recyklingu, co stanowi duży plus. Funkcję dozownika pełni tutaj pompka. Ogólnie jest w porządku - łatwo chodzi, nie psuje się oraz posiada blokadę, ale czasami potrafi pluć produktem i trochę wolno wraca na swoje miejsce po naciśnięciu. Dla mnie optymalna porcja do umycia twarzy to dwie pompki. Zaletą żelu jest fakt, że nie ma w INCI pozycji "parfum". To eliminuje ryzyko podrażnień spowodowanych substancjami zapachowymi. Ale nie można nazwać go zupełnie bezzapachowym, ponieważ pachnie składnikami, z których został zrobiony. Niestety mi ta woń nie przypadła do gustu. Teoretycznie jest świeża, cytrusowa, ale zawiera jakąś kwaśną nutę, która mnie osobiście odrzuca. Na szczęście aromat żelu jest tak delikatny, że jestem w stanie to przeżyć. Produkt jest bezbarwny. Ma dość gęstą, żelową konsystencję, dzięki czemu jego stosowanie jest bardzo komfortowe, ponieważ nie przecieka przez palce. Bardzo przyjemnie masuje się nim skórę. Pieni się raczej skromnie, ale ważne, że ta piana jest. Łatwo się spłukuje, nie zostawiając żadnego filmu. Dodam tylko, że mam cerę mieszaną - lekko przetłuszczająca się strefa T oraz suche policzki, a do tego jest wrażliwa. I jakie efekty zaobserwowałam po 3 tygodniach stosowania? Po umyciu twarzy żelem pojawia się uczucie odświeżenia. Usuwa wszelkie zanieczyszczenia - zarówno wieczorem, zgormadzone na skórze po całym dniu, łącznie z resztkami makijażu, jak i rano - pozbywa się pozostałości po nocnej pielęgnacji. Można spokojnie używać go także w okolicy oczu. Niestety nie mogę się zgodzić z tym, że żel nawilża. Owszem, nie wysusza, nie powoduje uczucia ściągnięcia, ale sam z siebie nie nawilża. Ale przynajmniej nie narusza bariery hydrolipidowej. Bardzo doceniam, że kosmetyk posiada absolutnie minimalistyczny, naturalny skład (tylko 11 pozycji), a w dodatku producent krótko opisał, jaką funkcję pełni każdy ze składników. Jest to ogromne ułatwienie dla osób, które tak jak ja, nie są biegłe w czytaniu składów, a dzięki temu szybko można sobie zweryfikować, czy dany produkt będzie dla nas odpowiedni.
    Zalety:
    • - odświeża,
    • - skutecznie oczyszcza,
    • - nie wysusza,
    • - nadaje się do stosowania w okolicy oczu,
    • - hipoalergiczny,
    • - skład,
    • - odpowiednia konsystencja,
    • - praktyczne opakowanie.
    Wady:
    • - nie nawilża,
    • - zapach (ale to kwestia gustu),
    • - pompka potrafi sprawiać niewielkie problemy.
    Używa produktu od:miesiąc

26 osób uznało tą opinię za pomocną
    Kataleya_7
    26 kwietnia 2023 o 23:03
    4 / 5
    Warty wypróbowania
    Kosmetyki z lini Tołpa authentic spełniają swoją główna role czyli mocno nawilżają przez co przy mojej suchej skórze idealnie się wpasowują. Żel do mycia twarzy marki Tołpa jest zamknięty w plastikowej butelce z pompką. Opakowanie jest bardzo przyjemne, przez przezroczysta buteleczkę dobrze widać ile żelu jeszcze pozostało. Pompka bardzo dobrze działa. Sam produkt jest bardzo wydajny. Posiada żelowa przezroczysta konsystencje. Dobrze się rozprowadza na twarzy. Po jego użytkowaniu czuć napięcie skory i jej oczyszczenie co jest na plus. Nie zauważyłam natomiast dużego nawilżenia po jego użytkowaniu. Na plus bogata formuła oraz naturalny skład. Zapach tego żelu jest bardzo delikatny. Formuła dobrze się rozprowadza. Nie zauważyłam spektakularnego uelastycznienia mojej cery ale uważam, że jest to spowodowane zbyt krótkim użytkowaniem produktu. Wydaje mi się ze jeszcze dam mu szanse w przyszłości.
    Używa produktu od:2 tygodnie

4 osób uznało tą opinię za pomocną
    Ann976
    30 kwietnia 2023 o 0:05
    5 / 5
    Super mycie
    Opakowanie z pompką ułatwia aplikację. Konsystencja typowego żelu. Jedna pompka w zupełności wystarcza na umycie twarzy. Jest lekki, bezzapachowy. Stosuje rano i wieczorem do drugiego etapu. Jest delikatny, nie podrażnia i nie daje poczucia ściągniętej skory.
    Używa produktu od:próbka
    Wykorzystał/a:jedna próbka

4 osób uznało tą opinię za pomocną
    Werkaa2_00
    28 lutego 2024 o 15:35
    3 / 5
    Po prostu dobry
    Produkt w wygodnym, minimalistycznym opakowaniu. Cena całkiem dobra. Produkt dobrze oczyszcza, nie podrażnia, jest delikatny. Nie zauważyłam uczucia nawilżenia, podrażnienia czy ściągnięcia
    Zalety:
    • Opakowanie
    • Dobre oczyszczanie
    Wady:
    • Nie nawilża
    Recenzent/ka:
    Używa produktu od:rok lub dłużej
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Kupił/a w:Drogeria Rossmann

0 osób uznało tą opinię za pomocną
    agat2113
    27 października 2023 o 20:38
    5 / 5
    Bardzo delikatny
    Żel ma fajną, żelową konsystencję. Ładnie zmywa resztki makijażu i zanieczyszczenia z twarzy. Zazwyczaj używam go jako drugiego etapu demakijażu. Nie podrażnia, nie wysusza skóry i nie szczypie w oczy. Jest bardzo delikatny więc skóry wrażliwe będą z niego bardzo zadowolone. Polecam :)
    Zalety:
    • - konsystencja
    • - działanie
    • - skład
    Używa produktu od:miesiąc
    Kupił/a w:Otrzymałam w prezencie